BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Samo ti pitaj.
Evo ovako.
Kapaciteti Belja u proizvodnji su takvi da im naše tržište nije dovoljno.
Zato ce ti Belje zalihe smanjiti kada uđemo u EU…

sva sreća proizvode željeznu rudu, cement i motorno ulje koje može stajat u skladištu godinama, bilo bi zayebano da proizvode hranu koja ima rok trajanja.
[/quote]

James opet nisi pazio kad sam govorio o novim tehnologijama.

Znači Mujo posije travu (to je ovaj koji čuva ovce), drač naraste, onda pokosiš travu, onda krava pojede sijeno, onda krava obavi veliku nuždu.

Onda oni projekti u koje su ulagali i za to dobivali novce iz EU fondova, nešto što se zove proizvodnje energije iz biomase.

Onda da prostiš kravlja govna se stave v gnojnicu gdje se razvija pljin i onda se proizvodi struja.

Ostatak gnojiva može se koristiti kao prirodno eko gnojivo i kao takvo gnojiti oranice Belja.

Uglavnom Belje će proizvoditi struju sve u 16.
Time će si smanjiti troškove i povećati dobit.

Da li ti je sada jasno zašto PTKM pada.

Zbog kravljih prirodnih govana.

lp[emo_cool]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

James,
vjerojatno nisi te struke pa ne znaš, danas se hrana može skladištiti i obrađivati food processing tehnologijama tako da traje vrlo dugo.
Za žitarice OK, ali kada bi znao za meso to je nevjerojatno.
Kada sam to čula od stručnjaka koji se bave s tim bila sam zaprepaštena i ujedno mi je došlo da kupim kravicu i prase koje bi držala za osobne potrebe. 🙂

Ali ima nešto gdje bi nam ti i PE mogli pomoći.
Može li se dokapitalizirati neka firma po cijeni manjoj od nominale trenutne.
Obzirom da je gsn tržište često u pravu, a da mi se čini da je gospodin Pivac svojevrsni MM za Todu na ovoj dionici koji bi im bio interes da drže cijenu na 70 kuna ?
Mislim da nam je to odgovor što bi se moglo odigrati.
Iako je moje razmišljanje i dalje da su mali dionučari u pravu kada traže javnu ponudu po cijeni iz prviog dokapa jer zakon se treba poštovati. Pa ne može Linić ili Čačić ili gosn Toda biti zakon u državi.
Ali ipak, kada stigneš probaj nam, sve hipotetski, reći kako bi se to moglo odvijati s obzirom na mogući swap dug – dionice, tj vlasništvo.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Moze ici dokap ispod nominale, samo na glavnom skupstini prvo spustis nominalu i onda napravis dokap…Evo ti primjer KORF, tamo su spustili nominalu na 50kn i izglasali si pravo dokapa u roku 5godina .

...


Moze ici dokap ispod nominale, samo na glavnom skupstini prvo spustis nominalu i onda napravis dokap…Evo ti primjer KORF, tamo su spustili nominalu na 50kn i izglasali si pravo dokapa u roku 5godina .

da li to znači da uprava Belja može sazvati izvanrednu glavnu skupštinu
kada joj se prohtije i spustiti nominalu na 1 kunu ,
te napraviti dokapitalizaciju .
i eto ti oko 90 posto firme Belje za 1 kunu !!!!
bravo država !
bravo Todorić !

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Hvala Hao,
eto pridružujem se pitanjem ivanu.
A koliko je glasova za to potrebno na skupštini ?
Da znamo kako utjecati na to.

Status Quo: Roll Over Lay Down



jedne od najmodernijih farmi…koliko te farme proizvode i jesu li konkurentni???..a europa??..izvor..http://www.hpa.hr/LinkClick.aspx?fileticket=fSJfu2uWres%3d&tabid=227&language=en-US..

Prema ovim brojkama, rekao bih da su farme u europskom prosjeku i sasvim konkurentne. Recimo prema godisnjem broju prasadi (odbijeno od sise) po krmaci nisu u EU vrhu. Tu su izgleda Danci i Nizozemci presli broj 30 pod normalno. Vidi se da je Belje negdje oko 27. Koliko sam uspio pretraziti po webu to je negdje i prosjek i sasvim konkurentno.

Po meni, Belje akumulirati…
[/quote]

ako su podaci istiniti zaostaju minimalno 1 prase po krmaci godisnje…sa tolikim kreditima i mogucim gubitkom poticaja..mislim da je to propast..napominjem ako su istiniti..buduci da se u izvijescu od 2009 godine spominju neke cifre koje su sramotne za belje i hpa..opcenito za struku…

najbolje jednog dana Belje prikazati kao teškog gubitaša ( namjerno ),
i onda ga prodat za grdne pare .
pitam se kome bi otišle te pare od prodaje ,
i koliko je
taj ( kome bi otišle te pare ) uložio vlastitog novca u Belje ?

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Misko što će belje propast radi jednog praseta hahahha. Mislim da tu ima puno važnijih stvari

Bravo renči,

Konačno ste se odlijepili od EBITDA, koji ne znači puno u donosu na ROE i ROTA, u ovom konkretnom slučaju i bavite se bitnom temom, a to je kako ne izgubiti sve, što je puno izgledniji scenarij.

Samo tako dalje. Lijep pozdrav.

Ivane,

pa dajte pročitajte članak o PIK Vrbovcu, na koji sam posalo link ranije, pa će Vam biti jasan scenarij.

Paracelsus,
gle o ROE ćemo pričati kada se bude znalo što je čije, a za sada se ne znaju vlasnički odnosi i equity je dubiozan kada ne uznamo kakv žće biti i hoće li biti dokapa, ROA isto o njemu kada ne bude kreative u računovodstvu.
Sada možemo samo i to je možda razgovarati o EBIT EBITDA u kojoj nas ubiše amortizacije, a koje su isto predmet rasprave i mogućeg skrivanja dobiti.
Ujedno Belje se sprema, kao Njemački vojnik prije napada na Ardene, za ulazak u EU. I sami kažu da im je tržište Hrvatske premalo i zašto bi prodavali kod nas, ako u EU mogu dobiti duplo veći cijenu.Belje gomila zalihe koje su već sada veće od ukupnog kapitala i rezervi. A to će povećati EBITDA.
A što se tiče samoga Agrokora, njemu će trebati novci. Njemu će za opstanak, sve više i više trebati uvlačiti institucinalne investicije. Pogledajte Konzum u Hrvatskoj, pogledajte ga kako će polako gubiti tržište i od Plodina i od Lidla. A zašto i ne kada Lidl ima kvalitetne proizvode ( sladolede i smrznutu hranu ) za pola manju cijenu, meso iz Hrvatske itd. Plodine su ionako naše. Vrijeme nije na Konzumovoj strani. Bolje da se prodaju Tescu ili tako nekome.
Meracator im je jedina šansa, ali to se neće dogoditi.
Na kraju Agrokoru ostzaje proizvodnja, a i to neće ići bez velikih institucionalnih investitora, jer će inače biti skupo dolaziti do bakarskih kredita. A tada moraš biti transparentan i jasno priokazivati dobit da bi privukao investitore.
Belje ima samo 2 dubioze.
1. hoće li biti javene ponude iz 1. dokapa ?
po 300 i nešto kuna ? i tome se zadovolje i pozitivni propisi RH i zakoni RH i tako bi to trebalo biti
2. ako će biti dokapa, može li se smutljaviti neštro pa da dokap bude po nekakvoj majušnoj cijeni i na taj način opljačka država kao vlasnik, mali dioničar i dograbi se preko 95 % vlasništva i ode u istiskivanje – ali tada bi sigurno sudovi i to evropski imali grdnog posla i to ne bi tako završilo
a Vrbovec je potpuno nemogući događaj na belju

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ivane,

pa dajte pročitajte članak o PIK Vrbovcu, na koji sam posalo link ranije, pa će Vam biti jasan scenarij.


Malo prije sam procitao da ste napisali da se smanjuje dionicki kapital.Sada pisete o mogucem scenariju kao kod pik vrbovca?Pa jel vi ne znate da je kod pika bila rijec o istiskivanju?Za istiskivanje trebate imati 95 posto vlasnistva.Agrokor tu ima 68 posto! Daj boze da proba doci do 95 posto to bi znacilo javnu ponudu.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

New Report

Close