Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

yieldchaser, 07.05.2020. u 12:38

trenutni osobni best buy – ZABA.

Možda na nekoj drugoj burzi; na ovom jadnom čemeru od ZSE će se teško opet vratiti >60.

Da je u SAD-u već bi bila 80, ovako mrcvarenje.

Kupio sam na 52, 50, 49, 46…. ako nastavi padati, nastavit ću kupovati.

Pored ATGR , ERNT LUrA, zasigurno mi je ZABA jedna od dražih prilika.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

vjerojatno ste u pravu. u ovom trenutku mi se čini povoljna. s Podravkom sam dobro pogodio u ožujku. 500 komada po 331kn. lijepa cijena sad, sa puno potencijala za nazad na 500, a i više. i još sitna dividenda, ali ok prinos na tako jeftinu kupnju. kad bacim osvrt unazad PODR je u biti bila pravi besr buy. tu je kolegica banana bila u pravu. ja namjeravam dugoročo bit u PODR, kao i u svemu što trenutno imam. također namjeravam dokupljivat ZABU ako se ovaj trend nastavi. kad se sva prašina slegne, bit će obilatih dividendi. a kad će to bit, to je pitanje za 6 milijuna dolara. zato dugoročno ZABA buy&hold forever. ne bih ju prodao ni na 80…

Trenutno ova tem ne igra.

Moj mladji brat Neo kaze sell sell i samo sell. Tmurni oblaci se nadvijaju nad ZSE.

Slijedi nam jos 1 propad indeksa. Nadam se da ce kvota 1000 na Crobexu izdrzati

prvi put u zadnjih 10 godina sam 98% u cashu …sve pliva u neizvjesnosti …opće ne vidim pozitivne signale za rast  …a optimist sam uvek …zaledio se i čakanje je …trend…

Budimo realni:

Postoje firme koje vrijede ulaganja i svaki propad na njima ce se kupovati. I te iste firme za 2-3g. vrijedit ce mozda i dvostruko.

Al postoje firme koje su lose, konstantno posluju s minusima i iste ce pasti.

Na djelu je selekcija.

salt, 13.05.2020. u 16:51

Budimo realni:

Postoje firme koje vrijede ulaganja i svaki propad na njima ce se kupovati. I te iste firme za 2-3g. vrijedit ce mozda i dvostruko.

Al postoje firme koje su lose, konstantno posluju s minusima i iste ce pasti.

Na djelu je selekcija.

 

vidi se kako je i pokvareni sat točan dvaput na dan.

janlana, 13.05.2020. u 15:40

prvi put u zadnjih 10 godina sam 98% u cashu …sve pliva u neizvjesnosti …opće ne vidim pozitivne signale za rast  …a optimist sam uvek …zaledio se i čakanje je …trend…

pametno…jer kad krenu brutalna izvješća o padovima svjetskih gospodarstava pa kad krenu još brutalniji padovi tržišta to će biti lavina koja se dugo neće zaustaviti….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Tko se nije skrio u cashu nije bio. Idemo ostro dolje

Ak su svi u kešu, tko će prodavati dionice i rušiti cijenu?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

BudFox3, 14.05.2020. u 19:12

Ak su svi u kešu, tko će prodavati dionice i rušiti cijenu?

👌👏👏👏

Mislim da je ovaj na DLKV pri kraju. Isto tako i na Saponiji Erste sa 7000kom ostao na svega 500-700 kom.

Eto to je trenutno best buy.

 

S obzirom na novinske članke i da se ne očekuje novi val korone, mogao bi i RIVP poletjeti do 26 kn.

salt, 14.05.2020. u 16:15

Tko se nije skrio u cashu nije bio. Idemo ostro dolje

A bas te ide s prognozama, aj probaj sljedeci put napisati suprotno od onoga sto mislis 🙂

salt, 15.05.2020. u 10:16

Mislim da je ovaj na DLKV pri kraju. Isto tako i na Saponiji Erste sa 7000kom ostao na svega 500-700 kom.

Eto to je trenutno best buy.

 

Dakle best buy je zato što bježe iz loših pozicija?

Dlkv, ddjh odugovlače sa stečajem već 5 godina, sapn ne može na milijarde prihoda skupiti 10 kn dobiti niti isplatiti štogod dioničarima. A na ZSE je to dosta bitno. Ako je već burza mrtva i dionica ne mrda, barem da divka kapne.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Kolega dragi, imali ste Saponiju na 460 i na 370kn i niste prodali. Cijena je sad na 230kn i to je po meni jako jako povoljno. Jer je na samo 0.4 BV, razduzivanje opada ( s vremenom ce dovesti do dividende) i imaju 2 jokera za prodaju: Marasku i Kandit koji sami vrijede trenutne cijene dionice. K tome jedini prodavac je ispucao skoro sve i ostao na ispod 850kom. Kad i to potrosi cijena ce naglo prema 300 kn jer zaboravljate i na novog dionicara Adikko bank.

S druge strane imate također  Hpb i Lkpc koje se kao i Saponia trze na niskih 0.35 do 0.42 BV. Smatram da ce iste ostvariti solidan rast do kraja godine.

Ne treba zaboraviti niti Podr koja ako dodje do prodaje (drzavi treba love) moze i preko 700 kn.

Dakle po meni su to fundamentalno najjeftinije dionice na ZSE i zato sam ih kupovao.

Ne vjerujem u losa poslovanja istih u naredno vrijeme. Dapace ocekujem dobra izvjesca.

Od ostalih dionica tehnicki Vlen izgleda dosto dobro kao i Dlkv. Tu je i Opte meni zanimljiva na 4.5 kn kao i Ernt.

Atpl, Ddjh i IGH mogu imati potencijal rasta, al prve dvije prodaje Cerp koji ima brdo toga, stoga cekam. Atpl ima negativan trend i ne ocekujem da pozitivno posluje naredno vrijeme, sto ce dodatno rusiti cijenu. Igh dionicar koji ima jos preko 30.000 kom. Iako Igh postaje sve stabilnija firma. Ali i dalje nema interesa.

 

New Report

Close