BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://finance.yahoo.com/real-estate/article/107611/the-world-best-paid-cities.html?mod=realestate-buy
ona stara rasprava di je najbolji život.

Objavljeno
28.8.2009 14:11:23 Vrijeme zadnje promjene
28.8.2009 15:31:23

Volksbank ukida radna mjesta i u Hrvatskoj

Koliko će točno radnih mjesta Volksbanka ukinuti u Hrvatskoj još je nepoznato. Od početka krize otkaza je bilo u drugim bankama, a najviše se pamte otkazi nakon spajanja Hypo i Slavonske banke

Bankamagazin

Ispiši Veličina slova:

Austrijska Volksbank AG je najavila da će ukinuti 700 radnih mjesta u središnjoj i istočnoj Europi jer očekuje da će završiti godinu s gubitkom, javljaju u petak europski mediji.

Za prvih šest mjeseci ove godine, banka je objavila gubitak od 139 milijuna eura, u usporedbi s dobiti od 193 milijuna eura u istom razdoblju prošle godine.

Iako su iz Volksbank grupacije najavljivali desetpostotno smanjenje ukupne radne snage, njihov glasnogovornik Walter Groeblinger, kazao je za njemačku agenciju DPA da se ne planiraju povući iz područja središnje i istočne Europe te naglasio da je to jedno od njihovih najvažnijih područja djelovanja.

Volksbank je četvrta po veličini austrijska banka u nekoliko od devet zemalja u kojima je nazočna. Banka također planira ukinuti i 200 radnih mjesta u Austriji.

Koliko će točno radnih mjesta Volksbanka ukinuti u Hrvatskoj zasad je nepoznato. Od počeka globalne financijske krize otkaza je bilo i u drugim bankama u Hrvatskoj, no najviše se pamte otkazi nakon spajanja Hypo Alpe-Adria banke Zagreb i Slavonske banke.

Tako je u trećem mjesecu ove godine Slavonska banka nestala s popisa hrvatskih banaka kao samostalnih gospodarskih subjekata, a posao je izgubilo čak 150 zaposlenika. Iz Hypo banke otišlo je 50 zaposlenika.

Domaće banke u stranom vlasništvu osim Hypo Alpe-Adria u planovima za 2009. godinu nisu imali smanjivanje broja zaposlenih. No, sve su banke tijekom godine skratile svoje popise zaposlenika, prvo ne produžavajući ugovore zaposlenima na određeno, zatim požurujući zaposlenike u mirovinu i osiguravajući otpremnine onima koji su za odlazak bili zainteresirani.

Bilo je i klasičnih otkaza za bankare koji, kako se to kaže, "nisu mogli trčati dovoljno brzo" u biznisu prodaje proizvoda i usluga. Preciznih brojki nema, jer banke uglavnom, uz iznimku Hypo Grupe koja je zbog spajanja sa Slavonskom bila u specifičnoj situaciji, službeno ne objavljuju te podatke. Procjenjuje se da je od početka godine, izuzev Hypo Grupe, broj zaposlenih u bankama smanjen za 500 ljudi.

Volksbanka ne mora davati otkaze u Hrvatskoj jer su nedavno ostali bez velikog broja ljudi u banci, zaposlenici su im jednostvno pobjegli zbog opće neorganiziranosti same banke, loših kadrova ne višim razinama, neljudskih uvjeta za rad i prevelikih očekivanja.

Zbog toga je bila delegacija iz središnjice u Austriji u posjeti nedavno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



ovakav promet može donijeti samo jedan smjer

Hmm to se pisalo i prije rasta , da se mora padat
[cool]

Pofuk, evo stotke od mene, postovi dana [lol]
[/quote]
pa covjece bozji radje mi zakelji kuljaka poput banane na kosarkaskom haklu ali mi nemoj molim te govoriti Pofuk sa veliko P,pa znas da mi mozes bilo kaj raditi ……..mozes me u bilo koju stvar sterati ali dragi moj daj zapamti da sam ja pofuk sa malo p a ne Pofuk sa veliko P
pa kak bi se ti oseco da ja tebi kazem Zmrkic a ne zmrkic,pa sta mislis kak se moja porodica pofuk oseca kad mi govore Pofuk sa veliko P a ne pofuk sa malo p kao sto se i zovemo…………
pa svi su mi u komi od mame pofuk,tate pofuka,sestre pofuk,sogora pofuka,necaka pofuka……eto vidis za njih cak ni ne kazem pofukici nego su i oni pofuki makar mi toliko pokvareno ti moji necaci izgledaju da bi najradje reko pofukandare ali svejedno kazem pofuki za njih
kaj mislis kak je meni na kraju krajeva????????????????????????
kaj mislis kak je meni kad mi kazu Pofuk sa veliko P a ne pofuk sa malo p
kaj mislis kak je najblizem sveceniku ,popu ili mufitiji ,da ne spominjem rabinu (sve zavisi ko mi je najblize) kad mu dojdem posle 4 popodne i opet mu se jadam da su me prijatelji zvali Pofuk sa veliko P a ne pofuk sa malo p
pa i ti vjerski duznosnici zele odmorit malo posle podne a ja malo ,malo op kod njih i uvijek jedan te isti problem im pricam sa tim slovom velikim P
u krajnjem slucaju kaj mislis kak je mom psihicu???????????
svi jungovi,frojdovi i ostala kompaniju mu padaju u vodu kad se ja pojavim sa problemom kako mene moji jedini prijatelji oslovljavaju sa veliko P a ne sa malo p kako se zovem???????????
pofuk
unaprijed hvala na razumijevanju i oprosti ako sam bio drzak i zelim ti kako ugodan kraj radnog tjedna tako i lepo proveden sljedeci vikend
[/quote]

Koju je ovaj drogu uzeo…..?

Scio me nihil scire

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=53802

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.poslovni.hr/125227.aspx ,jos malo pa ce pocet daj sto das…..mislim na novogradnje….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Premješteno iz teme: Što smo danas tržili ?



Kupiti ULPL u ovome trenutku je ravno samoubojstvu jer kad se ekipa koja je navučena počme iskrcavati biti će suza, plača i jauka oni neće gledato ko0ja je cjena samo će se bježati da se spasi što se spasiti da.

Daj ne lupaj bez veze,otici ce do 800,onda osatje ekipa,al bez navlakaca.
Onda ce opet uc na 860-870,pa gledat na 950 zbrisat,a mi dugorocni sjedit na miru i izac na 2000 -2500,za godinu ili dvije.
Te vjerovatno sudjelovat u jos jednom dokapu,da i tu nesto uzmemo.
[/quote]
Ja ti želim što prije te 2000 samo pazi da prije toga ne vidiš 200 kuna u ovakvim uvjetima u kakvim rade brodari nisu baš preporuka za kupnju jer kupovati nešto što generira gubitke i što je najgore ti gubvitci su zagarantirani najmanje još godinu dana a do tada tko živ a tko mrtav, trenutno najgori mogući izbor su brodari bez obzira o kome se radi a pogotovi ovi na kojima ekipa druka i želi se iskrcati na malima.

Premješteno iz teme: Što smo danas tržili ?


ova dionica će prije na 450-500 kn nego na 900-1000 kn,zato ne navlačiti ljude gospodo,jedino ako neko zna neki info koji nije dospio u javnost,onda je to druga priča.

može neko objašnjenje zašto će ova dionica prije na 450-500?

Ich Boss, Du nix

Premješteno iz teme: Što smo danas tržili ?



Kupiti ULPL u ovome trenutku je ravno samoubojstvu jer kad se ekipa koja je navučena počme iskrcavati biti će suza, plača i jauka oni neće gledato ko0ja je cjena samo će se bježati da se spasi što se spasiti da.

Slažem se za iskrcavanje, ali zašto ne odigrati kao prije par mjeseci na JDPL?! Isto ovako je počelo…
[/quote]
samo igraj ,i izleti što prije,pratim već duže vremena pisanje o pocijenjenosti i drukovima ,ova dionica će prije na 450-500 kn nego na 900-1000 kn,zato ne navlačiti ljude gospodo,jedino ako neko zna neki info koji nije dospio u javnost,onda je to druga priča.

Premješteno iz teme: Što smo danas tržili ?



ova dionica će prije na 450-500 kn nego na 900-1000 kn,zato ne navlačiti ljude gospodo,jedino ako neko zna neki info koji nije dospio u javnost,onda je to druga priča.

može neko objašnjenje zašto će ova dionica prije na 450-500?
[/quote]
prvi signal za sell je taj što su je svi počeli hvaliti na ovoj temi ,odjednom svi strateški investitori sa po par dionica ,samo što ne uđu u top-10,bježi od blaga koje svi hvale ,kupi mršavo tele ili kravicu pa ga sam uhrani -zagarantiran prinos od 30-40%.

Premješteno iz teme: Što smo danas tržili ?



ova dionica će prije na 450-500 kn nego na 900-1000 kn,zato ne navlačiti ljude gospodo,jedino ako neko zna neki info koji nije dospio u javnost,onda je to druga priča.

može neko objašnjenje zašto će ova dionica prije na 450-500?
[/quote]
Zato što brodari trenutno ne pokrivaju ni 50% svojih troškova i normalno da je ide dole a ne gore.

Premješteno iz teme: Što smo danas tržili ?




ova dionica će prije na 450-500 kn nego na 900-1000 kn,zato ne navlačiti ljude gospodo,jedino ako neko zna neki info koji nije dospio u javnost,onda je to druga priča.

može neko objašnjenje zašto će ova dionica prije na 450-500?
[/quote]
Zato što brodari trenutno ne pokrivaju ni 50% svojih troškova i normalno da je ide dole a ne gore.
[/quote]
masa investitora kod nas ako ih tako mogu nazvati nije ni pogledala neke stvari koje se vežu za pojedine dionice već donose zaključke na osnovu info koje pročitaju na pojedinim forumima.,trenutne vozarine su za preživljavanje,ako se tako i mogu nazvati,stvaranje čistog gubitka ,do kada to treba vidjeti,i dugoročnije gledati ,još krajem prošle godine je se dalo izčitati u izjavama čelnika jedne vodeće brodarske kompanije da će druga polovica 2009 godine biti u banani za brodare .

New Report

Close