DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



"Tumače kako je cijena dionice bez obzira na rast posljednjih mjeseci podcijenjena s obzirom na to da joj je odnos tržišne i knjigovodstvene vrijednosti (P/B) 0,74"

PA ODAKLE IM TIH 0,74 ??

ODNOS JE 1,0 – vidljivo iz posljednjeg izvješća !

Dobronamjerno vam preporučam….pazite što lažno i to čak sa "!" iznosite… da vas iznenada ne zdesi nešto od donjega…:

ZAKON O KAZNENIM DJELIMA PROTIV TRŽIŠTA KAPITALA
Manipulacija tržištem

Članak 4.

(1) Tko s ciljem da za sebe ili drugoga pribavi protupravnu imovinsku korist zlorabi tržište financijskih instrumenata protivno odredbama zakona koji uređuje tržište kapitala tako da:

3. širi informacije putem medija, internetom ili bilo kojim drugim načinom koji daje ili bi mogao davati lažne ili obmanjujuće signale u pogledu financijskih instrumenata, uključujući glasine i lažne ili obmanjujuće vijesti, gdje je osoba koja je proširila informaciju znala ili bila dužna znati da je informacija lažna ili obmanjujuća, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

[/quote]

Komarac na tvoju žalost ovo treće ti uvjetuje i ovo prvo – dakle morao bi dokazati da sam pribavio neku imovinsku korist šireći informacije koje ti nazivaš "lažnima" ..

Kako ćeš to učiniti tužibabo ?
[wink]

Da bi to učinio morao bi dokazati da informacije koje ovdje iznosim upravljaju cijenom na slobodnom tržištu, zar si doista toliko naivan i nezreo da vjeruješ u takvu glupost da Forum upravlja tržištem ZSE..?

Konačno, informacije koje ovdje iznosim temelje se na onima iz Izvješća ĐĐ Holdinga, dakle nazivaš Upravu Holdinga lažljivcima ??

Sveukupno, pogledat ću malo tvoje postove na KSST pa te možda prijavim idući tjedan ako neću imati bolja i pametnija posla [wink]

A ZA SVE BUDUĆE KUPCE U PON RANO UJUTRO PRENIJET ĆU OVDJE PODATKE IZ IZVJEŠĆA KOJI JASNO POKAZUJU DA JE DDJH dionica odavno prešla 0,74 i da se trži na 1 BOOK VALUE , i normalno svi argumentirani protu-argumenti bit će dobrodošli.

Ali da me se ovdje naziva lažovom jer prenosim podatke koje čitam u izvješćima je stvarno em nemoralno em patetično…

Branite svoju dionicu , jasno mi je, ali nije lijepo navlačiti ljude da kupuju ovako skupo da bi im se istresli , pohlepa se u konačnici uvijek plaća skuplje od bilo čega [wink]

Kressho


.. ma i to je vec uracunato u cijenu.

Ustvari, u cijenu su vec uracunati svi poslovi koje ce ikada DDJH sklopiti.
Ne znam o cemu uopce pisati na ovoj temi kada je sve vec u cijeni. bezveze… 😀

Naravno, salim se… DDJH je tek zapoceo svoj burzovni rast, a vi samo trubite i dalje da je sve uracunato u cijenu…

Obrazloži lijepo molim !

Zašto je 60 % poskupljeni DDJH tek započeo svoj rast unatoč 500 000 000 kn dugovanja i prenesenog gubitka i najavi Uprave da ni sa 900 000 000 prihoda neće ostvariti ni 5 % tog iznosa u dobiti ?

Kressho

@plejboj još nisi ušao :)))). kako ćeš tek kukati. Počeo sam uživati u tvojim postovima. Ne čitam ih, sama pojava tvog nicka me veseli. Svi znamo sto pišeš, a koliko si u pravu vidimo svaki dan.



.. ma i to je vec uracunato u cijenu.

Ustvari, u cijenu su vec uracunati svi poslovi koje ce ikada DDJH sklopiti.
Ne znam o cemu uopce pisati na ovoj temi kada je sve vec u cijeni. bezveze… 😀

Naravno, salim se… DDJH je tek zapoceo svoj burzovni rast, a vi samo trubite i dalje da je sve uracunato u cijenu…

Obrazloži lijepo molim !

Zašto je 60 % poskupljeni DDJH tek započeo svoj rast unatoč 500 000 000 kn dugovanja i prenesenog gubitka i najavi Uprave da ni sa 900 000 000 prihoda neće ostvariti ni 5 % tog iznosa u dobiti ?

[/quote]
očito nitko ne mari za dugovanja…ovo trubiš od 50 kuna…
sad je skoro 65 [bye]


.. ma i to je vec uracunato u cijenu.

Ustvari, u cijenu su vec uracunati svi poslovi koje ce ikada DDJH sklopiti.
Ne znam o cemu uopce pisati na ovoj temi kada je sve vec u cijeni. bezveze… 😀

Naravno, salim se… DDJH je tek zapoceo svoj burzovni rast, a vi samo trubite i dalje da je sve uracunato u cijenu…

Razmisli malo.
Narasao je 10% na ovaj posao. Sada čekamo novi za još rasta.
A i za ovaj posao s Janafom se znalo. Sada si dobio 10-tak posto i budi zadovoljan.

Još će to rasti, ali ne svaki dan…



.. ma i to je vec uracunato u cijenu.
Naravno, salim se… DDJH je tek zapoceo svoj burzovni rast, a vi samo trubite i dalje da je sve uracunato u cijenu…

Obrazloži lijepo molim !
Zašto je 60 % poskupljeni DDJH tek započeo svoj rast unatoč 500 000 000 kn dugovanja i prenesenog gubitka i najavi Uprave da ni sa 900 000 000 prihoda neće ostvariti ni 5 % tog iznosa u dobiti ?
[/quote]

evo suma već navedenih novih prilika…

1. "Janaf traži izvođače za projekt vrijedan milijardu kuna"
….Završetak projekta 2015….
Gradnja na terminalu Omišalj odvijat će se u više faza, a ukupno se planira izgradnja osam spremnika za sirovu naftu, svaki kapaciteta 80 tisuća prostornih metara, te izgradnju spremničkih kapaciteta ukupnog kapaciteta sto tisuća prostornih metara za skladištenje naftnih derivata.
Završetak tog investicijskog projekta predviđen je za 2015. godinu, ističu iz JANAF-a."

DDJH sad i službeni radi 3, tko će ostalih 5. tj da preformuliram tko ima najveće šanse? 🙂

2. Janaf do 2015. godine ulaže šest milijardi kuna
"… "S obzirom na to da dobar dio investicija planiramo financirati vlastitim novcem, želimo u provedbu naših projekata uključiti što više domaćih tvrtki čime ćemo zasigurno doprinijeti razvoju hrvatskoga gospodarstva, a što je u vremenima gospodarskih izazova iznimno bitno i na što smo ponosni", kaže predsjednik Uprave Janafa Ante Markov…"
http://www.skola-investir…e-est-milijardi-kuna.html

3. HZ i DDJH osnivaju novu tvrtku koja ce se baviti iznajmljivanjem vagona trecim stranama.
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/F3jXdUkRgTwAqC45seydWg==.pdf
+
Potpisan protokol o osnivanju zajedničkih željeznica Srbije, Hrvatske i Slovenije
http://www.nacional.hr/clanak/90905/potpisan-protokol-o-osnivanju-zajednickih-zeljeznica-srbije-hrvatske-i-slovenije

ima li tu novih poslova??

4. vagoni izuzetno konukurentni na EU tržištu, prolaze sve njihove kriterije kvalitete ali i cijene….
Specijalna vozila će Francuzima isporučiti teretne vagone tipa Shimmn (sada sa francuskom tvrtkom Nacco S.A.S 1.3mil €, te već odrađeni npr. za tvrtku ERMEWA Group iz Pariza – 7. mil € … itd)
http://www.poslovni.hr/vijesti/duro-dakovic-sklopio-posao-s-francuzima-vrijedan-13-mil-eura-178464.aspx

nije li i to dokazana perspektiva…???

5. vojni program
a) BOV-ovi drugim tržištima (ipak i finci trebaju kvalitetnog i pouzdanog partnera na kojeg se mogu osloniti)

b) Tenkovi: kažu da slika govori više od tisuću riječi pa pogledajte.
http://ddsv.hr/kapaciteti_montaza.html

6. ostali ne navedeni poslovi….

7. Uprava – po meni ne kvalitetnim(lošim) radom ostavljaju ogromni prostor za napredak u slučaju promjene iste… no i tako loši ostvarit će dobit!!:)

I sada gospodine pitate žašto i kako…. nije li ovo dovoljno za otimističnu/perspektivnu procjenu???

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



.. ma i to je vec uracunato u cijenu.

Ustvari, u cijenu su vec uracunati svi poslovi koje ce ikada DDJH sklopiti.
Ne znam o cemu uopce pisati na ovoj temi kada je sve vec u cijeni. bezveze… 😀

Naravno, salim se… DDJH je tek zapoceo svoj burzovni rast, a vi samo trubite i dalje da je sve uracunato u cijenu…

Obrazloži lijepo molim !

Zašto je 60 % poskupljeni DDJH tek započeo svoj rast unatoč 500 000 000 kn dugovanja i prenesenog gubitka i najavi Uprave da ni sa 900 000 000 prihoda neće ostvariti ni 5 % tog iznosa u dobiti ?

[/quote]

Kolega je iznad vrlo ukratko naveo neke od Đurinih trenutnih i potencijalnih poslova. Tvrtka s ovakvim prihodima (koji ce po meni rasti iz godine u godinu) lagano moze financirati i refinancirati dugove koje spominjete.

Banke ce ih sigurno sa zadovoljstvom pratiti. Tko kaze da ti svi dugovi stizu na naplatu ove ili slijedece godine. Dugovi nisu problem, a potencijal je velik, ogroman.

Đuro moze jos puno napredovati u profitabilnosti, tako da se u godinama koje dolaze ocekuje i sigurno veca dobit.

Jedva cekam ponedjeljak.. 😉



.. ma i to je vec uracunato u cijenu.

Ustvari, u cijenu su vec uracunati svi poslovi koje ce ikada DDJH sklopiti.
Ne znam o cemu uopce pisati na ovoj temi kada je sve vec u cijeni. bezveze… 😀

Naravno, salim se… DDJH je tek zapoceo svoj burzovni rast, a vi samo trubite i dalje da je sve uracunato u cijenu…

Razmisli malo.
Narasao je 10% na ovaj posao. Sada čekamo novi za još rasta.
A i za ovaj posao s Janafom se znalo. Sada si dobio 10-tak posto i budi zadovoljan.

Još će to rasti, ali ne svaki dan…
[/quote]

Nitko ni ne ocekuje da ce rasti svaki dan. Ima ljudi koji ce prije ili kasnije kapitalizirati dobit i bar malo zaustavljati rast. Svatko ima svoj target i to je ok.

Ono sto je bitno je da se o Đuri prica i da se u Đuri radi, da se nesto pozitivno dogadja i dolaze novi poslovi i nove prilike.

Zivjeli…

gigog , sve je navedeno uredu ,da to nije drzavna firma…
Pa sa dva BOV-u prosloj godini ima s 50mil gubitka
Na Janafu prosli puta isto napravljen gubitak.
Postivanje rokova upitno , hocu reci samo da je posao vjest , a dobro izvjesce pravo mjerilo.
Ako sa 4 BOV-a mjesecno i 37 isporucenih vagona nemas debeli plus ?? Sta onda komentirati.
XY i Stipetic kazu oko 7-8mil po kvartalu , vidjet ce mo uskoro.

Moja seljačka logika kaže ako će đđ imati 900 milja prihoda a samo 19 dobiti, znači da će 880 milja biti troškovi. Dobit je po tome ispod 2% [rolleyes]. Toliko galame zbog manje od dva posto?? Državne obveznice su puno bolji posao od klepanja spremnika. Zašto onda banke daju lovu za klepanje spremnika??? Hmmm…hmmm..evo čitam malu knjigu i tu ljepo piše-sve ispod 6% zarade u biznisu je pušiona. Tek od 7% dalje se isplati raditi. Smatram da banke nisu blesave. Nešto smrdi. Uprava koja je htjela izglasati da legalno opljaćka dobit za mene je mrtva….kao i kompanija kojoj su na čelu.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

ipak 20 miliona NETO dobiti i ostvaren plan:

"…Očekujemo da će se pozitivni trend nastaviti do kraja godine i da će se ostvariti ciljevi koje smo zacrtali za 2011., a to je 900 milijuna kuna prihoda i oko 20 milijuna kuna neto dobiti“, rekao je na svečnosti potpisivanja u Slavonskom Brodu, predsjednik uprave "Đuro Đaković Holdinga" Zdravko Stipetić…."

http://hr.seebiz.eu/infrastruktura/zdravko-stipetic-duro-dakovic-osigurao-stabilnost-ostvarit-ce-ovogodisnje-ciljeve/ar-7513/


Moja seljačka logika kaže ako će đđ imati 900 milja prihoda a samo 19 dobiti, znači da će 880 milja biti troškovi. Dobit je po tome ispod 2% [rolleyes]. Toliko galame zbog manje od dva posto?? Državne obveznice su puno bolji posao od klepanja spremnika. Zašto onda banke daju lovu za klepanje spremnika??? Hmmm…hmmm..evo čitam malu knjigu i tu ljepo piše-sve ispod 6% zarade u biznisu je pušiona. Tek od 7% dalje se isplati raditi. Smatram da banke nisu blesave. Nešto smrdi. Uprava koja je htjela izglasati da legalno opljaćka dobit za mene je mrtva….kao i kompanija kojoj su na čelu.

slažem se!

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


Moja seljačka logika kaže ako će đđ imati 900 milja prihoda a samo 19 dobiti, znači da će 880 milja biti troškovi. Dobit je po tome ispod 2% [rolleyes]. Toliko galame zbog manje od dva posto?? Državne obveznice su puno bolji posao od klepanja spremnika. Zašto onda banke daju lovu za klepanje spremnika??? Hmmm…hmmm..evo čitam malu knjigu i tu ljepo piše-sve ispod 6% zarade u biznisu je pušiona. Tek od 7% dalje se isplati raditi. Smatram da banke nisu blesave. Nešto smrdi. Uprava koja je htjela izglasati da legalno opljaćka dobit za mene je mrtva….kao i kompanija kojoj su na čelu.

Očito da je ta "seljačka logika" dobrano ispod osnovnoškolske logike i onsovnoškolske matematike.

Jedan prosječni osnovnoškolac će reći, kapital je 253,34, dobit ako je 19, to je 19/253,34 = 7,50 %, a 7,5 % je više od cca. 7 % koliko su dugoročne kunske obveznice RH.



Moja seljačka logika kaže ako će đđ imati 900 milja prihoda a samo 19 dobiti, znači da će 880 milja biti troškovi. Dobit je po tome ispod 2% [rolleyes]. Toliko galame zbog manje od dva posto?? Državne obveznice su puno bolji posao od klepanja spremnika. Zašto onda banke daju lovu za klepanje spremnika??? Hmmm…hmmm..evo čitam malu knjigu i tu ljepo piše-sve ispod 6% zarade u biznisu je pušiona. Tek od 7% dalje se isplati raditi. Smatram da banke nisu blesave. Nešto smrdi. Uprava koja je htjela izglasati da legalno opljaćka dobit za mene je mrtva….kao i kompanija kojoj su na čelu.

Očito da je ta "seljačka logika" dobrano ispod osnovnoškolske logike i onsovnoškolske matematike.

Jedan prosječni osnovnoškolac će reći, kapital je 253,34, dobit ako je 19, to je 19/253,34 = 7,50 %, a 7,5 % je više od cca. 7 % koliko su dugoročne kunske obveznice RH.
[/quote]

Najviše uživam kad me pametni prozivaju. Onda znam da sam u pravu. Ako se pametni ne jave …e to me onda zabrinjava. Već sam negdje napisao, ljepo je biti glup na ovoj našoj burzi. Što ne komentiraš namjeru uprave da vas popali na suho. Donesu odluku da vas smiju popaliti.
Ali pustimo mi to,očito zavladala omerta na samo spominjanje nepoštene uprave. A nepoštena uprava je svugdje u svijetu razlog da zaobiđeš dionicu u širokom luku…ali ne i kod nas [lol] Bio sam u Đuri dok mi se tim prijedlogom nisu zgadili,prodao i više se ne vračam. Kladim se da dobit neće biti po planu…pardon , neće se knjigovodstveno prikazati ni tih 19milja,zagubit će se negdje usput.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Zanimljivosti !!
Izvučeno iz teksta plesača a i pismonoše !!
A šta je najgore po buduće kupce koji će čitanjem ovih navlakača šta si međusobno dijele stotke… , Bio sam u Đuri dok mi se tim prijedlogom nisu zgadili, prodao i više se ne vračam.
Cijenjeni !!
Ako pogledate ocjene onih osoba koje pišu pozitivno o ĐĐ, prosjek ocijena im je (1) JEDAN. Vi koji pišeš da će ĐĐ na NULU i da ne vrijedi ništa a dionice ne posjedujete, vama je prosjek ocjena 80 i više %. Zahvaljujemo Vam se na zdušnoj brizi, vama i vašim jatacima što se brinete o nama, vlasnivima dionica DDJH. Pošto niste u vlasništvu, oslobađamo Vas svih grijeha i brige , no za vaše duševno dobro bilo bi shodno da odete na neki drugi podforum, pronađete dionicu koja će sigurno dole, i tako postanete POPULARNI. Ovako kad čitam vaše postove, JEDNOLIČNE iz dana u dan, dovodim se u sumnju da ste mali dečkići koje je netko naputio da piše za kaznu "domaću zadaću" nekoliko stotina puta. Ako nam kažete koja je to škola, (netko sigurno ima veze) nazvat ćemo ravnatelja da vas oslobode kazne i da vas prebace u drugi razred. Za promjenu bilo bi dobro i da vas uključe u likovnu sekciju, tako bi inim dioničarima skratili duge monotone JEDNOLIČNE IZ DANA U DAN tekstove, a umjesto njih bi tada možda gledali Vaše filmove o (Mirku i Slavku) !!
LP [cool]

I very much love INGRA !!

New Report

Close