BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Htio sam napisati: odličan osvrt. Fulam jedno slovo i ne mogu više ispraviti..

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ovo što se tiče umanjivanja opasnosti virusa i propagiranje nenošenja maski je bilo dno dna od Mosta. Poznajem slučaj da ih je jedna nesretna žena slušala i nije se cijepila, pa je poslije na samrti požalila što ih je slušala..

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Je…samo znaš kaj je.. prođe mnogo desetljeća i onda događaji budu podložni raznim interpretacijama o dobrome i lošemu. Ima čak i tipova koji će reći “Nitko ne zna što se događalo u jesen 2021.”

Ali mi itekako znamo. Ja također znam takve slučajeve i gotovo svatko od nas je poznavao nekoga tko je od toga preminuo. A veliki broj tih ljudi je umro potpuno nepotrebno, kako je rekao prof.dr. Ivo Ivić u Splitu. U Sinju se slavila Nova godina kod dr. Panja, poznatog i kao F62.1 ili kako ga Petrina već zove. 31. prosinca…bio je to pravi delirij… (znaš kad Luburić to kaže za 10. travnja… ako ti i ne znaš, ali Sv. Marin sigurno zna.. iako ne bi trebao znati.. jer “nitko ne zna” što se tada događalo 🤐).

U zadnjih par godina se radi puno pogrešnih procjena. Opasnih procjena. Opasnih po Hrvatsku. Po svijet… Prošle godine pa i pretprošle sam pokušao ukazati na neke stvari, ali naišlo je na velik otpor. Zanimljivo, ja nastupam sa dosta desnih pozicija, ali nije im valjda dovoljno..

SFALILO    LOVE ZA   FRIŠKE   UMIROVLJENIKE …..

 

Premijer  je  živčan  ko pas …!      Novopečeni umirovljenici   pomrsili su mu

financijske konstrukcije…..

 

Ljudi koji su radili 40 godina ….od toga 30  godina za H D Z ………smetaju mu…

S fakultetski  odrađenim radnim stažom…. oni su  NEPOŽELJAN VIŠAK….PROBLEM…

NEPREDVIDIVA STAVKA   U KASI ……?       Pa,  pička mu materina i svemu !  I ja sam jedan od njih …. dođe mi da mu bacim tu mirovinu malo veću od 400 eura  u glavu !

PROVJERITE   PRIVATNE  TROŠKOVE  STRUJE  ZAPOSLENIH U ELEKTRI……!

 

Kad sam prije  puno  godina došla u Elektru reklamirati  OPOMENU  za već plaćeni račun,

imala sam priliku vidjeti  kako  je lako -moguće manipulirati podacima  KNJIŽENIH UPLATA

od strane korisnika.

npr.    knjižiš  primitak od  645,00 kn  od  IVAN HORVATA… ali,   ko fol, zabuniš se- pa uplatu

ne proknjižiš na njegov korisnički račun-  nego   je  POGREŠNO UPLATIŠ  MARICI HORVAT,koja  je pred   ISKLJUČENJEM  STRUJE,  a došla je  plakati u  poslovnicu ,  i moliti

odgodu  plaćanje računa za struju….nema od čega platiti…

Sve o .k.   Ali, kod ste BAŠ MENE IVANA HORVATA  našli   ko  mulu , koju treba iskoristiti , pa  moje novce   iskoritstiti  i proknjižite na računa MARICE HORVAT.

 

Nakon mog inata, ove godine, da stvari s Elektrom konačno svedemo na zajednički nazivnik,  i da potrošnja prati i račune..počela sam  pizditi svaki mjesec i kontrolirati svaku lipu. A kad su zamijenili brojilo i stavili ko fol -novo brojilo s potrošnjom, dobila sam slom živaca i popila im mozak.  Nakon toga su stavili novi ormarić s daljinskim očitanjem i

od tada se konačno slaže oćitanje i potrošnja.  Nakon usklađenja i računanja potrošnje-

i pismenog dopisa Elektre ,gdje miroljubivo startamo od nule- i  počinjeno biti partneri-

počele su  stizati OPOMENE NA cca 85 Eura..pa 82, Eura…pa ovaj mjesec 80,00 eura.

 

Recimo da se  naziom  ” kučka ” zovu sve osobe koje ne že priznati svoje pogreške.

Dakle, “kučka ” koja ne zna kud bi sa  knjigovodstvenim VIŠKOM  -ili manjkom kako gledaš

s koje strane-  odlučila je taj iznos NEGDJE ZAKRPATI.   “bJeži joj iznos od 85  Eura.

i mora ga nekome naplatiti ….

Zato , molim USKOK da   usput  kad već gledaju poslovanje ELEKTRE, bace pogled na  potrošnju i knjiženje stavaka kupaca ć-potrošača- s osvrtom na zaposlene i članove njihovih obitelji,…….na koje stoje RAČUNI ZA STRUJU….Hvala.

 

Dobre vijesti…napokon..

Ove godine broj moj prometnih prekršaja se smanjio  ..u odnosu  na prošlu godinu…

Radi se o  iznosima ispod 5000 kuna.

A prije dvije godine  točnije 2021.g. dosegnuo je rekordan iznos od preko 24.000 kuna.

Za što su me u prometu najviše kažnjavali.?

1.  vožnja bez pojasa   …ne mogu , tiska me stalno  i ide mi na živce..

2. telefon….radim još uvijek 100 na sat  i ne mogu čekati da stanem…

3. Prebrzo vozim..

4.  zaboravim  da su istekle police osiguranja, vozim se neregistriranim autom..

5.  i ostalo

p.s. u ovo nisu uključene kazne za parkiranje tj. neplaćanje parkinga koje nisu velike do 100 eura  cijelu godinu /  sad sam na 60 ,00 e/.

…je, kaj ja mogu…trudim se …!

 

 

 

Dalmatinska sluga zagorska😊

Vrhunski osvrt na nerad.

 

https://www.dubrovniknet.hr/poduzetnik-iz-dubrovnika-izracunao-koliko-se-gubi-u-danima-kada-je-zabranjeno-raditi-a-placamo-isti-najam-kao-oni-koji-smiju-raditi-stalno/

Citam clanak sa ovim genijalnim idejama da se ekstra oporezuju banke pa sam se sjetio jedne crtice iz proslosti.

.

Naime, u mom gradu je u devedesetima bila jedna ulica gdje su se nalazili svi najpoznatiji kafici u gradu. Kafice su mahom drzali ili su isti bili pod pokroviteljstvom raznoraznih mafijasa. I onda ako si i ti htio otvoriti kafic u toj ulici, i bio si za to uopce dovoljno hrabar/lud, morao si jako paziti da ti posao ne krene predobro jer si onda u problemu – odmah ti na vrata pokucaju reketari i eto ti belaja. Dakle, cilj je bio sa poslovanjem balansirati tako da si profitabilan, ali ne previse, da nikome ne smetas, ne uzimas im promet, da nisi previse eksponiran…

.

Tocno spranca ponasanja ove nase hebene Vlade.

.

Ovaj uhljeb kaze on “analizira situaciju”… pljuc!

.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/novi-porez-na-banke-i-u-hrvatskoj-primorac-analiziramo-situaciju-te-razmatramo-niz-mjera-15363459?cx_testId=1&cx_testVariant=cx_undefined&cx_artPos=2&utm_source=pianojl&utm_medium=widget&utm_campaign=pianojutarnji#cxrecs_s

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

U samoupravljačkim glavama Banke bi trebale biti servis udruženog rada, sačuvaj Bože profit da ostvaruju. A svi su ogorčeni na banke, kao da sam ja ljut na tvornicu čokolade jer imam pokvarene zube

OBRAČUN MIROVINE

U obračunu mirovine …stvoren  je  klišej  /matematika/   da  umirovljenik ima pravo dobiti

toliko  novaca koliko  je uplaćivao…..

Poslodavci   su vršili  uplate mirovinskog   po svojim mogućnostima  , ne poštujući

STRUČNU SPREMU  .

 

Danas,  visokoobrazovani  umirovljenici imaju 400-500  Eura mirovine.   Postotak u odnosu

na brutto ilil netto  je smanjen.

 

PRIJEDLOG:           stvoriti  poštene grupe umirovljenika – S PRIBLIŽNIM IZNOSIMA

PO STRUČNIM SPREMAMA   /  JEBEŠ TO –  koliko je tko uplaćivao?

 

Sad  ispada  da je  PREBIJANJE   ILI  CIRKULIRANJE NOVACA  IZMEĐU MINISTARSTAVA i Vlade

donijelo  PROFITABILNE  MIROVINE   dijelu  radnika koji su  sjedili   u foteljama,  a

SIROTINJSKE  onima koji su uplaćivali  taj novac  – TAKVIMA !   A to su poduzetnici, članovi

njihovih obitelji i njihovi radnici. Poduzetnik nije uplaćivao samo  mirovinsko cijeli svoj život

nego je plaćap   i     POREZ NA DOHODAK ILI DOBIT , poreze za turizam, šume, i ostale pizde materine….

USPOREDBA:     Žena s VSS   koja radi  npr.  u   Hrvatsko  zavodu  za  zdravsveno ili mirovinsko,  ili  drugom ministartsvu –    ima   OGROMNU  MIROVINU….

a cijeli je život sjedila   ,  tipkala  jedna dio poslova , A  NJENO MINISTARSTVO joj je dalo

ASTRONOMSKU PLAĆU.

 

Žena  poduzetnica  VSS   npr. ekonomistica , sebi je uplaćivala manju plaću, ALI  JE PLAĆALA

svojim radom i  ovu GORE  LJENČINU koja je sjedila 8 sati u fotelji i dobila plaću radila ili

ne… BItno je da je njen poslodavac –  jebiga DRŽAVA.

 

To je osnovna  NEPRAVDA  kod obračuna>  Ja bih te dvije  umirovljenice   JEDNAKO obračunala  , zbog  stručne spreme  ili barem  VRLO SLIČNO ..tj. dodali bih najviše koeficijenata

na stručnu spremu   .   TU JE SUŠTINA  NEPRAVDE,

 

Jer, ovako-  LIJENČINA  je  nagrađena  velikom mirovinom  i  poduzetnica –  kažnjena  malom mirovinom………………i kaj je nagore.

Ova  koja je sjedila  i plaćalo ju je Ministarstvo  / Uprava  ili tkogod drugi iz državne kape/

radi  65 GODINA …jer ima kondicije , nije se uopće naradila-…a   poduzetnice idu u penziju

prije 60 te  , jer su iscrpljene .   Zanima me korelacije  i dorpinosa s osnove obiteljskog naraštaja.

 

Poduzetnica valjda prosječno ima  2 djece …a  ova druga   jedno…./1 /  jer joj je i to previše.

Ispravite to po uzoru na  druge –  humane  države u svijetu !

 

 

 

Južno ubrzanje….

Vidi bre, Srbe kakav su film napravili u PČM….Svaka čast.!

Halo novinari, da li može malo sličica s vjenčanje  sina Dalić Zlatka i tenisačice Ive…? Ovaj tjedan….KAS ….VŽ…?

Viktoru    – uvrede , poniženje i  primitivni  stavovi …..gledateljima patnja, suze, cendranje  i

kuhara širom Hrvatske…..?

Masterchef..?  Gledatelji  žele  svjetske talente a ne   slinjnje , cendranje i psihičku patnju

kuharica i  kuhara…

Nepopularan stav, ali istinit.

.

Ovaj milijunaš kaže da su radnici postali previše arogantni: “Treba nam bol u ekonomiji”

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close