BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danijelM, Vi ste mislili da su na ovom Forumu… Marice i Dudeki?….. zar niste primjetili
prije par mjeseci kako su se zafrkavali i dogovarali u dizanju cijena pojedinih dionica……sad nećemo o imenima……i sve ostalo je preprozirno. Zar ne vidite kako zvučna imena
i moderator ponekad štiti…evo, ja se jednog sjećam..Matrix90..koji je cijelu 2007.g. navlačio
na kupnju Ingre…otvoreno i bez sankcija… no, nećemo više o imenima….

Ima još par Marica i par Dudeka……i naravno, Cinobera -kad dokaz zdravoseljačke logike ulaganja-špekuliranja i zarade na račun prevare na tuđoj naivnosti….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Hrvatska i EU: Pregovori ulaze u završnu fazu

Hrvatska je postigla znatan napredak u pristupnim pregovorima koji ulaze u završnu fazu, stoji u stajalištima EU-a pripremljenim za sastanak Vijeća za stabilizaciju i pridruživanje koji će se održati u utorak u Bruxellesu

Hrvatska je postigla znatan napredak u pristupnim pregovorima koji ulaze u završnu fazu, a za njihov uspješan dovršetak tijekom ove godine treba nastaviti reforme u području vladavine prava, javne uprave i gospodarstva, stoji u stajalištima EU-a pripremljenim za sastanak Vijeća za stabilizaciju i pridruživanje koji će se održati u utorak u Bruxellesu.

Hrvatsko izaslanstvo predvodit će ministar vanjskih poslova i europskih integracija Gordan Jandroković, prenosi Hina.

Na temelju dosadašnjeg napretka, Hrvatska mora nastaviti reformske napore, posebice u ključnim područjima poput pravosuđa i javne uprave, borbe protiv korupcije i organiziranog kriminala, poštovanja i zaštite manjinskih prava, uključujući povratak izbjeglica, procesuiranja ratnih zločina i nastavka gospodarskih reformi kako bi izgradila uvjerljivu provedbenu bilancu u tim područjima, navodi se u stajalištima.

EU ocjenjuje da Hrvatska dobro surađuje s Haškim sudom i poziva Zagreb da što prije dovrši istragu o nestalim vojnim dokumentima, jer će se to pitanje pozorno pratiti tijekom pregovora u poglavlju o pravosuđu i temeljnim pravima.

Poglavlje 23, Pravosuđe i temeljna prava, dugo je bilo blokirano jer skupina zemalja članica nije dopuštala otvaranje toga poglavlja zbog primjedbi glavnog haškog tužitelja Sergea Brammertza da Hrvatska ne surađuje potpuno u vezi s dostavom topničkih dnevnika iz akcije Oluja.

Sredinom veljače Nizozemska je, kao posljednja zemlja koja je blokirala poglavlje, uklonila svoju suzdržanost, što je omogućilo da u radnim tijelima Vijeća EU-a počne rasprava o zajedničkom stajalištu za otvaranje pregovora u tom poglavlju.

EU ističe da je USKOK postigao određene rezultate u borbi protiv korupcije i organiziranog kriminala te traži nastavak napora na aktivnom sprječavanju, otkrivanju, progonu i suđenjima za korupciju, posebice na visokoj razini.

EU isiče potrebu za većim naporima na rješavanju pitanja zastrašivanja i prijetnji novinarima, posebice glede učinkovitog progona počinitelja.

U poglavlju 8, Tržišno natjecanje, koje bi se također uskoro trebalo otvoriti, EU bilježi napredak i traži nastavak napora na restrukturiranju brodogradilišta.

Glede tržišnog natjecanja uočava se znatan napredak, posebice u vezi s donošenjem Zakona o zaštiti tržišnog natjecanja i raspisivanja natječaja za brodogradilišta u teškoćama s ciljem njihova restrukturiranja privatizacijom. Međutim, potrebni su daljnji napori kako bi se dovršilo restrukturiranje brodogradilišta, navodi EU.

Od Hrvatske se traži da znatno poboljša apsorpcijske kapacitete za povlačenje sredstava iz pretpristupnog fonda za ruralni razvoj (IPARD), jer bi mogla izgubiti sredstva koja su joj namijenjena.

Također se traže veći napori na uspostavi agencije za plaćanje, primjeni integriranog administrativnog i kontrolnog sustava i sustava za identifikaciju zemljišnih čestica.

U području regionalne suradnje Hrvatska je postigla napredak, posebice u odnosima sa Slovenijom, a EU poziva Zagreb da nastavi raditi na pronalaženju uzajamno prihvatljivih rješenja za sva otvorena pitanja sa susjedima, posebice ona koja se odnose na granice.

Što se gospodarstva tiče, EU navodi da je globalna gospodarska i financijska kriza teško pogodila hrvatsko gospodarstvo, koje je prošle godine ušlo u duboku recesiju, da je makorekonomski odgovor na krizu bio primjeren i da je na temelju zdravih rezervi monetarna politika uspješno pridonijela financijskoj stabilnosti omogućavanjem devizne likvidnosti.

EU također navodi da Vladinu pristupu gospodarskoj politici ponekad nedostaje srednjoročne strateške orijentacije. (kp)

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

zadnje kolo NLB-a:

http://www.sportnet.hr/vijesti/393794/kosarka-nlb-liga/mravi-u-nemogucoj-misiji

hoće li Zagreb uspjeti? treba mu pobjeda u Zadru i još neki rezultati, a u Zagrebu sve pršti od Zadrana, hoće li proraditi sentiment?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!




tko god je dozivio nesrecu u auto ili na motoru a da je bilo mrtvih, mislim da ga zauvijek prošla volja za jurnjavom

Ja sam potpuni legalista. Nikada na AC nisam vozio brze od 125 km/h! Zakon je zakon i treba ga postivati. Na svim poljima.
[/quote]

Zar stvarno??
Ja nikada nejdem ispod 160, osim ako je kolona, onda sam nervozan.

Najviše me živciraju oni koji voze 125 po lijevoj traci.
Obično im se priljepim na guzicu, pa umru od straha, ja to gledam kao na obuku o vožnji uživo.

[/quote]

ja obično vozim po lijevoj 120 na sat
pa samo čekam da dođu ovi tipa plavoga koji misle da su carevi ceste
pa ih tako kočim jedno 5 minuta i svako malo zakočim da vidim rade li im oni tzv crveni krom diskovi koje su sami zbojali na golf 2jci sarajevo by seljo tuning
a najjači su im kad im trubnem dok ih presretači dovode u red s par iljada kuna
trub trub svim luzerima koji misle da je cesta bojno polje

Postanite Eu-robovi

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Cacic-Treba-uvesti-porez-na-dividendu-od-50-posto?homesrclink=carousel

Ovo što gosp. Čačić govori je kratkoročno najbolja mjera koju sam čuo.
Kad bi se donijela na rok od 1- 2 godine, efekti ove mjere bi se vidjeli odmah sutra i likvidnost bi se znatno povećala pod uvjetom da kapitalna dobit ne bude oporeziva u narednih 3-4 godine.
Burza bi eksplodirala, pokrenula bi se investicijski ciklus, dobit bi se investirala u bilo što, npr kupovinu stanova, poslovnih prostora, zemljišta (tržište nekretnina bi odmah živnulo)i sl.
Samo ne znam da li to prema EU i njihovim regulativama imamo prava uvesti ovake mjere, ali ako smijemo odmah ih treba sprovesti u djelo i to na kratki rok, jer bi se na duži rok od 2 godine ovo ne bi imalo smisla i rastjeralo bi investitore.
Po mom mišljenju jedna od najboljih ideja koje sam čuo u zadnjih godinu, dvije.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

ovo može samo debil izjavit i podržat ga ti koji si izgubljen u prostoru i vremenu……….
pa nisu firme samo one koje kotiraju na burzi pa ih bode u oči povlačenje dividenda od
sveprisutnog ht-ja ………..pa onda se zabranjuje raspolaganje sa dobiti svakom živom
poduzetniku jel on kotiro na burzi ili ne…………..prebolesno………..

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Cacic-Treba-uvesti-porez-na-dividendu-od-50-posto?homesrclink=carousel

Ovo što gosp. Čačić govori je kratkoročno najbolja mjera koju sam čuo.
Kad bi se donijela na rok od 1- 2 godine, efekti ove mjere bi se vidjeli odmah sutra i likvidnost bi se znatno povećala pod uvjetom da kapitalna dobit ne bude oporeziva u narednih 3-4 godine.
Burza bi eksplodirala, pokrenula bi se investicijski ciklus, dobit bi se investirala u bilo što, npr kupovinu stanova, poslovnih prostora, zemljišta (tržište nekretnina bi odmah živnulo)i sl.
Samo ne znam da li to prema EU i njihovim regulativama imamo prava uvesti ovake mjere, ali ako smijemo odmah ih treba sprovesti u djelo i to na kratki rok, jer bi se na duži rok od 2 godine ovo ne bi imalo smisla i rastjeralo bi investitore.
Po mom mišljenju jedna od najboljih ideja koje sam čuo u zadnjih godinu, dvije.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

ovo može samo debil izjavit i podržat ga ti koji si izgubljen u prostoru i vremenu……….
pa nisu firme samo one koje kotiraju na burzi pa ih bode u oči povlačenje dividenda od
sveprisutnog ht-ja ………..pa onda se zabranjuje raspolaganje sa dobiti svakom živom
poduzetniku jel on kotiro na burzi ili ne…………..prebolesno………..
[/quote]

Kolega nema potrebe vrijeđati, jer svatko ima pravo na svoje mišljenje.
To što ste Vi u suprotnosti sa normalnim bon tonom, i što Vam uljudno pisanje nije jača strana to je Vaš problem.
Također ton Vaših riječi govori o Vama.
Lijepi pozdrav i puno sreće u daljenjem poslovnom i privatnom životu.

p.s.
nisam glasač HNS i fun gosp. Čačića ali i dalje mislim da je progresivno oporezvianje dividende mjera koja u kratkom roku (1-2 godine) može povećati likvidnost i pridonijeti oporavku tržišta kapitala te dati doprinos fer vrednovanju svega što država ima u svom vlasništvu. i što mi mali posjedujemo po nekoj fer cijeni. Pitanje je samo da li mi to možemo učiniti a da se ne zamjerimo krupnom kapitalu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala




http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Cacic-Treba-uvesti-porez-na-dividendu-od-50-posto?homesrclink=carousel

Ovo što gosp. Čačić govori je kratkoročno najbolja mjera koju sam čuo.
Kad bi se donijela na rok od 1- 2 godine, efekti ove mjere bi se vidjeli odmah sutra i likvidnost bi se znatno povećala pod uvjetom da kapitalna dobit ne bude oporeziva u narednih 3-4 godine.
Burza bi eksplodirala, pokrenula bi se investicijski ciklus, dobit bi se investirala u bilo što, npr kupovinu stanova, poslovnih prostora, zemljišta (tržište nekretnina bi odmah živnulo)i sl.
Samo ne znam da li to prema EU i njihovim regulativama imamo prava uvesti ovake mjere, ali ako smijemo odmah ih treba sprovesti u djelo i to na kratki rok, jer bi se na duži rok od 2 godine ovo ne bi imalo smisla i rastjeralo bi investitore.
Po mom mišljenju jedna od najboljih ideja koje sam čuo u zadnjih godinu, dvije.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

ovo može samo debil izjavit i podržat ga ti koji si izgubljen u prostoru i vremenu……….
pa nisu firme samo one koje kotiraju na burzi pa ih bode u oči povlačenje dividenda od
sveprisutnog ht-ja ………..pa onda se zabranjuje raspolaganje sa dobiti svakom živom
poduzetniku jel on kotiro na burzi ili ne…………..prebolesno………..
[/quote]

Kolega nema potrebe vrijeđati, jer svatko ima pravo na svoje mišljenje.
To što ste Vi u suprotnosti sa normalnim bon tonom, i što Vam uljudno pisanje nije jača strana to je Vaš problem.
Također ton Vaših riječi govori o Vama.
Lijepi pozdrav i puno sreće u daljenjem poslovnom i privatnom životu.

p.s.
nisam glasač HNS i fun gosp. Čačića ali i dalje mislim da je progresivno oporezvianje dividende mjera koja u kratkom roku (1-2 godine) može povećati likvidnost i pridonijeti oporavku tržišta kapitala te dati doprinos fer vrednovanju svega što država ima u svom vlasništvu. i što mi mali posjedujemo po nekoj fer cijeni. Pitanje je samo da li mi to možemo učiniti a da se ne zamjerimo krupnom kapitalu.
[/quote]

Stari da li ti uopce znas sto znaci progresivno oporezivanje?
To bi ti znacilo u slucaju djela dobiti za raspodjelu po suvlasnicima (članovima) tvtke, što više isplate kroz dividende , višu će poreznu stopu na to drzava odrezati. Mozda i to nekome teoreticaru jako dobro zvuci ali u domacoj praksi to bi ti izgeldao ovako:
Xyz doo je ostvarilo bruto dobit od 100.000, 00 kn, na to placa porez na dobit od 20.000, 00 kn.
Vlasnicima ostaje 80.000, 00 kn za raspodjelu. Na tih 80.000, 00 kn u slucaju poreza od 50 % jos pola ide u drzavni proracun.
Vlasnik drustva xyz d.o.o. nema nikakvog motiva da posluje sa dobiti ali ima niz motiva za sve oblike porezne evazije i skrivene isplate dobiti ili ce jednostavno likvidirati drustvo jer mu je neisplativo od 12 mjeseci u godini, cca 10 mjeseci raditi i stvarati za drzavu a tek 2 mjeseca zaradjivati za sebe.
Inace u tom slucaju od stranih kompanija u RH jedini motiv za ostanak ce imati mozda kompanije iz financ.sektora, DT ili trgovacki centri i to samo zbog visokih marzi koje ovdje ostvaruju.
Svi ostali sele u neke susjedne zemlje sa manjim poreznim opterecenjem.
Pa nije RH, SAD ili Njemacka pa ce bez obzira na porezna opterecenja svi hrliti da imaju sjedista u Hrvatskoj.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

@ goran8

je ton pisanja mi je debilan i neukusan ali bolje to nego da sam uniformiran i bezličan te
valjam takve ideje o oprezivanju dobiti sa 50% …………jesi ti malo probo promućkat
još jednom, oporezovanu dobit oporezovat još jednom al samo na kratko dok se tamo nekaj
ne pokrene……….pa kaj bi trebo poduzetnik još gledat da kad se ulazi u recesiju da nema
pravo raspolagat sa svojom dobiti ………..majko božja svakakve gluposti možeš čut od
bolesnih političara i eto odma raja kima glavom……………

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Pljačka mirovinskih fondova se nastavlja.
Otkupit će se dionice, pojedinaca, ko što je Luković radio 2007 sa Zabom.

Neslužbeno: Podravka želi da dionice od OTP-a kupe mirovinski fondovi
Vaš link

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Vaš link

Danas je prvi dan proljeća, dolaze nam laste s juga i bude se medeki.

………..LAST MINUTE PUTOVANJA…..

Tradicionalno poduzetnici prije Uskrsa i za vrijeme proljetnih praznika nekud otputuju, pod motom…
SVEGA MI JE DOSTA… za koga ja radim, ako nemam malo mira !
Nakon sada već 2 godine teške krize…buđet za obiteljski put prije Uskrsa – jako se smanjio…
Pomnoživši sve te cijene za 3-5 dana lijepog izleta…. čini mi se sve skupo…jer je i broj izletnika u obitelji veći….. malo dijete plaća avion ko veliki…a za one članove do 15 …baš i nema
većeg popusta …kod nas je još vrijeme nepredvidivo, pa smo mi odlučili za sitne novce otići
potrošiti milostinju od dividende PBZ-a..odnijevši im taj novac prkosno -natrag u Italiju…čak i unaprijed!
U kampu Bella Italia , iznajmili smo skromne bungalove / 2 kom za 6 osoba/ i uplatili minimum stay
tj. 4noćenja…. za svega 328,00 EURA po bungalovu.za 4 noćenja..plan puta bit će standardan Venecija, Verona, Gardaland, i slično….u okolici…
… koristit ćemo malo usluge vani…a ponešto jednom dnevno i sami pripremiti u kampu..
Za maj idemo na naše more….i cijelo ljeto posvećeno je našem turizmu….
Iduće godine možda će pasti i koje skromnije krstarenje..za sad toliko….dok cijene dionica ne narastu još malo…

Ako nekoga interesira ..pogledajte na www camping bella italia….
… nekoliko dana s obitelji van ove munjene države…neprocjenjivo.

p.s. Ne morate se mučiti ni s engleskim ni talijanskim ..na centrali tražite Andreju.. govori hrvatski i sve će učiniti da budete zadovoljni…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pa koga ti reklamiras ajme ajme .
Oce li Andreja i neke posebne usluge da ucini kad dodjem tamo .
Misli svakakvih ljudi ovde stvarno .
Ako ti je ova drzava munjena seli u drugu ovdije te niko ne zadrzava .I takvih ljudi da je manje u nasoj drzavi stvarno neprocijenjivo .

Premješteno iz teme: BLJE (Belje d.d.)

Gdje nam je kolega vidra, on je kupovao po 96 kuna i vikao na sve strane Belje Belissimo, koliki je to gubitak do sada u nekoliko dana, zar više od 15 %??

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: BLJE (Belje d.d.)

Gubitak je ako prodaš, pa koliko vidim mnoge su dionice pale koliko i Belje.

ADPL, LKPC….zar ne?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: BLJE (Belje d.d.)


Gubitak je ako prodaš, pa koliko vidim mnoge su dionice pale koliko i Belje.

ADPL, LKPC….zar ne?

Ne.
Točno je jedino to što kažeš da je gubitak ako prodaš, ovo je trenutni minus, imaš pravo.
Dakle vidra je trenutno u minusu ca. nešto preko 15 % u nekoliko dana.
Ja sam ADPL prodao sa ca. 80-100 % zarade u nekoliko mjeseci, sa LKPC sam oko nule / sitan minus.
Dakle, nije isto.
Kolega vidra sve što takne, propadne.
Nažalost, ali je tako.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close