BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolko god da vam čovjek priča,opet se ljudi kite dionicama.tu ima velikih igrača koji su preuzeli dionice ne da bi razvijali biznis već da bi spasili svoj keš.daj što daš rođo.šta je nekom trebalo jučer uzimat na preko 11 kunaca??

ako bi se trgovanje odvijelo bez volatilnosti, znači da bi zabetonirali cijenu, po mogućnosti dodatno armirali, ali onda bi ispalo da se trguje samo na osnovu fundamenata i više niti jedan pokazatelj, informacija, ne bi utjecali na cijenu, a ovdje temelji lagano pucaju

počišćeno je cca 50.000 komada na 9,8-10 kn, da sad vidimo kuda će cijena?

Ignore: KressoM, delux

Da mi je biti u glavi prodavatelja. Ovi silom ruse. Nije to njihov novac ocito….

prljavo rušenje

Netko prodaje jer ide u stecaj, a budale kupuju jer nezna da ide u stecaj, nebuloze.
To su sve spekulanti na burzi.


ne znači da ide u stečaj, ali ako je netko umjesto povrata višemilijunskog kredita dobio desetke tisuća ili stotine tisuća dionica belja, onda ne treba čuditi da ih sada iskrcava da dođe opet do keša, pa mu onda niti 2-3 kune manje po dionici ne igraju bitnu razliku. problem je što smo se svi sad natrpali po ovim cijenama pa nam tih 10 kn više nije neka atrakcija nego čekamo dodatna sniženja (8-9 kn)

Kolega, evidentno je da su se velike transakcije posljednja dva dana događale u dogovoru između pretpostavljam 2 strane ili više, nebitno. Ako Vi tvrdite da se netko podmiruje sa dionicama umjesto sa kešom, moguće je, ali kome taj onda prodaje toliku količinu dionica? Mislim da ovo preslagivanje može biti uzrok podmirivanja nekog duga u obliku vrijednosnog papira, ali nije ni ta druga strana luda pa da uzima nešto ako pretpostavlja da će uskoro doći na duplo manju vrijednosti i slićno. Ili mislite da je svejedno potraživati nečije dugovanje od parolom daj što daš ili ipak na neke druge načine poput zapljene imovine itd. Mislim da se sada prije veliki igrači pune na ovoj cijeni dionice kako bi itekako profitirali, ne kao čevabđinica preko noći iako se sa tolikim brojem dionica može sasvim lijepo trejdati i na dnevnoj razini i zaraditi, ali ja vjerujem da ovi koji su radili ove velike transakcije znaju insider informacije i da znaju kamo ovo sve ide dalje, a ne vjerujem da će ovakva firma otići u vjetar jer to nije u interesu mnogima, od države pa na dalje jer tu su involvirani ne samo igrači u ovoj zemlji već i izvan nje, to je jasna stvar.

Kakav stečaj, pa u pitanju su najmodernije farme u srednjoj Evropi. Uloženo je samo 3 mlrd kn zadnjih par godina a firma vrijedi 450 mil kn na burzi. Bez obzira na dugove ovo je smiješna cijena.

1. AGROKOR D.D. 2.396.157 29,17%
2. PODRAVSKA BANKA D.D. 1.511.052 18,39% -143.367
3. KBZ D.D. 1.168.398 14,22%
4. CROATIA BANKA D.D. 230.000 2,80%
5. ADDIKO BANK D.D./SZAIF D.D. 103.343 1,26%
6. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 69.813 0,85%
7. Privredna banka Zagreb d.d. 40.473 0,49%
8. DEKANOVIĆ SONJA 35.500 0,43%
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 30.001 0,37%
10. Privredna banka Zagreb d.d. 27.886 0,34%
UKUPNO 5.612.623 68,32%

Poba se s nekim prebacuje, da je u pitanju stečaj prodavali bi i ostali. Kupuju strani špekulativni fondovi.

Opa, sutra bi mogli na 15 kn!
http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/sberbank-otpisuje-znatan-dio-potrazivanja-od-agrokora-cijena-obveznica-koncerna-znacajno-raste-ulagaci-navodno-spremni-dati-kredit-od-400-mil-eura/5935486/

http://www.seebiz.eu/miskovic-zeli-vupik-i-belje/ar-154570/

Evo i jos jedne super vijesti 🙂

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Ovo bi mogla biti dobra vijest za dioničare. Sretno!!!

http://www.seebiz.eu/miskovic-zeli-vupik-i-belje/ar-154570/

http://www.seebiz.eu/miskovic-zeli-vupik-i-belje/ar-154570/

Upravo to sam i ja htio objaviti.
Nikakvo čudo da će biti zainterseiranih puno, samo meni je više zanimljivo to tko prodaje ispod 10 kn i kome??
Nitko normalan (tko ih je platio svojim novcem) to ne bi sad činio!

Tko kaže da će danas prodavati? Možda je previše izložen pa treba rasporediti na više košara, ma ima milijun razloga, ne prodaje se nešto samo zato što ne valja.

Stečaj je najmanje vjerojatna opcija, u firmu je ulozeno puno oportunitetnog troška vec, ali oporavak bi mogao biti dug i tezak, neizvjestan za male dionicare, pa neki izlaze i izlazit ce mozda i mjesecima, cini se da to ide putevima ingre. Tako da spustam cijenu dokupa na ispod 2-3kn. Zapamtite, ako zaradite zaradite, ali probajte sto je manje moguce izgubiti, 10kn je izgleda navlakuša. vrijeme ce pokazati. Meni je to rizik i na 10. Imam dionice belja jos od 40kn. Prodao malo po 28 trebalo mi. Imao sam srece. Ljudi pamet u glavu. Stisnite zube i progutajte gubitak. Cuvajte lovu.Cekajte jako jako povoljno. Isto i Ledo, i ostali… to bi moglo ici 3x dolje jos. Pozdrav

New Report

Close