DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a zasto nebi bilo tako? đuro stalno ugovara poslove…ceka se i na BOV i ono sa kuvajtom…..FI je dobro….ne vidim zasto nebi isla gore i bez BOV i kuvajta…..blentavi samo vi prodajte….ima pametnih za kupnju

Drago mi je kolega da ste Vi pametni kupili danas od mene blentavoga, ali ja sam si kupio vrapca u ruci, mirniji vikend, lovu možda sačuvam za Magmu, 30-ak posto rasta na uloženo mi je ok.
Inače ne špekulam previše, ali ovo je jedna od rijetkih dionica za koje sam danas mogao bez problema sa velikom sigurnošću sebi predočiti da će se u skorijoj budućnosti moći kupovati sa značajnijim discountom u odnosu na sadašnju cijenu.
Ako se dok sam vani pojavi ugovor za BOV-ove, ili doleti šeik na letećem ćilimu ili Kina naruči bezbroj vagona, onda sam se zeznuo. Ali eto kockam se da će prije toga cijena biti znatno niža.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

fazan:

Lejzer: ” zare: ” daki: ” Opet nova blokada…………… [smiley1] ” Kakva blokada? Pa nakon blokade više nema dnevnih limita po novom… ” Jel ima ovo negdje sluzbeno? ” http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/2541.htm Članak 6.

To znaci da ipak ima druge blokade…

ili ja to nesto krivo tumacim?

Članak 6.

(3) U slučaju da cijena predmetne dionice, nakon obustave trgo­vanja te ponovnog uključivanja u trgovinski sustav, opet probije utvrđene kriterije iz članka 4. ovog Pravilnika, trgovanje s predmet­nom dionicom će biti zaustavljeno do kraja radnog vremena burze toga dana.

Ovih dana su prihvaćene promjene pravilnika /tog članka, pogledajte moj prethodni post…

ovaj post PONAVLJAM jer se izgubio u moru postova i dok moderator kaze svoje.

malo sam se potrudio da dodjem do informacija vezanih za ddjh. situacija je slijedeca:

gos. polancec nije govorio istinu rekavsi da firme koje je drzava sanirala nece imati pravo dodjelivati dionice radnicima pod posebnim pogodnostima.

istina je sto je vjesnik objavio. osobno sam nazvao ddjh, a tamo je gos. Baric (035 218 229) nadlezan za to pitanje.

ja sam debelo u ddjh, a danas koristim priliku kad krdo prodaje da jeftino dokupim.

pozdrav dionicarima ddjh

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Patka, patki, patka [smiley2]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


fazan: ” Lejzer: ” zare: ” daki: ” Opet nova blokada…………… [smiley1] ” Kakva blokada? Pa nakon blokade više nema dnevnih limita po novom… ” Jel ima ovo negdje sluzbeno? ” http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/2541.htm Članak 6. ” To znaci da ipak ima druge blokade… ili ja to nesto krivo tumacim? Članak 6. (3) U slučaju da cijena predmetne dionice, nakon obustave trgo­vanja te ponovnog uključivanja u trgovinski sustav, opet probije utvrđene kriterije iz članka 4. ovog Pravilnika, trgovanje s predmet­nom dionicom će biti zaustavljeno do kraja radnog vremena burze toga dana.

sorry ima izmjena, i pročišćeni tekst … neka neko nađe molim vas …

I love the Smell of Profits in the Morning

http://www.hanfa.hr/uploads/29-07-14.pdf

I love the Smell of Profits in the Morning

U redu je da branitelji dobiju dionice.Samo je prvo išla priča da nema šanse da dobiju, pa onda odjednom vijesti da će dobiti oko 500 000 kom.

Malo nekorektno za investitore.

Ništa, morate računati da će uskoro biti novih 500 000 komada potencijalnih prodavatelja.

Braniteljima dionice Đure Đakovića
SLAVONSKI BROD – »Svih 682 branitelja do ponedjeljka će dobiti ugovore iz Hrvatskog fonda za privatizaciju za kupnju dionica Đuro Đaković Holdinga po povlaštenim uvjetima«, rekao je u srijedu Vjesniku predsjednik Kluba veterana Domovinskog rata Specijalnih vozila Đuro Đaković Ivan Barić. Svi branitelji upisali su maksimalan broj, 748 dionica, a najveći dio će ih platiti odjednom čime ostvaruju još 50 posto popusta. Tako će radnik s 20 godina staža maksimalni paket dionica platiti oko 23.000 kuna, a kako je cijena dionica na burzi premašila 270 kuna dobit je više od deset puta veća od uloženog. [A. B.]

http://www.vjesnik.hr/html/2007/06/14/


Lejzer: ” fazan: ” Lejzer: ” zare: ” daki: ” Opet nova blokada…………… [smiley1] ” Kakva blokada? Pa nakon blokade više nema dnevnih limita po novom… ” Jel ima ovo negdje sluzbeno? ” http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/2541.htm Članak 6. ” To znaci da ipak ima druge blokade… ili ja to nesto krivo tumacim? Članak 6. (3) U slučaju da cijena predmetne dionice, nakon obustave trgo­vanja te ponovnog uključivanja u trgovinski sustav, opet probije utvrđene kriterije iz članka 4. ovog Pravilnika, trgovanje s predmet­nom dionicom će biti zaustavljeno do kraja radnog vremena burze toga dana. ” sorry ima izmjena, i pročišćeni tekst … neka neko nađe molim vas …

Evo izmjena…

Članak 3.

U članku 6. u stavku 1. broj »3« se zamjenjuje s brojem »2« .
U stavku 2. iza riječi »sustav«, dodaju se riječi: », objaviti na Internet stranicama« a iza riječi »minuta« briše se riječ »će«.
U stavku 3. riječi: »će biti zaustavljeno do kraja radnog vremena burze toga dana« se zamjenjuju riječima: »nastavit će se bez limita«.
Iza stavka 3. dodaje se novi stavak koji glasi: »(4) Burza je informaciju o obustavi i o nastavku trgovanja obvezna objaviti na Internet stranicama.«.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


….ovo je velika pljuska svima koji su na HR trž.kapitala, još malo i izvlačim sve i krećem na druga tržišta jer ovo je sramota !!!!

odluka za odlazak u na druga trzista (pretpostavljam da mislis na regiju) nije losa. evo par savjeta:

– ne izvuci sve novce, nase trziste je ipak najrazvijenije i najsigurnije!!!
– nemoj ocekivati bolje uvjete na drugim trzistima!!! jos vece svinjarije mozes dozivjeti u regiji (npr. izbor nikolica u srbiji, ili pada u banja luci uzrokovanog situacijom sa rite gacko)

Ako je sve pod kontrolom, idete presporo. "Mario Andretti"

Nakon ove famozne vijesti u Vjesniku nekih 50-ak novih stranica na ovoj temi je ispisano. Većinu sam letimično pogledao da dobijem okvirnu sliku i znate što sam zaključio: da većini preiod ulaganja dulji od mjesec – dva nije zamisliv. Što vam je ljudi, smirite se, valjda znate zašto ste kupovali ovu dionicu, valjda imate neki zacrtani target na dionici i valjda ste spremni čekati koliko god treba da dionica dođe na vaš target. Ili ste kupovali tek tako, jer vam došlo, čuli ste za neki BOV, nešto, pa ajmo to uzeti na mjesec dva i to je to. Ovakvu paniku odavno nisam vidio. Pa što i da branitelji dobiju dionice? Vi stvarno mislite da će se odmah 600 branitelja za koji tjedan naći u nekoj brokerskoj kući i slavodobitno, odjednom pustiti sve svoje dionice na prodaju? Ja mislim da neće, mislim da će neki te dionice držati godinu, dvije, pa će ih onda prodavati, kada će DDJH vjerojatno vrijediti više. Ispada da ti ljudi do sada nisu živjeli, da nisu bili u stanju kruh kupiti i da su im te dionice sada došle kao rješenje egzistencijalnog pitanja, da će napokon prvi put u životu pošteno ručati? Ne kužim, možda sam u krivu. Jasna mi je nelagoda nakon objave te vijesti, ali ovakva panika, pa kao da se svijet srušio. Da još jednom ponovim: mislim da je glavni razlog panike što većina nije spremna svoje dionice držati u portfelju dulje od mjesec – dva.

"Čovjek je nezasitna životinja."


alan_poh: ”
Tango…stavio sam jutros nalog na prodaju, malo se razmislio , nakon
sto je uslijedila blokada….i jos procitao par rijeci
ovjde….izracunao….i povukao nalog…nisam prodao…pa kud puklo da
puklo! ali zahaljujuci tebi nisam ispanicario i prodao….ipak sluzi
necemu ovo razglabanje na ovom forumu…. za godinu dana, za ovaj
događaj ćemo se sjećati sa osmjehom…. steta sto nemam municije za lov
na ovim razinama….

Tako i ja mislim, nisam ni trepnuo…. ja sam ovakvu školu odavno
prošao s PTKM (2.11.2006.) i znam da nakon kiše dolazi sunce, a Đuro je
trenutno jedna od rijetkih firmi u koju se isplati ulagati. Tko će
prodati nek proda, ali zeznut će samog sebe! I tržište će relativno
brzo progutati sve te dionice. Privremeno možemo i dolje, ali dugoročno
sve će manje dionica biti u slabim rukama i onda idemo samo gore!
[smiley1]

Ova dva primjera su najbolja koja sam pročitao od sinoć od oko 18 sati… tako lijepo,smireno,bez treptaja,ali ja sam treptao od sinoć zahvaljujući panici i članku u samo jednim novinama,bez ikakva spomena na televiziji,i slabo spavao radi toga,ali jutros sam otišao u vinograd da ne mislim samo o tome jer je to stvarno za poluditi ako se stalno misli negativno,ali vratio sam se prije dva sata i potpuno smiren,jer sam razmišljao o tome,i sat vremena čitao postove od sinoć do 14 sati,i gledam koja je to panika zavladala na osnovu jednog člančića bez potpisa,ali i ja sam jučer bio u panici,priznajem,,jednostavno tako to dođe psihički,i još ako se nemože kontrolirati,jedino preostaje prodati sve pa kud puklo. Ali nisam ipak stavio nalog za prodaju,jer sjetio sam se knjiga Buffeta i Inteligentnog investitora kako kaže da je PANIKA i RAZMIŠLJANJE MASA (krda) može povesti u pad vrijednosti dionica samo ako jedan povede krdo,svi ostali ga u panici slijede… bez obzira da li firma posluje dobro ili ne,ali Đuro ipak ima dobre planove u budućnosti,pa mislim da ću ipak dobro proći što nisam prodao.

(Evo sada je baš Polačec govorio u vijestima na HTVu i govorio za HT dionice,iako nije vezano za ovu temu ali možda bi moglo biti zanimljivo… Građani RH će moći kupiti do 38000 kuna,a na svakih 10 dionica građani će dobiti po jednu besplatno ako kupljene dionice zadrže BAREM godinu dana)… Evo to je informacija,javna,jasna i glasna i razumljiva svima,a ne jedan člančić u jedinim novinama u Hrvatskoj.

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Jes, nakon kiše dolazi sunce, ali kad pada kiša skupljaš vodu [smiley2]
Samo sada dolazi 650 novih igrača sa pola milijuna dionica kupljenih po 30kn. Naravno da će biti onih koji će dionice čuvati, ali garantirano će svi za početak prodati po 100-tinjak komada da namire ulog za koji pretpostavljam da je dijelom financiran kreditom (privatnim) – i samo to je 65,000 dionica koje će se pojavljivati na prodaji narednih dana.
Ja moram priznati, istresao sam se po 253, sa prosječnim ulazom oko 190 i mislim za sada da nisam pogriješio, planiram kupovati opet u rangu 200-220 ako se za to pokaže prilika. Još da nisam dokupljivao nakon GFI na 300… [smiley6]

ako si uvjeren da će branitelji dobivati po 30 kuna, i da će to biti rasprodaja, zašto bi onda kupovao po 200-220?? sam sebi si kontradiktoran…..

Glupih li razmišljanja. Tko računa da će 500 000 dionica direktno na tržište taj slobodno mogu reći da nije normalan. Pa što je sa vama ljudi? Što vi mislite da ako i branitelji dobiju te dionice, što još nije sigurno,da su oni budale pa će krenut sve u šesnaest i prodavat. Moš mislit. [smiley1]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Glupih li razmišljanja. Tko računa da će 500 000 dionica direktno na tržište taj slobodno mogu reći da nije normalan. Pa što je sa vama ljudi? Što vi mislite da ako i branitelji dobiju te dionice, što još nije sigurno,da su oni budale pa će krenut sve u šesnaest i prodavat. Moš mislit. [smiley1]

Rogi, nema potrebe za uvredama.
Svrha foruma i jest iznošenje informacija, razmjena mišljenja – vrijeme će pokazati jesu li ista bila “pametna” ili “glupa”.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

danasnji promet na ddjh skoro 4,5 mil. kn

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

New Report

Close