BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Meni je zanimljivije da je cijena narasla 8 %, dok je u isto vrijeme Crobex oko nule, dan nakon što je starija izvršna dopredsjednica Agrokora izjavila " da sa Hanfom još komuniciraju oko Belja ".
lp

znači da nemaju namjeru dat ponudu i da traže rupe da to izbjegnu?!?
[/quote]

pa dali bi je davno da baš baš baš žele.

Ja mislim da s ovom izjavom ne žele previše potencirati situaciju s Beljem. Sada trebaju kupiti Merkator.
A nakon toga dolazi Belje na red. Mislim, objava odluka o ponudi, ili ponuda[wink]

Prvo Mercator, naravno, zato ce i biti zanimjljivo kretanje cijene dionice Belja na burzi, jer pretpostavljam slijedecih 2-3 tjedna nista sluzbeno nece stici od Agrokora

cijeli današnji rast je opet špekulacija da će netko stisnuti todu da dade ponudu…a kad sve propadne onda će opet bit – udri po bidu [rolleyes]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje



pa ne ide Belje na londonsku burzu! pitanje je čak hoće li i Agrokor ići?!

ko priča o belju
pričamo o agrokoru koji mora dat ponudu ako hoče biti dobro prihvačen u svjetu ko pravi igrač
agrokor je velki koncer u hrvatskoj več je i regionalni a hoče postati igrač i na višoj razini
belje je mali dio agrokora i ko takav nije važan u tim okvirima al može bit uteg ako toda nebude poštovao zakone i dao ponudu za belje
šta je 100 miljona eura na svjetskim razinama to je siča

toda poštuj domače zakone pa čemo ti možda prodati merkator to su rekli slovenci

[bye]
[/quote]

kako naivna postavka kolega. zar mislite da on već nije prihvaćen u svijetu. pa ide po mercator sa JP Morgan One i EBRD-om. Trebate li jače preporuke od toga? Osim toga, vi očito strani poslovni svijet smatrate jako poštenim i moralnim….ma dajte – ne vjerujete ni sami u to. Pa Toda je za njih oličenje poštenja. Njihovi preci su mačevima izvojevali svoje sadašnje pozicije a vi govorite da se njima netko treba iskazati. Prirodno je da će ići na sve kako bi izbjegao ponudu i logično je da će sve iskoristiti što bude mogao. Jedino je upitno hoće li među državnim institucijama naći partnera za suradnju jer tko je lud da riskira siguran posao i slobodu za nekog drugog. Tu sam optimist. Mislim da više nema ničega mimo ili kontra zakona, ako ne zbog poštenja, a onda barem radi straha.

...povijest se ponavlja...


Prvo Mercator, naravno, zato ce i biti zanimjljivo kretanje cijene dionice Belja na burzi, jer pretpostavljam slijedecih 2-3 tjedna nista sluzbeno nece stici od Agrokora

Mislim da svi zaboravljate da je krajnji rok za pokretanje spora na US od strane Agrokora 5.11.2011., tj 30 dana od nastanka obveze. Sve lijepo piše u rješenju. Pošto je 5.11. subota ispada da ima još ravno 14 dana da pokrene spor. Ako pokrene očito je da ponude neće biti, a ako je onda je očito da će je biti.

Tako da će sve biti poznato puno prije nego što neki računaju, tj. stvari oko Belja će se znat prije Mercatora jer sumnjam da će Mercator riješit za samo 2 tjedna.


Meni je zanimljivije da je cijena narasla 8 %, dok je u isto vrijeme Crobex oko nule, dan nakon što je starija izvršna dopredsjednica Agrokora izjavila " da sa Hanfom još komuniciraju oko Belja ".

lp

[bye] [undecid]zašto je to zanimljivije,čista špekulacija na dijelu ,nakon koje će uslijediti istresanje većih količina,viđeno bezbroj puta.

Na većini dionica.



Prvo Mercator, naravno, zato ce i biti zanimjljivo kretanje cijene dionice Belja na burzi, jer pretpostavljam slijedecih 2-3 tjedna nista sluzbeno nece stici od Agrokora

Mislim da svi zaboravljate da je krajnji rok za pokretanje spora na US od strane Agrokora 5.11.2011., tj 30 dana od nastanka obveze. Sve lijepo piše u rješenju. Pošto je 5.11. subota ispada da ima još ravno 14 dana da pokrene spor. Ako pokrene očito je da ponude neće biti, a ako je onda je očito da će je biti.

Tako da će sve biti poznato puno prije nego što neki računaju, tj. stvari oko Belja će se znat prije Mercatora jer sumnjam da će Mercator riješit za samo 2 tjedna.
[/quote]

Čim preda tužbu upravnom sudu – ako je preda,odmah idu naši zahtjevi za otkup dionica po rješenju Hanfe br.taj i taj [proud]. Bolje bi mu bilo da se ne igra ali x puta su dokazali da su gluplji nego što mislimo. Evo Šemso danas nije znao zašto glasaju u saboru….a moja baka je znala,a baka hrani kokoši i usput malo gleda televiziju. [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Prvo Mercator, naravno, zato ce i biti zanimjljivo kretanje cijene dionice Belja na burzi, jer pretpostavljam slijedecih 2-3 tjedna nista sluzbeno nece stici od Agrokora

Mislim da svi zaboravljate da je krajnji rok za pokretanje spora na US od strane Agrokora 5.11.2011., tj 30 dana od nastanka obveze. Sve lijepo piše u rješenju. Pošto je 5.11. subota ispada da ima još ravno 14 dana da pokrene spor. Ako pokrene očito je da ponude neće biti, a ako je onda je očito da će je biti.

Tako da će sve biti poznato puno prije nego što neki računaju, tj. stvari oko Belja će se znat prije Mercatora jer sumnjam da će Mercator riješit za samo 2 tjedna.
[/quote]

I ako pokrene spor ne znaci da ne bu bilo ponude, samo znaci da postoji mogucnost da je ne bude, a ako je bude da bu do nje doslo za minimalno par mjeseci.


Čim preda tužbu upravnom sudu – ako je preda,odmah idu naši zahtjevi za otkup dionica

tebi još nije jasno da se sudu ne piše zahtjev nego tužba?!? a tu će biti lijepog posla i za sud i za odvjetnike…

Stranice i stranice komentara postano u zadnja dva tjedna i opet nema zaključaka. Svako vuče vodu na svoj mlin. Vade se rješenja i zakoni, ustavne odredbe. Čak su mi jasni oni koji daju afirmacijske komentara očekujući pozitivan ishod i dobru zaradu, ali mi nisu jasni korisnici koji se svojski trude objasniti svima kako do ponude neće doći. I na to troše pregršt vremena i energije. Žašto?
Svatko od nas sam donosi odluku hoće li, ili ne, sudjelovati u ovoj igri oko BLJE-R-A. Ja sam ju donio, sudjelujem sa onime što sam spreman izgubiti. Nisam prodao danas da bi možda u ponedjeljak kupio za tri kune jeftinije, nego sam kupio očekujući ponudu. I moram priznati da me prilično iritira kad vidim post od npr. Bakice koja je na negdje 10xx. stranici napisala da je prodala i od onda žestoko brani tezu kako od ponude neće biti ništa. I nije jedina.
Pa onda priče kako je to kompliciran pravni predmet, pa nema on tih novaca, pa ide na upravni sud, pa na ustavni, pa ide to opet na 70 kn, pa vamte tamte. Meni se čini da ovdje nekolicina ljudi jedva čeka negativan ishod kako bi se naslađivali. Koji je vaš problem, niste dovoljno hrabri ući u igru i ostati u njoj, nemata novaca za ući ili vam je jednostavno dosadno dok u vama tinja hrvatski jal: Dabogda nitko ništa ne zaradi.
Svim imaocima Belja želim pozitivan ishod.
Pozdrav iz Baranje

nije sve tako crno




pa ne ide Belje na londonsku burzu! pitanje je čak hoće li i Agrokor ići?!

ko priča o belju
pričamo o agrokoru koji mora dat ponudu ako hoče biti dobro prihvačen u svjetu ko pravi igrač
agrokor je velki koncer u hrvatskoj več je i regionalni a hoče postati igrač i na višoj razini
belje je mali dio agrokora i ko takav nije važan u tim okvirima al može bit uteg ako toda nebude poštovao zakone i dao ponudu za belje
šta je 100 miljona eura na svjetskim razinama to je siča

toda poštuj domače zakone pa čemo ti možda prodati merkator to su rekli slovenci

[bye]
[/quote]

kako naivna postavka kolega. zar mislite da on već nije prihvaćen u svijetu. pa ide po mercator sa JP Morgan One i EBRD-om. Trebate li jače preporuke od toga?
[/quote]

I Podravka je išla sa Merryl Lynchom sklapati aranžmane. Treba li jače preporuke od toga?



Prvo Mercator, naravno, zato ce i biti zanimjljivo kretanje cijene dionice Belja na burzi, jer pretpostavljam slijedecih 2-3 tjedna nista sluzbeno nece stici od Agrokora

Mislim da svi zaboravljate da je krajnji rok za pokretanje spora na US od strane Agrokora 5.11.2011., tj 30 dana od nastanka obveze. Sve lijepo piše u rješenju. Pošto je 5.11. subota ispada da ima još ravno 14 dana da pokrene spor. Ako pokrene očito je da ponude neće biti, a ako je onda je očito da će je biti.

Tako da će sve biti poznato puno prije nego što neki racunaju, tj. stvari oko Belja će se znat prije Mercatora jer sumnjam da će Mercator riješit za samo 2 tjedna.
[/quote]

Spor na Upravnom je za vas dioničare bitan samo zbog vremenskog aspketa.
Ništa više.
To znaci da ce ponuda kasniti ili je nece biti.
Ili ce biti manja od zakonom predvidjene.
Zanimljivo da pravni strucnjaci kazu da pravno gledajuci, Agrokor se ne može izvuci bez da objavi ponudu ili izgubi spor na sudu.
A opet fondovi ne kupuju nešto previse.
Po onome sto vidimo u top 10.
Zasto?
Vlasnice tih fondova jesu banke.
Te iste banke smatraju Agrokor VIP klijentom.
U businessu postoji nesto sto se zove-Etika poslovanja.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Ili ce (ponuda) biti manja od zakonom predvidjene.

E to ti je oksimoron. Možeš malo pojasniti što si točno mislio reći.

Kada se može očekivati završetak procjene vrijednosti Belja od strane PricewaterhouseCoopers

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

U businessu postoji nesto sto se zove-Etika poslovanja.

Ko bi rekao. Znači postoji etika. Pa to je super. Pod uvjetom da je Todorić čuo za tu kategoriju. A kako se u tu etiku uklapa izbjegavanje davanja ponude za preuzimanje kad Hanfa naredi? Zar mi nismo VIP mušterije Konzumu na primjer? Zar kupac nije više kralj? Rekao bi da je sad TEK kupac postao kralj.

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

New Report

Close