Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@kvart99

ima neki drugi razlog za ovakav pad osim što je normalno da konačno dođe do korekcije nakon duuuugog rasta?

A što drugo više treba osim što je sve bilo overbought do bola……činilo se samo Nasdaq na početku, ali izgleda da je i S&P krenuo isto malo jače dolje…..

Sad se popodne oglasio i Roubini (good timing [emo_smijeh]) i kaze da NE OČEKUJE korekciju veću od 10%…..[emo_vrtimise]

Nasdaq trenutno skoro na -3%……[emo_vrtimise]

A na RTL “slučajno” upravo ide Wall Street 2 – Money Never Sleeps…….[emo_smijeh]

Sad se popodne oglasio i Roubini (good timing [emo_smijeh]) i kaze da NE OČEKUJE korekciju veću od 10%…..[emo_vrtimise]

uvijek pocne sa 10% ali koliko god nastave pumpat ovaj balon, crash ce bit razorniji .
btw. ssp5 je nokautiran. na kolko je bila barijera? ,ES 201406 CME high 1892,50

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


inverter jesi odradio stop loss ili misliš da je lažnjak u proboju?

ja bi jos jedan laznjak [emo_plazi]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Barijera za SS5 je bila na 1886,70, nakon što je spuštena istekom ES Mar/14 (ili kako se već piše) s Opexom u ožujku, s 1893,x – što, da je ostalo, ne bi dostiglo u ovom naletu [emo_smijeh]

Vjerujem će biti još lažnjaka, ovo je preočito, ima nekoliko mogućih razina za SPX, recimo 1904/6 ili cca 1925, a moguće je i natezanje sve do 1950. Igra živaca u svakom slučaju tek se zahuktava, a donja razina rangea od cca 184x (gdje je, oh, koje li slučajnosti, ponovno vrijednost LSP6 jednaka SSP6 na oko 11,2 [emo_smijeh] ) i dalje je nešto što tek treba probiti…

Inače, jedan zanimljiv “težinski” grafić:

Vidljivo je da je razina od cca 1700-1750 bila “težinski najlakša”, a što se i iz grafa vidi, nešto malo u rujnu i zatim u listopadu preskočena u par dana. Nije slučajno da je tu i stao (gledajući volumenski) pad u veljači, a za očekivati je da će biti ponovno testiran – lako moguće i probijen. No, pitanje je u kojem vremenskom roku, isto kao i ne tako nelogično testiranje vrhova iz 2000/7 na razinama oko 1600 (+/- 25-50 bodova).
*SP6 ističu 30.9.2014. pa treba procijeniti koliko je realno za očekivati do tog razdoblja testiranje 1755 (ugrubo) ili pak veći pad.
Trgovanje će biti i dalje histerično s puno šumova, pa je za one koji nisu jakih živaca možda lakše malo se odmaknuti i pogledati širu sliku…

Također, nije zgorega za spomenuti (a vidi se i iz ovog grafa) da je ta razina od cca 1755 također i moguća razina ramena u H&S u nastajanju – ako tako tumačimo S s vrhom oko nove godine, te H s vrhom u petak. Nije uopće nemoguće da se to i ostvari kroz par tjedana, tako da je ta razina dvostruko značajna – volumenski te u H&S smislu.


Barijera za SS5 je bila na 1886,70, nakon što je spuštena istekom ES Mar/14 (ili kako se već piše) s Opexom u ožujku, s 1893,x – što, da je ostalo, ne bi dostiglo u ovom naletu [emo_smijeh]

Vjerujem će biti još lažnjaka, ovo je preočito, ima nekoliko mogućih razina za SPX, recimo 1904/6 ili cca 1925, a moguće je i natezanje sve do 1950. Igra živaca u svakom slučaju tek se zahuktava, a donja razina rangea od cca 184x (gdje je, oh, koje li slučajnosti, ponovno vrijednost LSP6 jednaka SSP6 na oko 11,2 [emo_smijeh] ) i dalje je nešto što tek treba probiti…

znaci smanjili barijeru sa istekom ugovora..ok. inace ovi “laznjaci ” uglavnom zavrsavaju silovitom rasprodajom . neka ih sto vise .

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Kolege, što se to nočas dogodilo sa dionicom Google-a. Iskreno rećeno, takav pad ja još nisam vidio (sa cca 1140$ na 570$). Na svu sreću nemam tu dionicu.

ja se isto zaprepastio kad sam pročitao post.
http://www.marketwatch.com/story/two-google-shares-up-on-first-day-of-trading-2014-04-03

who dares, wins


ja bi jos jedan laznjak [emo_plazi]

strpljivo, uvijek ih bude, znaš i sam [emo_smijesak]

što mislite koliko bi mogla trajati ova korekcija u americi?


što mislite koliko bi mogla trajati ova korekcija u americi?

formiranje odbijanca u tijeku, ako to pitaš?

padaju bitni suporti ..samo short igra

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

mislim da bi to još i sutra moglo padati. nisam primjetio da se formira odbijanac. neka, taman mi treba da se oporavim od nockouta na ssp5 🙂

Mislite li da je pad ispod 9000 na daxu zaista neizbježan, kao što se pisalo po nekim stranim forumima prošli tjedan?!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

već duže se priča o korekciji od 10-30% i na dax i na sp500, sada jel ovo to, za to će ti trebati netko stručniji u signalima od mene.

moje je mišljenje da bi danas mogli vidjeti nastavak pada, dax su već slomili, dok future SPX-a još odoljeva ali to je u pre trade-u normalno.

New Report

Close