Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da probam pogoditi 1,2,3,4-tu[smiley2]

U tom trenutku bilo je 2,3,4 i 6 al sam se u međuvremenu nekih rješio
[smiley1]

Komentar trgovanja – vrlo očekivano, 50% sam u cashu a 50% u dionicama koje u ožujku nije bila zahvatila euforija pa bi ih zato mogla zahvatit u travnju [smiley9]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Kada će napokon gospodin Znanac pregrickati i preko 700 kn taj Finvest? Već nas umara to grickanje.[smiley1]

Eh taj Marijan kolega frishki. I meni su već utrnuli zubi od čekanja.

Inače u novim GFI iznenadio me izvještaj TNSA pa sam dokupio određenu količinu. Izvještaj je odličan i po meni trebalo bi dokupljivati dionicu jer će u 1q 2007 godine ući izvanredni prihod od prodaje Kvarner banke.

Također prema nepotvrđenim informacijama koje ste naravno već svi čuli o prodaji ADRS i ovršnom prijedlogu SNHO prema HFP-u moglo bi biti rasta i za ove dvije dionice.

Od ostalih savjetujem da obratite pažnju na SNBA, FNVC ( za koji mislim da GFI obzirom na dobit neće biti odličan zbog velikih ulaganja, ali bi zato prvi kvartal trebao biti vrlo dobar ). I naravno VIS zbog FIME:.

Ako imate viška novaca a ne želite trgovati u regiji preporučam novi fond FIMA MAXIMUS. ( na stranicama http://www.fgi.hr možete pratiti rast imovine fonda iz dana u dan )

Ako pak imate slobodnog vremena predlažem čitanje ovih knjiga :

1. Luka Rajić: Alkemičar

2. Jako Andabak: Revalorizacije kroz povijest

3. Marinko Paić: Mojih prvih 100 stečajeva ( primjeri iz prakse )

Pozdrav ![smiley2]

svaka čast…

nema mi druge nego se zae..ti

Ali znate kako kažu: tko se jednom na TNSA opeče i na SNHO puše [smiley2]

Kolega znanac, premda nisam preaktivan na ovom forumu (nadoknađujem to na drugom) iskoristio bih priliku postaviti pitanje o Maistri. Svi bruje o preuzimanju Adrisa a jedan od većih dobitnika u cijeloj priči bila bi upravo ona. Dobro, već je na 4 booka ali nije jedina… U svjetlu informacija s kojima raspolažem (a koje bih htio dodatno provjeriti) to nije kraj priči, čeka nas još uzbuđenja. Inače, smatram da vam je odabir nadolazećih dioničkih zvijezda dobar, posebice dosta očekujem od SNBA, ovo nije sve od nje.


1. Luka Rajić: Alkemičar 2. Jako Andabak: Revalorizacije kroz povijest 3. Marinko Paić: Mojih prvih 100 stečajeva ( primjeri iz prakse ) Pozdrav ![smiley2]

ha hah ah haha hah ha hahaahhahahahahaha

I love the Smell of Profits in the Morning

znanac: ” 1. Luka Rajić: Alkemičar

Mislim da se zove MILKEMIČAR

[color=black][/color]

Ja pak predvidjam u slijedeca 3 dana (racunajuci i danasnji) rapidan ras kolesterola (KLST-R-a) i alkohola (ALKH-L-A) u krvi mnogih dionicara [smiley2]

sve prognoze točne! [smiley2]


Ja pak predvidjam u slijedeca 3 dana (racunajuci i danasnji) rapidan ras kolesterola (KLST-R-a) i alkohola (ALKH-L-A) u krvi mnogih dionicara [smiley2]

Ima dioničara kojima taj postotak u krvi nikada ne opada, naročito ovaj drugi.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


6. PZC ( zna se )

Znance, ovaj tjedan nisi spomenuo PZC, sto znaci da se iskrcavas?

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Zna se.

Je,je baš će se sad neko mudar iskrcavati… Jeste gledali neki dan Otvoreno, (Mislav Bago) – gosti su bili ekipa iz građevinskog miljea hrvatskih cesta, i nekipolitičari?! E pa ako jeste, uz već objavljeno FI, situacija će vam se malo rasvjetliti! Pozdrav i vidimo se.. iznad 4500. [smiley2]

znanac:

6. PZC ( zna se )

Znance, ovaj tjedan nisi spomenuo PZC, sto znaci da se iskrcavas?

Moram primjetiti da na ovom forumu kad god nešto pišeš o nekoj dionici ili se iskrcavaš ili dokupljuješ.
Nije mi jasno čemu takve precepcije i razmišljanja.

Recimo kod nekih dionica kad npr. napišeš da INDD ima loš FGI odmah optužba za dokup. Kad iziđe netko iz prvih deset odlično. Kad uđe još bolje. Kad napišeš da TNSA ima dobro izvješće opet ne valja.

Uvijek “dokupljuješ” ili se “iskrcavaš” ???

Možda malo previše “paranoje”.

Ok, however ovog tjedna očekuje se još desetak godipnjih izvješća pa onda opet u iščekivanja 1Q.

U zadnje vrijeme zbog naglog rasta tržišta sve je više “napuhanih dionica ” trženih na 3-6 book-ova.

Ja predlažem ulaganje u još desetak dionica ispod BV jer kad tad te će dionice odraditi rast iznad booka.
Neću navoditi koje su to jer ih sami možete lako pronaći ( da ne bi bilo iskrcaj-dokup ).

Pozdrav svima i uspješno trgovanje sutra.

New Report

Close