BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije Škegro Todorić, iza Todorića stoji EBRD , nemam vjere u naše pravosuđe/politiku to je sve

Razumijem vas, ali vjerujem da su se vremena pocela mijenjati, da su se stvari mogle rijesiti pod stolom tamo bi i ostale i nebi ovo ni doslo do javnosti. Zivi bili pa vidjeli.




@Barbosa
jel ste tužili?


Ne, rečeno mi je da će se to sa tužbama otegnuti pa sam odustao, pratim i ako se pokažu neki pozitivni signali uvjek stignem kupiti i tužiti.
[/quote]
Ajde dobro, izgleda da nisam jedini s ovog foruma koji nije tuzio… 🙂

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/173939/Todoriceva-ponuda-od-14-lipa-ne-zavreduje-komentar.html

Što kažete na ovo?


A što misliš, da su zbog Škegre mjenjali zakon o Hanfi ?

Ne znam, mislim da bi se to kosilo s ustavom i jos mnogocim. rjesenje hanfe ima uporiste u pravomocnoj sudskoj presudi i elaborirano je na dosta stranica. Prilicno mi je nejasno u kojem bi to smjeru trebala ici neka promjena koja bi retroaktivno ponistila neko rjesenje na stetu dionicara.
mislim da se ovdje vise radi o strahu i velikim ocima. nije ni meni svejedno kad vidim da bilo sta prckaju po hanfi ali misli da se to rjesenje koje su izdali za belje vise ne moze povuci. izmjena zakona o hanfi vjerovatno se radi zbog x drugih stvari.

mada mi se opce ne svidja izbor nove uprave. prilicno je nelogican.

Nakon što je otišla tužba za LRH molim sve zainteresirane za tužbu BLJE da se jave, radi smanjenja troškova odvjetničkih usluga.


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/173939/Todoriceva-ponuda-od-14-lipa-ne-zavreduje-komentar.html

Što kažete na ovo?


velikodušno, po toliko i radnici mogu od njega kupiti

Di mi je onaj kolega što se smijao mojih 10%? [rolleyes]

Netko ima fini margarin namazan na Belju kad po asku lupa u zadnjoj sekundi [pray]


A što misliš, da su zbog Škegre mjenjali zakon o Hanfi ?

Ne znam, mislim da bi se to kosilo s ustavom i jos mnogocim. rjesenje hanfe ima uporiste u pravomocnoj sudskoj presudi i elaborirano je na dosta stranica. Prilicno mi je nejasno u kojem bi to smjeru trebala ici neka promjena koja bi retroaktivno ponistila neko rjesenje na stetu dionicara.
mislim da se ovdje vise radi o strahu i velikim ocima. nije ni meni svejedno kad vidim da bilo sta prckaju po hanfi ali misli da se to rjesenje koje su izdali za belje vise ne moze povuci. izmjena zakona o hanfi vjerovatno se radi zbog x drugih stvari.

mada mi se opce ne svidja izbor nove uprave. prilicno je nelogican.

[/quote]

Jedna bitna stvar se uopće ne spominje. Obveza Agrokor nije nastala radi sitne greške ili propusta. Pogledajte na koji se način mora izglasati na skupštini dokapitalizacija bez obveze objave ponude za preuzimanje. ZTD dozvoljava da se 3/4 većinom na skupštini izglasa dokaptilazicaja uz potpuno isključenje prava prvenstva drugim dioničarima, što je Agrokor i napravio, ali da bi bio oslobođen obveze objavljivanja ponude to je trebalo izglasati 3/4 većinom ali ne računajući njegove glasove ( i državne – koja je djelovala zajednički ) To regulira ZPDD čl.16.st2.

U praksi to znaći da su manjinski dioničari trebali izglasati odluku da Agrokor dokapitalizira Belje bez obveze da objavi ponudu, a ne da tu odluku donese Agrokor i država, to zakon ne dozvoljava.

Stvarno mislite da se sad to može poništiti tek tako?

Ukoliko i jedan dioničar podnese tužbu protiv Agrokora i dobije ju da li to znači da će automatski i ostali dioničari biti isplaćeni?


Ukoliko i jedan dioničar podnese tužbu protiv Agrokora i dobije ju da li to znači da će automatski i ostali dioničari biti isplaćeni?

Ne. Ali moguca presuda se moze koristiti kao presedan.

Nije bolest sve što boli



Ukoliko i jedan dioničar podnese tužbu protiv Agrokora i dobije ju da li to znači da će automatski i ostali dioničari biti isplaćeni?

Ne. Ali moguca presuda se moze koristiti kao presedan.
[/quote]
Ne može. Nije ovo Amerika, ovo je Hrvatska. Kod nema ujednačene sudske prakse. U istom slučaju dva sudca sasvim legalno mogu donijeti dijametralno suprotne presude.

New Report

Close