DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Katastrofa na n-tu za postojeće dioničare……

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Pa što će se za 50 postojećih dionica dobiti samo 1 nova???

I Zse ne blokira trgovinu???

 

Ovo je 5 puta gore od Petrokemije za postojeće dioničare.. 🙁

Ako se dobro sjećam tamo je išlo 10 na 1 dionicu, a ovdje

ide 50 na 1 dionicu…..

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Eto, to je posao! Spališ vrijednost dioničarima i tako “očišćenu” firmu nudiš nekome na prodaju a ne kako su se neki ovdje nadali da će stranac ulupati milijune ovdje i kupiti dug.

Sve čisto i po zakonu a oni koji su se omastili ovdje u zadnjih 30 godina idu dalje na druge poslove 👍🏻

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Nakon ovog lud covik bi samo poslao pismo namjere. 1 lipa za 1 dionicu je previse nakon ovog.

Ne mogu vjerovati da je ovdje gore nego je bilo na Ptkm.

50 trenutnih dionica će vrijediti 10kn nakon tog postupka, znači 10 sadašnjih će vrijediti 2 kn koliko je sada na burzi.

Pa trenutni dioničari onda gube 90% svega, tj. za 10 dionica će dobiti 1 koja će vrijediti istih sadašnjih 2 kn.

Po tome bi trenutna cijena trebala biti na 0,20 kn ????

Ne znam kako Zse nije blokirala trgovinu, gdje je sada zaštita ulagača???

 

Trenutni kupci valjda očekuju da će cijena nakon cijepanja biti preko 100 kn, jer ne shvaćaju da će za čak 50 trenutnih dionica dobiti samo 1 novu!

ALI, što se nervirate . Pa ništa se nije promijenilo , samo se drugačije piše .

 

Dug je postojao i prije , sad ga kao nema, ali za tu vrijednost je umanjenje .

Dakle, samo se maknulo s lijeve na desnu stranu ,

 

dionica je i prije vrijedila 0,26 lipa, samo se to drugačije pisalo . I , da, opet, za 50 “ovih “, dobivate 1 koja onda vrijedi 50x više, sasvim lijepo i transparentno ,-),

 

jedino mi nije jasno zašto će se truditi isplaćivati za nezaokružene čak 2,86 kuna ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

*VoraX

ovime se “spaljuju” dioničari kako si rekao ali ne i dug, dug će se riješavati sredstvima od eventualnog preuzimanja  kroz dokapitalizaciju  od kojih bi najveći dio trebao ići upravo za pokriće istoga…

 

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Što ja koji imam 100 dionica. Dobit ću samo jednu jer 102 trebaju za 2 dionice?

Koliko ce milijona spaliti dionicar broj 1?

amarananab, 16.07.2020. u 14:42

Nas nekolicina je ovo već mjesecima najavljivala. Smanjivanje temeljnog kapitala na čak desetinu dosadašnjeg. Sličan scenarij kao i na Petrokemiji. Čak mislim da ni sa ovim smanjenjem ovdje nije kraj.

Ne na desetinu nego na stoti dio. Smanjenje temeljnjog kapitala sa preko 200 milijuna na 2

Hahaha, pa ne znam sta se Gojko cudi za Teslu ako izgleda nas Djuro vrijedi 50x vise od trenutne cijene

 

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/je-li-normalno-da-firma-vrijedi-cak-6300-puta-vise-od-svoje-zarade/10427350/

Mislim da Zakon ne dopušta smanjenje temeljnog kapitala za 99% kako ovi na skupštini predlažu. Zato, pogledajte Zakon. I još nešto, pogledajte koji je to minimalni vremenski period koji mora proteći između dva smanjenja temeljnog kapitala kod istog Društva, jer Đuro je već imao takva i slična smanjenja.

New Report

Close