BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/kina-sad-stvara-i-siri-strah-nakon-pojave-koronavirusa-20200203

ne širi samo USA strah nego cijeli svijet jer ovo postaje globalna prijetnja koja pandemijom opasno prijeti ne samo zdravlju ljudi nego i svjetskom gospodarstvu ..jasno da će brodari u svemu tome posebno stradati ali cjelokupno gospodarstvo imati će velike štete
[/quote]

Radi se o užasnoj pandemiji….u Europi je punih 10 zaraženih…
[/quote]

svaka pandemija tako počinje…nažalost je zadnja info iz kine da je u jednom danu preminulo preko 50 ljudi….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

https://finansavisen.no/nyheter/bors/2020/02/03/7494155/baltic-dry-indeksen-faller

panamax novih -6,6% pada??? strašno

@bud fox
kad pad krene neće stati na 300 kn nego će samo protutnjati prema dolje. pogledaj gdje je dno po TA..

futures panamax +7%



@bud
fox
kad pad krene neće stati na 300 kn nego će samo protutnjati prema dolje. pogledaj gdje je dno po TA..

Ja ju čekam na 100-120 kn…tu mi je prosjek….tako da mirno gledam kako
pada u međuvremenu……vidjet ćemo tko je brži, dionica ATPL ili
Corona pivo (virus)…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Joakim preporuča kupnju dry bulk dionica, za razliku od Tehničke analize.
Kome vjerovati? Važno je zvati se Joakim.

https://twitter.com/JHannisdahl/status/1223379833369038852/photo/1

Life all comes down to a few moments. This is one of them.


futures panamax +7%

ne izmisljaj

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

lijepo se na brodarima vidi trend…i stvarno tko sada ne vidi nek se ostavi ulaganja…
ovdje postoji šačica ekipe…koja spada u klasu nepopravljivi optimist…
znači…BDI rokne s preko 2000 bodova na 466 poena…
panamaxi plove po 3574$….a bili su debelo preko 15k…
i onda kreće priča…kako atpl vozi po TC, a ne po spotu…i uvjerava se ekipu kako je ovdje dno dotaknuto…ili kako je vrlo blizu…
ili se daju izjave…pa nek padne na nuli…ili imam ulaz na atpl po 150 kn…i čekam ju mirno tamo da još dokupim…
a kad je bila na 600 kn…onda su pjevali kako još malo pa nestalo po 600 i kako ide na 1000 itd…
sad se odjednom ploča okreće…i odjednom se čeka na 100 kn…dakle, ta ekipa je totalno izgubila kredibilitet na ovom forumu…kao i kompas…na 600 je bilo jeftino…sad na 300…može biti da će biti i 100….i tako…kako vjetar puše…
a vjerojatno i dalje ne vjeruju u takav rasplet situacije (pad na 100 kn)…i čvrsto drže da je dno vrlo blizu…
a ja ću vam sada reći zašto dno nije blizu…i zašto može postati samo još gore za brodare i sve vas koji ste izloženi tom sektoru…
na našem tržištu, svi ste fokusirani na ATPL…koja plovi po TC…i zato se previše ne uzbuđujete oko pada spot vozarina…tim više što cijena dionice već dugo stoji na ovim razinama…
da li vi mislite da se cijene TC neće korigirati i da će u nedogled ostati na ovim razinama?
budući da se kraj krize ne nazire…ono do čega će doći, jest korekcija TC vozarina…a onda će se to direktno osjetiti na poslovanju atpl…a isto tako i na cijeni dionice…
već sada možemo govoriti da cijena nije fer vrednovana ako pogledamo da su spot vozarine toliko pale…
pitam se što se dešava s vrijednosti imovine atpl? jel vrijednost njezine flote u ovom trenutku raste ili pada?
trenutno se to sve ne odražava na cijeni dionice…ali hoće…i pad će zbog toga biti još brutalniji…past će ko kamen…
eto…smatram da dosta ekipe podcjenjuje trenutnu situaciju…i pad vrijednost bdi-ja i spot vozarina….kao i moguću pandemiju….ali to je trenutno na stolu…i izgledniji scenarij je ovaj koji sam vam ovdje iznio….od vaših gađanja dna i lova padajućih oštrica….


Joakim preporuča kupnju dry bulk dionica, za razliku od Tehničke analize.
Kome vjerovati? Važno je zvati se Joakim.

Joakim Hannisdahl -Head of Research at Cleaves Securities?Ranked #1 Shipping Equity Analyst globally by Bloomberg?
..u kineskoj godini metalnog štakora: samopouzdanje DA – impulzivnost radije NE!
Ako ćemo to stalno imati na umu, onda će nam sljedeća godina biti vrlo uzbudljiva i uspješna.

isti lik u 11. mjesecu nepovratno prošle 2019.-te je o istom rekao-još nije znao ništa o užasnoj pandemiji..”Cleaves downgrades bulkers over rate softness and fleet supply”:
Analyst sees weakness over next few months before resuming upward trajectory in 2020:
https://www.tradewindsnews.com/bulkers/cleaves-downgrades-bulkers-over-rate-softness-and-fleet-supply/2-1-702205


lijepo se na brodarima vidi trend…i stvarno tko sada ne vidi nek se ostavi ulaganja…
ovdje postoji šačica ekipe…koja spada u klasu nepopravljivi optimist…
znači…BDI rokne s preko 2000 bodova na 466 poena…
panamaxi plove po 3574$….a bili su debelo preko 15k…
i onda kreće priča…kako atpl vozi po TC, a ne po spotu…i uvjerava se ekipu kako je ovdje dno dotaknuto…ili kako je vrlo blizu…
ili se daju izjave…pa nek padne na nuli…ili imam ulaz na atpl po 150 kn…i čekam ju mirno tamo da još dokupim…
a kad je bila na 600 kn…onda su pjevali kako još malo pa nestalo po 600 i kako ide na 1000 itd…
sad se odjednom ploča okreće…i odjednom se čeka na 100 kn…dakle, ta ekipa je totalno izgubila kredibilitet na ovom forumu…kao i kompas…na 600 je bilo jeftino…sad na 300…može biti da će biti i 100….i tako…kako vjetar puše…
a vjerojatno i dalje ne vjeruju u takav rasplet situacije (pad na 100 kn)…i čvrsto drže da je dno vrlo blizu…
a ja ću vam sada reći zašto dno nije blizu…i zašto može postati samo još gore za brodare i sve vas koji ste izloženi tom sektoru…
na našem tržištu, svi ste fokusirani na ATPL…koja plovi po TC…i zato se previše ne uzbuđujete oko pada spot vozarina…tim više što cijena dionice već dugo stoji na ovim razinama…
da li vi mislite da se cijene TC neće korigirati i da će u nedogled ostati na ovim razinama?
budući da se kraj krize ne nazire…ono do čega će doći, jest korekcija TC vozarina…a onda će se to direktno osjetiti na poslovanju atpl…a isto tako i na cijeni dionice…
već sada možemo govoriti da cijena nije fer vrednovana ako pogledamo da su spot vozarine toliko pale…
pitam se što se dešava s vrijednosti imovine atpl? jel vrijednost njezine flote u ovom trenutku raste ili pada?
trenutno se to sve ne odražava na cijeni dionice…ali hoće…i pad će zbog toga biti još brutalniji…past će ko kamen…
eto…smatram da dosta ekipe podcjenjuje trenutnu situaciju…i pad vrijednost bdi-ja i spot vozarina….kao i moguću pandemiju….ali to je trenutno na stolu…i izgledniji scenarij je ovaj koji sam vam ovdje iznio….od vaših gađanja dna i lova padajućih oštrica….

I nikako da te poslusaju ovi iz TOP 10-50 od svih nasih brodara.. da prodaju bar 50% pozicije da ublaze te padove, pogotovo sada uz ovaj virus,,, bas su tvrdoglavi :)))



lijepo se na brodarima vidi trend…i stvarno tko sada ne vidi nek se ostavi ulaganja…
ovdje postoji šačica ekipe…koja spada u klasu nepopravljivi optimist…
znači…BDI rokne s preko 2000 bodova na 466 poena…
panamaxi plove po 3574$….a bili su debelo preko 15k…
i onda kreće priča…kako atpl vozi po TC, a ne po spotu…i uvjerava se ekipu kako je ovdje dno dotaknuto…ili kako je vrlo blizu…
ili se daju izjave…pa nek padne na nuli…ili imam ulaz na atpl po 150 kn…i čekam ju mirno tamo da još dokupim…
a kad je bila na 600 kn…onda su pjevali kako još malo pa nestalo po 600 i kako ide na 1000 itd…
sad se odjednom ploča okreće…i odjednom se čeka na 100 kn…dakle, ta ekipa je totalno izgubila kredibilitet na ovom forumu…kao i kompas…na 600 je bilo jeftino…sad na 300…može biti da će biti i 100….i tako…kako vjetar puše…
a vjerojatno i dalje ne vjeruju u takav rasplet situacije (pad na 100 kn)…i čvrsto drže da je dno vrlo blizu…
a ja ću vam sada reći zašto dno nije blizu…i zašto može postati samo još gore za brodare i sve vas koji ste izloženi tom sektoru…
na našem tržištu, svi ste fokusirani na ATPL…koja plovi po TC…i zato se previše ne uzbuđujete oko pada spot vozarina…tim više što cijena dionice već dugo stoji na ovim razinama…
da li vi mislite da se cijene TC neće korigirati i da će u nedogled ostati na ovim razinama?
budući da se kraj krize ne nazire…ono do čega će doći, jest korekcija TC vozarina…a onda će se to direktno osjetiti na poslovanju atpl…a isto tako i na cijeni dionice…
već sada možemo govoriti da cijena nije fer vrednovana ako pogledamo da su spot vozarine toliko pale…
pitam se što se dešava s vrijednosti imovine atpl? jel vrijednost njezine flote u ovom trenutku raste ili pada?
trenutno se to sve ne odražava na cijeni dionice…ali hoće…i pad će zbog toga biti još brutalniji…past će ko kamen…
eto…smatram da dosta ekipe podcjenjuje trenutnu situaciju…i pad vrijednost bdi-ja i spot vozarina….kao i moguću pandemiju….ali to je trenutno na stolu…i izgledniji scenarij je ovaj koji sam vam ovdje iznio….od vaših gađanja dna i lova padajućih oštrica….

I nikako da te poslusaju ovi iz TOP 10-50 od svih nasih brodara.. da prodaju bar 50% pozicije da ublaze te padove, pogotovo sada uz ovaj virus,,, bas su tvrdoglavi :)))
[/quote]

od svih naših brodara…nemoj me nasmijavat….dva su pred stečajem…jedan se povukao s tk…a atpl gradi stambeno-poslovne komplekse…
koji brodari?
a ti si isto….ti koji su u top 10 ne kupuju i prodaju dionice da bi zaradili na njihovoj kupnji/prodaji…valjda ti je toliko jasno…
da i žele kome prodat danas/sutra…nemaju kome…kolko smo plitko tržište…

i šta te onda kopaju ti naši brodari onda koji samo šta ne bankrotiraju da si svakodnevno kontinuirano na tim temama, a ono samo šta nisu bankrotirali??? stari zelen si kao trava u proljeće, svatko sa malo inteligencije te pročita čas posla… hvataj se perspektivnih pozicija 🙂

https://www.teletrader.com/crude-on-the-rise-as-markets-defy-coronavirus/news/details/51159455?internal=1

New Report

Close