DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Molim samo jedan odgovor a to je TKO ĆE PREUZET ĐURU
jer ovo mi je više već smiješno šta sve neće na ovoj zse da bude

BOŽE oprosti im neznaju šta čine


O bože dragi koje ne znanje na forumu o dionicama…

Dakle postoji razlika preuzimanje i spajanje…DDJH će objaviti ponudu za preuzimanje,

Pričati o tome da preuzimanejm DDJH preuzima i dug je totalna besmislica.

Možda je u Americi ili Njemačkoj ova priča besmislica ali mi živimo u Hrvatistanu.
Da postoji nekakva normalna logika onda Đuro nebi ni kupovao Ingru za 80 mil kn ili koliko god već bi pustio da ode u stečaj i onda preuzeo ono što mu treba, pa bi ga sve skupa koštalo 0 kuna uz 0% rizika.

Aj stavi se u situaciju bankara koji je Ingri dao 100 mil kn koje dolaze na naplatu, bili refinancirao po postojećim uvjetima ili bi tražio dodatne garancije Đure za Ingrin dug?
Siguran sam da će Đuro na kraju jamčiti za čitav Ingrin dug a posljedice toga će osjetiti za 5-6 godina tako da za sada nema nekog rizika za dionicu.
Tko zna možda ih za deset godina jedne i druge preuzme HEP, kod nas je sve moguće.

@Antiša

Ma to sve stoji što si rekao, no trenutno gledano tržišno to su trenutno samo špekulacije… Preuzimanje samo po sebi znači ovo što sam ja gore napisao, a hoće li DDJH morati davati dodatne garancije, dokapitalizirati itd je stvar špekulacije..Ja mislim da DDJH nema love za to i zato mislim da je u igri nešto drugo za što se nezna, a što se kuha na Markovom trgu, moguće namještanje poslova INGRi, otkup Arene ili nešto treće…Da moram birati trenutno nisam siguran bi li radije imao dionice INGR ili DDJH možda čak ove prve…

Nemam dionice niti DDJH niti INGR i nije nagovor na kupnju /prodaju

...

http://www.business.hr/dogadjaji/djuro-djakovic-uzvraca-analiticarima-nismo-nepromisljeni-ingra-ce-nas-nadopuniti-na-stranim-trzistima

halfte trinken, halfte Šarcu geben


http://www.business.hr/dogadjaji/djuro-djakovic-uzvraca-analiticarima-nismo-nepromisljeni-ingra-ce-nas-nadopuniti-na-stranim-trzistima

A što da pametnije kažu da je to direktiva vlasnika ?


http://www.business.hr/dogadjaji/djuro-djakovic-uzvraca-analiticarima-nismo-nepromisljeni-ingra-ce-nas-nadopuniti-na-stranim-trzistima

Ovo je možda najbrža akvizicija u povijesti dioničarstva. Tek je došao na mjesto direktora, a već zna što je najbolje za Đuru.



http://www.business.hr/dogadjaji/djuro-djakovic-uzvraca-analiticarima-nismo-nepromisljeni-ingra-ce-nas-nadopuniti-na-stranim-trzistima

Ovo je možda najbrža akvizicija u povijesti dioničarstva. Tek je došao na mjesto direktora, a već zna što je najbolje za Đuru.
[/quote]

pa nisu njegovi novci zašto da brine ?

ako može Vlada cijeli proračun tako razbacivati valjda može i on kroz malu blagajnu DDJH-a ?




http://www.business.hr/dogadjaji/djuro-djakovic-uzvraca-analiticarima-nismo-nepromisljeni-ingra-ce-nas-nadopuniti-na-stranim-trzistima

Ovo je možda najbrža akvizicija u povijesti dioničarstva. Tek je došao na mjesto direktora, a već zna što je najbolje za Đuru.
[/quote]

pa nisu njegovi novci zašto da brine ?

ako može Vlada cijeli proračun tako razbacivati valjda može i on kroz malu blagajnu DDJH-a ?
[/quote]

Možda je ova akvizija najbolja za Đuru ali dugoročno , kratkoročno užas ! Politička odluka može biti dobra samo ako politika kasnije stane iza nje , poslovima , garancijama , lobiranjem itd.



http://www.business.hr/dogadjaji/djuro-djakovic-uzvraca-analiticarima-nismo-nepromisljeni-ingra-ce-nas-nadopuniti-na-stranim-trzistima

Ovo je možda najbrža akvizicija u povijesti dioničarstva. Tek je došao na mjesto direktora, a već zna što je najbolje za Đuru.
[/quote]
Uskoro će se vidjeti kada dugovi Ingre dođu na red, koliko je pametna odluka.
Moje je mišljenje da ovaj tip i uprava Đure nisu donijeli odluku o kupovini Ingre sami, otprilike nemoguće je obraniti neobranjivo pa tako i ovu odluku.Pozdrav. [thumbsup]

…sve je to društvena imovina. Zaje..li su se svi koji misle da ulažu u privatnu imovinu. Ako se Čačiću ćefne, odredit će i kud će s vašim (ups društvenim) novcima iz mirovinskih fondova.

Došao Čačić u Brod i prvo što je napravio smjenio direktora holdinga i postavio svog HNS-ovca iz Osijeka.

Ne da udruga dolje,ali neće ni gori nakon ovakve ponude za preuzimanje, a pogotovo ako dođe do realizacije akvizicije, treba će im dobra priča o Kinezima da im ovo netko kupi.Pozdrav. [thumbsup]

Kad ti ovako pričaš, dođe mi da baš kupim DDJH.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Uzeo sam si nekoliko dana vremena, razmislio o svemu.. Pokušao neke stvari staviti na papir i doći do kakvog takvog zaključka. A zaključak je da pojma nemam što se ovdje događa, zašto se to radi i kako će sve to završiti ali ipak sam odlučio nešto napisati.

Nema sumnje da Ingra knjigovodstveno ima puno više imovine od dugova no ovdje je za razliku od nekih ostalih poduzeća imovinu puno lakše raščlaniti. Njima, primjerice, Arena knjigovodstveno vrijedi 770 mil kn (dugoročna potraživanja) + još kratkoročna potraživanja. Dakle sveukupno 800-850 mil kn. U slučaju prijevremenog otkupa spekuliralo se opraštanjem tri godišnje rate što iznosi više od 150 mil kn. Kada se sve skupa zbroji, oduzme, pomnoži i podjeli ispada da bi u slučaju prijevremenog otkupa Arene BVPS dionica INGRE bio cca 17 kn, a ne sadašnjih 29 kn. Svi oni koji prizivaju prodaju Arene Zagreb kao rješenje za sve Ingrine probleme moraju biti svjesni toga.

Jednako tako, nema sumnje da je ovo politička odluka i kao takva nije dobra, no kako se ovdje radi o dobrovoljnoj ponudi, sigurno je da će DDJH uvjetovati neki prag da bi ona uspjela. Po mom mišljenju najmanje 25%, a možda čak i 50% ukupnog broja dionica. Upravo zato i cijena na ZSE je trenutno diskontirana i vjerojatno će takva i ostati do kraja. Ukoliko dioničari ne pristanu na cijenu od 6 kn suočavaju se s vjerojatnim neuspjelim preuzimanjem i sljedećeg dana dionica pada u ponor. Ukoliko pristanu DDJH relativno jeftino kupuje kontrolni paket dionica. U DDJH što je evidentno iz izjava igraju upravo na kartu zastrašivanja dioničara da bi jeftino došli do kontrolnog paketa. Mirovinski fondovi će sigurno prodati i realizirati gubitak, riješiti se balasta i naravno da nitko neće odgovarati za kriminalni gubitak novaca. Oppenheim će prodati i vjerojatno si osigurati masno plaćenu poziciju. I to je već 15%.

Ono što je sigurno, to je da je ova ideja skrojena u uredu našeg PPV-a, čovjeka koji je do sada svaki projekt u kojem je sudjelovao uspio uprapastiti.

Po mom mišljenju, kao i kod svake druge odluke koja se donese ad hoc ovo bi na kraju mogao biti potpuni promašaj pa bi jeftina kupnja Ingrinih dionica za DDJH na kraju mogla postati veoma skupa.

Može netko staviti promjene u prvih 10 dioničara da malo vidimo tko je što radio

Počelo je....

New Report

Close