BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

štagod htjedošte reći izgleda da sam se ja prenaglio :), nebi se štel mješat,

lijep pozdrav

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

nema problema sve je uredu

Imovina investicijskih fondova Aureus Investa pola milijuna kuna

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/imovina-investicijskih-fondova-aureus-investa-pola-milijuna-kuna

Pa pola forumaša je jače od Aureusa…[smiley2][smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Imovina investicijskih fondova Aureus Investa pola milijuna kuna

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/imovina-investicijskih-fondova-aureus-investa-pola-milijuna-kuna

Pa pola forumaša je jače od Aureusa…[smiley2][smiley2]

Kolega citajte s razumijevanjem: pise POLA MILIJARDE. [smiley1]

U naslovu piše pola milijuna..[smiley2],znam da je pola milijarde,malo se šalim,šta ste svi odmah ozbiljni…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Kinez umro od interneta
business.hr
web@business.hr

(objavljeno 28.2.07 11:00)

Maratonsko igranje internetske igrice stajalo je glave kineskog 26-godišnjaka sa sjeveroistoka Kine.

Taj se 150 kilograma težak mladić iz grada Jinzhoua u pokrajini Liaoningu srušio u subotu, posljednji dan novogodišnjih blagdana, nakon što je proveo “gotovo cijeli” jednotjedni odmor u igranju on-line igara, objavio je China Daily na temelju iskaza njegovih roditelja.

Xu Yan, mjesni učitelj, rekao je da “dosada” za blagdane natjera mnoge na igranje računalnih igara.

“Samo su dvije mogućnosti: televizija ili računalo. Što drugo da se radi za praznike kad su sve trgovine i kafići zatvoreni”, prenose novine Xuove riječi.

U Kini zadnjih godina vrtoglavo raste broj tinejdžera i mladih ljudi ovisnika o internetu, unatoč pokušajima vlasti da ograniče i pristup mladima u internetske kafiće i vrijeme igranja internetskih igrica.

Oko 2,6 milijuna Kineza, odnosno 13 posto od 20 milijuna kineskih korisnika interneta mlađih od 18 godina smatra se ovisnicima, objavili su državni mediji.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


feki: ” …1.generacija [smiley9][smiley9][smiley9]…kataklizma…kupite kvalitetniji server…dva,tri…sto ako treba…vi ste ti koji gube lovu…i klijente ako ovako nastavite [smiley6] ” prebacio sam se u PG iz Complete Linea jer su u Complete kao loši..U Complete Lineu ti bar prođe nalog nakon par minuta,a u PG ga ne možeš ni zadati…stvarno su banana,postoji li u Hrvatskoj koj brokerska kuća u kojoj prolazi nalog kad treba?

meni abacus rade odlično, a i nisam do sada čuo da se ljudi žale kao npr na ove druge.

VIDTE ME ŠTO SAM LJEP I PAMETAN

Pridružujem se pohvalama za Abacus.Moja iskustva jednom riječju pouzdani!

Posjetite i komentirajte:

http://www.matrix90.bloger.hr/

(zahvalio bi administratoru ako ne pobriše ovaj post )

[smiley2]


Koliko kosta jedan server? Pitam, jer sam samo njima u 5 mjeseci prosle godine im ostavio cca 45.000 kuna provizije…

Kolega Dejavue pa nije samo server faktor. Još je u pitanju koja je širina veze na Internet i na kraju, ali najbitnije – ako postoje pogreške u dizajnu aplikacije – nikakav server tu ne može spasiti situaciju.
Čisto profesionalne znatiželje radi – zna li netko koliko uopće 1G ima korisnika?

http://www.jutarnji.hr/novac/clanak/art-2007,2,27,kapital_fondovi,64401.jl
Evo jedan zanimljiv clanak.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Evo, ovi nisu tako dorbi i provjereni kao Abacus:
http://www.slobodnadalmacija.hr/20070228/biznis01.asp
[smiley8]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Pitanje za modove i admine.
Zasto nakon sto pokusam postati na neku temu izbaci mi ovo (attach)
a nakon toga vidim da su neki postovi na forumu a neki ne?

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

šteka poslovni forum od prije par dana žešće, bit će preopterećenje ili problemi sa vezom?

kad smo već kod problema i preopterećenja evo par riječi od prve generacije

SNC, 01.03.2007. u 11:21
Trenutne poteškoće prilikom korištenja usluge
‘Moj uspješni portfelj’

Ispričavamo se cijenjenim korisnicima zbog trenutnih poteškoća koje se povremeno javljaju tijekom korištenja usluge ‘Moj uspješni portfelj’ u određenim vremenskim razdobljima u posljednjih nekoliko dana. Činjenica je da se problemi u korištenju javljaju uslijed opterećenosti našeg sustava s jedne strane koji će nadogradnjom postojećih i uvođenjem novih serverskih jedinica biti rješeni do kraja ovog tjedna, no isto tako skrećemo Vam pažnju i na znatno povećanu količinu naloga koje zaprimamo u zadnjih desetak dana zbog zamjetnih i čestih cjenovnih oscilacija, te samu tehniku izlaganja naloga na burzovnim sustavima koja Vam vjerojatno nije poznata.

S obzirom na odredbe Zakona o tržištu vrijednosnih papira, nalozi za kupnju i prodaju vrijednosnih papira upisuju se u knjigu naloga kronološkim redoslijedom prihvaćanja naloga te se označavaju pripadajućim rednim brojem. Redoslijed izlaganja naloga na trgovinski sustav burzi određen je pripadajućim rednim brojem. S obzirom na zakonsku obvezu izlaganja naloga redosljedom njihovog zaprimanja, moramo Vam ukazati na to da najveće opterećenje kod izlaganja naloga nastaje upravo u doba otvaranja trgovanja u 10:00 te prije zatvaranja trgovanja u 16:00.
Nadalje, tehnika samog izlaganja na sada još uvijek dva trgovinska sustava je različita te je kod trgovinskog sustava BTS – bivše Varaždinske burze vršenje kompletne pripreme moguće samo u razdoblju od 9:00-10:00 svakog uredovnog dana, dok to nije slučaj i kod sustava MOST Zagrebačke burze. Kod trgovinskog sustava MOST u razdoblju do 10:00 moguće samo brisanje naloga koji su otkazani nakon 16,00 sati prethodnog trgovinskog naloga. Unos novih naloga koje zaprimamo putem interneta u razdoblju nakon 16:00 prethodnog radnog dana i 10:00 tekućeg radnog dana, moguć je na tom sustavu nakon 10:00, i to svaki pojedinačno zbog čega u danima u kojima su česte oscilacije cijena te posljedično i količina zaprimljenih naloga znatno veća, samo izlaganje naloga traje nešto dulje nego inače, a s obzirom na obvezu pridržavanja spomenute zakonske odredbe.

Što se opterećenosti servera tiče, kao što smo istaknuli u prethodnoj obavijesti objavljenoj u petak, vršimo nadogradnju i konfiguraciju sustava koja će poboljšati kvalitetu sustava i olakšati rad s te strane Međutim na određene stvari poput samog načina i tehnike izlaganja naloga te opterećenja kod otvaranja trgovanja zbog znatno povećane količine naloga ne možemo puno utjecati, osim na način da da činimo sve i ulažemo dodatne napore kako bismo Vam omogućili što normalnije trgovanje. Uvođenjem novog trgovinskog sustava na burzi (OMX) koje je predviđeno tijekom lipnja ove godine isti će omogućiti da zadani nalozi budu direktno proslijeđeni na trgovanje (bez potrebe njegovog izlaganja od strane brokera), a što će efikasno rješiti ovaj problem oko izlaganja koji se povremeno javlja kod povećanog obima trgovanja.

Zahvaljujemo svim korisnicima na razumijevanju.

Prva Generacija d.o.o.

barem isprika ako ništa drugo[smiley2]

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

softver kao alat za sudjelovanje u tržištu kapitala …. iliti programska podrška …
ovih dana je očito da veliki priljev i novog kapitala i novih (malih) investitora je preveliki za postojeću hw-sw (hardver-softver) infrastrukturu pojedinih “subjekata” na tržištu kapitala …
obzirom da i sam radim u toj struci telekom sada IT .. mogu reći da još sve i dobro radi kako su pojedine stvari projektirane i izvedene … i zapravo ova situacija pokazuje da su projektirani sustavi za točno neki broj korisnika i točno neki promet (mislim na promet informacija, bandwith) , bez nekog faktora sigurnosti x2 , x5 , x10 .. i čim se malo povečao (x2 ili x5 ) broj korisnika i promet stvar se raspala …

A da ilustriram kakav je softver ATM od VSE i kakva mi je sigurnost …
atm koristi web-servis za dohvat podataka .. taj web servis možete i vi vidjeti na adresi:

http://www.vse.hr/datadist/atm_tm30.asmx?op=TM30

secure: ATM_TM30
lang: hrv

znači svi to mogu pogledati; iako postoje i korisnička imena i zaporke !?

Dok je neki “menađer” iz te vse žalio u nekim novinama da su trebali za novu Zg burzu uzeti njihov super napravljen softver !? a ne ovaj švedski koji je izabran …

kakav diletant [smiley13][smiley13] , a ne profesionalac , baca ljagu na nas druge koji profesionalno radimo svoj posao u IT-u ..
za razliku od ovih priučenih gurua koji rade za đeparac u svoje slobodno vrijeme …

New Report

Close