BEZ CENZURE-OPĆENITO

Radikalima i Kostunici se polako izmice stolica… huskaju se mase… a razne sluzbe “bezbednosti” opet jasu.
Izgleda da bi opet moglo biti krvi. Ranije premijerove a sada predsjednicke.

http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=40322
[shocked][shocked][shocked]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

hrpa ludih i bolesnih ljdui kojim atreba sve pare pobrat

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


hrpa ludih i bolesnih ljdui kojim atreba sve pare pobrat

[thumbsup]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Počeo sam na to gledati kao i na pronalaženje posla. Ne uspijevaju u poslu najpametniji niti oni koji najviše/najbolje rade, već oni koji imaju jako zaleđe i koje netko gura. I iz tog razloga, sve da nešto i postignem kroz koju godinu znao bih da to ništa ne znači. Znao bih da to nije nagrada za moj rad i trud već u najboljem slučaju splet sretnih okolnosti…
_________________
Još će mi ga biti i žao….

ko mu kriv kad nije zensko…
[thumbsup]

iz današnjeg N.lista…moguće vlaničko povezivanje Novog lista i Glasa istre…
Dio malih udjelničara Glasa Istre, predvođenih trećim najvećim udjelničarom i nekadašnjim glavnim urednikom Igorom Brajkovićem, ponudio je svoje udjele na prodaju novom većinskom vlasniku Novog lista Robertu Ježiću.
Informacija je to koju je, u intervjuu s Ježićem, objavio zagrebački poslovni tjednik Lider. …
…hm…zanimljivo kolanje informacija…

MARKOVIĆ: ILI ĆE BITI NAPRAVLJENA VLADA SA DS ILI IZBORI

BEOGRAD , 5. juna (Tanjug) – Ili će biti napravljena vlada sa Demokratskom strankom ili idemo na nove izbore i to je definitivan stav Jedinstvene Srbije (JS), izjavio večeras Tanjugu lider JS Dragan Marković Palma.

"Bez tri poslanika Jedinstvene Srbije i dva poslanika Sulejmana Ugljanina nema nove vlade, jer će onda biti pat pozicija – 125 prema 125 poslanika", precizirao je Marković.

"Šta će reći Socijalistička partija Srbije na ovakav stav JS je njihova stvar ali to je definitivan stav JS", naglasio je lider JS.

On je ponovio da je stav njegove stranke da više ne učestvuje u razgovorima sa D S S, jer je JS za koaliciju sa DS, imajući u vidu da stavovi DS odgovaraju toj stranci i uklapaju u program JS.

Marković je najavio da će u nedelju, 8. juna, svojim koalicionim partnerima SPS-u i PUPS-u preneti stav JS.

(Kraj)

Vlada DS i SPS do 15. juna

Vaš linkhttp:// http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=44464%5B/url%5D

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=07&dd=22&nav_id=309606

Iako ce mnogi kazati da ovo nema veze s burzom… mislim da se varaju. Ako nastave ovim smjerom… ima da se sve burze od Vardara do Triglava zazelene cim se EU financijski market stabilizira.
Ocekujem iduce godine: zelenilo, regionalne integracije burzi… pa opet zelenilo… juhuuu!! [cool]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

PRIVATIZACIJA
Za akcije manje od hiljadu evra
Autor/izvor: SEEbiz / B92

BEOGRAD – Nakon završetka upisa besplatnih akcija, ekonomisti ocenjuju da će građani dobiti manje novca od prvobitno obećanih hiljadu evra.
Pošto je upis besplatnih akcija završen, građane Srbije najviše zanima da li će dobiti po hiljadu evra, koliko je ranije procenjeno da će vredeti akcije šest javnih preduzeća.

Ekonomisti smatraju da je već sada očigledno da će taj iznos biti manji, jer se prijavilo milion ljudi više od predviđenog broja, ali i da će sve zavisiti i od cene koja bude postignuta za prodaju preduzeća.

Prvobitni plan Vlade Srbije bio je da građani Srbije dobiju besplatne akcije šest javnih preduzeća, čija je vrednost tada procenjena na hiljadu evra. Ipak, kako sada stvari stoje, taj iznos će biti znatno manji.
"Prošle godine, prosečna cena akcija na Beogradskoj berzi bila je dvostruko veća nego sada. To znači da, kada dobijate na poklon akcije, vi dobijate nešto što u različitim vremenima ima različitu vrednost".

Problem je u tome, kako objašnjavaju ekonomisti, što se, u međuvremenu, promenio i plan privatizacije pojedinih preduzeća. Tako će, zbog male prodajne cene Jata, građani, umesto akcija avioprevoznika, dobiti novac.

"Prošle godine, prosečna cena akcija na Beogradskoj berzi bila je dvostruko veća nego sada. To znači da, kada dobijate na poklon akcije, vi dobijate nešto što u različitim vremenima ima različitu vrednost".

"Imate opciju da čekate bolje vreme i prodateih po najvećoj ceni. Međutim, varijanta da se preduzeća prodaju, pa da mi dobijemo novac, znači smanjivanje vrednosti onoga što ćemo dobiti na poklon“. Iako građane najviše zanima koliko će novca dobiti, oni, kako kažu, ne očekuju mnogo.

Ekonomista Goran Nikolić je rekao da građani, kada budu dobili akcije, ne bi trebalo odmah da ih prodaju. Kako Nikolić objašnjava, novi vlasnici mogu da povećaju vrednost preduzeća, mada se ne isključuje mogućnost i obaranja cene.

"Ja bih uzeo akcije EPS-a i Telekoma. Te akcije bih najviše držao, jer očekujem da tržišna kapitalizacija i moj deo u tim akcijama najviše porastu“, savetuje Nikolić. Prvi novac od besplatnih akcija građani Srbije mogu da očekuju već u prvoj polovini sledeće godine, dok će se same akcije deliti do kraja 2010.
Bujanovac: Više od 10.000 osoba bez interesa za akcije

U Opštini Bujanovac za besplatne akcije prema podacima pošte prijavilo se 27 hiljada građana, a sudeći po broju građana upisanih u biračke spiskove, više od deset hiljada građana nije bilo zainteresovano za to.

Prema podacima pošte u Bujanovcu, do 31. jula kada je bio poslednji dan za upis akcija prijavilo se više od 27 hiljada građana. U bujanovačkoj opštini u biračke spiskove upisano je 36.314 građana i 1.339 raseljenih sa Kosova i Metohije.

Direktror pošte u Bujanovcu Goran Spirić rekao je da se prijavljivanje za besplatne akcije odvijalo bez većih problema i da je završeno i prijavljivanje nepokretnih osoba iako je rok za njih produžen do 8. avgusta.

Najviše građana za besplatne akcije prijavljeno je u centralnoj pošti u Bujanovcu (17.000), zatim u pošti u Veikom Trnovcu (6.000), dok se u posttama u Kleniku i Biljači prijavilo po dve hiljade ljudi.

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

Ne znam da li ste posetili ovoaj site http://aikb.net/forum.htm
Veoma zanimljivo o Belexu !!

ajoj, majko mila…………..nas je ponuda dionica ht-ea rasturila, što će tek biti vama kad ČETIRI MILIJUNA građana navali prodavati svoje BESPLATNO dobivene dionice…………………. [bye]

STAVOVI
Dostanić: Besplatne akcije podići će berzu
Autor/izvor: SEEbiz / FoNet

BEOGRAD – Besplatne akcije građana trebalo bi značajno da doprinesu povećanju prometa na Beogradskoj berzi, izjavila je u intervjuu agenciji Fonet direktorka Beogradske berze Gordana Dostanić.

Više od pet miliona građana Srbije (5.066.815) prijavilo se za besplatne akcije javnih preduzeća. Država je najavila da će građani moći da dobiju akcije šest preduzeća – Jata, NIS-a, EPS-a, Telekoma, Aerodroma „Nikola Tesla“, Galenike. Građani će akcije dobiti najkasnije šest meseci od privatizacije tih preduzeća, do 2010. godine.

„Kada se te akcije budu uključile u Berzu, to će dosta značiti puno i za građane i za podizanje finansijskog tržišta uopšte. To će biti podstrek za berzu“, naglasila je Dostanićeva.

Upitana da li je saglasna s preporukama ministara u Vladi Srbije zaduženih za ekonomiju da građani ne bi trebalo da prodaju akcije odmah po izlasku na berzu, Dostanić je rekla da vlasnici akcija „ne bi trebalo da rade u korist svoje štete“.

„Kada je velika ponuda, cena pada. Pretpostavljam da su nadležni ministri imali na umu to da građani ne bi trebalo u velikom broju da nude na prodaju svoje akcije kako im cena ne bi pala“, objasnila je Dostanić.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Doći će kupovati jeftine dionice u HR, gdje je politička situacija čista, a gospodarstvo u puno boljem položaju.

vjerojatno će im ovo sa besplatnim dionicama razvaliti burzu, ne bu dobro.
Narod ionako nema para.
Nadam se da naši fondovi nastavljaju sa povlačenjem kapitala iz Srbije.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ajde Plavonjo ne želi drugima što ne želiš sam sebi, jbgti

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

http://seebiz.eu/hr/banke/emil-tedeschi-hrvatska-je-godinama-u-krizi%2c-ovo-je-kriza-upravljanja,56961.html

‘Na primjeru predsjedničkih izbora pokazuje se da mediji promoviraju ljude koji su uništili ono malo morala što je ostalo u zemlji’, oštar je bio Tedeschi"

Hvala Bogu da je napokon netko prozvao onu moralnu nakazu, lopova koji konkurira za naj lopova čak i ovakvoj zemlji a kandidira se za predsjednika. Nevjerojatno je kako mu se novinarčići ulizuju, ko da je već pobijedio. Kakav smo narod pa takav bi nam i trebao biti predsjednik [undecid]

fino se zarađuje na belexu ovih dana. prodao sam dunav osiguranje po 4000 RSD, a kupio prije 2 mjeseca za 1400….lijepo je tamo trgovati ako mene pitate.

...povijest se ponavlja...

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=06&dd=16&nav_id=519383

New Report

Close