DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@sava

čini mi se da tebi vazda puno toga povremeno nije jasno (dali namjerno ili ne…, ne-znam..)… kemija… (koja ti vjerovatno ide jako dobro… je jedno…, a invest logika i matematika drugo… barem mislim…) jesi li konačno izračunao "sve moguće opcije- scenarije…" koliko će "sadašnjim" dioničarima… nakon što se utvrdi novi BV… KN po dionici – knjigovodstveno… dakle ne (diskontno…) tržišno, ostati…?

Misliš DIOK-R-A?
Ja ne mislim prodavati a trenutni BV je oko 661 milijun kuna.
Po slije debt to equity swap s RJ i prodaje neoperativne imovine BV će svakako biti puno veći.
Ne može se drugo nešto očekivati ako je u igri 1,172 milijarde duga.




@sava

čini mi se da tebi vazda puno toga povremeno nije jasno (dali namjerno ili ne…, ne-znam..)… kemija… (koja ti vjerovatno ide jako dobro… je jedno…, a invest logika i matematika drugo… barem mislim…) jesi li konačno izračunao "sve moguće opcije- scenarije…" koliko će "sadašnjim" dioničarima… nakon što se utvrdi novi BV… KN po dionici – knjigovodstveno… dakle ne (diskontno…) tržišno, ostati…?

Misliš DIOK-R-A?
Ja ne mislim prodavati a trenutni BV je oko 661 milijun kuna.
Po slije debt to equity swap s RJ i prodaje neoperativne imovine BV će svakako biti puno veći.
Ne može se drugo nešto očekivati ako je u igri 1,172 milijarde duga.
[/quote]
molim tvoj konkretan izračun možebitnih kapitalnih xy kn po dionici, koje će sadašnjim dioničarima nakon preknjižbe aktive/pasive…sadašnjim – nadalje još uvijek 24% vlasnicima dioki d.d.-a pripasti ! hvala…

Koliko se da isčitati, hep i banke ne tranđiraju dioki, već ježićevih 74%. Non stop se spominju varijante koje u zbroju imaju 74%. Ako misle oderat i male, onda bi struktura trebala biti 60-40, ili 70 30 ili65-35, ako me razumijete. Sve sam skloniji povjerovati da mali ovdje neče popušit, vjerojatno je među tim malima i neka ekipica koju se čuva.

Raiffaisen se jos uvijek naplacuje prodajom zalozenih dionica i neznamo koliko ih jos ima u zalogu….trazio sam taj info ali nazalost nisam nigdje nasao taj podatak…Nadam se da je iskoristio ovu likvidnost zadnjih dana i zavrsio s "iskrcajem"
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/fep8XRgRRD8qZqVKb0Ki4A==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Ježić svojih 75% pretvara u 1%.Dakle spušio je 74/75 /sedamdeset četiri sedamdeset petina.
A što mislite da vi koji imate dionice da niste isto spušili?Ili ako ih sada kupujete.Oprez!
Ovo je dokapitalizacija sa drastičnim povečanjem broja dionica i smanjenja vrijednosti dionica.
I zato pamet u glavu.Ne ulazite sa svom lovom.Gubitak može biti jako veliki.

Hmmmm, lopina svajetuje oprez. to još nisam čuo. do sad se samo dalo pročitati da one koje nitko ne kupuje da su one sigurno utočište i protkane mlječnomednim izvorima i bujicama…
Ozbiljno razmišljam da uletim jaaaako….
[/quote]

Obicno sve dionice koje Lopina preporuca zavrse u stecaju. Vrijedi li i obrnuto da dionice koje Lopina ne preporuca izbjegnu stecaj ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer
možda je Lopina savjetnik Mr. Linića…
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2012/02/15/0324006.html


Raiffaisen se jos uvijek naplacuje prodajom zalozenih dionica i neznamo koliko ih jos ima u zalogu….trazio sam taj info ali nazalost nisam nigdje nasao taj podatak…Nadam se da je iskoristio ovu likvidnost zadnjih dana i zavrsio s "iskrcajem"
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/fep8XRgRRD8qZqVKb0Ki4A==.pdf

Pozdrav

Ne budi naivan – nije banci tj RBA u ovom slučaju toliko zagorilo pa se naplaćuje mizerijama iz zaloga!!!!
Prozirna igra a zašto se igra takva igra – zato što je nekome u interesu da se stvori dojam koji ne odgovara stvarnosti.
No u svakom slučaju free float će se povećati pa ćemo imati i veći učinak na ZSE kada se uvrstimo u najveću kotaciju.

@sava
zanimljivo… od prethodno proizvodno-kemijskog te sl. stručnjaka za Dioki d.d. … postao si tzv. preko noći financijski savjetnik… no…, … koji je budući BVPS za "sadašnje" – a ne buduće dioničare…??? hvala…



@sava

… postao si tzv. preko noći financijski savjetnik… .

Ne budi naivan – nije banci tj RBA u ovom slučaju toliko zagorilo pa se naplaćuje mizerijama iz zaloga!!!!
Prozirna igra a zašto se igra takva igra – zato što je nekome u interesu da se stvori dojam koji ne odgovara stvarnosti.
No u svakom slučaju free float će se povećati pa ćemo imati i veći učinak na ZSE kada se uvrstimo u najveću kotaciju.

POdvuci šta se to tebi ne dopada pa da to raspravimo utemeljeno.

Ovo otpustanje dionica i namirivanje RBA traje jos od pocetka godine i od tad je za namiru iskoristeno 69 500 dionica…jesu li sve prodane na burzi…neznam…ima li ih jos neznam…ali da bi bilo dobro znat koliko ih jos treba da bi se namira izvrsila..bi.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Danas dioki- rba 35000 komada, možda za placu

@sava
BVPS per 31.12.2011 = cca 56 Kn
BVPS per 20.03.2012 = ccc. ?? KN
Hvala…

New Report

Close