DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko je moguce po vama da drzava ustupi svoj dio potencijalnim ulagacima za preuzimanje i dokapitalizaciju. Te prijenos kreditnih obaveza 300 mil onog kredita na investitora? Nekako mi je to najrealnije. Odluka o pokricu gubitka u budućim zaradama je za onih 10000000 mil kuna . A sta je s ostatkom znaci da ce se ostatak duga ipak ici na teret dioničara.

Ponovno odlučivanje o smanjenju temeljnog kapitala je moguće,ali neznam koliko je realno jer kao prvo država ovih 300mil kn ne može pretvoriti u tk jer je riječ o potpori iz rescu aida, a ona se ne može pretvoriti u temeljni kapital.( ako čitam dobro smjernice eu).

Isto tako da je Bakić htjeo pristati na neki drugi oblik smanjenja temeljnog kapitala mogao je to predložiti na skupštini. Nije, nego je predložio smanjenje temeljnog iz buduće dobiti.

Koliko znam kod EU recue aid kreditiranja nije moguć swap duga u TK. Netko je detaljnije o tome ranije pisao.

 

viper666, 28.09.2020. u 21:09

 





zvonar, 28.09.2020. u 11:34



 

Pozdrav ekipa. Zanima me vase misljenje. Kad vec nije izglasano smanjenje temeljnog kapitala i odluceno da ce se gubitak pokriti iz dobiti buducih razdoblja. Dali je moguce da se o istoj točki opet odlucuje i da se ide na smanjenje temeljnog.kap.??

 



 

 

Naravno da je moguce, ali ne nacin kako je to predlozeno na zadnjoj GS – ta prica je gotova.

Ako drzava na sebe preuzme 300M HRK kredita koje Djuro ima i unese ih u TK, drzava preko Uprave moze predloziti smanjenje istovremeno povecanje i pojednostavljeno smanjenje TK radi pokrica gubitaka i spajanje dionica.

Za taj scenarij koji je po meni realan sam vec ranije napisao da bismo kao dionicari trebali inzistirati na tome da se taj dokap ali i dokap od strane ostalih investitora provede po nominali od 20kn a ne po 15, 10 ili 5kn.

 

Znači neki nakon krivog ulaganja očekuju pomoć od države.

 

Svašta se ovdje može pročitati.

Osim što je Izbor smanjenje kapitala, što još preostaje.

Može li PSN ili stečaj?

 

Lp

 

 

Kolege, znamo da Vam je žao što niste riskirali i uložili kad je bilo vrijeme , a sad Vam je kasno za ulazak ispod 2. kn 🙂 mi koji imamo dionice samo se nasmijemo na Vaše komentare gdje sami sebi postavljate pitanja i odgovarate, naravno samo negativna, stečaj itd..  🙂

Država je i uništila Đuru , a ovaj čovjek sa ostalim dioničarima će je pokrenuti na bolje kako je i bila vizija ulaskom strateškog partnera kome dug koja je država natukla sa svojim igračima ne predstavlja problem..

https://lider.media/aktualno/bakic-drzava-je-dugo-vremena-bila-maceha-dure-dakovica-48181

zvonar, 29.09.2020. u 12:42

Koliko je moguce po vama da drzava ustupi svoj dio potencijalnim ulagacima za preuzimanje i dokapitalizaciju. Te prijenos kreditnih obaveza 300 mil onog kredita na investitora? Nekako mi je to najrealnije. Odluka o pokricu gubitka u budućim zaradama je za onih 10000000 mil kuna . A sta je s ostatkom znaci da ce se ostatak duga ipak ici na teret dioničara.

 

Na razini ideje i teorije, moguce je da novi strateski investitor na sebe preuzme 300M HRK kreditnih obveza, medjutim bojim se da je to malo vjerojatno, osim ako se ti kratkorocni krediti ne pretvore u dugorocne. Da sam ja investitor, nikada na sebe ne bih preuzeo tako ogroman dug a pogotovo kratkorocni, to jednostavno nema ekonomskog smisla/logike.

radek, 29.09.2020. u 15:10

Koliko znam kod EU recue aid kreditiranja nije moguć swap duga u TK. Netko je detaljnije o tome ranije pisao

 

Ako D/E swap nije moguc, onda me doista zanima kako ce Djuro vratiti tih 300M HRK? Na nacin da se provede pristup dugu tj. da Drzava na sebe preuzme kredit i nastavi ga otplacivati kao duznik ili da ga prijevremeno konacno otplati? Bojim se da niti to ne bi proslo kod EU jer bi se i to smatralo nedopustenom potporom.

Kekez je na GS rekao da nema sanse da Djuro do kraja ove godine vrati te kredite, pa ako drzava ne smije podmetnuti ledja, zivo me zanima kakvo ce biti rjesenje ovog problema…

PSN je jedno od rjesenja medjutim bojim se da bi EU djelomocni a pogotovo 100%-tni otpis kredita od strane HPB i HBORa takodjer smatrao nedopustenim potporama jer su ti isti krediti osigurani jamstvima MFINa.

Zanimljiv gordijski cvor kojeg ce Djuro, drzava i EU komisija morati vrlo brzo presjeci.

 

Reprogram?

 

To je jedino što mogu, uz (pred)stečaj.

Čekamo još i odobrenje programa restruktiriranja 🙂

viper666, 29.09.2020. u 23:17

 





radek, 29.09.2020. u 15:10





 

Koliko znam kod EU recue aid kreditiranja nije moguć swap duga u TK. Netko je detaljnije o tome ranije pisao

 

Ako D/E swap nije moguc, onda me doista zanima kako ce Djuro vratiti tih 300M HRK? Na nacin da se provede pristup dugu tj. da Drzava na sebe preuzme kredit i nastavi ga otplacivati kao duznik ili da ga prijevremeno konacno otplati? Bojim se da niti to ne bi proslo kod EU jer bi se i to smatralo nedopustenom potporom.

Kekez je na GS rekao da nema sanse da Djuro do kraja ove godine vrati te kredite, pa ako drzava ne smije podmetnuti ledja, zivo me zanima kakvo ce biti rjesenje ovog problema…

PSN je jedno od rjesenja medjutim bojim se da bi EU djelomocni a pogotovo 100%-tni otpis kredita od strane HPB i HBORa takodjer smatrao nedopustenim potporama jer su ti isti krediti osigurani jamstvima MFINa.

Zanimljiv gordijski cvor kojeg ce Djuro, drzava i EU komisija morati vrlo brzo presjeci.

 

 

Gospon americki veleposlanik dolazi u petak u Đuru. Bas me zanima kojim poslom. Vjerovatno samo na kavu 🤥

Ako i dolazi sigurno ne nosi nekoliko stotina milja kuna da pokrije dubioze

Gura se Dušan

 

 Prije sedam dana razgovarali smo s Dušanom Šešokom, vlasnikom Iskre iz Kranja. Ta slovenska tvrtka prije nekoliko godina kupila je Remontno brodogradilište Šibenik i dubrovačkoga linijskog brodara G&V Line, a sada se natječe za ulazak u slavonskobrodski Đuro Đaković. Danas nam je sugovornik Michał Kędzia, predstavnik Enterprise Investorsa, poljskog fonda koji je već kupio trgovački lanac Studenac i lanac pekarnica Pan-pek, a u naletu je na još nekoliko tvrtki u vlasništvu hrvatskih poduzetnika.

 

https://lider.media/komentari/miodrag-sajatovic-kupovanje-tvrtki-izvan-hrvatske-nit-snage-nit-volje-133385

….danas na N1info rekoše novo oružije na patrijama, montaža SVAKE oružane stanice košta 90 miliona kuna, koliko me siječanje služi nije li ukupna cijena projekta trebala biti oko 90 miliona kn….DDJH ispao iz igre jer je ponudio oko 210 miliona, a ovi će biti izgleda duplo skuplji na kraju,,,

 

Sve piše u članku

Ugovor s Elbitom do kraja mjeseca

 

system, 01.10.2020. u 20:20

….danas na N1info rekoše novo oružije na patrijama, montaža SVAKE oružane stanice košta 90 miliona kuna, koliko me siječanje služi nije li ukupna cijena projekta trebala biti oko 90 miliona kn….DDJH ispao iz igre jer je ponudio oko 210 miliona, a ovi će biti izgleda duplo skuplji na kraju,,,

 

 

Još malo i pričat će se

Jednog dana ću ispričati kako smo spasili ĐĐ, to će biti epska priča, slična onoj kako smo spasili imovinu preko 10.000 stradalnika Domovinskog rata u Dom Holdingu / Korifej / Valamaru i natjerali ga da postane transparentna javna kompanija.


Ključni element je bio dioničarski aktivizam, posebno na skupštinama. Usporedite sad to s dioničarima Uljanika i njihovim ‘dolaskom’ na skupštine i djelovanjem kroz skupštinu.


ĐĐ intervju

New Report

Close