BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


što ste se vi uzjogunili oko lole ribara. Ta dionica je stabilna i teško da ćete u njoj popušiti lovu. i kakve to ima veze sa ingrom. ako su vam jedini argumenti o ingri u stvari usporedbe s lolom (i inače mi je smiješno da mi se gura pod nos lola ribar kad mi ta dionica zauzima samo 15% portfelja a pojma nemate koje još dionice imam) to vam onda ne bi trebao biti razlog za kupnju. a ostoja je na 4. mjestu, dok je prošle godine bio na prvom a to nešto govori. osim toga, vi mislite da dionice stalno rastu i onda se čudite kad popušite na transadriji. ingra vrijedi puno, odlična je firma, no nije baš transparentno njeno poslovanje. nema smisla da vam ja tu išta pišem kad vi sve najbolje znate. zato me baš briga što mislite i kupujte što se mene tiče i stan prodajte ako treba…da ste kupili ingru na 6000 onda bi mi bilo jasno zašto navlačite, ali navlačiti ju dok je na 13000 kuna a prije godinu dana bila je samo 2300 kuna zbilja je samo vama jasno. što mislite da će cijena u godinu dana ići sa 2300 na 35000? naravno da neće i naravno da ste popušili. Samo vi kupujte….

kolega kajman , ostavite vi nas da pušimo, nije ovo adris.
Da bi pisali o nekoj dionici prvo se malo informirajte , kakvo netransparentno poslovanje o čemu vi pričate.
Nitko nije spominjao 35000 već nekih 21 000 kao target u skorije vrijeme. A nakon izvješća dva taj target će biti ca. kao montice oko 100 000 kuna po dionici ( ako prije ne bude splita ) . Vrlo jednostavno poslovanje firme sa ubitačnim pozitivnostima donosi svoje, bez obzira na tijek kretanja cijene . Po toj logici ne kupovanja na all time high dionice nikada ne bi rasle i to je totalna besmislica.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Cayman, ovaj put se moram u potpunosti složiti s onim što ste napisali. Još bih dodao kako neki ljudi misle (i očekuju) da će dionica nakon porasta od preko 100% narasti još najmanje toliko i kupuju kao pomahnitali. I što više naraste, još više kupuju. I inaće mi nije jasno zašto neko kupuje na vrhuncu cijene (kratkoročno ili dugoročno) kad ima na tržištu još mnogo prilika koje nisu na tom nivou (vrhuncu). Možda misle na teoriju veće budale, ali ta vremena su prošla.

Od vas kolega nisam više iskreno niti očekivao. Od čovjeka koji kaže da nikada ne gleda FA analizu , pa vjerovatno niti poslovanje neke firme , drugo niti ne možeš očekivati.
Iako očigledno imate poprilično iskustva u trgovanju ,nikako da usvojita neka potrebna i nužna znanja , a tići se trovanja na burzi.
Vaša TA , odnosno BRA analiza vas je već nekoliko puta dovela do minusa , sa kojim ste povukli i još poneke.
Zadnje što mi je ostalo u sjećanju je PDBA.
Vaše spominjanje teorije na vrhuncu cijene sve govori.- Da sam se toga držao dobar dio dionica na kojima sam imao extra zarade bi izostao, npr. PBZ,JMNC, KOEI, FNVC, PODR, itd. itd.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Loša ti je usporedba bljedoliki. Uspoređuješ osrednju firmu ( Tnsa ) sa odličnom ( Ingr ), hi,hi,hi iako si diplomirao, napredak u investiranju se još ne vidi, hi,hi,hi

U pravu si, prije 19 godina.[smiley2][smiley2]

Što se tiče usporedbe, “my point exactly”.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


kolega kajman , ostavite vi nas da pušimo, nije ovo adris.
Da bi pisali o nekoj dionici prvo se malo informirajte , kakvo netransparentno poslovanje o čemu vi pričate.
Nitko nije spominjao 35000 već nekih 21 000 kao target u skorije vrijeme. A nakon izvješća dva taj target će biti ca. kao montice oko 100 000 kuna po dionici ( ako prije ne bude splita ) . Vrlo jednostavno poslovanje firme sa ubitačnim pozitivnostima donosi svoje, bez obzira na tijek kretanja cijene . Po toj logici ne kupovanja na all time high dionice nikada ne bi rasle i to je totalna besmislica.

Jao plavi pa ti bi trebao prodavati usisavace, ili zivotna osiguranja… a mislim da bi dobru karijeru postigao i kao gatara… jesi li ti svjestan di ce cijena INGR zavrsiti kada popapaju do sada ostvarenu dobit? Jesi li pogledao malo neke druge pokazatelje… cijena na kojoj je INGR sada tek treba biti opravdana, ako godisnji izvjestaj odrzi dosadasnju dobit svaka cast, al ako ne, biti ce slobodnog pada… ima daleko perspektivnijih gradjevinara od INGR-e na nasem trzistu… ali valja braniti investiciju u koju smo s tudjom lovom debelo usli na all time highu, zar ne?

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Kao prvo plavi više nije na all time high u ingri, a kao drugo ne znam koliko ima smisla rugati se drugima, kad si sam istovremeno dvije godine u nekoj dionici na all time high ( trfm )
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Jao plavi pa ti bi trebao prodavati usisavace, ili zivotna osiguranja… a mislim da bi dobru karijeru postigao i kao gatara… jesi li ti svjestan di ce cijena INGR zavrsiti kada popapaju do sada ostvarenu dobit? Jesi li pogledao malo neke druge pokazatelje… cijena na kojoj je INGR sada tek treba biti opravdana, ako godisnji izvjestaj odrzi dosadasnju dobit svaka cast, al ako ne, biti ce slobodnog pada… ima daleko perspektivnijih gradjevinara od INGR-e na nasem trzistu… ali valja braniti investiciju u koju smo s tudjom lovom debelo usli na all time highu, zar ne?

Kolega nathanesedamdesetčetvrti , mislim da bi već bilo vrijeme napraviti nekakvu tabelu o dionicama protiv kojih ti pišeš . Jer upravo ono protiv čega ti pišeš je najpovoljnije za ulaganje . Iako je moje mišljenje dodatno da protiv dionica koje rastu pišeš isključivo iz ljubomore. Poznati hrvatski jal.
Nićeg ja nisam svjestan kod tvojeg pisanja jer je tvoje pisanje bez glave i repa.Perspektivnijeg građevinara?
Ajoj.
Meni se čini da ja polako gubim vrijeme u slinim raspravama sa tobom na nekoliko dionica unazad, uvijek se pokazalo tko je bio u pravu i tko je koga dodatno nečemu i naučio.
Unatoč svemu mislim da sam puno jači igrač od tebe po pitanju burze općenito i ulaganja .
Kada budem trebao savjet o recimo gumama koje trebam kupiti za svoj auto možda ti se obratim, vrijedi i obrnuto , i ti mene možeš pitati za kakav savjet , nemoraš preko foruma , može i na PM.

P.S. Napisati da je tablica ruglo je samo dokaz nedostatka argumenata , jer kada nešto želiš prikazati da ne valja , a za to nemaš nikakve argumente , jedino što ti preostaje je – napisati da ne valja.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kao prvo plavi više nije na all time high u ingri, a kao drugo ne znam koliko ima smisla rugati se drugima, kad si sam istovremeno dvije godine u nekoj dionici na all time high ( trfm ) NR

Ma OK, što je najgore , izgleda da ćemo morati opet dokupljivati na all time high , očekivala se prodaja nakon onog čiščenja na 13 000 , međutim umjesto toga kupnja je još jača preko 13 000 , nego što je bila preko 12 000 do tog čiščenja.

S jedne strane je OK , a sa druge baš i ne. Sada ne vrijedi ona poznata – dobro je kako god okreneš.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

I nije samo TRFM njegova loša procijena , na stranu ove protiv kojih je govorio , pa su narasle u nebesa, ima tu još krivih / neisplativih ulaganja i procijena u koja je sam uložio.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kolega nathanesedamdesetčetvrti , mislim da bi već bilo vrijeme napraviti nekakvu tabelu o dionicama protiv kojih ti pišeš . Jer upravo ono protiv čega ti pišeš je najpovoljnije za ulaganje . Iako je moje mišljenje dodatno da protiv dionica koje rastu pišeš isključivo iz ljubomore. Poznati hrvatski jal.
Nićeg ja nisam svjestan kod tvojeg pisanja jer je tvoje pisanje bez glave i repa.Perspektivnijeg građevinara?
Ajoj.
Meni se čini da ja polako gubim vrijeme u slinim raspravama sa tobom na nekoliko dionica unazad, uvijek se pokazalo tko je bio u pravu i tko je koga dodatno nečemu i naučio.
Unatoč svemu mislim da sam puno jači igrač od tebe po pitanju burze općenito i ulaganja .
Kada budem trebao savjet o recimo gumama koje trebam kupiti za svoj auto možda ti se obratim, vrijedi i obrnuto , i ti mene možeš pitati za kakav savjet , nemoraš preko foruma , može i na PM.

P.S. Napisati da je tablica ruglo je samo dokaz nedostatka argumenata , jer kada nešto želiš prikazati da ne valja , a za to nemaš nikakve argumente , jedino što ti preostaje je – napisati da ne valja.

Stari moj pa ti si uvjerljivo najveci egomanijak na kojeg sam imao prilike naletjeti… Pitam se imas li ti uopce drustveni zivot uz toliko egotripa… inace tvoj PBZ nikako da preskoci 1200 koje si ocekivao do kraja godine, ZABA ti tone na sve strane, a INGR kupujes tek nakon sto si vidio 1200 kuna dobiti u posljednjem kvartalu i kada je vec bila na skoro 13000 kuna… da si ti neki investitor kupovao bi recimo TNSA na 3000 i 4000 kn, ADRS davnih dana prije splittanja, MMTZ u bilo kojem trenutku, TRFM na 920 i 950 itd itd a bome sam se na njoj nahvatao valova umjesto da tu nama svima solis pamet i na oba foruma navlacis na svoj promaseni portfelj… vidim da isto ne radis i na momnovcu jer bi te ondje banirali prije nego sto bi stigo reci “kako god okrenes” hehehe… da ne spominjem koliko bi te ismijali zbog tvoje polutablice…

A sto se tice zimskih guma, ne znam sta ce ti kad ces ionako ostat bez auta kad ti ga ekipa zbog koje si “jaci igrac od mene” zaplijeni

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Ajde se ti lijepo mene ostavi , moj PBZ mi je do sada donio preko 50 %, a prošlo je samo par mjeseci.
ZABA uopće ne tone, ja sam o njoj počeo afirmativno pisati na 6700 , gdje onda tone?
INGR nisam prvi puta kupio dok je bila blizu 13 000.Što ne spomeneš ostale moje dionice koje sam imao ili imam?
Ali samo se ti raduj.
Poznati hrvatski jal.
Kako mi je i rekao jedan kolega, teško podnosiš da netko uspijeva , za razliku od tebe od početka mojeg pisanja na ovom forumu , nitko do sada nije izgubio novce ako je ulagao u dionice o kojima ja afirmativno pišem.

Imam 100 % pogođenih , i to je ono što tebe nervira.Tvoj score je puno lošiji , odnosno – loš.
Kakvo je stanje sa ZAPI? Ima li tamo kakvih pomaka? Još jedna katastrofa od procijene.
Da ne spominjemo dalje.

Što se tiće ekipe i zimskih guma , o čemu ti pričaš.
Ja se brzo i sigurno širim , za razliku od nekih ja nikada ne bih ušao u npr. ADRIS kupivši pri tome 2 dionice.
Pa neću valjda čekati 25 godina da zaradim neke opipljivije novce.

Što se tiće moj novac , u vrijeme dok sam počeo pisati ovdje bile su negativne konotacije o samom forumu , ne znam da li je to bila sve istina ili ne ( nisam sudjelovao , pa ne mogu reći ) , ali pisanje po jednom forumu mi je dovoljno ako ne i previše.

Zbog ovakvih kao ti čovjek izgubi volju da napiše nešto konstruktivno.

Pa-pa.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ala si se zapjenio druze crveni… hehe, pa kaj nam nije zabavno, a jos smo i na temi bez cenzure pa se moderator nece ljutiti – kud ces bolje?!

Cuj,

1. Nisam ti jalan… sacuvaj Boze da bih zelio biti sredovjecni celavi bankar bez drustvenog zivota… ako mislis da sam jalan jer te podbadam s tvojim dionicama onda odi malo procitati svoje komentare na temi ADRS, TRFM, TNSA, MMTZ i ostalom gdje lijepo demonstriras sav svoj jal

2. Ta tvoja potreba da svima dokazes kako si najbolji investitor jednostavno je otuzna, mislim ok, imao si par pogodaka kao sto ih je ove godine mogao imati svatko ko je ulozio pocetkom godine u bilo koju dionicu… osim par iznimaka… ali pazi ovo, ti, kao jedna prava investitorska amatercina se nadjes mreichu koji ti prema ulaganju i iskustvu moze biti tata soliti pamet o investiranju… jadno, doista mizerno, tuzno i jadno

3. Meni si osobno drag jer si lako zapaljiv materijal pa ti katkad prsti rade brze od pameti… zanimljivo je onda citati te recenicne konstrukcije, ponekad je i zabavno hehe

4. osobno me nervira tvoj nacin reklamiranja gdje se na sve strane raspises, satro afirmativno, komentiras trgovanje na temi dionice itd… jednostavno koristis ljigave nacine za navlacenje, inace one dionice u potpisu sam stavio samo zbog tebe kao smijuriju, ti si se onda nasao nemocan jer isto nisi znao napraviti a i ispalo bi da me kopiras (sto si nikako nisi smio dopustiti, no,no) pa si onda napisao neku nebulozu ispod svog avatara na mjestu lokacije…

5. ZAPI je dionica od mog starog koje je kupio tamo negdje pocetkom 2001 ako se ne varam, kroz dividendu mu se do sada vec isplatila pa je sentimentalno vezan za nju i ne da mi je prodati.

6. ADRS sam, ponavljam, kupio, pa zapravo dobio, prije prvog splita, tada ih je bilo 5, sada ih je, pa te nakon dva splitta + ono sto sam kupovao dok je tonuo i rastao

7. moja preporuka ti je da niti ne pokusas pisati na momnovcu jer bi mogao zavrsiti kao mauricijus (da ti ispod imena pise: korisnik je iskljucen sa foruma)

P.S.


Zbog ovakvih kao ti čovjek izgubi volju da napiše nešto konstruktivno.

ova ti je bila definitivno najbolja, skoro sam opao sa stolca hahaha, trebao si napisati “zbog ovakvih kao ti covjek izgubi volju da napravi konstruktivnu tablicu” haha

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Ne može čovjek u miro provoditi vrijeme sa obitelji , dakle pod

1. Ako do sada nisi shvatio , o tim dionicama ti samo lupam kontru, nakon što to počnež omalovažavati moje bez ikakvog povoda razloga i argumenata.Samo za razliku od tebe ja nikada nisam koristio izraze poput ” Sad će to dolje galopirajučim koracima ” ili sl. Ne, ja samo iznosim svoja razmišljanja koja su slučajno lošije prirode. Uostalom za MMTZ nikada nisam napisao ništa loše, a ni za TNSA koliko ja znam ( kad nisam upučen u stanje stvari kao kolega Gastarbajter ).

2. Nikada nisam rekao da sam najbolji investitor , niti bih tako nešto ikada napisao ili izjavio. To su gluposti.
A nisam baš niti amaterčina kako kažeš. Iako ne trgujem 30 godina na burzi kao neki kolege . Što se tiće Mreicha ne solim mu pamet , ali ove njegove izjave citiram:

” Još bih dodao kako neki ljudi misle (i očekuju) da će dionica nakon porasta od preko 100% narasti još najmanje toliko i kupuju kao pomahnitali. I što više naraste, još više kupuju.
I inaće mi nije jasno zašto neko kupuje na vrhuncu cijene (kratkoročno ili dugoročno) kad ima na tržištu još mnogo prilika koje nisu na tom nivou (vrhuncu). ” , sam jednostavno morao komentirati na možda malo grublji naćin nego što je to moj običaj. Ako je tako ja mu se ispričavam. Ali kada bi tako bilo , dati savjet o nekupovanju na vrhuncu cijene , preko polovine mojih uspjeha na tržištu jednostavno ne bi bilo , jer su dionice kupljenje pri vrhu ili na vrhu cijene. Ali sve ovisi , slažem se da kod dionice koja nema neka velika očekivanja ili kod kojih sve ” ide svojim tokom ” nema logike kupovati na vrhuncu cijene, ali to sa nekima jednostavno nije slučaj.

3. Nemam komentara , inaće brzo pišem , pa su moguće male pogreškice u konstrukcijama . Ne treba mi dugo za napisati post, ono što mislim i znam automatski predočim u rečenicu na postu. I to ide sve vrlo brzo.

4. Evo , ako malo pretjerujem brišem ovo pod lokaciju. Može. Sad te više ne nervira nadam se.
Što se tiće navlačenja , ako je argumentirano pisanje o nekoj tvrtki potkrijepljeno činjenicama i argumentima, navlačenje – onda da , navlačim.

5. OK za ZAPI ništa ja ne kažem vidim da je 2006 bila loša, pa te malo provociram , kad ti mene vrijeđaš i omalovažavaš.

6. Ako si kupio 5 Adrisa OK , šta ja tu mogu, prihvačam i poštujem.

7. Napravi ti tablicu, pa da vidimo , ne kažem ja da je moja savršena , takva je kakva je. Iako sam dobio više pohvala , nego pokuda.
I da izbaciš ono sa targetima i pogledaš pokazatelje , opet je činjenica slijedeća : Od svih građevinara INGRA je na ovim cijenama daleko najpodcjenjeniji građevinar.

Za moj novac me molim te nemoj navlačiti da tamo pišem , iovako gubim previše vremena ovdje , vidiš da me kolega studoš navukao da pišem i na onom centru.hr. Tamo je i Gasterbajter , pa mi je pomalo to zanimljivo. Za sada uživam tamo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close