Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja bi još malo vidio što će bit sa grcima i španjolcima , pa onda dobro uletit….

Ako su opstali zadnjih 10.000 godina, valjda će i ove [cool]

A Barcelona će i dalje razvaljivati….

@Mida, Falco – moje je iskustvo da pričekam kada vlada ova "panika".

Vrlo često nakon ove "buke" slijedeće razdoblje bude vrlo dobro.

Možda griješim i "svijet propada"!

CNBC BLOOMBERG I REUTERS vole "bubati" priče svakih 5 minuta da postignu gledanost.

Ipak, USA jobs report je bio loš ali ne očekujem katastrofu, bio je i vrlo dobar početkom godine pa nije sve sada bajno..

Samo malo strpljenja:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@domach 1984

problem je što postoji novinari kao ovi na Seebiz-u koji otvoreno, godinama, stimuliraju paniku u oba smjera u vremensskim intervalima. Jednu te istu temu uokvire u 10 raznih članaka s bombastićnim naslovima i sve tmurnijom pozadinom, a još samo trebaju da napišu kako Zagrebačka burza je pogubila sve vlasnika vrijednosih papira i tko danas proda ima nešto ostali ništa.

Kakve veze imaju problemi ekonomije Grčka i Španjoslke s ičim ? Sve što se može desiti je da banke popuše kredite koju su im dali i idemo dalje….

@ Mida – ja mislim da "stvarno2 problemi Grčke i Španjolske imaju veze na same yield curvove, vidiš da su svi kratkoročni yieldovi visoki – što je uvijek znak problema.

Ali naravno da se ekonomija širi i steže – pa to je bit – ti ciklusi ekonomije.
Rasta je u Grčkoj bilo puno, gotovo 7 godina visokih GDP stopa rasta, laž i prijevara sa Goldmanom i prodajom currency swapova koji su se kasnije evidentirali na deficitu budgeta.

Naravno tu krivim i Goldman Sachs – znali su da "zaobilaze" Eurostat ali to je "ok" i "u redu" – tako bar ispada.

Grčka je napravila dosta varanja za ulazak u Euro i uživala je malu razliku zaduživanja iznad Njemačke. Sve to dođe na naplatu ako država nema pokriće u pouzdanosti, izvoz i razvoju.

Kao i firma koja je na burzi "skupa" bez rezultata i pokrića – krah je neminovan.

Ali, kada cijene dionica rastu novine to podižu na 3 potenciju kada padaju opet rade isto.

Više mi se gadi manipulacija medija.. imaju jako kontrolu tržišta.

Pa pogledajte izvještavanje CNBC-a o izborima u Grčkoj.

Prvo pobjeđuju Lijevi pa Desni sada obje strane?!?!?

Neka je i kriva GRčka ali ovi mediji bi trebali biti puno reguliraniji nego što jesu.

Inače, ekonoija je ciklična i bitno je da se stvari resetiraju… tko ne očekuje pokoji default tu i tamo bolje neka ne investira.

Ako dobijem kritiku da nije ovo stvar samo Grčke i SPA nego i Eurozone – vjerujte mi Euro ostaje.
Naravno, dobro je pritisnuti euro putem USA medija i pojačati dolar. Ne bi bilo dobro da Euro preuzme neke "vjekovječne"uloge. Ipak, slab euro je i prilika za kompetitivnost.. ugl puno se toga offseta jer ekonomija ima uvijek dvije strane – samo ovako prenaglašavati neke stvari kao propast svijeta – je glupost.

Skoro sam danas kupovao.. još ću pričekati malo.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Kolega što vi znate o mojoj logici i tko ste vi da procijenjujete moju zrelost, puna mi kapa vas tu zrelih.. Kažem da mi keš odgovara, jer mislim da će biti još veće rasprodaje, zbog Španjolske, a bome i Grčke, a nisam ni prije mjesec dana nešto kupovao, kako zaključujete, zapravo češće prodajem, provjerite moje topice i onda možemo dalje, nemojte zaklljučivat s premalo informacija, a do tada molim da se suzdržite, no hard feelings! [sealed]

pišem samo na dionicama koje držim..

ivane,

znači, kupuješ kad raste, a prodaješ kad pada ?


@domach 1984

problem je što postoji novinari kao ovi na Seebiz-u koji otvoreno, godinama, stimuliraju paniku u oba smjera u vremensskim intervalima. Jednu te istu temu uokvire u 10 raznih članaka s bombastićnim naslovima i sve tmurnijom pozadinom, a još samo trebaju da napišu kako Zagrebačka burza je pogubila sve vlasnika vrijednosih papira i tko danas proda ima nešto ostali ništa.

Kakve veze imaju problemi ekonomije Grčka i Španjoslke s ičim ? Sve što se može desiti je da banke popuše kredite koju su im dali i idemo dalje….

Tim novinarima se uvukao strah u kosti još 2008 god. Nisu ni mogli zamislit što će se desiti i za 10 života neće biti u plusu. Tako da im je sada ovo hrana za dušu i tijelo.



@domach 1984

problem je što postoji novinari kao ovi na Seebiz-u koji otvoreno, godinama, stimuliraju paniku u oba smjera u vremensskim intervalima. Jednu te istu temu uokvire u 10 raznih članaka s bombastićnim naslovima i sve tmurnijom pozadinom, a još samo trebaju da napišu kako Zagrebačka burza je pogubila sve vlasnika vrijednosih papira i tko danas proda ima nešto ostali ništa.

Tim novinarima se uvukao strah u kosti još 2008 god. Nisu ni mogli zamislit što će se desiti i za 10 života neće biti u plusu. Tako da im je sada ovo hrana za dušu i tijelo.
[/quote]

Novinarima su najdraži naslovi tipa:
Američki ulagači u strahu od podataka o zapošljavanju…
Američki ulagači u strahu od izbora u Grčkoj…
Američki ulagači u strahu od stavova političara sastanka G8…
Američki ulagači u strahu od potencijalnog rata u Iraku…
Američki ulagači u strahu od Kineskog potcjenjivanja yuana…

onda krene serija članaka sličnog tipa i evo ti krivulja na indeksima sa "doom day of the year" ili Mayanska proročanstva i sl.

Rezultat ovakvog stvaranja klime (lobiranja) ionako znate….

Iako ne poričem globalni sistemski rizik, ali on postoji od Hirošime ’45!

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

Poštovani!
Treba odati sve ljude koji manipuliraju tržište dionica u Hrvatskoj!
I to sve možete uz vrlo malo uloženog kapiutala!

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Mene samo brine pad nezaposlenosti i pad bdp-a u Hrvatskoj. Ova svijetska prikazanja nisu bitna, jer i tako na Zse ulaže nas stotinjak sa foruma. Tek kad budemo par godina rasli stopama od 3-4% možemo očekivati i strelovit rast dionica.


Trenutni best buy je keš!

malo kasno palis [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


ivane,

znači, kupuješ kad raste, a prodaješ kad pada ?

Znaš ono "moment" i te priće 😀

...

Best buy ?

Već sam više puta pisao da treba ulagati u :

1. vlastiti posao , tvrtka , obrt , OPG…
2.nekretnine , more , Zagreb…
3.zlato

a vi navalili na financijski inženjering zvan burza i dionice .
Zar vam nije bio dovoljan poučak 2008. ?

Uvođenjem poreza na dividende 20 % + 12 % + prirez Zgb 18 % ova Vlada vam je jasno dala do znanja da Hrvatskoj netreba tržište kapitala .

.

Na burzi nema logike većinom bude suprotno od onoga što misli većina. [thumbsup]

Upravo tako, sve suprotno od tebe je garantiran uspjeh. Bez uvrede!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close