BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova prica sto je sportri prodaje na forumu nema nikakve logike. Kako pravne,a tako ni financijske niti zdravorazumske. Naime ja bih recimo razumio pravni manevar i prijedlog eventualne nagodbe od strane odvjetnickih drustava sto zastupa/ju Agrokor tek nakon sto nastupi zastara 14.9.2012. I to zato jer tada oni imaju nekakvu polaznu tocku za pregovarat.Upravni sud do tada nista rijesit nece tako da ni jedna strana nije sigurna u uspjeh spora i svima je nagodba manji rizik/zlo jer jos uvijek postoji neizvjesnost.
Ako su Agrokorovi odvjetnici, trenutno sto znam Porobija i Porobija,a uskoro vrlo vjerojatno i Tin Dolicnik to ponudili u ovom trenutku onda za njih mogu samo reci da su idioti i da mene nikada zastupali ne bi.Zasto to kazem?Naime u U hrvatskom pravu je sudska nagodba u procesnopravnom smislu izjednacena s pravomocnom presudom. I ako oni pristanu na to sda znaci da su de facto priznali tuzbeni zahtjev i da ce sa gotovo 100% sigurnoscu svi mali dionicari utuzit ze one preostale dionice. Eto da mene tako netko zastupa ja bi ga zatuka recimo telefonom po glavini usred odvjetnickog ureda.
Medjutim bar ono sto i koliko ja znam o ovim odvjetnicima je to da nisu nimalo glupi,a pogledajte sto im je specijalnost. Osim njih u ovoj domeni su jaki jos Galetovic,Hanzekovic,Zuric(navodno je Agrokor koketirao i sa njima) i jos par izmedju kojih bi izdvojio i Kovaca iz Osijeka koji je zastupao male dionicare kod preuzimanja Slavonske banke.
Nadalje iz onoga sto sam vidio sto prigovaraju na vec podnesene tuzbe drzim da njima sudska nagodba ne pada napamet u ovom trenutku. Njima je trenutno najbitnije kupovanje vremena do 14.9. i da do tada bude sto manje tuzbi(manje tuzbi,manje troskova manje love potrebno da Agrokor izdvoji ako se spor izgubi) jer do tada nece biti rjesena ni Agrokorova tuzba na Upravnom sudu niti Ustavnom sudu.Medjutim kad taj datum prodje onda oni tocno znaju koliki su im troskovi prema tuzbama i tada imaju polaznu tocku i samo je pitanje procjene sto se vise isplati da li odma sklopit nagodbu,ili nastavit sporove i cekat Upravni i Ustavni sud.
Sasvim sigurno drzim da su oni trenutno u daleko boljoj poziciji nego mali dionicari. Pored toga znam da ce ovi odvjetnici biti placeni pausalno sto znaci da odvjetnicki troskovi na strani Agrokora nece biti enormni ako i izgubi. Neka se mali dionicari koji misle utuzivat ipak zamisle koliki ce bit njihovi troskovi ako slucajno izgube i kakve punomoci ispustaju svojim odvjetnicima,te na koji nacin ce prikazat vrijednost spora prilikom utuzivanje.Da li ce im vrijednost spora biti broj dionica pomnozen sa 305 ili 338 kako neki ovdje tvrde ili je vrijednost spora jednaka cjeniku sklapanja ugovora za taj pravni posao??? Jako bitno jer ako uzmu ovu drugu soluciju onda ce vrijednost spora u bilo kom slucaju biti ispod 100 tisuca kuna pa su i odvjetnicki troskovi podnosljivi.Zato jos jednom oprez kod ovoga sto i kako ispustate svojim odvjetnicima.
Da ne bi bilo nesprazuma.Imam dosta dionica BELJA i navijam za male dionicare,ali tuzit necu dokle ne vidim bar prvu presudu(kad dojde ja cu za nju znat u vrlo kratkom roku),a ako ona ne dojde do zastare drzim da cu do pocetka 9. ipak biti pametniji u donosenju odluke nego sto sam danas.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

bez komentara

Vaš link

Nije bolest sve što boli


bez komentara

Vaš link


…gili,gili…a gdje mi je gosn Dunlop… [rolleyes]

…možda da nam PMS odvjetnik od gosn Plavog objasni novonastalu pravnu situaciju… [rolleyes] [lol]

1. Privremeno se odgađa izvršenje Rješenja Hrvatske Agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA) klasa: UP/I-451-04/11-10/5, urbroj: 326-111-11-10 od 06. listopada 2011.

…..a ne piše na koji period ?

valjda dok VTS ne donese svoju presudu.

Nije bolest sve što boli

kako stojimo sa tuzbama onda ovih dana??? I je li ono Porobija pisa ustavnu tuzbu mozda???

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

…a kako nije…

"3. Ovo rješenje stupa na snagu danom donošenja, a privremena odgoda izvršenja rješenja iz točke I. izreke rješenja ostaje na snazi do okončanja postupka pred Ustavnim sudom Republike Hrvatske."

…pa vi tužite… [tongue]

Događa se upravo ono na što smo dobronamjerno ukazivali kao mogućnost vezano za ovu javnu ponudu.
Radi se o prilično složenoj pravnoj situaciji i Agrokor ovdje definitivno nije "bespomoćan".
Baš me zanima da li će se sada euforija pretvoriti u paniku?
Pozdrav

@bob1391

ne VTS već upravni sud. Dakle upravni sud praktički expresno mora donijeti pravomoćnu odluku (u roku pola godine) kako bi se naše parnice dalje mogle nastaviti jer nije od javnog interesa oštetiti Agrokor.

Odluka se mora donijeti do 31.7.2012. Dakle najbolje će proći oni koji se strpe do tad i vide kako će odlučiti Upravni sud. Naravno kad se to sazna dionica će vjerojatno explodirati iznad 200 kn ili će se blokirati trgovanje.

Jbg stisnut zube i čekati…

A dobro, kaj sad, bar će trgovanje malo živnuti!
[lol]

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

…a kako nije…

"3. Ovo rješenje stupa na snagu danom donošenja, a privremena odgoda izvršenja rješenja iz točke I. izreke rješenja ostaje na snazi do okončanja postupka pred Ustavnim sudom Republike Hrvatske."

Pitanje je kada ce Ustavni sud okoncati postupak? Na to sam mislio kada sam napisao u kojem periodu.

New Report

Close