Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sa LDX2 čekam do 8500

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

sprema li se malo veća tarapana na nafti nakon jučerašnjeg IEA reporta? ionako je nafta bliže gornjoj granici raspona 86-98.

bi li ovo moglo malo naftu lupnuti po glavi?

http://www.bbc.co.uk/news/business-22530379

otvaranje u plusu
Vaš link …

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Vidim grafovi vise nisu u modi pa necu kvarit atmosferu..

Jedan kolega me upitao za graf certifikata, ja sam uspio na brzinu nac bespla na teletrejderu i na stranicama erstea, nema linka jer vise nema certifikata, ali vidio sam da imaju ostale certove !

Lijepo Vas pozdravlja balkanski_debil leonidas_primitivac po priznanju….


Vidim grafovi vise nisu u modi pa necu kvarit atmosferu..

Jedan kolega me upitao za graf certifikata, ja sam uspio na brzinu nac bespla na teletrejderu i na stranicama erstea, nema linka jer vise nema certifikata, ali vidio sam da imaju ostale certove !

Lijepo Vas pozdravlja balkanski_debil leonidas_primitivac po priznanju….

grafovi nista …dax je meni odradio cijeli setup..zasad se drzim sa strane dok se ne odljepi sa ove razine 8350 kamo god…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

vjeroatno gore,prodao danas short naftu 20% dosta za par danas uzeo malo long nafte cisto kao trejd

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

Evo koje početničko pitanje, ima suprotnih info na netu pa više ne znam što je točno.
Koliko je pip na CFD-ima, konkretno na Daxu npr., a koliko tick?

Ako sam ja dobro shvatio tick (smallest price increment), onda ne znam kako mi kod brokera piše da je tick na Dax-u 1 point, kad meni izgleda 0.1 ?

A pip piše da je kod CFD-a zadnja znamenka, a to nema smisla jer nema toliko mali pomak na Daxu.

Tick je svaki trejd. Dakle, ako se u minuti dogodi 10 kupoprodaja, onda u minuti ima 10 tickova. Ako se u neko gluho doba noći desi jedna kupoprodaja, onda je to jedan tick. Zato imaš minutni graf i tick graf. Jedan prikazuje minutu po minutu, drugi prikazuje svaki pomak neovisno o vremenu u kojem se desilo.

Pip je najmanja razlika u cijeni, tj. zadnja znamenka. 1 pip na DAX-u mijenja cijenu za 0.1 bod, a na EURUSD za 0.0001 bod. Ali ne mora kod svakog brokera biti isto.

Kod mene je spread na DAX-u 10 pips, tj. bid je 8354.3, a ask 8355.3 bodova.

A opet, svaki pip ne vrijedi isto. Ovisi o poluzi i o “papiru” s kojim se trguje.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

ovi ludi ameri ne namjeravaju stat idu i idu pitanje do kad,tko zna odgovor neka se javi slobodno meni izgleda kao 1675(s&p500) po nekim procijenama od nekih tehnikaša iz sad-a pa što mislite.

p.s short izlazi po 44,84 u petak vjeroatno opet spread 1 kn znači oko 2% puno ja se nadao malo boljim uvjetima

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

uff lijepo se naftica odbila nije valjda da je pogodila dno na 92,50 kao planirano

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate


Tick je svaki trejd. Dakle, ako se u minuti dogodi 10 kupoprodaja, onda u minuti ima 10 tickova. Ako se u neko gluho doba noći desi jedna kupoprodaja, onda je to jedan tick. Zato imaš minutni graf i tick graf. Jedan prikazuje minutu po minutu, drugi prikazuje svaki pomak neovisno o vremenu u kojem se desilo.

Pip je najmanja razlika u cijeni, tj. zadnja znamenka. 1 pip na DAX-u mijenja cijenu za 0.1 bod, a na EURUSD za 0.0001 bod. Ali ne mora kod svakog brokera biti isto.

Kod mene je spread na DAX-u 10 pips, tj. bid je 8354.3, a ask 8355.3 bodova.

A opet, svaki pip ne vrijedi isto. Ovisi o poluzi i o "papiru" s kojim se trguje.

Tako sam i mislio. Npr na Dax futures tick je 0.5, to je najmanji pomak što se može dogoditi. Samo na glupoj web stranici od brokera mi pišu skroz krivi tickovi, Dax CFD tick je 1, pa se mislim kako je pomak 1 point kad vidim da nije. Ipak nisam krivo shvatio [emo_palacg]

Ma zbunilo me jer mi na Srebru piše spread 3, tick 0.1, kod nekih brokera spread piše 0.1 (0.05*2).
Koliko sad shvaćam, broker je mislio spread je 3, ali ne pointa, nego ticka, s time da je na ticku greška za jednu nulu, jer je spread zapravo 0.03 boda.
Uglavnom, mislim da sam dobro shvatio, hvala

New Report

Close