BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

provirili miševi hehe

danas discount

Nece od toga biti nista.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

konsolidirano kapital i rezerve preko 200 mil kn? jel to korektno izracunato u bilanci?


konsolidirano kapital i rezerve preko 200 mil kn? jel to korektno izracunato u bilanci?

a tko će ga znat…

brana postavljena na 165, ko hoće van mora dat ispod toga, tko hoće nutra mora dat 165…

S teme best buy:


Molim gospona Lopinu osvrt na BZJK…

P/E -1,46
P/B 0,13
koef. zaduženosti 0,66

Tu je i tužba protiv večernjaka od 36 mil. kn, dva ročišta održana još 2009, od tada ni traga ni glasa o tomu.
Što očekivati od kutjeva, može li se ponovit 2009 i isplata dividende? tada je bilo 39mil. Otpis odveza, isplata subvencija…

Koliko po vama vrijedi bzjk, ili ono bitnije koliko će vrijediti?

P/E (zadnjih 12. mjeseci) -1,46
P/B 0,13
ROE (kvartalno) -1,05 %
ROE (zadnjih 12. mjeseci) -9,13 %

Koeficijent vlastitog financiranja 0,34
Koeficijent zaduženosti 0,66

283 mil kn prema konsolidiranom izvjestaju za 2010. godinu. Hm…ne znam, kako su uracunati efekti tih sudskih procesa..no slovo na papiru tvrdi da bzjk vrijedi 1400 kn po dionici (ne ulazeci u profitabilnost), no svidja mi se razvoj bivita proizvoda i plasman u maloprodajne lance (konzum, kaufland itd….). nek vrijedi i 300 kn, mislim da mora u sljedecih 12 godina (koliko vam treba da dobijete od 150 do 300 uz kamatu 6%) doci na 300 kn. Hoce li biti 600 kn u sljedece 24 godine? ili 1200 kn u sljedecih 36 godina? gotovo sam siguran da ce cijena biti 600 kn i to prije ove 24 godine, meni dovoljan razlog da se ovakvo sto ne prodaje tako olako. stovise, kolika ce cijena biti ako konsolidirano dobit bude svake godine desetak mil kn..to je 50ak kn po dionici…vjerujem da ce biti 600 kn i za manje od 5 godina.

mene ova cijela priča oko božjakovine jako podsjeća na situaciju u lucidusu. tamo i ovdje sve završava u džepu velkog gazde, mrvice idu ljudima u njihovom okruženju, a malim dioničarima jedno veliko niš. razlika je jedino u hobijima velikih šefova i njihovim naslikavanjima u javnosti.

– bacio sam pogled na revizorski izvj. koliko vidim da nije bilo otpisa obveza za kte u iznosu cca 27 mil kn bio bi u 2010 g. debeli gubitak.

– dosta kreativnih računovodstvenih zahvata tipa reklasifikacija imovine i sl.

– buduća likvidnost upitna


– bacio sam pogled na revizorski izvj. koliko vidim da nije bilo otpisa obveza za kte u iznosu cca 27 mil kn bio bi u 2010 g. debeli gubitak.

– dosta kreativnih računovodstvenih zahvata tipa reklasifikacija imovine i sl.

– buduća likvidnost upitna

ima tu još zanimljivih stavaka…

nego jel taj kapital i rezerve od 283 mil kn realan?

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

nitko ne komentira…
povećanje prihoda i smanjenje rashoda?!

Kako ce nam to pomoci?

Koga briga za izvjesce, pa ne odreduje to cijenu dionice [yawn]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Nego,vremenska prognoza? [lol]

Steta da nije danas prosao niti jedan nalog po 20,00 kn [lol]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Putem kineskog tržišta

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=147838

New Report

Close