BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Članak 49.

Ako ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje.

Vaš link
Vaš link

Dakle, ako Agrokor ne objavi ponudu u roku 60 dana od dana primitka Hanfinog riješenja od 06.09.2011, ne tereba ništa utuživati, nego putem Trgovačkoga suda zahtjevati sklapanje ugovora sa Agrokorom.

čovječe, lijepo ti piše, čitaš li uopće ono što postaš:
…"zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica" …a to znači tužiti Agrokor sudu, dobiti presudu u svoju korist (da se ugovor smatra sklopljenim) i tek onda možeš tražiti ovrhu presude/naplatu!

sad mi je tek jasno zašto ljudi kupuju BELJE! vi to mislite odraditi bez suđenja u mjesec-dva??!? [lol]

http://hr.seebiz.eu/trgovina/rok-za-prikupljanje-ponuda-za-mercator-istjece-u-ponedjeljak-u-igri-i-agrokor/ar-15536/
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Agrokor-odbio-potpisati-da-nece-u-narednih-18-mjeseci-preuzeti-Mercator


Da ga beš..isplati se zaigrati, BLJE i tako na u ovim hebenim vremenima na TK vrijedi 70-120kn tako da se na ovoj cijeni od 94 kn jednostavno ne može izgubiti…sa ovih 650 na 94,5 sam danas zaokružio lijepu količinu i od sutra laganini u slaganje logistike
[wink]

mislio sam ti dat jos jednu 100tku ali izgleda nemos 3 puta u danu istom autoru :)..
slazem se 100% i da me J.. ne kuzim ovu logiku ljudi koji ovo ne kupuju na ovim cjenama..
vec sam reko stoput da je sad cjena oko 200kn pa bi si covjek jos razmisilo..ali po 94kn je risk/reward ne da je dobar nego je ono fenomenalan..pa dno je bilo na 55kn i to kad je crobex bio na 1200kn a poslje zbog radnickih dionica..
ne kuzim opce koji bi rizik bio kupit na ovim cjenama? da padne do 75? pa koji je to rizik..tak i tako mogu i druge dionice roknut, ko zna kud ce ova kriza..a taman i jos dublje krize nama opet ne gine tih 300 i nesto sitno kuna..
ako nema jos koja pravna zackoljica ovo mi se sve vise svidja…
ja ono malo sitno kaj sam prodao na 115 sam vratio nazad u belje na 95 danas.



Članak 49.

Ako ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje.

Vaš link
Vaš link

Dakle, ako Agrokor ne objavi ponudu u roku 60 dana od dana primitka Hanfinog riješenja od 06.09.2011, ne tereba ništa utuživati, nego putem Trgovačkoga suda zahtjevati sklapanje ugovora sa Agrokorom.

čovječe, lijepo ti piše, čitaš li uopće ono što postaš:
…"zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica" …a to znači tužiti Agrokor sudu, dobiti presudu u svoju korist (da se ugovor smatra sklopljenim) i tek onda možeš tražiti ovrhu presude/naplatu!

sad mi je tek jasno zašto ljudi kupuju BELJE! vi to mislite odraditi bez suđenja u mjesec-dva??!? [lol]
[/quote]

Nemaš pojma.
Trgovački sud ne utvrđuje, utvrđuje Hanfa!
A Hanfa je utvrdila.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Članak 49.

Ako ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje.

Vaš link
Vaš link

Dakle, ako Agrokor ne objavi ponudu u roku 60 dana od dana primitka Hanfinog riješenja od 06.09.2011, ne tereba ništa utuživati, nego putem Trgovačkoga suda zahtjevati sklapanje ugovora sa Agrokorom.

čovječe, lijepo ti piše, čitaš li uopće ono što postaš:
…"zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica" …a to znači tužiti Agrokor sudu, dobiti presudu u svoju korist (da se ugovor smatra sklopljenim) i tek onda možeš tražiti ovrhu presude/naplatu!

sad mi je tek jasno zašto ljudi kupuju BELJE! vi to mislite odraditi bez suđenja u mjesec-dva??!? [lol]
[/quote]
Ne ljubavi, na osnovu i ZPDDa i vjerodostojne isprave (hanfino riješenje) od Trgovačkog suda zahtjevaš sklapanje ugovora sa Agrokoom, Trgovački sud donosi riješenje na koje Agrokor ima pravo žalbe…

Još ne znam tehnikalije ali imam 30ak dana da se pripremim što mi je i više nego dovoljno, ćak mi niti odvjetnik ne treba osim da mi napiše zahtjev.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Trgovački sud ne utvrđuje, utvrđuje Hanfa!
A Hanfa je utvrdila.

lp

Sud je utvdio zakonitost, a Hanfa je na temlju prvostupanjske i drugostupanjske odluke doneo rješenje, Agrokor može sporiti se na Upravnom sudu, ali ne može odgoditi izvršenje Hanfinog rješenja…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

[



Da ga beš..isplati se zaigrati, BLJE i tako na u ovim hebenim vremenima na TK vrijedi 70-120kn tako da se na ovoj cijeni od 94 kn jednostavno ne može izgubiti…sa ovih 650 na 94,5 sam danas zaokružio lijepu količinu i od sutra laganini u slaganje logistike
[wink]

mislio sam ti dat jos jednu 100tku ali izgleda nemos 3 puta u danu istom autoru :)..
slazem se 100% i da me J.. ne kuzim ovu logiku ljudi koji ovo ne kupuju na ovim cjenama..
vec sam reko stoput da je sad cjena oko 200kn pa bi si covjek jos razmisilo..ali po 94kn je risk/reward ne da je dobar nego je ono fenomenalan..pa dno je bilo na 55kn i to kad je crobex bio na 1200kn a poslje zbog radnickih dionica..
ne kuzim opce koji bi rizik bio kupit na ovim cjenama? da padne do 75? pa koji je to rizik..tak i tako mogu i druge dionice roknut, ko zna kud ce ova kriza..a taman i jos dublje krize nama opet ne gine tih 300 i nesto sitno kuna..
ako nema jos koja pravna zackoljica ovo mi se sve vise svidja…
ja ono malo sitno kaj sam prodao na 115 sam vratio nazad u belje na 95 danas.
[/quote]

[thumbsup], moje skromno misljenje je da vecina prodaje za namjerom kupnje na nizim razinama.

Hm, netko prosipa SLRS i za iste iznose odmah kupuje BLJE!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

"Rok za prikupljanje ponuda za Mercator istječe u ponedjeljak, u igri i Agrokor Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 13.10.2011. – 14:10:24
LJUBLJANA – U ponedjeljak, 17. listopada, istječe produženi rok za predaju neobvezujućih ponuda za kupnju 50,03 posto dionica slovenskoga trgovačkog lanca Mercatora, a u igri je ponovno i hrvatski koncern Agrokor, piše u četvrtak ljubljansko "Delo". "

Agrokor bi mogao šutiti o Belju dok se ne raspetlja stvar s Merkatorom, po ovom krugu ponuda

Bolje mu je da kupi Belje nego prenapuhnuti merkator. Da merkator toliko vrijedi slovenci ga nebi ni prodavali.Na Belju mu porast cijene poljoprivrednog zemljišta ulaskom u eu automatski anulira troškove preuzimanja a centri će kad tad zjapiti prazni [tongue]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Je je, neko se samo malko iskrcao, a ova dionica je upravo doživjela odbijanac tzv poljubac smrti.

Sad će krenut zazivanje tode i pripreme za pisanje tužbi…

Lijepo sam vam napisao jučer da se napravila izrazito bearish formacija…

Dakle, prošlo je točno 2 dana i nekoliko sati otkako sam ovo zadnji put komentirao a ovdje se nakotilo čak 370 novih komentara, na većini tema se nije pisalo u par mjeseci koliko se ovdje pisalo u 2 dana.

Zapravo je to nevjerojatan podatak koja je sve ekipa ovdje ostala nasukana iako se otpočetka znalo šta se događa na ovoj dionici. I dokaz da se veliki i dalje mogu oslanjat na podršku malih ulagača kad im zatreba netko za iskrcavanje.

I opet, kao šta je i očekivano, sad kad je došlo do "piši kući propalo" sad su se krenule spremat tužbe, već viđen scenario …

E kolege, drugi put slušajte iskusne ulagače. Sad vam ostaje il prodat s minusom ( u najboljem slučaju s minimalnom dobiti ) il tavorit u dionici čekajući daljnje rasplete. Da sam ja dioničar vjerojatno bi prodao il odmah il na prvom odbijancu, a dokup nikako ne dolazi u obzir. Al naravno nit sam dioničar nit se želim upuštat u daljnje špekulacije, samo analiziram viđeno..ovo je već toliko izmanipulirana dionica da je to prestrašno..

never surrender

Iako sam sebi postavio dugoročne ciljeve za kupovinu, a ova dionica nije bila u tom planu.
Naravno i ja bio dan i platio članarinu….
Brzopleto sam zaključio slično kao i večina, da če Toda iscrpljivati male, te nakon ono malo preostalih dati ponudu,….ali sada sam uvjerenja u suprotno, jer sam u kalkulaciju uzeo bitnu činjenicu..
Agrokorova obveznica pala 5% nakon Hanfina rješenja…………
To sigurno ne odgovara, jer ako ovako ostane nove obveznice bi morale koštati i kta 15%!!!!!
Znači hipotetski, ako netko izda 1 obveznicu za puni iznos 100%, a da kta 6,5% godišnje, u slučaju da ta obveznica bude prodavana po 98% sljedeča mora biti cca >8,5 %…
Toda s ovom situacijom (ako bih ovako ostalo)mora ponuditi bar kta >15%!!!!!

Pozdrav

New Report

Close