BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pad nafte ovoga puta pomogao rast indeksa na Wall Streetu

Dow Jones indeks porastao je 68 bodova ili 0,55 posto, na 12.548 bodova. S&P indeks porastao je, pak, 0,68 posto, na 1.385 bodova, dok je Nasdaq indeks skočio 1,5 posto, na 2.481 bod.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ




Molio bih komentare …


nikad od tebe muška! [tongue]
[/quote]

Misliš li Nikad od tebe muškog, ili muškarca.
Ti si koliko znam hvališ se da si profesor, a gramatika ti je 1%.
[/quote]
ebeš gramatiku važna je tehnika u tim stvarima moj profesore!

dan je pametniji od noći

Molim pomoc,
Da li netko ima popis dionica sa zse slozen po "djelatnostima". Brodari, prehrana, transport… Gledam na poslovni.hr ali nije to dobro slozeno, valjda je viso od pola pod Ostalo…
Ako netko ima molim da posta. Slazem kategorije u PBZ Investoru i ide mi to jako sporo pa bi volio prepisati od nekoga.
Thx unaprijed!

davor07

Mirex još oslabio
Pada vrijednost četiri obvezna mirovinska fonda

Vrijednost indeksa Mirex, prosječne vagane vrijednosti četiri obvezna mirovinska fonda, i u ponedjeljak je nastavila slabiti. Naime, vrijednost mu je u odnosu na prethodni pala 0,43 boda ili 0,3 posto – na 144,48 bodova.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Investicijski fondovi mahom u crvenom
Većina gubi, ali sve je više dobitnika

Ni u ponedjeljak situacija među investicijskim fondovima nije bila bitno drugačija, većina ih je bilježila pad vrijednosti, no bilo je i više dobitnika. U odnosu na dan ranije i dalje je većina dioničkih i obvezničkih investicijskih fondova bilježila pad vrijednosti, dok je većina mješovitih te svi novčani bilježili dobitke.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Sveti Juraj porinut u Savu
U Sisku će niknuti prvi hrvatski riječni nautički centar

Na suhom navozu rijeke Save u Galdovu pokraj Siska porinuta je čelična ophodna brodica za nadzor sigurnosti plovidbe Savom koju je izgradila sisačka tvrtka Brodocentar, a u čiju je izgradnju Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture uložilo 1,86 milijuna kuna.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

na snazi novi Pravilnik
Dozvoljena uporaba mikrolakih zrakoplova u komercijalne svrhe

Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture donijelo je Pravilnik o uvjetima i načinu uporabe mikrolakih zrakoplova, koji je jučer stupio na snagu a kojim se uređuju uporaba, namjena, izrada i održavanje mikrolakih zrakoplova, uvjeti za stjecanje i produžavanje dozvole pilota mikrolakog zrakoplova, te upis odgovarajućih ovlaštenja.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Nula promila ipak ostaje?

Iako je Vlada najavila da će se novim Zakonom o sigurnosti u prometu, koji stupa na snagu prvog srpnja ove godine, ukinuti nula promila, saborska oporba tvrdi da to nije istina, jer da se nula promila zapravo ne ukida.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Imovina sudske elite u drastičnom nerazmjeru s plaćama

Uzorak od 500 pregledanih imovinskih kartica hrvatskih sudaca pokazuje da prosječni sudac ima plaću od 15.000 kuna, barem dvije nekretnine, veće iznose ušteđevine, a među imovinom sudaca našao se i jedan otok, piše Globus.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

svjetske burze
U Europi dionice rastu, u Japanu padaju

Vodeći indeksi na europskim burzama porasli su na početku današnjeg trgovanja, potaknuti usponom u bankarskom i farmaceutskom sektoru, dok su cijene dionica u rudarskom sektoru pale. FTSEurofirst 300 indeks vodećih europskih dionica porastao je jutros 0,5 posto, na 1.320 bodova.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Ova nasa burza je vrlo "interesantna", kada padamo, likividnost je dobrana, a kada idemo, tj. lagano gore, likvidnosti niodkuda, izgleda da svi prizeljkuju, malu korekciju, malo pokupuju, i s par posto out.
Sve vise je tako, mislim da ce Crobex malo duze putovati, tj. dok ne udju cvrste ruke, to mislim na jace strane investitore i fondove, labilni smo jako, kako sami, tako i burza, (mada su to napravili iz nas, samo se pitam, ako ovako nastavi nasa burza koliko ce investitora ostati, i s kim ce se trgovati, ironicno zar ne!)
Dovoljno da netko opali s par milijuna, i svi se razbjeze ko misevi, odmah "havarija".
Bice, nadam se i boljih dana, mada je vani vec previse suncano:).

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...

Pad nafte ovaj put pomogao rast indeksa na Wall Streetu

U utorak su vodeći indeksi na Wall Streetu porasli, potaknuti ponajviše rastom cijena dionica u tehnološkom i zrakoplovnom sektoru, jer ulagači vjeruju da će pad cijena nafte potaknuti potrošnju i smanjiti troškove kompanija. [thumbsup] [thumbsup] [wink]
Idemo malo jači rast i kod nas nebi škodio. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Ova nasa burza je vrlo "interesantna", kada padamo, likividnost je dobrana, a kada idemo, tj. lagano gore, likvidnosti niodkuda, izgleda da svi prizeljkuju, malu korekciju, malo pokupuju, i s par posto out.
Sve vise je tako, mislim da ce Crobex malo duze putovati, tj. dok ne udju cvrste ruke, to mislim na jace strane investitore i fondove, labilni smo jako, kako sami, tako i burza, (mada su to napravili iz nas, samo se pitam, ako ovako nastavi nasa burza koliko ce investitora ostati, i s kim ce se trgovati, ironicno zar ne!)
Dovoljno da netko opali s par milijuna, i svi se razbjeze ko misevi, odmah "havarija".
Bice, nadam se i boljih dana, mada je vani vec previse suncano:).

Saludos!

Potpisujem. Usput, ovakav danasnji promet samo govori tko je napravio taj rast (izuzev par vecih naloga u komadu koji su isli na INA)

Dakle ovo mi je kretenizam non plus ultra: otvorena je garaža na Tuškancu (ZG) sa 465 parkirnih mjesta, no istovremeno je zabranjeno parkiranje na kompletnom Gornjem gradu što znači da ni saborski zastupnici gore neće moći parkirati (živi bili pa vidjeli). Ja se pitam: otišlo je 54 milje kuna da se garaža napravi za 465 mjesta. Nisam ekspert za parkiranje, ali mislim da se na Gornjem gradu parkiralo barem 300 automobila. Pa tko je ovdje lud??? I to jos za nasu lovu???? [angry]

North Sea Oil production to be stepped up as Brown fends off protests

Plans for increased North Sea oil production were outlined by the Government today as ministers gave the green light for two new field development.

http://business.timesonline.co.uk/tol/business/industry_sectors/natural_resources/article4020281.ece

New Report

Close