Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo s Inom si opisala točno ono kaj sam i ja radio. I još je kanim i dalje kupovati.
Vozdra

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


ivana7: ” …što savjetujete za kupnju ili prodaju… ” Kupi ono što ti je najviše opalo a prodaj ono što ti je najviše naraslo.

Slažem se, naročito ako za pad / rast nije bilo posebnih razloga.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


ivana7: ” …što savjetujete za kupnju ili prodaju… ” Kupi ono što ti je najviše opalo a prodaj ono što ti je najviše naraslo. [/quote – maloprije dobila na p.p. istu takvu preporuku, moj komentar je bio: – to ti je taktika by gospodin Mreich. – moja taktika je skroz drugačija. – puno u sigurnu dionicu tipa INA, pa onda disperzija s min. 20 -30 ostalih dionica radi disperzije. – igram se i s gubitašima, imam dosta toga u PTKM i DDJH. – u “sigurnim” dionicama koje će malo rasti ipak najviše, sigurnost mi je na prvom mjestu, zarada na drugom, ali ipak postižem odlične rezultate. – moja taktika se razlikuje od Vaše jer ja dosadne dionice koje mi ne rastu ili sporo rastu, prodajem i kupujem, ako uspijem uhvatiti one koje već imam i kupujem ih dok rastu, ne znam jeste li me razumjeli, np. u INU sam ušla s dosta paketa, kasnije kako se dizala u više navrata sam je opet puno nadokupljivala, sada je sve to ispalo super, samo neznam kada bih je morala početi prodavati. – sviđa mi se ona Vaša taktoka prodati pa kupiti, upravo je ovih dana sprovodim. Pozdrav !

Dvije stvari:

1. Spmenuti Đuro ti više nije gubitaš i
2. Nutra van je često vrlo dobra taktika. [smiley1]

La vita e bella!


Mozda je i polako vrijeme za uprosjecavanje prema gore i ulazak u cash

– kud sad ti s tom reklamom.
– pusti nas da zaradimo još 10 – 20%.

– moje je mišljenje, da na bankama još ima previše keša.
– taj keš polako dolazi na burzu, individualno ili kroz investicijske fondove.
– bila je PLVA pa INA, pa sve novina su pune članaka o dionicama i dobitima na burzi, tako da očekujem još veća ulaganja na burzi, a fondovi kupuju, pa nije njihov novac, novac je od investitora, a oni rade samo za proviziju, tako da će upravo njima biti u interesu što veće cijene.
– manjih korekcija će sigurno biti.
– a još kad dođe HT koliko će tek tada biti novih investitora.
Pozdrav !


” Dvije stvari: 1. Spmenuti Đuro ti više nije gubitaš i 2. Nutra van je često vrlo dobra taktika. [smiley1]

– DDJH kupovala na 100kn pa nadokupljivala na 140kn, pola prodala na 160kn, pa ponovno nadokupljivala na 140kn, dosta interesantna dionica, a pomalo se počimam kužiti i u tenkove koje će proizvoditi, ali nedostaje taj ugovor, ako ga dobiju ode to na 300kn.
– i na PTKM pišu da nije više gubitaš da su dugovi sanirani, kad dođe do ove privatizacije ode cijena.
– nemoj mi samo reći da i INDG nije gubitaš, samo tih dionica imam jako malo, a i on ludo raste, takvo ti je naše tržište.
– ja imam par solidnih firmi što se tiče dobiti i financija, a cijena na istom, što ćeš gubitaši su in i šteta ih je ne imati, bar dok rastu.
Pozdrav !


…a fondovi kupuju, pa nije njihov novac, novac je od investitora, a oni rade samo za proviziju, tako da će upravo njima biti u interesu što veće cijene…

Zapravo im je svejedno, veće cijene (porast indeksa) ili više novih ulagača (porast volumena). Društvo za upravljanje ubire određeni postotak godišnje od ukupne imovine fonda.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


” Zapravo im je svejedno, veće cijene (porast indeksa) ili više novih ulagača (porast volumena). Društvo za upravljanje ubire određeni postotak godišnje od ukupne imovine fonda.

– ulazna provizija, provizija za vođenje, za gubitke ne odgovaraju.
– i ta industrija će u narednim godinama, desetljećima samo rasti.

– imati takaf fond, a ne se mučiti samostalno na burzi.
– uložiš u dionice 2.000.000kn osnuješ fond i za godinu dvije živiš od tih provizija.
– moje puste želje i snovi, šteta što nema zainteresiranih.

– Gospodine Mreich, a da ja i Vi osnujemo jedan fond 50 : 50, i vi ga vodite, i tu još uključimo gospodu Znanca, Qarka… (plaćamo ih za savjete) ili uključimo u igru.
Savjeti su dobrodošli !

Čim ja dam zanimljivu ponudu ili okladu nema nikoga.

– ništa sada čekam gospodina Nathana da da ime fondu “Pušiona”d.o.o. ili ima i drugih prijedloga.

Poštovana gospođo,
Podsjetila ste me na već zaboravljeni “financijski inžinjering” i “lanac Sv.Antuna”…
Šalim se, drago mi je da Vam dobro ide a ni ja se ne žalim…

[color=black][/color]


Čim ja dam zanimljivu ponudu ili okladu nema nikoga.

– ništa sada čekam gospodina Nathana da da ime fondu “Pušiona”d.o.o. ili ima i drugih prijedloga.


Imam ja prijedlog. Da vam se pridružim. [smiley2][smiley2][smiley2]

Nek se zove “To Two” fond.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Kad već svi govore o tomu, i ja mogu potvrditi da sam napisao nekoliko argumentiranih postova o PTKM na tom forumu, ali su mi ih brisali u vrlo kratkom roku, a nakon toga su mi blokirali mogućnost pisanja. Vrlo bolesno i jako netolerantno. Iako nijednu jedinu glupost, niti uvredu nisam napisao. Zato mi više ne pada ni na kraj pameti dijeliti moje mišljenje i znanje s drugima, što se tiče tog foruma… Dok mi se moderatori ne ispričaju.

Ljudi dajte se skulirajte, baš zato jer ste bili agresivni možda ste uskratili “kvalitetne” informacije svojoj ciljanoj publici.

Moj pik SNBA, mogla bi probiti 400 u kratkom roku, šteta da sam prodavao sitno na 360, TNPL kratkoročno 4100.

Kada sam te pitao za SNBA dok je bila na 380,00 prije par mjeseci zašto bi trebala rasti, rekao si da te ne gnjavim jer ti dobro znaš da ide preko 400,00 kuna, na kraju je pala na 340,00 kuna. Ako drugi navlače kao što ih stalno prozivaš što si onda ti. Ti si navlakač x 10.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

New Report

Close