DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne bi nagađao. Koliko znam povrat vrednuju po nominali. Ne znam koliko su ti ljudi motivirani prodavati jer je to imovina koju su naslijedili i zasigurno im je više višak nego životno važna. Ima li negdje izvor informacija o postupcima povrata imovine?

Bently, 02.01.2021. u 13:33

Ako je to tocno broj 6 ce to kroz tjedan dva prodati Cesima

 

kol. radek, to su “stara” riješenja o povratu za koje se vodio neki upravni ili pravni postupak, npr. žalbe i sl. i sada su postala izvršna…najbitnije kod ddjh je da se jaki sektorski igrač uključio u igru čime su razne kombinacije u bitnome sužene, oni (česi) već sada imaju kontrolni udio u tem. kapitalu i samo je pitanje na koji način će krenuti u preuzimanje…i koliko se sjećam od ovih 300m kredita, 150m se može preoblikovati  u potporu ali ovih drugih 150 se mora vratiti(ima ta odluka na portalu vlade), dakle smanjenje tem kapitala pa dokapitalizacija svakako ide samo još ne znamo kombinaciju

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

radek

unatrag 12 godina svi koji su dobili dionice ddjh uvijek napominjem uvijek su ih prodali. Bila cijena 70, 40, 10 ili kao sada 4 kune. Prodat ce ih odmah cim im se jave Cesi.

Koliko znam “rescue aid” krediti se ne mogu pretvoriti u kapital,a i u vladinom dokumentu o jamstvima ništa sličnog ne piše. Molim link na izvor te informacije o 150m u kapital i 150m kao kredit.

Ono što mi od postojeće uprave i NO nismo vidjeli je odobreni Program resturkturiranja. Ako netko ima neka podijeli.

Isto tako nismo vidjeli ni u naznakama što su ponudili potencijalni strateški partneri. Kao što smo svjedočili prije manje od 7 dana u primjeru Lučke uprave Rijeka i bez nekog posebnog obrazloženja naša politika resetira postupke koji se vode i po više godina. Tako da su mogli do sada izaći s ključnim momentima u ponudama kad bi na na kraju mogli poništiti kompletan postupak.

Barbosa, 04.01.2021. u 10:19

kol. radek, to su “stara” riješenja o povratu za koje se vodio neki upravni ili pravni postupak, npr. žalbe i sl. i sada su postala izvršna…najbitnije kod ddjh je da se jaki sektorski igrač uključio u igru čime su razne kombinacije u bitnome sužene, oni (česi) već sada imaju kontrolni udio u tem. kapitalu i samo je pitanje na koji način će krenuti u preuzimanje…i koliko se sjećam od ovih 300m kredita, 150m se može preoblikovati  u potporu ali ovih drugih 150 se mora vratiti(ima ta odluka na portalu vlade), dakle smanjenje tem kapitala pa dokapitalizacija svakako ide samo još ne znamo kombinaciju

 

”Ako potpora za sanaciju ne bude vraćena od strane Društva nakon isteka roka korištenja od šest mjeseci, može se uključiti kao dio ukupnih troškova cjelokupnog postupka restrukturiranja, a sve u skladu s pravilima o državnim potporama i Smjernicama Europske komisije o državnim potporama za sanaciju i restrukturiranje”

 

…e sad, ništa ne tvrdim, nego pretpostavljam da bi ovaj odlomak iz odluke o drž. jamstvu  mogao značiti mogućnost pretvaranja potpore u kapital u smislu postupka restrukturiranja

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/vyznamnou-chorvatskou-prumyslovou-skupinu-chteji-ovladnout-cesi-maji-uz-skoro-tretinovy-podil-1376637

 

I češki portali krenuli pisati o Đuri

radek

mozda poguraju dionicu na 1euro kada ce se sve znati

Bently, 02.01.2021. u 13:33

Ako je to tocno broj 6 ce to kroz tjedan dva prodati Cesima

I tu se ne zna cijena jer nije bila prodaja na burzi. Baš je nekako čudno, meni čak sumnjivo da Država u situciji pred restrukturiranje i s 2 ponude na stolu prodaje dionice.

matovilka

ne prodaje vec ih samo spusta prema onima kojima je duzna lovu. A to joj je najlakse odraditi kroz dionice jer ih nista ne kosta a rjesavaju se titanica

POVLAČENJE IZ IRAKA: Irak nudi Đakoviću posao od 400 milijuna dolara

Najbolje od Nacionala iz 2009. godine!!!

sitnariba, 05.01.2021. u 11:37

POVLAČENJE IZ IRAKA: Irak nudi Đakoviću posao od 400 milijuna dolara

 

matovilka, 05.01.2021. u 09:40

 





Bently, 02.01.2021. u 13:33



 

Ako je to tocno broj 6 ce to kroz tjedan dva prodati Cesima

 



 

I tu se ne zna cijena jer nije bila prodaja na burzi. Baš je nekako čudno, meni čak sumnjivo da Država u situciji pred restrukturiranje i s 2 ponude na stolu prodaje dionice.

Država ih nije prodala nego uvalila kao što su uvalili i Božidaru Ivanoviću kako bi pokrila odštetu ili za ratna stradanja ili za nacionalizaciju. A uvaljuje ih po nominali – 20 kn.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Svejedno, Česi su igrači , napravit će oni od Đure top firmu

sitnariba, 05.01.2021. u 13:14

U jbt jesam tup ko k…c 🙂 isprike , ja brijal jučer izašlo 🙂

Tako je to kad ostariš. Ko da je jučer bilo.

Znači ovaj civil se usrećio s dionicama Đure. Je li morala dati ove dionice ili bilo koje u vlasništvu? i Da li možda ovo upravo sada radi da čehe natjera na ponudu. Ili nema veze s ničim, osim državnom birokracijom.

matovilka

sigurno im nece dat dionice ht-a ili ine koje dobro kotiraju. Daje ono sto je kolega naveo dionicu po nominali od 20 kn, koju sada ako zele mogu prodat po 4 kn. Prodat ce to odmah jer zavisi koliko je godina spor trajao. Uzeti safa 400.000 kn je bolje nego cekati da im u preuzimanju ponude 20 lipa.

New Report

Close