BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

6.
BILOKAPIĆ DRAŽAN
1.143 0,56 Osnovni račun
Čovjek izašao i kods-r-a,cror -r-a,hpdg-r-a i hmdn-r-a.Skupio je dosta "municije"da uđe značajnije u božjakovinu- [thumbsup] [thumbsup]

Vaš link

EPS 46,91 KN [thumbsup]

jest da imam ovu dionicu, a bome nesto niti kupujem niti prodajem. daleko je to od stabilnih eps na toj razini. izvukli su iz kutjeva 39 milijuna i zavrsili godinu s 9 mil dobiti. Rijesili su se nekih obveza ulaganja itd…kao sto piše u članku, izgleda da su to pravno odradili dobro i kutjevu ok i bzjk ok. ostaje vidjeti sto je s tim vlasnickim odnosima iz clanka i sto bzjk moze realno sama na trzistu prodati i koliko sama bez ktjv moze biti u plusu. Ne bi ih 5-6 kuna dividende bacilo u probleme te se nadam barem tome.

Najrađe bi ti dao NULA .
Predlažem ovim putem da pošteni dioničari BZJK obeštete dioničare KTJV, a taj sam i ja.
Svi oblici obeštećenja su prihvaćeni: gotovina, zlato, dionice BZJK (i neke druge, dogovor je moguć),
proizvodi navedenih isprepletenih firmi i slično.
Obećanja i gnojivo ne dolaze u obzir.

Hvala na nuli. Nego, mozete li malo o imovinsko-pravnim odnosima, drenažama itd…zanima me koliko su skupa ta ulaganja i kad ce se bzjk razmahati u poslovanju, mislim na te stvari koje koče maksimalni efekt ulaganja do sada? Mislim, jasno je da 9 mil kn dobiti u 2009 nakon 900 tis kn u 2008 nije rezultat redovnog poslovanja vec uzimanja svog dijela iz kutjeva a nesto su nazad kao vecinski vlasnik kutjeva imali obvezu uloziti. Vidim da su imali sjajne prinose, samo nisam proucio koliko su zaradili na tome. A zasto ova rečenica, da bzjk obesteti kutjevo? Radi loseg upravljanja ili sto? pa kutjevo ima svoju upravu, a vecinski vlasnik kutjeva je bzjk i preuzeli su neke obveze ulaganja u kutjevo itd.

Malo ste si mrknuli od nas.
I evo, već danas:

Transakcije

Cijena Količina Vrijeme
35,01 377 13:00:00

da, shvaćam o čemu pišete. Ali ako vas to tješi, kutjevo je to koje jako dobro radi i ono je pravi kapital božjakovine. obje firme koriste koncesiju drzavnog zemljista ali imaju gomilu vremena do isteka te koncesije, a i nakon tog 30 godisnjeg perioda, nece biti pametnijeg koristenja te zemlje od poljoprivrede, pa se nadam da ce to funkcionirati i dalje. ovo su prave dionice za penziju. bzjk ima mlad tehnoloski talentiran kadar pa bumo vidli. vjerujem u obje ove firme, samo treba čekati. ovo definitivno nisu dionice za brzu spekulaciju. hrana rules 🙂

puno je bolje imati BZJK nego KTJV jer u BZJK je sadržan paket u kutjevu, a bzjk je ujedno najjači i najveći zemljoposjednik u regiji. ove cijene su smiješne.

...povijest se ponavlja...

Kad se okrene trend bit će 30-40 % dnevno. [thumbsup]


puno je bolje imati BZJK nego KTJV jer u BZJK je sadržan paket u kutjevu, a bzjk je ujedno najjači i najveći zemljoposjednik u regiji. ove cijene su smiješne.

Hm…kutjevo koristi cirka 5 puta vecu povrsinu, ali je 80 i nesto posto toga udio bzjk-a, pa na neki nacin mozemo reci da koriste istu povrsinu. Da vas ispravim, bzjk i ktjv nisu zemljoposjednici, vec koncesionari. bzjk ima mnogo financijske imovine u kutjevu i to je to, samo ne znam koji su bili uvjeti HFP-a kad se bzjk a onda i ktjv davalo u koncesiju odnosno prodaju. Ne znam sve te detalje, ali takodjer zbog toga sam odabrao bzjk, premda ktjv sigurno radi veci posao.

Kad je EPS bio cca 150 kn bila je i ta cijena na burzi.Sad je pedesetak kuna, idemo u trgovinu po 5 banki. [lol]

Na prodaji stoji 3436 kom po 120 kn.

A cini mi se da je taj kupovao kad je BZJK-R-A bila oko 900 kn.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

vo nek se nade za svaki slucaj, pa provjerimo stanje u utorak ili srijedu…
ipak je proslo 685 kom , pa ako je tko iz top 10-vidjece se…

BOŽJAKOVINA D.D./REDOVNA DIONICA BZJK-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. MORALIĆ ENVER 162.178 79,12 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 16.816 8,20 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 4.541 2,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 2.738 1,34 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. CENTAR BANKA D.D. 2.355 1,15 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. BILOKAPIĆ DRAŽAN 1.143 0,56 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. LAUC GORDAN 554 0,27 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
8. VRANJEŠ DANIEL 536 0,26 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. PARTNER BANKA D.D. 390 0,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. RAVLIĆ ŽELJKO 354 0,17 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 93,47

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Pretpostavljam da je 3. PBZ D.D. 4.541 2,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close