BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PRIČUVA
Pustimo zafrkanciju na miru- i recite mi odgovor na jedno pitanje:

..U centru Zagreba pričuva za održavanje zgrada iznosi mjesečno cca 2,00-3,00 kuna/ m2.

Zgrada koja ima npr. 8 stanova / prizemlje,prvi kat, drugi kat + uređeno potkrovlje/ svaki stan po
cca 110 m2 + 20 m2 po stubištu po katu znači 2 stana – sa svake strane stubišta = mjesečno
prikupi ugrubo- za 1000 m2=2.000,00 -2500,00kuna mjesečno u najboljoj varijanti 30.000 kuna
godišnje.

Za zgradu koja svojim pročeljem izaziva jezu , a unutrašnjost je slična horor interijerima,
došla je ponuda za obnovu pročelja . = 800.000,00 kuna / FASADA!/
Od toga je Grad spreman dati 25 % novaca, a ostatak moraju dati stanari.

U zgardi žive penzioneri , uglavnom, kojima ne pada na pamet izglasati niti zamjenu
stubišnih prozora, niti uređenje zajedničkog ulaza, a kamoli investirati u fasadu zgrade….
To znači- da će Zagreb ostati ružan grad sa najružnijim fasadama u Europi.

Prijedlog: Za vrijeme održavanja Univerzijade, u našem su gradu SVI privatnici bili aktivirani oko
lickanja fasada, kako bi se pred strancima , stvorio dojam prelijepog gradskog središta.
Za malo novaca- poslagali su skele i obnovili sva živa pročelja i popravili fasade.
Zar se ne može ponovno složiti radna skupina od 200 tinjak privatnika u ZAGREBU
koji bi za 90 dana uredili fantastično – sve fasade u Zagrebu – PO REDU , prema
stručnom nadzoru konzervatora, i tako pametno potrošio novac u Proračunu ?
Ako se uključi u to i Ministarstvo graditeljstva … lako se porezne i dugovne obaveze
privatnika u tim djelatnostima, nadoknade /isplate /radom na takvim projektima.
Za materijal će se valjda naći novaca…..
Jer, ovakvim načinom, putem pričuve, to neće biti moguće ..što je i očito ……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Za zgradu koja svojim pročeljem izaziva jezu , a unutrašnjost je slična horor interijerima,
došla je ponuda za obnovu pročelja . = 800.000,00 kuna / FASADA!/


Kakva je to fasada od 800.000kn za zgradu od 3 etaže?
Za te pare se napravi CCA 3200m2 fasade.
Zgrada od 3 etaže još ako je ugradu (dakle nema bočnih strana) može imati max 400m2

Kolega Neo, i ja sam o tom fenomenu duboko razmišljala.

Da li je ponuđač dao cijenu – gdje je 25 % zapravo stvarna cijena radova / pa će sve ustvari
platiti samo Grad, i tako zadovoljiti formu , i izbjeći penzionere …

Ta fasada izvana je najobičnija žbuka sa završnim fasadnim slojem- a u dvorištu – samo gruba žbuka
na ciglama…

Ili, varijanta sa pozlaćenim pijeskom , koji bi Samoborka mogla proizvoditi, sa štukaturom
od dragog kamenja.. i završnim slojem od 24 karatnog zlata….

p.s. dogovorili smo se da ću pitati svoje izvođače, jer ovi su u Zagrebu na opijatima….očito.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

http://www.poslovni.hr/vijesti/trosarine-prijete-opstanku-malih-brodara-186953.aspx

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


http://www.poslovni.hr/vijesti/trosarine-prijete-opstanku-malih-brodara-186953.aspx

i ne samo to i ovo isto tako ima veze s ATPL kao ovo tvoje
http://www.24sata.hr/show/leona-paraminski-sigurna-je-da-je-tin-njezina-prava-ljubav-235706

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/09/22/0231006.html E
Evo zašto se sve burze svijeta crvene.Da bi njih nekolicina bila još bogatija.
Kakva kriza,Grčka ni 3% BDP-a Europe,Amerika ratuje s cijelim svijetom,potrošili pare u Iraku glavu pada.Sve je to velika prevara,mali človek vazda nahebe a ovi što šire demokraciju
po svijetu uzimaju lovu i sigurno negdje u nekakvoj kućerini piju viski,puše Kubanske
cigare i smiju se na sav glas i komentiraju i kažu,al ćemo se opet opariti.Pitanje je sa
mo dokle? E moj narode.

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

jadranka otvorila radove na cesti ravča-ploče,prerezala vrpcu i sutra građevinari otišli doma,baš je igh bio tu,nemaju za germe,lažu,mažu,drže vodu do izbora,poslije izbora će sve izaći na vidjelo..država nemaaa love,a zašto inflacija?prilagođavanje europskoj uniji donijet će poskupljenje mlijeka,kruha,struje,naknada i sve to + pdv,bdp pada 95% iduće godine,a oni projiciraju rast od 1.8% ha ha,zamrznute mirovine,roha povuka 4.4 milijarde kuna sa tržišta u uvjetima velike nelikvidnosti..moja prognoza za bdp iduće godine je -2%..jer iduće godine neće biti ni toliko turista,a pogotovo onih iz grčke,tamo je potpuni kaos,a to i nas čeka za par godina..pretjerano visoke mirovine branitelja morat će se duplo srezat,kao i mirovine hercegovaca,lažnih i slično..da sam ja na vlasti,odmah bi prepolovio plaće u javnom sektoru,eee tek onda kad jako padnemo,moći ćemo se dignit..a proračun treba spustit ispod 100 milijardi kuna,što prije roknemo,prije ćemo se osjestit boljitak…

Ovi protesti traju već danima,a u medijima totalna cenzura

ANTE MILAT – je KRALJ- nekretnina crikveničko-vinodolskog kraja punih 20 godina…optužnica
mi u Novom listu protiv njega i partnera- nije jasna….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Miami, kad ste ono rekli da idete u Italiju???
Nadam se da ste uplatili produženi vikend da se i mi malo odmorimo…. [pray] [pray]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Umjetno stvaranje kriza! Dokle?
Krenimo s današnjim danom, u ovo vrijeme dolazi do pada vrijednosti skoro svih kompanija na svjetskim burzama, da li je pad vrijednosti opravdan?
Ako gledamo samo užu sliku onda ćemo reći da! Ali ako sagledamo širu sliku, i odlično ju proanaliziramo vidjeti ćemo da netko u pozadini upravlja s rastom ili padom vrijednosti indeksa, tko to radi, i zašto?
http://pravipotez.blogspot.com/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)


A evo ne padaju samo dionice, počeo potop i na zlatu. Možda slijedi prekrcaj iz metala u "papiriće", pa se čisti teren! [rolleyes]
http://www.seebiz.eu/potop-trzista-metala-zlato-s-najtezim-tjednim-padom-od-veljace-1983/ar-14172/

Ništa novo pod suncem. Moćnici(4-5 dinastija) čine sve da zavladaju svijetom. Stvaranje kriza je izvrstan način preuzimanja dodatne kontrole. Što će kada padati i rasti odlučuju oni a mediji su im najveći suradnici-dobro plaćeni naravno. Naši mali špekulanti zarađuju siću a kad dođu veliki ode to na CROBI 5000-6000 i opet dole. Koliko će trajati ova faza nezna nitko od nas, sve ovisi o VELIKIMA i to onima vani-kod nas ih baš i nema-sve su to sitni kokošari koji se zadovolje sićom. Dakle ništa novo pod suncem. Čuvajte živce i zapamtite da nije u šoldima sve. U burzu ulažite samo ono bez čega možete ako i izgubite. Život je puno više od materijalnog imetka. Pozz svim iskrenim ljudima čista srca.

neće uvijek biti ovako.

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)



loris jel stečaj u pitanju ovdi ili klasika igra svježeg keša,ko zna čijeg? Lp

Dugo se ovdje nisam javljao i nisam pratio temu, ali jedno sam sigurna, da su vam danas špekulanti napravili svoje, a uostalom kao i na većini burze.

Glavni likovi, ivana sedma, tigrus, delux itd… samo su nestali s foruma prije 10-ak dana, a to je svima moglo biti upozorenje da se nešto sprema. Obično se ne javljaju kada kupuju !!!!!!!!!!!!!!!!
Kad kažem fondovi mislim na fondove i njihove pipke kao sindikati.
[/quote]

čini mi se da ste malo, da ne kažem puno… u zaleđu… pa zar stvrano misiite da "ozbiljnu" cijenu bilo koje dionice diktiraju forumaši.. ili ja,ti, on, mi, avi-oni… ako da… PR vam je za popravni…

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)




loris jel stečaj u pitanju ovdi ili klasika igra svježeg keša,ko zna čijeg? Lp

Dugo se ovdje nisam javljao i nisam pratio temu, ali jedno sam sigurna, da su vam danas špekulanti napravili svoje, a uostalom kao i na većini burze.

Glavni likovi, ivana sedma, tigrus, delux itd… samo su nestali s foruma prije 10-ak dana, a to je svima moglo biti upozorenje da se nešto sprema. Obično se ne javljaju kada kupuju !!!!!!!!!!!!!!!!
Kad kažem fondovi mislim na fondove i njihove pipke kao sindikati.
[/quote]

čini mi se da ste malo, da ne kažem puno… u zaleđu… pa zar stvrano misiite da "ozbiljnu" cijenu bilo koje dionice diktiraju forumaši.. ili ja,ti, on, mi, avi-oni… ako da… PR vam je za popravni…
[/quote]
Ili ste toliko naivni ili ste dio njih. Naravno da su pojedini forumaši mali pipci koji dobiju nalog što da pišu a za uzvrat dobiju pravovremenu informaciju koju iskoriste a pri tome se ispostavi da su" znalci" nekih zabludnih analitičkih tehnika pa im se onda vjeruje i slijepo radi po predviđanju koje je određeno umom i pohlepom a ne nekim crtkarijama koje kasnije naravno ispadnu točne-njima u prilog. Zar zaista vjerujete da su dva aviona srušila blizance do temelja??? Pa ako to vjerujete onda vjerujte da se i na Burzama pa i na našoj sve odvija SLUČAJNO. Pozz. Ovim svijetom upravljaju pojedinci koji nisu ni svjesni kuda vode ovaj svijet i po čijem nalogu. Nalogodavac je jedan i veoma moćan. Mnogi ni ne vjeruju da postoji pa mu je lakše upravljati njima. Ovo pišem općenito a Ingra je samo mala točkica u mozaiku svjetskog puta, širokog ali kratkog.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close