BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svim forumašima i djelatnicima poslovnog sve najbolje u 2011. godini

NAPOKON ODLICNA PROGNOZA [thumbsup]

The Economist: Hrvatski BDP će rasti 2%, nezaposlenost će padati
LONDON – Hrvatska u ovoj godini može očekivati oporavak gospodarstva i tržišta rada, optimistične su prognoze britanskog Economista koji u posebnoj publikaciji "Svijet u 2011." za Hrvatsku predviđa rast BDP-a od dva posto, povećanje plaća i pad nezaposlenosti.
Koalicijska Vlada predvođena HDZ-om mora pokazati napredak u pregovorima s Europskom unijom, suzbijanju organiziranog kriminala i oživljavanju ekonomije ako želi pobijediti SDP i njegove partnere na parlamentarnim izborima, ocjenjuje The Economist.

Prema njihovim procjenama, rast hrvatskog BDP-a bit će čak i veći od rasta koji očekuje neke zemlje članice Europske unije, poput Austrije, ali nešto manji od gospodarskog rasta u zemljama u okruženju, primjerice, Sloveniji i Mađarskoj.

– Kod nas je u 2011. sve moguće, i stagnacija, i pad, i rast, komentirao je predviđanja ekonomski stručnjak Dražen Kalogjera, koji smatra da će sudbina gospodarstva u ovoj godini ovisiti o tome koliko će poduzetnici shvatiti "da mogu i trebaju investirati i otvarati nova radna mjesta" unatoč činjenici da im "Vlada dosad nije dala dovoljno poticaja za to".

Kalogjera ističe i da će međunarodno okruženje biti povoljnije nego danas "jer su Europa i SAD već našli puteve oporavka", a to će omogućiti "povoljniji odraz i na hrvatske izvozne napore".

Dok Economist predviđa koji će događaji i trendovi obilježiti Europu i svijet u novoj godini – od jačanja utjecaja Njemačke u eurozoni do otkrivanja novih rastućih tržišta kakva su nekad bili Brazil ili Indija – za Hrvatsku je vjerojatno da će njezinu 2011. obilježiti završetak pregovora s EU-om.

– Ako ova Vlada uspije završiti pregovore s Europskom unijom, onda će to svakako biti najznačajniji događaj u novoj godini. Druga najvažnija stvar, vezana uz prvu, bit će sređivanje stanja u pravosuđu, odnosno reforma pravosuđa, ali i dovođenje do kraja slučajeva koji su otvoreni 2010., ocjenjuje politolog Anđelko Milardović iz Centra za politološka istraživanja.

No, kraj pregovora trebao bi značiti i definitivno rješavanje pitanja brodogradnje kojoj je i Economist posvetio sažetu markicu na rubu stranice: 2011. Hrvatska privatizira svoja brodogradilišta, koja primaju velike potpore, kao uvjet za ulazak u EU, prognozira list.

Kao uvjet za pristupanje Uniji Hrvatska će svakako morati nastaviti i borbu protiv korupcije, a upravo stari stereotipi o korupciji u Europi, predviđa Economist, bit će srušeni u 2011.

Bit će sve razvidnije da razdjelnica po pitanju korupcije na Starom kontinentu ne ide više istok-zapad, nego sjever-jug, uvjereni su u uglednom listu, jer zemlje poput Estonije i Slovenije već sad stoje bolje u antikorupcijskom rangiranju nego Španjolska, Italija ili Portugal.

U ovoj godini past će i drugi stereotipi o nekadašnjem komunističkom dijelu Europe pa će perspektiva istočnoeuropskih članica EU-a biti bolja nego ikad u njihovoj povijesti.

[cool]


Kako je Tele 2 Viti ukrao Novu godinu!

RIP RIP …..

PS Priču „Kako je Tele2 Viti ukrao Novu Godinu“ ću objaviti na svim internetskim portalima.

Ukoliko nisi nakon takvog nastupa otkazao sve sluzbene i privatne pretplate kod tog mobilnog operatera onda i nije operaterkriv za nevolje nego je korisnik idiot.
ko zna mozda bi te udarac nogom u jaja ipak otjerao da predjes u tkom ili vip a ne nekom ko ti ne zeli izaci u susret.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

@ coolice

Vidim da imaš iskustva. Vjerovatno su ti jaja modra od pustih udaraca.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


@ coolice

Vidim da imaš iskustva. Vjerovatno su ti jaja modra od pustih udaraca.


jok ja sam preso u vip

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

evo pa nek se svi uvjere kakav je maratonac neznalica
kupovao je dlkv od 1200 pa do sada , atpl od 3800 pa do sada
i ni jednu dionicu nije prodao

evo , gledajte i uzivajte

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


evo pa nek se svi uvjere kakav je maratonac neznalica
kupovao je dlkv od 1200 pa do sada , atpl od 3800 pa do sada
i ni jednu dionicu nije prodao

evo , gledajte i uzivajte

KolegA DELUX, primijećujem da niste u stanju čitajući shvatiti što piše . Molim Vas da mi još jednom podvučete crvenim gdje piše da sam kupovao ATPL po 3800 kn. Hvala… [lol]

Također čini se da niste pročitali da sam doduše kupio DLKV po 1200 kn, također sam nadokupio znatno više po cijenama oko 420 kn, ali najviše sam ih kupio po cca 250 kn. Ali ok, shvaćam da vi to razumijeti ne možete….nažalost ste vrlo ograničenih kapaciteta… [cool]

Ovo je tema za sve aktualne općenite probleme, i znam da ovo nema veze s vezom ali, ja to moram
pitati.

Doseljenjem u malu sredinu, uobičajeno je da SVEĆENIK dolazi u kuće skupljati milodare. Niti me
zanima crkva, niti me ne interesiraju njihovi prihodi, a vjera od svega najmanje…zanima me:

ZAŠTO CRKVA VEĆ JEDANPUT NE POŠALJE UPLATNICE ZA MILODARE- da im to kulturno platimo
preko računa , bez ovih ceremonija sa svećenicima ,molitvama, pićem i glupostima ….???????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.hrportfolio.com/hr/fondovi/fondovi_0_0_0_0/||Podaci_o_mirovinskom_fondu|13|Dobrovoljni_otvoreni_mirovinski_fondovi_-_DMF_-ande-_Croatia_osiguranje

Čime se bavi ovaj fond? kakvi su ovo prinosi? 20% u 7 godina? az profit ih nadmašio za 70%???

UPLATNICE ZA CRKVU!
Svećenici bi mogli sjesti u auto, umjesto hodočastiti na -5 !… posvetiti sve kuće, vjernike mašući
iz toplog automobila, a onda sjesti za kompjuter i isprintati UPLATNICE za vjernike i poslati
im to na kućne adrese i amen za 2011.g.
Lijepo bi se svi prihodi evidentirali,platio bi se PDV i porez na dobit i evo ravnopravnosti .

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


UPLATNICE ZA CRKVU!
Svećenici bi mogli sjesti u auto, umjesto hodočastiti na -5 !… posvetiti sve kuće, vjernike mašući
iz toplog automobila, a onda sjesti za kompjuter i isprintati UPLATNICE za vjernike i poslati
im to na kućne adrese i amen za 2011.g.
Lijepo bi se svi prihodi evidentirali,platio bi se PDV i porez na dobit i evo ravnopravnosti .

Kolegice, Hrvati su 80% katolici, prema tome nemojte vrijeđati nas kojima je to dio odgoja, tradicije i prije svega vjere. Hvala.


Ovo je tema za sve aktualne općenite probleme, i znam da ovo nema veze s vezom ali, ja to moram
pitati.

Doseljenjem u malu sredinu, uobičajeno je da SVEĆENIK dolazi u kuće skupljati milodare. Niti me
zanima crkva, niti me ne interesiraju njihovi prihodi, a vjera od svega najmanje…zanima me:

ZAŠTO CRKVA VEĆ JEDANPUT NE POŠALJE UPLATNICE ZA MILODARE- da im to kulturno platimo
preko računa , bez ovih ceremonija sa svećenicima ,molitvama, pićem i glupostima ….???????


mislim da ćeš ovdje naći mnoge odgovore na pitanja koja te muče…
http://www.profil.hr/index.php?cmd=show_proizvod&proizvod_id=31435

New Report

Close