BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Todorićevo Belje otvorilo farmu vrijednu 50 milijuna kuna

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=713a2b58-6466-4595-bdb3-0d3ae3a93e56&open=sec

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

tesko je i zamisliti recimo kakva bi bila cijena da je stanje kakvo je bilo prije todina dolaska

U posljednje je tri godine Agrokor, čiji je vlasnik Ivica Todorić, u Belje uložio oko 1,5 milijardi kuna (a trenutno belje vrijedi 1,35 miljardi kuna) , a već u listopadu ove godine bit će otvorena farma muznih krava Topolik, koja će biti najsuvremenija u ovom dijelu Europe, rekao je direktor Goran Pajnić.

Najavio je kako će Belje nastaviti s otvaranjem farmi tovljenika jer im je cilj uzgojiti 600.000 tovljenika godišnje.

Strpljen spašen!

http://belje.hr/novosti_opsirnije.asp?id=47

ajde neka još malo padne nkon dobrih vijesti

Što se događa s ovom dionicom? Ušao sam na 270 kn prije par mjeseci i pala je skoro 40% od tada. A od tada samo dobre vijesti, bespovratni zajam, Todorićev ulazak, … OK sveukupna korekcija je, no BLJE je ni kriv ni dužan najviše izgubio.

Filippo, eto ti sada izvrsne prilike za dokup i smanjenje ulazne cijene…. Sad kupuj, tovari se i cekaj da se Belje vrati(skoci) tamo gdje treba biti…. Svi mi znamo da ovo nije realnost……

Ljudi maknite se od belja barem još neko vrijeme.Govorim dobronamjerno pa ko voli nek izvoli.
Veliki dugovi,loši fundamenti i nakon ovolikog pada,trenutna situacija.
Neću govorit sa koliko bi bilo isplativo ući nego ću to držati za sebe a vi isto tako donesite svoju odluku.

da mrizadur…. Ajd upali malo logike – zasto siris paniku….
Ja sam u Belje usao 2006 i samo dokupljujem. Planovi su mi izaci na 1000-1500. Nominala je 100, a sada je cijena 160-170(katastrofa), u medjuvremenu Toda je upucao 1,5 milijardi kuna u nova postrojenja, silose, farme, tehnologiju, kadrove i sve ostalo…. Pa to budala kuzi da je Belje ZLATNA KOKA….


da mrizadur…. Ajd upali malo logike – zasto siris paniku….
Ja sam u Belje usao 2006 i samo dokupljujem. Planovi su mi izaci na 1000-1500. Nominala je 100, a sada je cijena 160-170(katastrofa), u medjuvremenu Toda je upucao 1,5 milijardi kuna u nova postrojenja, silose, farme, tehnologiju, kadrove i sve ostalo…. Pa to budala kuzi da je Belje ZLATNA KOKA….

Neki ljudi bi htjeli jetino dokupiti pa bez razloga šire paniku, ja sam ga kupovao 2006 i 2007 po 290…
Tako da mi jučerašnji ulazi po 151 izgleda smiješno…

Jesam li ja u pravu kad čitam da BLJE ima očajne fundamente ???

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

danas smo gadno zaronili…

razlog? Todorić bankrotirao ili što…

Nemojte ljudi pranicariti, cijelo je trziste u padu(lomu), sve je to normalno. To su ciklusi koji se dogadjaju – tocka kontrakcije ce uskoro doci, a onda se pocinjemo bogatiti…Naravno ako sada kupujemo… [smiley]

Ovo danas je ludost… Kakvi su to padovi!!!! Kad krene rasti biti ce zanimljivo gledati….

nadajmo se da ce pocet rast ali ja se polako iz optimista pretvaram u pesimista!! [undecid]

idući tjedan će bit bolje...


Nemojte ljudi pranicariti, cijelo je trziste u padu(lomu), sve je to normalno. To su ciklusi koji se dogadjaju – tocka kontrakcije ce uskoro doci, a onda se pocinjemo bogatiti…Naravno ako sada kupujemo… [smiley]

Slažem se, fundamenti kod ove dionice nisu i neće igrati glavnu ulogu, no hrana uz vodu i energiju elementi su koji će u narednim godinama preuzeti glavnu riječ po mom mišljenju.
Radi se o Toda Brandu i ulaganjima koja su u toku i koja slijede. No vezano uz bogaćenje, bojim se da ćemo se malo strpiti.
Kod Belja problem je zvučnost koju ono nosi, tj. privukla je hrpu malih, nestrpljivih dioničara (pročitajte rasprave kod priče s Migrosom, kada se spominjalo ide to do 500, pa i 1000 kn).
Tada je uletila gro ipo-i investitora mgma-e, vern-a, opte-a, … koji trenutno spašavaju živu glavu, a iz pozicije potencijalnih kupaca, svi se lagano spuštaju i polako skupljaju.
Kada sam sredinom godine kod cijene od cca 250 kn na ovom topiku rekao da u srednjeročnom ( 5-10 god) periodu očekujem prosječan prinos od cca 10 % godišnje javili su se gore navedeni populjuvavši tu ideju rekavši kako sve ispod 50% do kraja 2008 nije dovoljno, što samo po sebi dovoljno govori…
Drage kolege, oboružajte se srpljenjem, procijenite svoje mogučnosti kao što one tete s reklame kažu i učite u ovom jedinstvenom povjesnom trenutku..
Držite se!

[wink]

Ne žalosti čovjeka siromaštvo, već želja. Epiktet

New Report

Close