BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj što stavlja po 450 kom., mora da ih je dobio badava.



kolega titi (kojem je sad obrisan post)
izvještaj je prošlost i rezultat sređivanja bilance.
Cijena dionice s tim nema veze, Pogledajte rast prihoda u zadnjih 6 godina, EBIT (dobit iz osnovnog poslovanja) je pozitivan , 73 mil kuna, EBIDTA 189 mil kuna.
Dug će se manjiti na razumnih 80% kapitala .
Pogledajte INGR ili DLKV koliki im je omjer duga i kapitala. ingra 2500% DLKV 288% NJihova izvješća su poztivna ali su im i prihodi u padu, kao i dobit iz osnovnog poslovanja negativna.

dobro ste to primjetili kolega cbw, porast EBIT-a od preko 40% I EBITDA od skoro 30% je fantastican rezultat iz osnovnog poslovanja koji mnogi ne primjecuju jer kod izvjesca odu na stranicu dobiti I gubitka I to je to(valjda govori o njihovoj financijskoj pismenosti).Mnogi fundamentalni pokazatelji su vec dozivjeli obrat(slobodni novcani tok,operativni tok novca itd…)I bez utjecaja dokapa od 1,5 MLRD kunica a kad ta lova udje u sliku sigurno ni blje nece biti po ovim diskontnim cijenama.Uostalom kada kupujete dionice kupujete buducnost a ova firma je nesumnjivo ima.LP
[/quote]
kad biste utjecaj dokapa stavili u sliku zadnjeg FI-a, isti će vam BVPS per 31.12.2014, a koji iznosi 70,75 KN, roknuti na 45,53 KN

Danas počinje isplata 1000,00 kuna poticaja po hektaru. Izvor vijesti na hrt -u u 16,00.

kolega ZZ top

novi BV bio bi 48.2 kune (kapital i rezerve 2.082 mlrd – broj dionica 43.215)

Što se tiče ostalih troškova oni se vjerojatno odnose na sponzorstva i reklame. Broj zaposlenih također pada te treba uzeti i u obzir otpremnine.
No nije mi jasno kako većina firmi na burzi i iz todexa ima velike gubitke. I u mojoj firmi je amortizacija ogromna već par godina tako da ne kužim dokle to može trajati. Bilancu i izvješća gledam samo kao instrument koji se mora naštimati pogotovo na taj dan. Prihodi rastu i to me veseli. Što se tiče istiskivanja nemam pojma, ali vjerojatno ni gazda ne zna. Ipak je ovo kladionica. Trenutna cijena vrlo fer. Da je veća psihološki bi vjerojatno bila atraktivnija.

evo ja sam jamio,ali samo za 30% casha,tako da u slučaju daljnjeg pada mogu nadokupit,ali mislim da je ovo sigurna oklada,ali opreza nikad na odmet..vidmo se za godinu dana..pozdrav svima i ne brinite…


kolega ZZ top

novi BV bio bi 48.2 kune (kapital i rezerve 2.082 mlrd – broj dionica 43.215)


kolega cbw, novi BVPS bio bi cca kao što sam gore naveo… jer očito ne čitate ili ne pratite sve obavijesti na ZSE … ili vam možda kalkulator ne radi kako bi treba…? kapital i rezerve bile bi točno: 2.081.249.046 Kn, a ukupan broj dionica je …?
[emo_namigusa]

Novi predsjednik uprave čisti bilancu. Zar ste očekivali dobit. 4. kvartal je puno bolji odnosno operativni gubitak kao i EBITDA je manja nego u istom kvartalu 2013. Gubitak je posljedica kamatarenja od Agrokora i znatnog povećanja financijskih rashoda i to za 83 m hrk u odnosu na isti period 2013
Dakle EBITDA na godišnjoj razini je 190M HRK, u narednim godinama nema financijskih rashoda, bilanca očišćena i sva ta proizvodnja i 30.000 ha vrijedi daleko više od trenutne tržišne kapitalizacije.
Dug prema Agrokoru će se početi vraćati, a da ne govorim o potencijalima i efektima investicija.


Novi predsjednik uprave čisti bilancu. Zar ste očekivali dobit. 4. kvartal je puno bolji odnosno operativni gubitak kao i EBITDA je manja nego u istom kvartalu 2013. Gubitak je posljedica kamatarenja od Agrokora i znatnog povećanja financijskih rashoda i to za 83 m hrk u odnosu na isti period 2013
Dakle EBITDA na godišnjoj razini je 190M HRK, u narednim godinama nema financijskih rashoda, bilanca očišćena i sva ta proizvodnja i 30.000 ha vrijedi daleko više od trenutne tržišne kapitalizacije.
Dug prema Agrokoru će se početi vraćati, a da ne govorim o potencijalima i efektima investicija.

Agrokor je kamatario Belje…. [emo_ooooo] nabio troškove, smanjio dobit, a glavnicu zajma pretvorio u vlasničku udjel bez da vrati kamatu … zanimljiva formula … ovo mi sliči na kredite u CHF … ili griješim … ? [emo_zacudjen]

Nazalost tako je al vjerujem u bolja vremena i u spajanje Belja i Vupika jer to je neminovno kao i IPO u Agrokora sto bi moglo dici cijene svih dionica koje su u sastavu

Molim pomoć jer nešto ovdje nerazumjem?
Vidim da je CERP počeo prodavati.Koliko vidim prodao je 150 kom.
Što sad ovo znači?
Ako nastave cijena bi mogla dodatno pasti,a i vidim da je OTP banka prodala 4000 kom.
Što ovo sve znači?
Molim objašnjenje….hvala

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



kolega ZZ top

novi BV bio bi 48.2 kune (kapital i rezerve 2.082 mlrd – broj dionica 43.215)


kolega cbw, novi BVPS bio bi cca kao što sam gore naveo… jer očito ne čitate ili ne pratite sve obavijesti na ZSE … ili vam možda kalkulator ne radi kako bi treba…? kapital i rezerve bile bi točno: 2.081.249.046 Kn, a ukupan broj dionica je …?
[emo_namigusa]
[/quote]

Da , prihvacam ja sam racunao sa 35 mil novih dionica, a zapravo ih je 37,5 mil.

@zztop
znaci novi bvps 45kunica iliti samo 50% premije na sadasnju cijenu[emo_ooooo][emo_smijeh][emo_novac][emo_palacg]

@dada11
ne znam čemu se veseliš? pa BV pada iz godine u godinu, za godinu dana možemo ga očekivati na oko 35 kn i tad bi vjerojatno mogao ići zadnji dokap pa squeez out. ako to tebe veseli… [emo_zacudjen]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

@belupo
Vi ste kao I ja svake godine stariji I stariji. Sto bi to trebalo znaciti? Po Vama vrlo vjerojatno da je najbolje odmah ubiti se kad ce to ionako biti konacni ishod? Za razliku od Vas ja vjerujem da ce svaki novi dan biti bolji od onog prethodnog I radujem se tomu. I uistinu svaki novi dan je sve bolje I bolje. Jednostavno tako je kako je I u zivotu ste optimista ili pesimista(casa je ili poluprazna ili polupuna). Koliko vidim iz Vasih prognoza(na vise dionica) ociti ste pesimista.Postujem svacije misljenje ali nitko pa ni Vi ne moze znati sto ce biti za godinu dana na ovoj burzi, koja ce cijena biti pojedine dionice I sto ce vecinski vlasnik uciniti u tom periodu. I ta cinjenica me veseli.LP

New Report

Close