Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Dok sam bio u gimnaziji borio sam se za duju i hrvatskog.Kod pisanje zadaće najveći domet +1,a to je bilo piozitivno.
A iz matematike uvijek najbolji.U principu sve što napišem zasniva se na matematici.I zato uvijek
provjerite brojčanu vrijednost tekstova.

– ali ja na tvoje tekstove ne gledam kao da sam profesorica hrvatskog, jer onda su zbilja za +1,
– a i svi naši prosvijetni radnici jako su slabo plaćeni tako da oni niti ne kuže čar i draž investiranja.

– te sada gledam na Vaše tekstove o investicijama.
– a kod Vas su zbilja najbolji i najljepše napisani.
– imaju smisla, tu je uvod, pa sama radnja puna matematičkih neizvijesnosti i napetosti, te na kraju smisleni zaključak.
– zbilja ću Vas morati angažirati na poslovima drukanja za pojedine dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


Čuj ovo ivana savjetnik….umirem od smijeha, samo se sjeti svojih preporuka
za kupnju ine po 3000 na jesen prije ponude mađara…..nemrem bilivid koga se tu
kao pita za savjete…..
p.s. na grobiju 1000-1250 niko nemora savjetovat samo treba imat dovoljno novaca….

– u dvije rečenice 3 greške.
– prvo nisam savjetnica, već najčešće pitam za savjete.
– kao drugo, ja sam tada kupovala INU na 2.100 – 2.200kn .
– kao treće na grobiju 1.000 savjetujem veliki oprez,
– jer koliko god cijena neke dionice bila i jeftina, ako to ide u bankrot tada Vam zbilja nitko ne može pomoći, ni dugoročnost pri investiranju.

– I love this game.
Pozdrav !


ivana7 |
…može li Vaše razmišljanje(neobavezno) do kuda bi mogao dogurati HT zadnji dan pred dividendu??? HVALA…

– realno bi bilo za očekivati 212,20kn.
– ali tržište je sve osim što nije realno.
– tako ako indexi krenu ka dolje, HT možemo očekivati oko 202-203kn, i jači otpor na 200kn.
– suprotno tome, euforija, e tada cijena može gore i prko 215kn.

– netko je napisao kako mirovinci nisu kupovali HT tjedan dana (nisam taj podatak provjerila),
– a mali sigurno svakodnevno u njega ne upucavaju tu lovu.
– bilo bi zbilja lijepo kada bi i nekom izvana bio interesantan po ovim cijenama.

– I love this game.
Pozdrav !

Čuj ja sam govorio na 3100 na jesen da je vrijeme za prodaju pa ste se ti i
sančo pravili dase i smijali se da od kud sad ja trabunjam …..da pa naravno
da si kupovala po 2100 ja sam po 1690 i nigdje to do sad nisam spominjo za razliku
od tu tvojih svakodnevnih ispada za smijurenje…….

još da dodam za ht on sigurno ide dole za 20 kn poslije day dividende…..nek bude 1q loš
vidjet ćeš kak ozbiljni investitori postaju neozbiljni….."ozbiljni investitori" ?????????
možda mirovinci ili ti i slični …….


Čuj ovo ivana savjetnik….umirem od smijeha, samo se sjeti svojih preporuka
za kupnju ine po 3000 na jesen prije ponude mađara…..nemrem bilivid koga se tu
kao pita za savjete…..
p.s. na grobiju 1000-1250 niko nemora savjetovat samo treba imat dovoljno novaca….

Ja sam tada intezivno pisao na temi INA. Nemogu se sjetiti da je Ivana poslala iti jedan post. Može link na tu preporuku ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Čuj ovo ivana savjetnik….umirem od smijeha, samo se sjeti svojih preporuka
za kupnju ine po 3000 na jesen prije ponude mađara…..nemrem bilivid koga se tu
kao pita za savjete…..
p.s. na grobiju 1000-1250 niko nemora savjetovat samo treba imat dovoljno novaca….

Ja sam tada intezivno pisao na temi INA. Nemogu se sjetiti da je Ivana poslala iti jedan post. Može link na tu preporuku ?

[/quote]

Ti si odvjetnik….vidiš da se sjećam nje i sanča kojeg više nema kad su se u talu
smijali da sam zakasnio na ini pa drukam na dolje, onaj zadnji trzaj prema 3150….
ipak ti nekaj ostane u sjećanju a pogotovo preveliko pametovanje ovakvih poput
ivane…..

Pa i ti se hvalio da si kupovao na crobexu 3700.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


još da dodam za ht on sigurno ide dole za 20 kn poslije day dividende…..nek bude 1q loš
vidjet ćeš kak ozbiljni investitori postaju neozbiljni….."ozbiljni investitori" ?????????
možda mirovinci ili ti i slični …….

– bravo, evo još jedan koji je otkrio toplu vodu.
– pratri ovu temu, a ne tu uskačeš kao padobranac.
– o tome se je tu i previše pisalo.
– samo treba nadodati i ono kako poslije dividende ide opet dividenda,
– ali tu ti je to nešto kao oročena štednja.

– koliki će diskont biti, nemam pojma, ali znam kako ću ga i ja gledati nadokupiti što jeftinije.
– niža cijena nosi i veći dividendni prinos u %.
– a tu ćemo imati i onih 10% dokupa od HT.
– e to je ono najinteresantnije za sve Vas koji ste tek sada otkrili toplu vodu.

– I love this game.
Pozdrav !




Čuj ovo ivana savjetnik….umirem od smijeha, samo se sjeti svojih preporuka
za kupnju ine po 3000 na jesen prije ponude mađara…..nemrem bilivid koga se tu
kao pita za savjete…..
p.s. na grobiju 1000-1250 niko nemora savjetovat samo treba imat dovoljno novaca….

Ja sam tada intezivno pisao na temi INA. Nemogu se sjetiti da je Ivana poslala iti jedan post. Može link na tu preporuku ?

[/quote]

Ti si odvjetnik….vidiš da se sjećam nje i sanča kojeg više nema kad su se u talu
smijali da sam zakasnio na ini pa drukam na dolje, onaj zadnji trzaj prema 3150….
ipak ti nekaj ostane u sjećanju a pogotovo preveliko pametovanje ovakvih poput
ivane…..
[/quote]

Svako ko kupuje dionice prema pisanju na internet forumima treba pomoć. Forumi su prije svega zabavnog karaktera. Ponekad možeš naletiti na neki post koji je dobra osnova za razmišljanje, ali ništa više od toga. Zbog toga nema razloga omalovažavati Ivanu ili bilo koga drugog na ovom forumu.
Što više različitih pogleda na istu stvar, to bolja osnova za razmišljanje o nekoj dionici.

Ja se dobro zabavljam čitajući njene postove, a ponekad naleti i nešto vrijedno razmišljanja. Prateći pisanje na ovoj temi ja sam zaključio kako je Ivana izgubila manje od drugih. Isto tako sam zaključio da to nije rezultat nekog njenog osobiti velikog znanja nego njen stil više ide uz njen defanzivni karakter. Žene su opreznije i s obziirom na stanje ekonomije ne bi bilo loše da više pišu na forumu.

Po mom mišljenju, držati INA-u na 3100 kuna je imalo smisla. To je u tom trenutku bila jedina dionica na kojoj se moglo zaraditi. Na kraju se ispostavilo da su oni koji je nisu prodali izgubili 9,67% moguće zarade, a da su oni koji su je prodali i ušli u druge dionice izgubili u narednih mjesec dana preko 30% (ATPL, INGR, ….). Naravno najbolje su prošli oni koji su prodali na 3100 i ostali u cashu, ali takvi su rijetki.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pošto je ovo tema best-buy, možda da započnem priču o kupovini zlata, srebra, bakra, pa čak i do

brašna, alkohola, konzervi……

Evo da malo vidimo šta stručnjci preporučuju.

Top 10 Guide To Survive Hyperinflation (Beta)
Vaš link


Pošto je ovo tema best-buy, možda da započnem priču o kupovini zlata, srebra, bakra, pa čak i do

brašna, alkohola, konzervi……

Evo da malo vidimo šta stručnjci preporučuju.

Top 10 Guide To Survive Hyperinflation (Beta)
Vaš link


Haha ovo je dobro.
Kako uštediti na kući;preseli kod rodbine..a možeš i u šator:) jednostavno genijalno [thumbsup]

sijem žito raste grahorica

Da se vratimo na best buy temu.
Tko ima strpljenja i dovoljno šuške mislim da treba iskoristiti ovaj gubitak i ogromna ulaganja Ine u obnovu rafinerija pa ubaciti tu dionicu u portfelj.
(naravno nema garancije da ju neće za koji mjesec srušiti na još niže razine u slučaju da opet nastane strka, panika i opća bježanija u cash, a da li će se to desiti neka svatko sam procijeni)


Da se vratimo na best buy temu.
Tko ima strpljenja i dovoljno šuške mislim da treba iskoristiti ovaj gubitak i ogromna ulaganja Ine u obnovu rafinerija pa ubaciti tu dionicu u portfelj.
(naravno nema garancije da ju neće za koji mjesec srušiti na još niže razine u slučaju da opet nastane strka, panika i opća bježanija u cash, a da li će se to desiti neka svatko sam procijeni)

Mislim da je to daleko bolja kupnja od HT.

Dapaće prodati HT i kupiti INU.

Ali da može niže .Može.Uvijek može i sve može biti niže.O tome odlučuje oni gore.

To me ne interesira jer smo na to oguglali.

Intersira me tko će gore prije i tko će manje doli,ako krene doli..Dionice su moj izbor dok crobex
ne udre barem 3.000.A neće svi rasti prosječno 100%.Neke će i niže.

Ali nadam se da za INU ima vremena,a sada se treba odlučiti za dionice koje će izbaciti dobro izvješće
za IV Q.Sutra i preksutra dan D.

Pa koja je ovo burza.Gotovo pa svi čekaju zadnji dan za izvješće.Ne možeš okrenuti istu lovu
desetak puta a da se kladiš na ozvješća.Ne daju špekulantima šansu.A špekulanti su toč burze.
Triba ih njegovati ko cviće u pitaru.A ne ovako.Sram ih bilo sve skupa.


Intersira me tko će gore prije i tko će manje doli,ako krene doli..Dionice su moj izbor dok crobex
ne udre barem 3.000.A neće svi rasti prosječno 100%.Neke će i niže.

Našao si neki drugi hobi u međuvremenu ? To bi moglo potrajati

Inače mislim da se do 31.03. mora predati samo statistički izvještaj. Ostalo može do 30.04. Točno ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close