BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/po-cijeloj-rusiji-nicu-pogoni-i-tvornice-oruzja-sve-karte-bacaju-se-na-rakete-i-lovce-foto-20231103

 

MOlim   Agencije  za promet  nekretninama   –  da  obrišu  slike  u kojima se preseravaju s stanovima

PRODANO …PRODANO …PRODANO…….  IZNAJMLJENO  PO  1700 EURA ….IZNAJMLJENO PO

2000  EURA …..ajde u q,…koga briga   koliko ste stanova prodali  …..zaradili  na provizijama ili

razlikama u preprodanom stanovima  ….ili  koliko ste  sjebali cijene najma i prodaje stanova…

Treba Vas kazniti a ne diviti Vam se …..

Predlažem  da Vas porezna uprava PROVJERI  u svezi plaćanja PDV.   na uslugu  ..svakog  objavljenog stana koji

ima  natuknicu  PRODANO!

To te ja pitam.

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzista/premda-je-otvoren-u-spici-sezone-splitskom-marriotu-u-tri-mjeseca-rezervacije-eksplodirale-153874

Meni je to sumnjivo.   …..Povlačenjem  Romera –   najviše će profitirati JAMNICA -…..a ZNA SE  čija je…..  jer  je to voda koja se  najviše troši  u kafićima..

 

Ne znam dal znate  ali kafići su imali posebne ugovore   za Romer vodu,…posebno niske cijene   i  količinske-  naturalne   – rabate ….

Pa, kak baš samo u Hrvatskoj……odgovor  leži  u   tehnološkom procesu  punjenja  u Austriji !

Tko radi tamo  na linijama …..?

Jamnica to  nikad nije

Coca -Cola  je  mačji kašalj…..naši  kad odluče  nekoga sjebati….naprave  to stručno i s najvećima…

Jamnica ima visoke cijene , škrti su  ,  ponašaju se monopolistički na tržištu …kontroliraju

pozicioniranje i sl……….. ničemu se više ne  čudim,

Geodezija ? ….Kaj čekaju s Arhitekturom i Građevinom ???…Pa, studenti su im odradili  masu

projekata…..za kaj ?   za ništ!

28 BOLNICA  je u   prijetećoj blokadi  poslonih računa ….OVRHE SU POSLANE …

a nitko –    na poslovnom  ni  bu -.ni be…

 

Notorna glupost…da su bolnice u 180 dana…….svi bi bili sretni…..!…Taj broj je puno ,puno viši.. a dugovi  puno …veći…

Mutava   i  slabo  educirana COVID  GENERACIJA –   maturanata

 

Ove godine moje dijete polaže maturu.Pregledom matemaltičkim primjera vidim

da IMAMO VELIKI  PROBLJEM…Veliki !!!….Ona  pojma nema o  matematici….?

Pa,  šta da radim ?

Na sve strane angažirali smo pomoć..ali , ne možeš ti nekome natočiti znanje – u par mjeseci

koje nije steklo godinama rada …

Profesori sus e luftali, djeca su se izlažavala kod kuće,.  za testove su se snašli…a, sad

imamo  problem-

 

Stručnjaci – matematički firkovi  ..se takmiče koji će izmisliti veću i kompliciraju

matematičku zajebanciju …kako bi se pokazali kak su pametni…a  bodovi će biti

jedva vidljivi  …i nedovoljni  za prolaz…

Pa, dajte recite tim stručnjacima nek se spuste na zemlju i nek pojednostave

tu prokletu maturu,…..matura je postala biznis….plaćaj instrukcije, plaćaj skripte

plaćaj smještaj u organiziranim predavanjima,..vozi dijete tamo- vamo…pa, ne znam,,svi su u školi  dobili  uredne plaće ……a zakaj djeca ništ ne znaju ?????

Pozdrav svima,

 

išao provjeriti jel profil još živ nakon duuugo vremena….kad vidim da je profil još u funkciji…

Baš me zanima tko je još od starih forumaša prisutan??

Ajmo drugovi javite se…dizel, plavi, guvernor, mig…prava družina je to bila!!!!

 

pozdrav svima!!!!

 

LEAVE THE WORLD BEHINED

media, 16.11.2023. u 14:08

Pozdrav svima,

išao provjeriti jel profil još živ nakon duuugo vremena….kad vidim da je profil još u funkciji…

Baš me zanima tko je još od starih forumaša prisutan??

Ajmo drugovi javite se…dizel, plavi, guvernor, mig…prava družina je to bila!!!!

pozdrav svima!!!!

i kvaliteta pisanja je bila neusporedivo viša tada, bez obzira što se i onda drukalo …

Neki se makli na druga tržišta, neki na crypto, dosta je starih forumaša otišlo sa ZSE.a

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ovaj novi porez 15% na dohodak od kapitala, da li to već ide na trgovinu iz 2023 ili tek od 01.01.2024?

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Djubre, 20.11.2023. u 17:23

Ovaj novi porez 15% na dohodak od kapitala, da li to već ide na trgovinu iz 2023 ili tek od 01.01.2024?

Trebalo bi pisati u prijelaznim i završnim odredbama, ali logično i ustavno bi bilo da se odnosi na kapitalne dobiti ostvarene u godini od koje se primjenjuje porezni propis.

Naravno, lanjski “porez na ekstra profit” je uveo jednu sasvim novu paradigmu, s neizvjesnim posljedicama. Ustavni sud RH bi mogao srušiti taj zakon upravo zbog te njegove retroaktivnosti.

Ide s 10 na 12 posto, a ne na 15 posto i piše u Čl.40. Zakona u izmjenama i dopunama da će se na dohodak od kapitala ostvaren u ovoj godini primjenjivati ZPDOH zadnje izmjene 2022., dakle ne ovaj.

PRIJENOS  POREZNE OBVEZE ………

 

Kako građevinari  varaju državu –   a porezna ništa ne poduzima… !

 

Ako ste naručili uslugu ili posao s materijalom od građevinara – sve više ćete doći u situaciju

da Vam građevinar ili makstor ispostavi  USLUGU  S MATERIJALOM    BEZ  P D V .a

Ako ste fizička osoba to Vas puno ne tangira –  ali ako ste pravna osoba  POPUŠILI STE PDV.

 

Naime,  čl m 75.st.3 Zakona o PDV.u  majstor tvrdi da ste Vi – nastavak njegovog rada i suradnje  na  radovima za koje  je izvršio prijenos obveze na Vas.

To je naravno , pušiona- Vi ste kranjji naručitelj i mora Vam se naznačiti PDV. kojeg

ON MORA PLATITI – i NISTE   njegov parner u lancu posla…na kojeg prenosi  posao  i  poreznu

obavezu

tj.on  mora  evidentirati svoju obavezu   PDV.a prilikom izdavanja računa….a   Vi sebi  možete  odbiti pdv.

Država gubi  novce,  investitori  gube novce …a građevinari   caruju…????

Ovo je dno dna kontrole i anarhije na građevinskom tržištu koje uništava investitore, mlade

naručitelje,  iscrpljuje obitelji s djecom i  sve one koji žele uložiti novac u izgradnju ili

sanaciju objekata…

 

Porsche leasing  …..mamicu Vam….!!!  PRESTAnite slati  ovrhe u PETAK….SERONJE !

Nazovite za plaćanje ili  pošaljite obavijest o dospjeću….ma, koji ste Vi  nemilosrdni gadovi

na tržištu leasinga!….prestanite nam kvariti  bonitete  ….mamicu Vam..!

New Report

Close