DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa dobro jer ovi navlakači misle da sa 11 komad mogu srušiti našeg Đuru….svašta….KAKO SAMO KUPNJA JAČA, PRODAJA SE TOPI I POVLAČI ….A DANI DO OTVARANJA PONUDA ZA 100 VAGONA PROLAZE….JOŠ SAMO 7 DANA a ONDA ĆE BITI PLAČA ZA ONE KOJE NISU KUPILI……..

DOKUP, DOKUP I SAMO DOKUP……

Nemojte mi samo slati zahtjeve za prijateljstvom

Vaš link

moglo bi ovde bit svega

100 vagona nije nikakav poseban posao, to je zauzetost kapaciteta niti 3 mjeseca, otprilike ide 40 vagona mjesečno…


100 vagona nije nikakav poseban posao, to je zauzetost kapaciteta niti 3 mjeseca, otprilike ide 40 vagona mjesečno…

jel znaš o kolkom iznosu se radi? kolko po vagonu para?

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


100 vagona nije nikakav poseban posao, to je zauzetost kapaciteta niti 3 mjeseca, otprilike ide 40 vagona mjesečno…

Svasta se ovde moze procitati.



100 vagona nije nikakav poseban posao, to je zauzetost kapaciteta niti 3 mjeseca, otprilike ide 40 vagona mjesečno…

jel znaš o kolkom iznosu se radi? kolko po vagonu para?
[/quote]
Neznam o kolikom iznosu se radi. Bilo je govora o izradi vagona cisterni, to je izgleda otišlo na istok.
Vagon je jednostavna konstrukcija, pogotovo što specijalci dobiju podvozje na koje ide sanduk. Malo grublja bravarija, ništa posebno. Nema tu neke velike love…


Vaš link

moglo bi ovde bit svega


Evo nastavka..zanimljivo je reći da se cifra s 15 smanjila na 4,5mil eur, jutarnji..šta reći više
I ovo je prvi put da se u aferi direktno spominje i netko iz đure đakovića..sretni dobitnik je Bartol Jerković
http://www.jutarnji.hr/visak-od-33-milijuna-za–provizije—/557862/

sijem žito raste grahorica

Evo mene među moje samo da se pohvalim jučer sam zaokružio na 10 000 kom a ako budem mogao još 5000 kom sa ovom cjenom a pristajem i na +,-5% svejedno mi je i fino ladovina ne porodajem do 60 kuna tamo iz USKRSA


Evo mene među moje samo da se pohvalim jučer sam zaokružio na 10 000 kom a ako budem mogao još 5000 kom sa ovom cjenom a pristajem i na +,-5% svejedno mi je i fino ladovina ne porodajem do 60 kuna tamo iz USKRSA

čestitam i svako dobro !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

na đuri sam ispušio 19000,00 kn.još sam dobro i prošao kada vidim koliko drugi tek trebaju ispušiti.
firma je nigdje. dio radnika na čekanju, što znaći da je najjeftinije kada ne rade i ne stvaraju gubitke. "nosimo, radimo, socijalizam gradimo". pušionica radnicima i dioničarima.

U poruci Wolfganga Riedla, pod inicijalom J., skriva se Bartol Jerković, direktor Đure Đakovića, tvrtke koja je najviše profitirala od ugovora koji je Hrvatska potpisala s Fincima

ZAGREB – Jutarnji je posjedu dokumenta koji upućuje na činjenicu da je hrvatsko ministarstvo obrane dio natječajne dokumentacije za kupnju oklopnog borbenog vozila izmijenilo u korist jednog ponuđača, finske Patrije, a očito na štetu drugog sudionika tendera, austrijskog Steyera. Precizno, u dokumentu izrijekom stoji da će se kriteriji tehničke i taktičke procjene vozila promijeniti u korist finske Patrije. Tu je rečenicu, u poruci elektroničke pošte, napisao glavni savjetnik finske Patrije, austrijski državljanin Wolfgang Riedl. Taj je mail, 22. srpnja 2005., upućen Reiju Niityenenu, regionalnom predstavniku Patrije za Hrvatsku i Sloveniju.

VEZANE VIJESTI
Vijesti
Za provizije u poslu s MORH-om pripremljeno 33 milijuna kuna
Patrijine topovnjače platili smo 9, 10 ili 13 milijuna eura?
Dobio 15 milijuna eura mita za kupnju Patrijnih vozila?
Hrvatska će od Patrije kupiti tek 64 vozila
Povjerljive informacije
Riedl i Niityenen već su duže vrijeme pod istragom u Austriji i Finskoj zbog sumnje u korupciju, industrijsku špijunažu i izdaju države, i to sve u razdobjlu dok su radili za ugovore Patrije, između ostaloga, u Hrvatskoj i Sloveniji.

Drugi zanimljiv detalj u istom dokumentu jest to da Riedl svoje povjerljive informacije o poslu u Hrvatskoj očito crpi iz niza kontakata s Bartolom Jerkovićem, direktorom pogona za proizvodnju specijalnih vozila tvornice Đuro Đaković iz Slavonskog Broda, što i stoji u njegovom mailu. Riedl, istina, Jerkovića označava tek inicijalom J., ali je iz konteksta jasno o kome je riječ. Riedl, dakle, piše o Jerkoviću, pod točkom 2. Hrvatska: “J. me zvao jutros i morao je otkazati naš sastanak zbog hitnog putovanja u Kuvajt. Razgovarali smo telefonom koliko je to bilo uputno.”

Google oglasi
Stanovi kraj KBC Dubrava
Oporovečka ulica, vl. list! Za kupnju ili najam s otkupom.
megrad.hr
Mi smo najbolji
Ono ostalo što mu je rekao J., ukjučujući i za Riedla važnu vijest da MORH mijenja kriterije u korist “njegove” Patrije, austrijski povjerenik finske tvrtke sažeo je u nekoliko rečenica za regionalnog predstavnika finske tvrtke. Izvještava ga da je rok za predaju najboljih i konačnih ponuda (BAFO) pomaknuta za sredinu rujna, moguće i listopada 2005. Onda napominje ključnu stvar da su kriteriji izmijenjeni u korist finske tvrtke te da J. (Jerković) zna da Patria, bez ikakve sumnje, “vodi” u natječaju.

Svakako je interesantno to da je Jerković, zapravo predstavnik hrvatske tvrtke obuhvaćenom off-set ugovorom o suradnji s budućim pobjednikom tenedra, toliko snažno zainteresiran za samo jednog ponuđača. Nepoznato je i na koji je način Jerković uspio doći do dijela podataka koji su trebali biti zaštićeni kaluzulom o poslovnoj, a možda i vojnom tajnom. Ukratko, koji je to snažan motiv što navodi direktora Đure Đakovića da u, najmanju ruku, riskira svoj poslovni ugled.

Jerković je, također, otkrio Riedlu da je 14 inženjera Đure Đakovića boravilo tjedan dana u tvornici Steyer u Austriji, a onda je za Riedla procijenio je da Patria ima puno bolji pristup. Zadnji dio korespodencije Riedl – Niityenen objašnjva i stanovite događaje u hrvatskim medijima. Riedl tako kaže da su tjedan prije neki mediji objavili tekstove koji nisu išli u prilog ponuđaču Steyeru, a da su u upravi austrijske tvrtke procijenili kako iza tekstova stoji lobi Patrije u Hrvatskoj. Steyr planira medijsku odmazdu, upozorava Riedel, navodno emitiranjem dijelova finske tv-emisije gdje se Patria prikazuje u lošem svijetlu. Pita Niityenena postoji li uopće takav film.

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

ja mislim da je dio radnika na cekanju zbog dogovorenog socijalnog mira(dakle nema otpustanja jos do kraja ozujka) a nakon toga budemo vidjeli. ne slazem se da je najjeftinije kad ne rade ali ili ce dobiti otkaz ili se planira dobiti neki posao i time ljudima dati mogucnost da nesto rade. nije mi jasno kako dionica preko "noci" moze postati toliki gubitas i tako losa, pa ako je stvarno tako zasto uvijek ima
"budala" i prometa koji ulaze u nju? ma mislim daleko od toga da dionica moze i ispod 30 pa mozda i 20, ali je pitanje koliko se vremena treba pricekati da se klima promijeni i da se vrati na razine iznad 50-60 na temelju sklopljenih poslova i restrukturiranja.

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Jutros kad se vraćah iz pekare prošla kraj mene patria, vjerojatno išla na testiranje. izgleda doista moćno kad uživo projuri kraj tebe. [thumbsup]

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".


Jutros kad se vraćah iz pekare prošla kraj mene patria, vjerojatno išla na testiranje. izgleda doista moćno kad uživo projuri kraj tebe. [thumbsup]

ma ja mislim da je to patria isla cistiti snijeg po gradu.

Gospon Jerkovic se uvalio gadno…

http://www.jutarnji.hr/patria—-j–mi-kaze-da-ce-u-nasu-korist-morh-izmijeniti-natjecaj-/562264/

New Report

Close