Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Problem u Grčkoj je isti kao i u Hrvatskoj .

Kolonizatori su Grčkoj obilato davali kredite iako su znali da te kredite (šarene bezvrjedne tiskane papiriče) i skupu kamatu Grci neće moći vratiti .

S tim kreditima Grci su kupovali robu od svojih Kolonizatora , a Kolonizatori su razvijali svoju industriju , svoje gospodarstvo i zapošljavali svoje radnike .

Ti krediti su uzrok propasti gospodarstva i povečanje broja nezaposlenih .

Sada je jedino ispravno da Kolonizatori otpišu dio kredita svojim Kolonijama (Grčkoj , Hrvatskoj…) i da Kolonizatori poćmu uvoziti jednaku vrijednost roba iz Kolonija koliko i izvoze , u omjeru 1 : 1 .

Ništa se nije promjenilo od prošlih stoljeća u odnosu Kolonija i Kolonizatora .
I sada Kolonizatori nastoje izvuči što više vrjednosti iz svojih Kolonija (Grčke , Hrvatske…)

.

Momci, sve ste skontali, ne mogu oni vas za nos vuć. [thumbsup]
Stari su dobili još 6 mjeseci u kojima se ništa promjenit, a onda kad vrisne pjesma od plamena i žara
http://www.youtube.com/watch?v=x6cW779sBF8&feature=related
SYRIZA! SYRIZA! SYRIZA!

Problem u Grčkoj je isti kao i u Hrvatskoj .

Kolonizatori su Grčkoj obilato davali kredite iako su znali da te kredite (šarene bezvrjedne tiskane papiriče) i skupu kamatu Grci neće moći vratiti .

S tim kreditima Grci su kupovali robu od svojih Kolonizatora , a Kolonizatori su razvijali svoju industriju , svoje gospodarstvo i zapošljavali svoje radnike .

Ti krediti su uzrok propasti gospodarstva i povečanje broja nezaposlenih .

Sada je jedino ispravno da Kolonizatori otpišu dio kredita svojim Kolonijama (Grčkoj , Hrvatskoj…) i da Kolonizatori poćmu uvoziti jednaku vrijednost roba iz Kolonija koliko i izvoze , u omjeru 1 : 1 .

Ništa se nije promjenilo od prošlih stoljeća u odnosu Kolonija i Kolonizatora .
I sada Kolonizatori nastoje izvuči što više vrjednosti iz svojih Kolonija (Grčke , Hrvatske…)


Ajmo sad realno…Grci su godinama živjeli iznad svojih mogućnosti.
Jest da nisu imali isti start kao ostali u Europi, ali ipak…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Ti krediti su uzrok propasti gospodarstva i povečanje broja nezaposlenih .

Sada je jedino ispravno da Kolonizatori otpišu dio kredita svojim Kolonijama (Grčkoj , Hrvatskoj…) i da Kolonizatori poćmu uvoziti jednaku vrijednost roba iz Kolonija koliko i izvoze , u omjeru 1 : 1 .

Nitko ih nije prisilio da s tim kreditima sebi placaju neogranicena socijalna prava i trose pare na luksuz umjesto da ih ulazu u stvaranje dodatne vrijednosti i poticanje proizvodnje. Kao sto ni nas nitko nije silio da kredite trosimo na placanje vojske glasaca zaposlenih u javim sluzbama, lazne branitelje, jamstva sustavima koji nikada nece moci samo sebe uzdrzavati (brodogradnja) umjesto da ih ulazemo u poboljsanje infrastrukture, poljoprivredu i obnavljanje industrije.

Strani kreditori su nam samo dali tu mogucnost da dobijemo kredite, kao i Grci, a sta cemo uciniti s njima je bila nasa odluka. Zato je jedino ispravno da se svi krediti MORAJU vratiti. Drugacije se ljudi nece nauciti odgovornosti za svoje postupke! Uzrok propasti je nedostatak obrazovanja i odgovornost korisnika kredita a ne "kolonizatori".

Trenutno najpotcijenjenije su dionice koje su na all time low nivoima, dakle one imaju preduvjet za veliki rast. DIOK-R-A i FNVC-R-A.

Pogledjate P/B i DCF analizu i bit će Vam jasno. ( ili neće ) [lol]

WWW.KUCILOORO.COM

Tako je. Sad ti strani kreditori trebaju snosit odgovornost za svoje dugogodišnje neodgovorno ponašanje prema svojim klijentima i vlasnicima.

Podržavam stav g Jamesa. [thumbsup]


Trenutno najpotcijenjenije su dionice koje su na all time low nivoima, dakle one imaju preduvjet za veliki rast. DIOK-R-A i FNVC-R-A.

Pogledjate P/B i DCF analizu i bit će Vam jasno. ( ili neće ) [lol]

Zbog čega su na ATL-voima?

Zbog volatilnosti tržišta ili zato jer firme ne rade što bi trebale – zarađivati novac kroz poslovne aktivnosti?

DCF za Dioki? A što ćete vidjeti iz toga?

PB je jasno nizak baš što "book value" ne zarađuje ništa.

Možda sam u krivu. Dioki ipak nebih dirao sa štapom.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Best buy – Hrvatska.

– danas imamo win-win situaciju.
– pobjeda Španjolske 1.75 i pobjeda Italije 1.30 , ukupni tečaj 2.27 .
– u ovoj okladi svakako ste dobitnici.
– ako prođe oklada imate novce, ako ne prođe radujete se našima i pjevate u boj, u boj za narod svoj.

– idealno bi bilo 2:2, tečaj 8, španjolci izbacuju direktne konkurente talijane, a mi idemo dalje.
– svi zadovoljni.

– I love this game.
Pozdrav !

ne smiješ se na to kladiti, pratit će te nesreća sljedećih godinu dana [lol]


Tako je. Sad ti strani kreditori trebaju snosit odgovornost za svoje dugogodišnje neodgovorno ponašanje prema svojim klijentima i vlasnicima.

Otpis dugova od 60% je već izvršen?Ili treba 100%?
Ja sam dvaput uzeo kredit manjeg iznosa od banke,namjena nije bila za osobnu potrošnju,sve uredno vraćeno uz malo discipline.Sad nemam kredite,čak ni kreditne kartice.Niti nemam potrebu da ih uzmem.Jedino u slučaju bolesti.
I nisam nikad kukao da sam ugrožen,niti vikao da su bankari fašišti,nitko mi nije bio kriv.Odgovoran sam za svoje postupke.

"Only dead fish swim with the stream"


Tako je. Sad ti strani kreditori trebaju snosit odgovornost za svoje dugogodišnje neodgovorno ponašanje prema svojim klijentima i vlasnicima.

Prvo najveci kreditori su Grcki mirovinski fondovi i grcke banke.

Sigurno da bi bilo najpostenije da kreditori prihvate gubitak. Medutim, u tom slucaju bi ostalo jako malo onih koji su spremni kupovati dug drugih zaduzenih Europskih zemlja, ukljucujuci Hrvatsku. Mislim i sada ih je jako malo.

Zamisli sta bi se desilo kada bi Hrvatska izgubila pristup kreditima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Best buy – Hrvatska.

– danas imamo win-win situaciju.
– pobjeda Španjolske 1.75 i pobjeda Italije 1.30 , ukupni tečaj 2.27 .
– u ovoj okladi svakako ste dobitnici.
– ako prođe oklada imate novce, ako ne prođe radujete se našima i pjevate u boj, u boj za narod svoj.

– idealno bi bilo 2:2, tečaj 8, španjolci izbacuju direktne konkurente talijane, a mi idemo dalje.
– svi zadovoljni.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivka,

Sva si u kladionicama. Je li dobivas ili gubis do sada ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Zamisli sta bi se desilo kada bi Hrvatska izgubila pristup kreditima.

otrijeznila bi se, kao i grčka i kao svi ostali koje to još čeka.



Zamisli sta bi se desilo kada bi Hrvatska izgubila pristup kreditima.

otrijeznila bi se, kao i grčka i kao svi ostali koje to još čeka.
[/quote]
Grčki vanjski dug je veći od grčkog javnog duga, tako da nisu grčke banke, osiguranja i fondovi najveći kreditori. Daleko najveći pojedinačni kreditor je ECB.

New Report

Close