DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo i linka…
http://www.seebiz.eu/duro-dakovic-planira-se-nova-dokapitalizacija-u-iznosu-1009-milijuna-kuna/ar-161088/

a ko bi od postojecih dionicara/sljedbenika prihvatio izaci po 20 kn?, sve ima aposlutnog smisla i logickog objasnjenja, osim, zasto bi netko dao 140 mil kuna za Đuru:):):):)

Al Đuro sada nema niti jedan proizvodni program koji moze prezivjeti na trzistu….

Prije će bit da je Neno njima pronašao strateškog partnera i odradio privatizaciju. A to bi onda bio stvarno hvale vrijedan potez bez obzira za koliko bi se Đura prodao. U tom slučaju Đura bi mu oprostio što ga je tukao.

Uzasno zanimljivo razdoblje je pred nama sto se DDJH tice, u iducih pola godine su pukovnici ili pokojnici. Ako uspije izbaciti drzavu, treba mu dici spomenik jer se drzava tesko, da ne kazem nikako, ne odrice ovako velikih poligona za uhljebljivanje, sto je vec vidjeno na mnogim primjerima. Mogu ljudi o Bakicu imati ovakvo ili onakvo misljenje, ali covjek ne prica u prazno i ulaze vlastite novce, ogromne kolicine, u ono u sto vjeruje. Kapa dolje

Jesu li to blogerovi novci ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Naravno, svi sad špekuliraju tko je tajnoviti ‘novi’ investitor…
Ajde sad gdje ste postojeći mali dioničari koji ste, navučeni pričama o suludim valuacijama i budućem vojnom programu, i kako svi sljedeći dokapi ne bi smjeli ići po manje od koliko ono 80 kn, vjerovali ili ne imate post na jednom popularnom blogu od 07/2013.
Da li dalje vjerujete da je bilo dobro ulaganje kupovati po 40-ak kuna? Sad kad će vas razvodniti po 20?
Nas nekolicina je upozoravala na vrijeme, u zadnje vrijeme i ValueW govori kud će cijena u narednom razdoblju
Da vas čujem?

@ioreskovic
Ja govorim prvenstveno o opasnosti od gubitka glavnice za svakog ulagatelja, mislim da svaki value investitor treba paziti na to,to vam može unakaziti portfelj, jer nije lako naći dionicu koja će rasti 100% (jer toliko treba rasti ako ste kupili DDJH po recimo 80 kn i prodali po 40 kn, da vratite izgubljeno)
Dakle gdje su nestali zagovrnici ‘ide to gore’ tipa ili ‘mora dokap po 40,60,80’ jer vrijedi 100?
Ili je to ona fora: kad ja ne sudjelujem u dokapitalizaciji, guram veću cijenu, a kad sudjelujem onda nema više govora o tome, dobro je samo 20 kn? Eto to me zanima..
Shvaćam ja njegov rakurs samo što se promjenio za 180°, a ne znam da li su ljudi tog svjesni…

Kao mali ulagač svjestan sam jedne stvar: što prije država izađe iz ovoga bolje za DDJH-primjer državne brige je PTKM. Bakić je već na niz primjera dokazao da misli unaprijed. Puno nestručnih ljudi koji ne znaju svoj posao ubija sve državne tvrte -pogledajte željeznicu, autoceste, Petrokemiju, a mislim da ni se HEP-om nije bolja situacije, jer slabo ulažu u budučnost. Kad se iz DDJH izbaci balast koji troši novce, možda se ta para uloži u razvoj. Vojni program ne trpi tehnološku zaostalost. Primjer vam je M-84. Taj tenk je odavno već zaostao. Danas tenk bez termovizije, modularnog oklopa, veće snage, ne možeš ni ponuditi na tržištu i zu DDJH stoji. Isto bi se moglo desiti sa transporterom. DDJH može na temelju toga izrasti u perjanicu tehnološkog razvoja, sa novim tehnologijama, mladim stručnjacima iz područja elektronike, strojarstva….i mislim da je Bakić toga svijestan, da je proces spor i mukotrpan, bome je……

http://www.moj-posao.net/JobCollege/Details/62052/Predstavljen-projekt-Nagrada-Donacijeinfo-vrijedan-milijun-kuna/2/
nisu li selectio i djuro na istoj adresi ? 🙂
tako je neko spomenuo u postu prije

Status Quo: Roll Over Lay Down

@accountant:
Ne bi si davao na važnosti toliko da je što ja kažem gdje će cijena indikator, samo sam naveo da neke stvari ovdje definitivno nemaju smisla.

Svi navodi ovdje stavljeni o udjelu NB su krivi, ima 1.798.419 / 10.153.230 = 17,71%. Osim njegovih 18 milijuna jedino je značajnije ušao PBZ koji je također od prije unutra pa i oni u biti čuvaju ili spašavaju svoju poziciju, kako si tko tumači budućnost DDJH. Što NB radi mi moram priznati nije jasno, ne vidim izlazni scenarij osim da netko odluči preuzeti kompaniju pa da izađe van u jednoj transakciji.

To pak ne vidim jer sam Mazal u direktnoj komunikaciji s investitorima kaže da je posao na istoku na jako jako jako dugom štapu (možda malo manje nego dobitak na lotu), a u planovima i prezentacijama to nije niti u fusnotu stavljeno jer ne želi preuzeti odgovornost jednog dana kada bude 1/1 da od toga nema ništa.

Druga stvar, opet sam Mazal kaže da je EBITDA marža (ne neto nego EBITDA!!!) od 10% plafon i kada bi to ostvarivali dugoročno bili bi presretni. A sada tu uzmite trošak obrtnog kapitala koji po riječima opet njega i financijskog direktora zavrte dva puta godišnje i ostane… skoro pa ništa.

Dakle nebitno je što bilo tko uključujući i mene misli, ali ignoriranje onoga što kaže Uprava je već malo zabrinjavajuće.

Od novog dokapa se također radi velika priča, a u biti je samo stvar o dopuni prethodno željenih 150 milijuna kuna koji nisu prikupljeni već je prikupljeno samo 50 nakon smanjenja minimalnog iznosa. Da su to mogli dobiti od bilo kog drugog osim fondova već bi dobili, a fondovi neće sudjelovati jer banke vlasnici nisu uključeni pa nemaju što spašavati kao kod nekih drugih sličnih kompanija koje su kasnije iz ovog ili onog razloga propale. Ionako je cilj dokapa smanjenje ovisnosti o obrtnom kapitalu i smanjenje financijskih rashoda kako bi nakon tako niske EBITDA ostalo nešto i za neto dobit. A pitanje je koliko nakon ovih 50 milijuna odlazi na to, a koliko na otpremnine i slične stvari koje Država godinama tolerira.

Naravno, ako netko ulaže radi potencijalnog posla s Arapima ok, ali onda je možda bolje igrati loto pa se zarada ne mora dijeliti s ostalim dioničarima 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ode i Mazal…

Marić u potrazi za novim menadžmentom Đure Đakovića

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Marić u potrazi za novim menadžmentom Đure Đakovića


Sad kad se Agrokor raspao problem je za sve te uhljebe iz Agrokora naći adekvatno uhljebničko mjesto. Ali evo vidim da se radi na tome. Očekujem i otvaranje nekih novih državnih bespotrebnih agencija a sve s ciljem da jadni uhljebi iz Agrokora ne ostanu nasukani bez plaće. Žao mi ljudi, opast će naglo broj posjetitelja Facebook-a u vrijeme radnog tjedna!

Marić u potrazi za novim menadžmentom Đure Đakovića


Sad kad se Agrokor raspao problem je za sve te uhljebe iz Agrokora naći adekvatno uhljebničko mjesto. Ali evo vidim da se radi na tome. Očekujem i otvaranje nekih novih državnih bespotrebnih agencija a sve s ciljem da jadni uhljebi iz Agrokora ne ostanu nasukani bez plaće. Žao mi ljudi, opast će naglo broj posjetitelja Facebook-a u vrijeme radnog tjedna!

to je lako riješiti, managere iz PTKM prebaci u DDJH, a iz DDJH u PTKM 😉

Ignore: KressoM, delux

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/DDJH_0ce2b825-4c75-415c-bcbc-980f844f0647.pdf

Ovo je zanimljivo…
Pozdrav svima!
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/elita-u-zagrebu-200-uglednih-uzvanika-na-konferenciji-hanza-medije-obrambena-industrija-je-iskra-koje-moze-pokrenuticijelu-hrvatsku-ekonomiju/6516787/


Marić u potrazi za novim menadžmentom Đure Đakovića


Sad kad se Agrokor raspao problem je za sve te uhljebe iz Agrokora naći adekvatno uhljebničko mjesto. Ali evo vidim da se radi na tome. Očekujem i otvaranje nekih novih državnih bespotrebnih agencija a sve s ciljem da jadni uhljebi iz Agrokora ne ostanu nasukani bez plaće. Žao mi ljudi, opast će naglo broj posjetitelja Facebook-a u vrijeme radnog tjedna!

to je lako riješiti, managere iz PTKM prebaci u DDJH, a iz DDJH u PTKM 😉
[/quote]
pa ustvari da. Đuro voli izazove. Sada kada je riješio problem u PTKM ide dalje. Veliki menađeri idu samo naprijed. To im je zapisano u DNK. Navodno, ukoliko sjedne za volan bolida DDJH, prvo će od NN kupiti Mekko. I spreman je za to dati ogromne novce. DDJHu je potreban zaokret u poslovanju pod hitno.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close