DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Amarananab
1. Nitko nece doci na okupljanje jer to nije domjenak pa da cuje da ce bit dividenda
2. Ionako je svima apsulutno jasno pa i meni kao dionicaru da je put do Broda bacen novac
3. Vidjet cete jos 1 fijasko sto se tice okupljanja
4. Nikakav strateski partner nece doci jer pravi strateski partneri ne spadavaju nikog za vrijeme blagdana
5. Nikad vise ni lipe necu ulozit u HR!!!!!!!!!!!!!!!

https://vlada.gov.hr/vijesti/horvat-djuro-djakovic-ima-perspektivu-pronadjena-likvidna-sredstva-za-isplatu-placa-u-ponedjeljak-sastanak-s-premijerom/28439

150 mil. kn ulazi u kompaniju do 17.1.2020. a nakon toga dodatnih 150 mil. kn. od strane strateškog partnera. Zanimljivo je da 150 mil. kn iznosi 25 mil. USD koliko će SAD dati uz Bradleye, uz obvezu Hrvatske da ih modernizira.

Sastanak s Premijerom je zakazan u ponedeljak. Nova uprava ĐĐSV se ponovno sastala s ministrom Horvatom te su potvrdili da je svaki od ponuđenih modela prihvatljiv kao dugoročno rješenje stabilnosti kompanije.


https://vlada.gov.hr/vijesti/horvat-djuro-djakovic-ima-perspektivu-pronadjena-likvidna-sredstva-za-isplatu-placa-u-ponedjeljak-sastanak-s-premijerom/28439

150 mil. kn ulazi u kompaniju do 17.1.2020. a nakon toga dodatnih 150 mil. kn. od strane strateškog partnera. Zanimljivo je da 150 mil. kn iznosi 25 mil. USD koliko će SAD dati uz Bradleye, uz obvezu Hrvatske da ih modernizira.

Sastanak s Premijerom je zakazan u ponedeljak. Nova uprava ĐĐSV se ponovno sastala s ministrom Horvatom te su potvrdili da je svaki od ponuđenih modela prihvatljiv kao dugoročno rješenje stabilnosti kompanije.

Zanimljivo kako si to napisao kao da je gotovo sigurna stvar bilo bi tocnije da si citirao


Ponovio je da Đuro Đaković ima perspektivu, a potrebna su dva koraka. Prvi je u iznosu od 150 milijuna kuna osiguranja tekuće likvidnosti i osiguranja deblokade računa, a nakon toga, zbog minusa u temeljnom kapitalu, dodatni sanacijskih kredit u iznosu od oko 150 milijuna kuna za što država, a i strateški partneri koji jesu ili će biti, moraju u sljedeća tri mjeseca osigurati metodologiju provedbe, kazao je ministar. Dodao je kako je siguran da bez suglasnosti EK taj proces neće moći biti izveden.

Ministar Horvat također je izvijestio kako se u ovom trenutku razgovara sa svim bankama te je siguran da će država sa svojim jamstvima pokriti jedan velik dio iznosa takvih kreditnih aranžmana.

U ovom trenutku se borimo s vremenom. Ušli smo u jedno vremensko razdoblje unutar koga je dosta teško na dnevnoj bazi komunicirati s financijskim institucijama i ovaj današnji sastanak ide u prilog tome da se predmetna situacija želi što brže riješiti”, naglasio je Horvat.

Uvjeren je i da će likvidna sredstva biti na računima Đure Đakovića prije 17. siječnja 2020., kada i zakonski Đ.Đ. Specijalna vozila moraju pokrenuti stečajni postupak.

Ignore : renči

“Naveo i kako su u ovom trenutku sigurni da kratkoročnih obveza ima na razini 277 milijuna kuna, dugoročnih na razini 264 milijuna kuna…..”
Imaju oko 550 milijuna kuna duga, od toga je pola kratkoročnog duga.
I netko se nada da će sada ovdje doći neki spasitelj sa pola milijarde kuna da to sve sanira…..
Ima li veće utopije od ministrovih obećanja koji je istu priču pričao i na Uljaniku a znamo kako je završilo..

Ako će država dati jamstva kao što piše u članku, siguran sam da će banke dati kredit jer praktički nemaju rizik.


Ako će država dati jamstva kao što piše u članku, siguran sam da će banke dati kredit jer praktički nemaju rizik.

Da bi netko tj država dala jamstva, interes tj zarada mora biti bar dvostruko veća od posla namjenjen ddjh ,s obzirom da je već poznato o kakvom poslu je rječ , da vlada nije sigurna u ovaj vojni aranžman ddjh ,sigurno da nebi nudila jamstva ,ako država sklopi ugovor s bankama to će ujedno biti i garancija da ddjh ulazi u ovaj posao koji jamči golemu zaradu

https://www.vecernji.hr/biznis/pronadena-sredstva-za-isplatu-placa-u-duri-dakovicu-nema-razloga-za-prosvjed-1367975

http://hr.n1info.com/Vijesti/a470429/Predstavnici-radnika-Djure-Djakovica-zadovoljni-sastankom-u-Vladi-stizu-place.html


http://hr.n1info.com/Vijesti/a470429/Predstavnici-radnika-Djure-Djakovica-zadovoljni-sastankom-u-Vladi-stizu-place.html

u ovoj tvrtki plaće su oduvijek bile na prvom mjestu, znači mogu dalje praviti gubitke i bez Uprave, možda budu i manji

Sudbina je odavno dogovorena. Samo se ceka da prodju izbori!!!

Imenovana nova uprava, uskoro deblokada: Koja je sudbina Đure Đakovića?

Možemo li onda pretpostaviti sljedeće. Industrijska rješenja u stečaj. Energetika i infrastruktura u prodaju (HEP-u???). Transformacija Grupe u jedinstveno dioničko društvo. Što slijedi iza toga?

Ideje naše benzin Vaš!

Smanjenje temeljnog kapitala. Za svaku dionicu dobijemo 10 novih.

Htio sam reći povećanje. 🙄

Meni osobno priloženi članak ne ulijeva povjerenje u oporavak, bar za
postojeće dioničare…ĐĐIR će najvjerovatnije u stečaj, a ĐĐSV već 2
mjeseca ništa ne radi i pitanje je vremena kada će naručitelji početi
otkazivati narudžbe…proizvodni kadar je u velikoj mjeri otišao, a preveliki
administrativni je ostao i sindikati kažu da će zapošljavati nove ljude čim
im država odobri nova jamstva od 150 mil. kn… Otkazi se i ne spominju
kao realna mogućnost…Mislim da nema sreće u firmama gdje kolo vode
sindikati u sprezi sa državom, jer ni jedni, a ni drugi nemaju nikakve
odgovornosti pri donošenju odluka.. Čini mi se da se radi o gašenju vatre,
pa dok ide ide, a najvjerojatnije samo do izbora iduće godine, a poslije
stečaj koji je sve izvjesniji…

Najbolji pokazatelj budućeg ‘oporavka’ mi je za da PBZ mirovinac nastavlja i dalje
sa rasprodajom…sudjelovali su svojedobno u dvije dokapitalizacije Đure, pa su i
oni izgubili nadu i vide što se tu sprema…

Imenovana nova uprava, uskoro deblokada: Koja je sudbina Đure Đakovića?

upravo -15.566 po kupnji….vjerojatno fond…teško je shvatiti kupce koji i dalje kupuju iznad 4 kn dok se firma koprca u besparici i prijeti joj stečaj….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close