Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To su pokazatelji poslovanja firme.
Međutim,nikako ne smijemo zanemariti
i faktor P/BV.
Jer ako vaša odlična firma zarađuje 10 % na netto kapital i trži se na P/BV recimi 2 znači da ja
"zarađujem"5% na moj ulog.
Ako kupim škartoc firmu koja se trži na P/BV o,10 i zarađuje 1% na kapital/deset puta je nerentabilnija od "vaše" zvijezde
za mene "zarađuje"
10% na moj ulog jer sam kupio deset puta jeftinije i na moj ulog je to duplo više nego vi u toj rentabilnoj zvijezdi.
I jasno je što ću kupiti.
Nadalje uvijek postoji veća vjerovatnost da onaj koji je slabo rentabilan tih 1% dobiti pretvori u 2%,a to je rast od 100 % na moj ulog nego da će vaš favorit zarađivati 20% koliko bi mu bilo potrebno da bi bio isti rast.
Kapital stvara kapital i što je
BV veći logično je da bi trebao donijeti više.Ne mora a može,a ja kupujem mogućnost,jer sigurnost za buduće poslovanje ne postoji.

kolega sve stoji, ali raspisali ste markove konake o P/B i ROE a kada ih zbrojite dobijete obični P/E

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



To su pokazatelji poslovanja firme.
Međutim,nikako ne smijemo zanemariti
i faktor P/BV.
Jer ako vaša odlična firma zarađuje 10 % na netto kapital i trži se na P/BV recimi 2 znači da ja
"zarađujem"5% na moj ulog.
Ako kupim škartoc firmu koja se trži na P/BV o,10 i zarađuje 1% na kapital/deset puta je nerentabilnija od "vaše" zvijezde
za mene "zarađuje"
10% na moj ulog jer sam kupio deset puta jeftinije i na moj ulog je to duplo više nego vi u toj rentabilnoj zvijezdi.
I jasno je što ću kupiti.
Nadalje uvijek postoji veća vjerovatnost da onaj koji je slabo rentabilan tih 1% dobiti pretvori u 2%,a to je rast od 100 % na moj ulog nego da će vaš favorit zarađivati 20% koliko bi mu bilo potrebno da bi bio isti rast.
Kapital stvara kapital i što je
BV veći logično je da bi trebao donijeti više.Ne mora a može,a ja kupujem mogućnost,jer sigurnost za buduće poslovanje ne postoji.

kolega sve stoji, ali raspisali ste markove konake o P/B i ROE a kada ih zbrojite dobijete obični P/E
[/quote]
Lopina je napisao ono o cemu sam ja pisao( doduse puno detaljnije) prije par mjeseci
Preko P/E mozemo vidjeti da li je kupnja po trenutnoj cijeni ok ili nije…
Ako gledamo prekoodnosa ROE- PB Dobijemo istu stvar, ali i vidimo o kakvoj se firmi radi, a to preko P/E ne mozemo vidjeti

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


tigrus @ forsiras taj faz ,a imas hrpu drugih etfova….pogledaj dnevni rsi 14

Ti 2x i 3x ETF-ovi su katastrofa jer je rebalancing ogroman i ti to placas iz svog dzepa, jos ako su i inverse jos i gore. Puno jeftinije ti je kupiti opcije za neku dionicu iz tog sektora.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




To su pokazatelji poslovanja firme.
Međutim,nikako ne smijemo zanemariti
i faktor P/BV.
Jer ako vaša odlična firma zarađuje 10 % na netto kapital i trži se na P/BV recimi 2 znači da ja
"zarađujem"5% na moj ulog.
Ako kupim škartoc firmu koja se trži na P/BV o,10 i zarađuje 1% na kapital/deset puta je nerentabilnija od "vaše" zvijezde
za mene "zarađuje"
10% na moj ulog jer sam kupio deset puta jeftinije i na moj ulog je to duplo više nego vi u toj rentabilnoj zvijezdi.
I jasno je što ću kupiti.
Nadalje uvijek postoji veća vjerovatnost da onaj koji je slabo rentabilan tih 1% dobiti pretvori u 2%,a to je rast od 100 % na moj ulog nego da će vaš favorit zarađivati 20% koliko bi mu bilo potrebno da bi bio isti rast.
Kapital stvara kapital i što je
BV veći logično je da bi trebao donijeti više.Ne mora a može,a ja kupujem mogućnost,jer sigurnost za buduće poslovanje ne postoji.

kolega sve stoji, ali raspisali ste markove konake o P/B i ROE a kada ih zbrojite dobijete obični P/E
[/quote]
Lopina je napisao ono o cemu sam ja pisao( doduse puno detaljnije) prije par mjeseci
Preko P/E mozemo vidjeti da li je kupnja po trenutnoj cijeni ok ili nije…
Ako gledamo prekoodnosa ROE- PB Dobijemo istu stvar, ali i vidimo o kakvoj se firmi radi, a to preko P/E ne mozemo vidjeti
[/quote]

Lopina je gore napisao (prevedeno) da bi rađe kupio firmu na P/E 10 nego na P/E 20. I ja bi. Točka.

Druga stvar je raspravljati što kupiti kada imaju isti P/E – dali je bolja ona sa višim ili nižim ROE i P/B

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



tigrus @ forsiras taj faz ,a imas hrpu drugih etfova….pogledaj dnevni rsi 14

Ti 2x i 3x ETF-ovi su katastrofa jer je rebalancing ogroman i ti to placas iz svog dzepa, jos ako su i inverse jos i gore. Puno jeftinije ti je kupiti opcije za neku dionicu iz tog sektora.
[/quote]
u mojem slucaju iskljucivo za dnevno trgovanje…i to vrlo rijetko…etf -ovi x2x3 su idealni za sisanje ovaca…zeljnih brzog bogaćenja….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

komentar trgovanja.

– jučer sam vam pisala o kodt-r.
– kako ste uvidjeli da to samo ja kupujem, a niste bili sigurni hoću li se ja predomisliti pa spustiti cijenu ili se odlučiti da niti ja to više ne skupljam, prodali ste mi tu dionicu.
– tako da je sva ta današnja ogromna kupnja na toj dionici moja,
– znam bolja je lova u ruci nego dionica na grani.

– ali sada koliko vidim sama dionica je izgleda prešla u specijalce.
– a sljedeća kupnja vam je tek na 1.500kn, pa bi bilo dobro da se požurite s vašim prodajama.

– kodt-p.
– e tu ima interesa za kupnju cca 500 dionica.
– ali ovi prodavači su dosta nesigurni, ne znaju ni sami što bi, a znam da imaju tisuće dionica.
– te ako tako nastave i ova dionica ide također u specijalce,
– a mogla bi i cijena dolje, pa što ovi prodavači misle kako će ti nalozi na kupnji tu stajati mjesecima.
– moji sigurno neće, ima i drugih investicija.

– I love this game.
Pozdrav !

Burza.

– evo nudim vam kupnju za jednu totalno nelikvidnu dionicu kodt-r-a.
– povećala sam kupnju za nevjerojatnih 300% .
– ali sam i samu cijenu neznatno smanjila za simboličnih 5% .

– samo je problem da ništa od toga ja na svojoj gledalici ne vidim.
– možda je moja u kvaru.

– ako je više vas zainteresirano, povećati ću kupnju, samo mi javite da znam.
– jer tada ću morati ići dolje s cijenom 10 – 20% .
– zato se požurite.
– kupaca a i novaca na našoj burzi nema.
– zbog toga iskoristite ovu jedinstvenu ponudu na našoj burzi koja vam se sigurno ne pruža svaki dan.
– jer prodajom te i više nego nelikvidne dionice vi za par dana dobvate živu lovu kojom možete kupiti zlato koje morate prošvercovati dok se ne promijeni zakonska regulativa ili još bolje od toga je kupovati raznorazne FAZ-ove gdje se lova nikako ne može izgubiti,
– tamo ste uvijek u dobitku išla cijena gore ili dolje.
– a kod nas vam ide samo dolje i dolje te se zbilja ništa ne može zaraditi osim što kao gospođa miami gomilate svoje gubitke.

– I lobve this game.
Pozdrav !


komentar trgovanja.

– jučer sam vam pisala o kodt-r.
– kako ste uvidjeli da to samo ja kupujem, a niste bili sigurni hoću li se ja predomisliti pa spustiti cijenu ili se odlučiti da niti ja to više ne skupljam, prodali ste mi tu dionicu.
– tako da je sva ta današnja ogromna kupnja na toj dionici moja,
– znam bolja je lova u ruci nego dionica na grani.

– ali sada koliko vidim sama dionica je izgleda prešla u specijalce.
– a sljedeća kupnja vam je tek na 1.500kn, pa bi bilo dobro da se požurite s vašim prodajama.

– kodt-p.
– e tu ima interesa za kupnju cca 500 dionica.
– ali ovi prodavači su dosta nesigurni, ne znaju ni sami što bi, a znam da imaju tisuće dionica.
– te ako tako nastave i ova dionica ide također u specijalce,
– a mogla bi i cijena dolje, pa što ovi prodavači misle kako će ti nalozi na kupnji tu stajati mjesecima.
– moji sigurno neće, ima i drugih investicija.

– I love this game.
Pozdrav !


Aj daj ustrtari malo stado da krene stampedo [pray] [tongue]


Aj daj ustrtari malo stado da krene stampedo [pray] [tongue]

– nema više stada,
– nema više love,
– ostali su samo gubitnici,
– država je u banani,
– evo čula sam kako će se otvoriti i novo ministarstvo znakovitog imena, ministarstvo podzemlja, koje će istraživati podzemne vode, podzemni plin i sve uglavnom što je podzemno.
– tako ćemo sada uz ministarstvo veza imati i ministarstvo podzemlja.

– I love this game.
Pozdrav !

Problem je što više nema stada istina živa. Najveće stado je bilo iza IPO-a HT-a gdje se velika masa love nije pretvorila u dionice HT-a a dosta toga je i završilo po ostalim dionicama. Dosta ljudi je zapelo u dionicama i askovi su im u odnosu na trenutne cijene jako visoko i preostalo im je čekanje.

Trenutni problem burze je što su na njoj ostali profilirani sudionici (profesionalci i poluprofesionalci)
dugoročni, trejderi, dividendaši kako što voli a glavna značajka svima je da nitko ne želi skupo platit dionicu i malo njih je spremno lupat po asku. Trejderi ako ne krene po planu u roku dok si rekao crobex istresu dionice po bidu i kraj priče. Ako im je krenulo po planu čisto tehnički se "postave na liniji otpora" ask postane čvrst ko bedem aj ća opet kraj priče o bull-runu.

Kad krene neki "veći" pad korekcija i pojave se strašila na asku odjednom slobodni strijelci slobodnom paljbom zaustavljaju strašila koja se povlače sa aska i tako redom dionicu po dionicu. Po meni će ovo biti dugotrajna iscrpljujuća igra mačke (fondova) i miševa (forumaša) koja će se ovako vodit još dosta vremena dok netko ne povuče odlučujići riskantan potez.


Problem je što više nema stada istina živa. Najveće stado je bilo iza IPO-a HT-a gdje se velika masa love nije pretvorila u dionice HT-a a dosta toga je i završilo po ostalim dionicama. Dosta ljudi je zapelo u dionicama i askovi su im u odnosu na trenutne cijene jako visoko i preostalo im je čekanje.

Trenutni problem burze je što su na njoj ostali profilirani sudionici (profesionalci i poluprofesionalci)
dugoročni, trejderi, dividendaši kako što voli a glavna značajka svima je da nitko ne želi skupo platit dionicu i malo njih je spremno lupat po asku. Trejderi ako ne krene po planu u roku dok si rekao crobex istresu dionice po bidu i kraj priče. Ako im je krenulo po planu čisto tehnički se "postave na liniji otpora" ask postane čvrst ko bedem aj ća opet kraj priče o bull-runu.

Kad krene neki "veći" pad korekcija i pojave se strašila na asku odjednom slobodni strijelci slobodnom paljbom zaustavljaju strašila koja se povlače sa aska i tako redom dionicu po dionicu. Po meni će ovo biti dugotrajna iscrpljujuća igra mačke (fondova) i miševa (forumaša) koja će se ovako vodit još dosta vremena dok netko ne povuče odlučujići riskantan potez.

lijepo si to inerpretirao, a problem trejdanja je nešto što će dugo ostaviti traga na ovoj burzi, pogotovo što se išlo na zaradu spuštanjem cijena dionica.
Tko normalan bi se sada vratio na burzu i unio nešto kapitala ?

Mali dioničari imaju portfelje sa 30-90% minusa, te prodati će samo ako je o glavu.
Likviduše i fondovske ; HT, ATGR, ADPL, ADRS i dalje će biti stabilne, ali bez velikih oscilacija, a potopljene dionice nemaju šanse za rast pored navika trejdera da kapitaliziraju svaku zarađenu lipu.

Stagnacija duga i dosadna, igra živaca i strpljenja, a što je možda dobro za period povratka povjerenja u ovu burzu i njene zakonske pretpostavke bez presedana kao danas.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Cijene su i 2001 i 2002.g. bile malene, mrljavile dugo vremena, a onda odjednom ode sve gore 20-100 puta. Ciklusi se ponavljaju. Fondoci i špekulanti ne mogu vječno prodavati jer topi se broj dionica za prodaju a stoga i volumeni padaju.
Pazite se okretaja jer će biti strahovit i jako brz!

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close