Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



iako cesto ne posjecujem ovu temu , malo cu se osvrnuti na forumase…

Vidim da se ucestalo spominju grupe, sindikati, udruge…
dragi moji, svi vi koji tako mislite, za vas nije drugo nego da novac povucete s burze i kupite novi auto, stan, veceru bilo sto jer sve je bolje nego izgubiti tu lovu…
a nacin na koji mislite da burza funkcionira je potpun o kriv i odvest ce vas nepovratno u velike gubitke…
Na kraju krajeva svi oni koji su uspješni na ovome forumu( Conan o brian, Plavi, Flayer, Ivana7, Geonimo, Vipy…).svi redom imaju znanje i uspjesni su burzovni igraci..
Neki trguju na tehnicku, neki na iskustvo, neki na fundamente, ali bitno je da u konacnici svi zaradjuju( to nije tesko uociti, ako pratite njihove tipove koje su savjetovali)…
Sve njih, osim Ivane poznajem i osobno, te mogu reci da imaju VELIKO znanje iza kojeg stoji puno ulozenog truda…
Zato i nije fer kad nekog prozivate jer on ovo ili ono…moze vam se on ili ona svidjati ili ne svidjati karakterno, biti kulturan ili bezobrazan, ali ovdje je jedino mjerilo kad se na kraju godine podvuce crta i vidi stanje na racunu..
A oni su u tome uspjesni..
Stoga, malo vise postovanja prema tim osobama, ako nista drugo, zbog vlastite koristi


A tko je to osporio i tko kaže da kolege Conan o brian, Flayer, Geonimo, Vipy ima njih još nisu veliki i dobri igrači i ja se slažem da su odlični i ja pratim njihovo pisanje ali ivana7 je virtualka i njeno pisanje je ravno SF romanima i ona mi je bila prva na ignore listi jer takve gluposti mogu slušati i u vrtiću, plavi je dobar igrač ali i veliki druker ali to je njegov stil i to ne može svatko raditi, jedan je plavi na ovome forumu, a vi ste jedan veliki napuhanko koji se koristi tuđim znanjem ali i to poštujem treba se u životu snaći i iskoristiti sve prilike koje se pružaju.Moj prinos u prošloj godini je bio 12% što smatram jako dobrim, moram priznati da je INA spasila stvar, prinos u ovoj godini mi je 18%, moram priznati zahvaljujući gore navedenim forumašima jer sam pratio njihovo pisanje i kupovao te dionice što se pokazalo odlično, sada sam u cashu 95% za razliku od gore navedenih kolega koji su velikom većinom u dionicama kako sam ja zaključio, možda griješim i sada ne bih volio da oni budu u pravu, ali jednostavno ovih 18% sam morao povući, novce sam oročio na banci na 1 mjesec i čekam rasplet ako tržište ode gore doviđenja draga burzo do sledećeg IPO-a, a ako se korigira eto i mene.
[/quote]

Kolega, ovo podučeno i poboldano mi se posebno dopalo… [proud]



Pažljivo čitajući njezine postove mogli ste u prošloj godini solidno zaraditi.
Djelomično zahvaljujući njoj, na dionicama INA, JNAF, HT, KODT i još nekima zaradio sam više nego na redovnom poslu.
ivana7 [thumbsup]

– evo da nakon godinu dana i ove krize koju smo svi skupa proživjeli mogu poročitati i jedan ovako iskreni post.
– zahvaljujem vam se na ovome što ste napisali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

– tu je najvažnija sitnica da se je više zaradilo na burzi nego na redovnom poslu.

– samo morate znati da iza par tih nabrojenih dionica stoje sati i sati rada.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Najbolje biste mi zahvalili tako da pišete kao u prošloj godini.
Da se lijepo vidi što i koliko kupujete.
Na kraju krajeva i vama ide u prilog da ljudi kupuju ono čime ste se već nakrcali, zar ne?

Jedino se nemojte hvaliti kako šišate ovčice jer vi niste ta. Dionice na kojima ste suptilno drukali nudile su samo solidnu dobit pa tu nekog velikog šišanja nije ni bilo.
Šišanje ostavite ekipi koja navlači ljude u nelikviduse i gubitaše.
Štoviše, rekao bih da ste ljude puno puta upozoravali da se u takve investicije ne ulazi s više od 1% portfelja.


@miami

Gospođo miami, nemojte se bespotrebno ljutiti na ivanu7 jer da ste pratili njezina ulaganja bile biste u kakvom takvom plusu. Vaši pravi neprijatelji su neki drugi likovi s ovog foruma koji su vas uvukli u neka promašena ulaganja i tamo vam složili frizuricu. Lp.

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM

BikBlaster…ulažite onako u burzu- kako Vam odgovara. Na isti način, kako razmišljate poslovno,
tako radite i sami sa dionicama. Niste ograničeni- da ne možete zbrojiti dva i dva – kad sumirate
sve vijesti koje imate o dionici…

Poduzetnicima je trebalo 3 godine da se osvijeste od krize.Neki su je podnijeli teže-drugi lakše,
a jedni se još uvijek bore na tržištu.
Svatko zna u svojoj računici gdje je pogriješio- gdje je bio bespomoćan, a gdje su ga drugi
prevarili.
To nema veze s burzom, jer se burza isto tako ponašala , trebalo je opstati , a kod opstanka
nema granica , a odluke su često puta pogrešne…/ PG npr./

Ne želim iznositi podatke O SPONZORIMA I SPONZORUŠAMA na burzi. KOLIKI NOVAC JE
STIGAO U BROKERAJE koji bi KREPALI odavno – da ih nisu podržavale KOMPANIJE-
a zapravo TI – ISTI KLIJENTI – PODUZETNICI – iz kojih se smiju i rugaju bezobrazno na forumu,
spašavali su situaciju – ne samo sa dokapitalizacijom brokeraja / tu je bilo novaca – iz rasta samog
tržišta 2006-2007- tj. novaca koji se slio iz poduzetništva na burzu 2008 .g. i koji im je pomogao/

Bilo je dovoljno – SMANJITI TEMELJNI KAPITAL i preurediti svoje društvo u i tako viškom dionica malo raditi- ili na neki drugi način u najtežim trenucima pada tržišta stvoriti sredstva za
rad brokeraja- fondova i sl.
Kad je Ingra svoje dugove tako napravila- ti isti su se podlo ismijavali iz ove odlične financijske
konsktrukcije, zaboravljajući na prednosti iste, i imajući podatke o tome- da su to isto učinili fondovi- brokeraji i oni- koji su nešto zaradili proteklih godina.

Što su mogli učiniti poduzetnici u krizi pada tržišta. Najvažnije , sačuvati poduzeća, bez obzira
na dohodovnost.
Već u trećem i četvrtom kvartalu 2010.postalo je jasno, da je kriza iza nas, i da slijedi oporavak
pa i dionica na burzi koje su najzaštićenije,..da ih ne nabrajam.
Nakon toga, ove godine, slijede ostali sektori, a na kraju zan se koje djelatnosti….i gdje je
situacija teška i izvlače se noge iz blata grčevito,
Zato, izdržite još malo i ulažite ponovno u poduzeća. Samo u poduzeća , nove poslove, proizvodnju
građevinu, brodogradnju, poljoprivredu i laksu industriju , jer za ostalo smo premali i prejadni.
Čuvajmo tu sirotinjsku energetiku i posložimo potrošnju koliko imamo.

Burza će se podizati istim redosljedom kako je pala, samo treba biti strpljiv. Uz male korekcije,
cilj svih nas je stvoriti prihode… za sebe, druge i zajednicu.
BikBlaster…ako si dobar poduzetnik, bit ćeš i dobar ulagač na burzi . Apsolutno !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


iako cesto ne posjecujem ovu temu , malo cu se osvrnuti na forumase…

Vidim da se ucestalo spominju grupe, sindikati, udruge…
dragi moji, svi vi koji tako mislite, za vas nije drugo nego da novac povucete s burze i kupite novi auto, stan, veceru bilo sto jer sve je bolje nego izgubiti tu lovu…
a nacin na koji mislite da burza funkcionira je potpun o kriv i odvest ce vas nepovratno u velike gubitke…
Na kraju krajeva svi oni koji su uspješni na ovome forumu( Conan o brian, Plavi, Flayer, Ivana7, Geonimo, Vipy…).svi redom imaju znanje i uspjesni su burzovni igraci..
Neki trguju na tehnicku, neki na iskustvo, neki na fundamente, ali bitno je da u konacnici svi zaradjuju( to nije tesko uociti, ako pratite njihove tipove koje su savjetovali)…
Sve njih, osim Ivane poznajem i osobno, te mogu reci da imaju VELIKO znanje iza kojeg stoji puno ulozenog truda…
Zato i nije fer kad nekog prozivate jer on ovo ili ono…moze vam se on ili ona svidjati ili ne svidjati karakterno, biti kulturan ili bezobrazan, ali ovdje je jedino mjerilo kad se na kraju godine podvuce crta i vidi stanje na racunu..
A oni su u tome uspjesni..
Stoga, malo vise postovanja prema tim osobama, ako nista drugo, zbog vlastite koristi


Ha sami ste kumovali ovoj teoriji o sindikatu prvenstveno beskonačnim svađama sa vidrom, alienom,
volksbankom i društvom. Pjevušenjem pjesmica na temi kad se male ruke slože sve se može sve se može, međusobnih zahvalama sa Ivanom 7 o dobro odrađenom poslu pa opet pjesmicom.Vaš link

lopina micek ja ne znam sto tebe srce muci?
ja ne komentiram tvoje pickove samo sam rekla da ti neke tvrdnje ne stoje!
govoris neistine o gradjevinarima a hvalis dionice koje su stvarno u stecaju, sto je jako cudno osim ako ti nisi stecajni upravitelj?
micek vise cinjenica a manje navlacenja [pray]

a gradjevinari su u krizi najvise pali pa je red da najvise i skoce kad burzica krene u oporavak, jelda micek [rolleyes]

budali je i jedan nick preveliko opterećenje



iako cesto ne posjecujem ovu temu , malo cu se osvrnuti na forumase…

Vidim da se ucestalo spominju grupe, sindikati, udruge…
dragi moji, svi vi koji tako mislite, za vas nije drugo nego da novac povucete s burze i kupite novi auto, stan, veceru bilo sto jer sve je bolje nego izgubiti tu lovu…
a nacin na koji mislite da burza funkcionira je potpun o kriv i odvest ce vas nepovratno u velike gubitke…
Na kraju krajeva svi oni koji su uspješni na ovome forumu( Conan o brian, Plavi, Flayer, Ivana7, Geonimo, Vipy…).svi redom imaju znanje i uspjesni su burzovni igraci..
Neki trguju na tehnicku, neki na iskustvo, neki na fundamente, ali bitno je da u konacnici svi zaradjuju( to nije tesko uociti, ako pratite njihove tipove koje su savjetovali)…
Sve njih, osim Ivane poznajem i osobno, te mogu reci da imaju VELIKO znanje iza kojeg stoji puno ulozenog truda…
Zato i nije fer kad nekog prozivate jer on ovo ili ono…moze vam se on ili ona svidjati ili ne svidjati karakterno, biti kulturan ili bezobrazan, ali ovdje je jedino mjerilo kad se na kraju godine podvuce crta i vidi stanje na racunu..
A oni su u tome uspjesni..
Stoga, malo vise postovanja prema tim osobama, ako nista drugo, zbog vlastite koristi


Ha sami ste kumovali ovoj teoriji o sindikatu prvenstveno beskonačnim svađama sa vidrom, alienom,
volksbankom i društvom. Pjevušenjem pjesmica na temi kad se male ruke slože sve se može sve se može, međusobnih zahvalama sa Ivanom 7 o dobro odrađenom poslu pa opet pjesmicom.Vaš link

[/quote]

vidim pricate o nekim legendama sa foruma? [rolleyes]
jeste na ove mozda mislili; pa ti su i znirance zgubili kad je kriza pocela!
ja sam isto grdo zgubila al barem se time ne hvalimk, kaj ne micek

09.02.08. | 14:08 INSAJD | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 17261 | ignoriraj korisnika | profil | korisnik je na listi ignoriranih korisnika | pogledaj poruku
korisnik od: 24.12.2007.

ocjena poruke
1%
zajednica –
moderatori
GERONIMOVidim veliki stručnjak Stojić piše da su medvjedi zavladali tržištem kod nas. -po meni rani buy signal kada Stojić to kaže jer do sada je sve bilo suprotno što je rekao(da podsjetim samo na dva primjera procijenio je da Ingra vrijedi 80 000,i da Jdos vrijedi 15 000 kada je bio na 10 000 toliko o njegovoj stručnosti) -molio bih nekoga pametnog da mi objasni kako se može zarađivati kada kod nas vladaju Medvjedi kako kaže velik stručnjak stojić, kada nema shortanja -do sada nisam htio pisati na ovoj temi jer nije bila u sklopu tržišta kapitala,zato sada medvjedi kada nešto počnete plašiti sa krivim podacima čuvajte me se jer laži ne podnosim.

tako je prijatelju, nek se i mene cuvaju!!!!

IDEMO AP AP prijavi moderatoru | moja ocjena poruke: 0%

Google oglasi
Sandy Bridge u MSGW-u
MSGW računala sa 2. generacijom Intel® Core™ i5 procesora ! http://www.msgw.info

09.02.08. | 14:11 GERONIMO | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 10327 | ignoriraj korisnika | profil | korisnik je na listi ignoriranih korisnika | pogledaj poruku
korisnik od: 20.04.2007.

ocjena poruke
99%
zajednica –
moderatori

Inače ovo nije dobar signal izgleda da se plašenje mora nastaviti a crobex mora još niže jer ovakav preokret bez objašnjenja nemože biti slučajan pa makar i objašnjenje djelovalo neuvjerljivo.
SAM PROTIV SVIH

budali je i jedan nick preveliko opterećenje


– Dali su oni sisali ili šišali, to nisam razumio ?
– A, brate piši naša slova.

a cija su ovo slova?
uglavnom ovi su šišali,a ovi naš ce tek posisat,čak mi se čini da već lagano sišu

svakoga dana u svakom pogledu...



iako cesto ne posjecujem ovu temu , malo cu se osvrnuti na forumase…

Vidim da se ucestalo spominju grupe, sindikati, udruge…
dragi moji, svi vi koji tako mislite, za vas nije drugo nego da novac povucete s burze i kupite novi auto, stan, veceru bilo sto jer sve je bolje nego izgubiti tu lovu…
a nacin na koji mislite da burza funkcionira je potpun o kriv i odvest ce vas nepovratno u velike gubitke…
Na kraju krajeva svi oni koji su uspješni na ovome forumu( Conan o brian, Plavi, Flayer, Ivana7, Geonimo, Vipy…).svi redom imaju znanje i uspjesni su burzovni igraci..
Neki trguju na tehnicku, neki na iskustvo, neki na fundamente, ali bitno je da u konacnici svi zaradjuju( to nije tesko uociti, ako pratite njihove tipove koje su savjetovali)…
Sve njih, osim Ivane poznajem i osobno, te mogu reci da imaju VELIKO znanje iza kojeg stoji puno ulozenog truda…
Zato i nije fer kad nekog prozivate jer on ovo ili ono…moze vam se on ili ona svidjati ili ne svidjati karakterno, biti kulturan ili bezobrazan, ali ovdje je jedino mjerilo kad se na kraju godine podvuce crta i vidi stanje na racunu..
A oni su u tome uspjesni..
Stoga, malo vise postovanja prema tim osobama, ako nista drugo, zbog vlastite koristi

Naravno da nema grupa i udruživanja.
Ima samo konstruktivnog dijaloga.
[/quote]

Naravno da ima. Pump and Dump sheme postoje na svakoj burzi pa ne vidim zbog cega ih ne bi bilo i Hrvatskoj. To niti je iligalno niti protuzakonito.

Razlog postoajanja takvih shema je potaknut dolaskom na burzu velikog broja ljudi koji vjeruju da ce ovdje zaradit novac brzo, lako i bez velikog truda. To su ovi koje Ivana naziva ovcama. Takvi nikada ne uce nista o dionicama u koje ulazu, o tvrtkama u koje ulazu, o proizvodima koje tvrtke prodaju i o njihovim poslovnim modelima. Oni informacije sakupljaju po forumima, internetu, iz novina i iz drugih krajnje nepouzdanih izvora.

Onda pump and dump grupa (ovdje se to zove sindikat) kupi dionice i preuzima ulogu izvora informacija. Oni selektivno objavljuju informacije koje su povoljne za dionicu, a prikrivaju rizike i informacije koje bi mogle ugroziti cijenu. Kako se na internetu povecava broj pozitivnih vijesti tako ovce postaju zainteresiranije i kupuju vise dionica. Cijena raste. U odredenom trenutku sindikat prodaje precijenjene dionice i ovce su osisane.

Sindikat nije napravio nista nelegalno jer selektivno objavljivanje informacija nije protuzakonito. Imate i masu novinara koji selektivno objavljuju informacije i pumpaju cijene dionica. Pump and dump nije limitiran samo na forume. Ovce su same krive jer su zeljele bez truda i rada zaraditi novac.

There is no such thing as a free lunch. Burza je business kao i svaki drugi, ako zelite biti uspjesni i zaraditi novac morate proliti puno znoja. Ucite o burzi, ucite o firmama u koje ulazete, usporedujte ih sa slicnim firmam vani, ucite o ekonomiji lokalnoj i globalnoj. Nemojte ulagati u nesto sto ne razumijete. To je jedini nacin da uspijete na burzi. Inace prepustite nekom kvalificiranom da vam vodi financije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

pa sta ovdje bas niko ne zna kvotat? sta svi morati ponovit kilometar teksta od onoga koga kvotate da bi dodali svoju jednu recenicu?
ljepo stisnite citiraj po pobrisite dio teksta. ovako ovo izgleda ko djumbus


Naravno da ima. Pump and Dump sheme postoje na svakoj burzi pa ne vidim zbog cega ih ne bi bilo i Hrvatskoj. To niti je iligalno niti protuzakonito.

e pa stvarno moras biti jadan i lud da ulazes i kupujes na osnovu pisanja na forumu. ako sam ne vjerujes u neku dionicu i nemas pojma o njoj i onda je kupis jer je neko ovdje hvali onda si si sam kriv…a mislim po kolicini frustracije i paranoje koja ovdje vlada da takvih ima podosta.
i onda su na neke ljut (!?)..mislim, kak mozes bit ljut na nekoga sa foruma?

Naravno da ima manipulacija, osobito putem javnih medija, ali svatko tko krivi nekog drugog za svoje gubitke bolje da se okani ćorava posla i da radi nešto drugo. A svi ostali bi trebali što više učiti, čitati što više knjiga, informirati se i kritički vrednovati informacija iz izvora kao što su mediji, forumi, razni gurui i komentatori. Na kraju ipak sami kupujemo i prodajemo dionice, to je naša vlastita odluka. Ako ne znamo zašto nešto kupujemo ili prodajemo, bolje da to ni ne radimo.
Dobro je rekao Twixer, nema besplatnog ručka, nigdje, pa ni na burzi.


Naravno da ima. Pump and Dump sheme postoje na svakoj burzi pa ne vidim zbog cega ih ne bi bilo i Hrvatskoj. To niti je iligalno niti protuzakonito.

Ovo spada pod zabranjene igre na TK iako ih ima, a kod nas bi ovo trebala spriječavati Hanfa.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

New Report

Close