BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ored toga, u Njemačkoj su prošlog mjeseca značajno porasle cijene voća i povrća, bezalkoholnih pića i namirnica poput maslaca i ulja.

a zato su jabuke u Konzumu otišle sa 5,49 na 9,99 , a grožđe pojeftinolo sa 24,99 na 16,49
a ja mislio to su neki trikovi, znači ima razloga,
nadam se da će Onur ovo moći opravdati

Ajmo malo tehničari. Lagano razmišljam se baciti u kupnju belja. Nisam baš siguran da ću dočekati po 70kn, nekako sporo pada. Onda na oko 75 ili 80kn?
Što vi mislite?

čini mi se da čim dođe neki post na temu blje, odmah netko lupi po bidu…
evo moj je čisto neinformativnog karaktera, pa da vidimo ima li kakvog utjecaja…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Moje mišljenje je, da je Belje kompanija koja ima nevjerovatne potencijale kao rijetko koja u hrvatskoj, a posebno nakon ovakog aktualiziranja hrane u svijetu do neslućenih visina.
Zapravo, bez svega na svijetu se može, ali bez vode i hrane nema života. Hrana je doslovce zbog suša, poplava, raznoraznih klimatskih nepogoda, čovjekovog svjesnog zapuštanja ove grane gospodarstva, postala pokretač pobuna i revolucija u svijetu.
Pitanje je, da li je moguće da svijet u kratkom roku nadoknadi propušteno vrijeme i zadovolji u punom omjeru sve veću potražnju hrane? MOJE MIŠLJENJE JE NE.
To znači da proizvodnja hrane, zbog navedenih nepogoda, doseže takovi značaj kao što je to bila, nafta u 20 stoljeću. Jednostavno, koliko se god hrane proizvede, kupaca ima i previše.
Gledajući kroz ovakovu prizmu, jasna je važnost i potencijal Belja.
Upravo zbog tih činjenica, mislim da hrvatska država, državni fondovi, barem do danas, nisu na pravi način vrednovali i procijenili " STRATEŠKI "značaj ove kompanije, a isto tako i " MALI DIONIČARI" nisu ni u najmanjoj mjeri ostvarili svoja prava, koja imaju prema zakonu, kao vlasnici udjela u Belju.
Mali dioničari zajedno s OMF-ovima još uvijek mogu doći do zanimljivog udjela u Belju i pokušati ostavariti utjecaj na glavnoj skupštini društva, bez obzira što je Todorić većinski dioničar. Smatram da je to itekako vrijedno truda.
Sa ovakvom pasivnošću trenutnih dioničara Todorić se ponaša kao jedini i pravi GAZDA što zapravo i nije, a mi nemamo pojma u kojem smijeru Todorić vodi Belje (mislim, da li za svoj đep ili u interesu svih dioničara). Svako njegovo vođenje koje nije u interesu svih dioničara, itekako bi mu se moglo obiti o glavu (ne mislim zakonski, već UGLEDOM koji je već narušen i stavom države prema njegovim daljnjim pothvatima) u vremenima koje dolaze, jer ipak Belje nije Žitnjak d.d.( neka mi oproste dioničari Žitnjaka na usporedbi) već STRATEŠKA kompanija doslovce po važnosti u rangu INE ( NE MISLIM PO PRIHODIMA, VELIČINI, već kako poskupljenje hrane utječe na cjelokupnu histeriju u društvu), iako naše SLIJEPE VOĐE to još ne kuže,ali uskoro hoće.

Ps: ovo nije ni u ludilu nagovor na kupnju ni prodaju dionica Belja. Osobno. posjedujem dionice BLJE-R-A

Koliko sam skužio prošlih dana izlaze špekulanti i gdje koji radnik.
Kupuju isto uglavnom špekulanti.
Kako je kupnja nikakva, a prodaja jaka ovo mora ići još poprilično dole ako se ne uključi neki jači kupac.
Okidači mogu biti dobro kvartalno izvješće, kupnja mercatora, ali to sve može izostati.
Kad sve zbrojim ipak ću čekati na 70kn, bar vremena imam 🙂


Koliko sam skužio prošlih dana izlaze špekulanti i gdje koji radnik.
Kupuju isto uglavnom špekulanti.
Kako je kupnja nikakva, a prodaja jaka ovo mora ići još poprilično dole ako se ne uključi neki jači kupac.
Okidači mogu biti dobro kvartalno izvješće, kupnja mercatora, ali to sve može izostati.
Kad sve zbrojim ipak ću čekati na 70kn, bar vremena imam 🙂

Mislim da ima jako puno interesanat koji bi ušli po tim cijenama koje ti priželjkuješ.
Ja lično imama značajan dio svog portfela u Belju, ali nebi mi smetalo, kad bi se tvoje žele ostvarile, da to još značanije podebljam, jer vrijeme će pokazati da ova dionica vrijedi neuporedivo više.


Koliko sam skužio prošlih dana izlaze špekulanti i gdje koji radnik.
Kupuju isto uglavnom špekulanti.
Kako je kupnja nikakva, a prodaja jaka ovo mora ići još poprilično dole ako se ne uključi neki jači kupac.
Okidači mogu biti dobro kvartalno izvješće, kupnja mercatora, ali to sve može izostati.
Kad sve zbrojim ipak ću čekati na 70kn, bar vremena imam 🙂

Po ovome svemu mi se čini da će ovo pasti malo doli na 70 sumnjam ali će pasti sigurno i ja čekam.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Ovdje se čeka vijest!!
Nekako mi ova trgovina i pad sa 97-99kn ne izgleda kao bježanje iz dionice večih i ozbiljnih igrača. Jer bi isti dok ne izađu ovo držali na preko 95kn, a ne puštali da klizi ispod 90. Promet je zadnjih dana solidan (par desetaka tisuća kom.) pa ako ne izlaze ozbiljniji igrači onda bježe paničari koji se boje što će biti sa Merkatorom.
Neki tu spominju Belje na 70kn, OK možda bude, ali ništa više moguće nego meni očekivanih 130kn.

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Koliko se ja sjećam na 120 kn nije bilo došlo zbog Mercatora pa zašto bi sada trebalo padati ako Merkator propadne? [sad]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/agrokor-za-dva-tjedna-produljio-ponudu-za-mercator,109681.html

Nedaju slovenci za 1 kn

[angry]

"It's gonna be legen ... wait for it ... dary!!!"

5000 komada u jednoj transakciji po 88,50
moraš se zapitat.. WTF?!!

New Report

Close