DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa, zar saborski zastupnici ne vide što se događa?
Među njima su, i neki, za koje sam i ja glasao.
Zašto šute?
Sve je tako očito.
Čekaju li godišnji?
Za dva mjeseca, od prevelikih vrućina, plin će expandirati.
Moglo bi to bit bučno.
Poslije će se pitat, zašto nisu znali više o kemiji.




@jman

Aleluja, bilo je i vrijeme, bar nešto.


@golubv

U petak se pregovara u Audiu, idući tjedan bi moglo biti veselo

u petak je blagdan
[/quote]

Znate kak bi to alanfordovci rekli: U Audiju se pregovara svakog šestog petka u mjesecu, od 12 do podneva…

Ja sam vam rekao vratite se unazad nekih mjesec ipo vidjet ćete da sam napisao da sam zaradio na dionici DIOKI i dasam prodao i da DIOKI ide u STEČAJ DO 15.7 al bio sam brisan dosta puta dok konačno nije pušteno jer sam bio uporan i ljpo zamolio moderatora

dosta mi ih je se javljalo na pp i upozorio sam ljude da bježe van e sad kako me je tko svatio al DIOKI IDE U STEČAJ

A ova igra sa izvrtanjem riječi je kazneno djelo al pošto mi nemamo regulatora koji sprovodi zakon to će proći nekažnjeno kao isva ova pljačka na ZSE

HANFA je zaštitnik kriminala na ZSE

Moram priznati, da je kriterij moderatora, postao bolji.
Nije propustio neke moje postove (ali znam i zašto).
Siguran sam, da se i on njima nasmijao.
Ovo što pušta, dokazuje, da ipak ima šanse.
Malo je inertan, ali ko nije?


UŽIVO IZ BANSKIH DVORA Vlada: ‘Linića su krivo shvatili, država ne ulazi u posrnuli Dioki!’

tužna istina, opet su zahebali ljude….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Sutra je suđenje Čačiću u Mađarskoj. Ako ima pravde i sreće, bahati bi mogao biti osuđen. Pošto ide na ruku Molu, čisto sumnjam. Zauzvrat treba "gušiti" Dioki i olakšati ungarima put do LNG terminala. Ali borba još nije gotova. Dug je put za realizaciju ovakvih veleizdajničkih poteza.

Čačić je pokušajem demantija samo potvrdio Linićevu izjavu da u Dioki ulazi ( ili izlazi pa joj ostaje 38% ) Vlada RH! Pregovara se s nekim – Azeri, Turci ili Arkema da se ova trakavica sretno završi.
No bitan detalj je i dalje lova nužna za pokretanje – apsurd je da se radi o bankarskim garancijama da će se platiti etilen, plin i struja! Bez tih garancija se ne može sklopiti sporazum o isporuci!!!!!

Glede LNG-a – zemljište je u Italiji a dionice su i dalje u Zugu.

daj sava reci mi koliko ti imaš u diokiju po kojoj cijeni,vječni si optimist,neke činjenice očito znaš,ali nekako vuče na drukeraj,dosta si pisao i kad je bila na 35-39 kn pa pretpostavljam da si na višoj cijeni ušao sa malo većom količinom,puno pozdrava i sretno sa diokijem [thumbsup]

Samo ću reći,di ima dima ima i vatre…ništa ovdje nije slučajno,i sam čačić kaže da su u kombinacijama…..a ovo su još uvijek jeftine razine za kupnju..sretno svima

cash je cash,a sve ostalo je sex!

http://www.seebiz.eu/cacic-dioki-treba-strateskog-partnera-poljaci-zele-lng-terminal/ar-38104/

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Ono sto ja mislim osobno jest da pogon treba napustiti u roku SAD LI ODMAH!!< Ovo sto oni rade nije nromalno..jucer Linic kaze da ulazi vlada u Dioki, pa da ne ulazi?! Tko tu pije a tko placa vise ne zhna nitko..osim da je jasno ko’ pekmez da se vec duuugooo vremena radi o n jihovim interesima. Do kad mislimo cekat?’Napustit pogon, serafit dio dio od firme i amen. S prosvjedima se nece nista rijesit, tako mozemo do imendana…oni to zato i rade jer znaju da su ljudi ocajni, malo setkaju po markovom trgu, pa se smire, a place nikad nece biti..ovaj sistem nas terorizira, pa ajmo malo mi terorizirat njih. jer ovo nigdje ne vodi, sve propada..treba jednom tj bandi pokazat opako zube, pa nek si misle. steta sto nisam nikako mogla doci na prosvjed.


Radio Rijeka – u DINI radikalno od 1.7.!
Odlično. Sad smo Vladi poklonili još 10 dana mira . Taman da se političari pokupe na godišnji odmor. A do tada će se promijeniti samo to da će nam biti dužni i plaću za 6.mj. Nikad ništa od nas.

ti mora da si bivši predsjednik omladine ili propali sindikalista. Dosadan si!

Ljubi bozji, pa nije Linic seoski pijanac, pa ga treba netko drugi demantirati i opravdavati jer danas njega boli glava i ne sjeca se sto je pricao.
Slavkec jako dobro zna sto je rekao i ne pada mu na pamet demantirati to.

S druge strane, Cacic vise ne stavlja u prvi plan stecaj, nego mogucnost ulaska drzave u nas vec izmrcvareni Dioki. Stecaj dolazi tek kao mogucnost na kraju recenice ako prvi dio ne uspije.
Ovakva promjena govori koliko je Slavkec blizu rjesenja.

Neki dan je Linic molio za jos par dana…
….nakon toga izjavljuje kako drzava ulazi u vlasnicku strukturu…
….Cacic trci izjaviti kako BI usla AKO…(ne demantira, vec daje prostora za uzmak u slucaju da Linic ne uspije) ustvari Cacic samo zeli ostaviti dojam da je i on sudjelovao u spasavanju Diokija.
….INA dobiva dividendu (Adolt se hvali kako ce ove godine rasturiti s investicijama)
….HEP? Oni ce biti dobri i napraviti kako se kaze (sjetite se izjave kako je dosta kvazi socijale i skupe struje industriji)

Ocito je Linic dobio slucaj Dioki. Isto tako je ocito da Cacic ne radi apsolutno nista po tom pitanju. Dokaz tome je izjava njegove nespretne i izgubljene pomocnice koja ni ne zna da uopce nisu u kuntaktu s radnicima. Cacic joj je napisao na papiric sto ce reci i to je to.
Naravno da nije mogao reci "Idite Linicu, ja s tim nemam nista!" ipak se to sve tice njegovog ministarstva.
Cacic se pa metno distancirao od Diokija zbog nesrece i ne zeli se kompromitirati u slucaju oslobadjajuce presude.

I jos nesto
Linic nije siguran samo u jednu stvar, a to je hoce li drzavi pripasti 38 ili 36%.
38+36=74
meni kao investitoru se vise svida 38…nekako mi to izgleda vise od 36
…opet tih 2%

http://teletekst.hrt.hr/?str=116-01

Potpredsjednik Vlade Radimir Čačić rekao je da je izjava ministra financija Slavka Linića o ulasku države u vlasništvo Diokija krivo shvaćena. Vlada se neće upuštati u to dok ne nađe strateškog partnera…..
Najavio je da će DIOKI vjerojatno ići u stečaj, ali ne i likvidaciju.

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

http://www.seebiz.eu/cacic-dioki-treba-strateskog-partnera-poljaci-zele-lng-terminal/ar-38104/

Čačić će više ne libi priznati da mu je jedini cilj zatvoriti Žitnjak!
Naravno da će mu to i uspjeti ako javnost i radnici dopuste.
Iako se trudi demantirati Linića to mu ne uspjeva jer eto ipak se pregovara o pokretanju proizvodnje i načinima kako bi država ušla u čitavi proces a Čačić je to zatajio – ne samo to nego je i izjave davao koje ne idu u korist jednog takvog sporazuma.
Posebice bi trebalo potencirati činjenicu da 30 milijuna eura koliko je potrebno za pokretanje OBJE lokacije nisu nikakvi novci nego bankarske garancije za struju, plin i sirovinu – dakle Inu i HEP! To se moglo bez problema riješiti već davno jer i Đuro Popijač je jučer izjavio da ne zna što se to događa jer on je sporazum doveo do potpisivanja a 6 mjeseci nakon toga ništa se nije riješilo – dakle upozorava na destrukciju od strane MINGORP-a!

Ako se Čačić želi promovirati na račun LNG terminala neka zaboravi – do zemljišta može skoro pa nikako i zna se kako je raspoređen udio – Dina 18,52% a Adriaoil SPA 81,48%!
Ovo posebice treba istaknuti u kontekstu jedne činjenice – Plinacro je napokon pokrenuo projekt izgradnje plinovoda Kukuljanovo – Omišalj DN500/100 – oprema se nabavlja – FASEK Engineering and Production GmbH mora do 20.08. isporučiti opremu a to onda znači da je plin na Dini do nove godine.
A to znači da bilo koji brod tipa LNGRV može doći u Luku Sepen i iskrcati 50-ak milijuna m3 plina!

Bilo bi dobro da netko Čačiću objasni da Dioki više nije privatna firma osim ako on Ministarstvo gospodarstva smatra svojom privatnom firmom što svakako nije isključeno.

New Report

Close