BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://finance.yahoo.com/quotes/gogl%2Csalt%2Cnmm%2Cnm%2Csb%2Csblk%2Cship%2Cdrys%2Cdsx%2Cegle%2Cesea%2Cgnk/view/v1?ltr=1&bypass=true&guccounter=1

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

kod Amera se nitko ne može zahebavati s ekonomijom, pa tako ni ovaj klaun s perikom:
William C. Dudley former president of the Federal Reserve Bank of New York, says the Fed shouldn’t enable Donald Trump’s trade war..“If the ultimate goal is a healthy economy, the Fed should seriously consider the latter approach,” he concludes.
..Remember what your parents told you? Two wrongs don’t make a right.
Just because Trump has broken with decades of precedent by criticizing the Fed for not lowering rates aggressively, calling Powell “clueless,” and threatening to replace his hand-picked chairman is no justification for the Fed to respond in kind.

btw..primjetite da USD opet raste..dok € i dalje nastavlja (dugotrajni) pad.


https://finance.yahoo.com/quotes/gogl%2Csalt%2Cnmm%2Cnm%2Csb%2Csblk%2Cship%2Cdrys%2Cdsx%2Cegle%2Cesea%2Cgnk/view/v1?ltr=1&bypass=true&guccounter=1

Vani rapsodija u zelenom na brodarima, a kod nas?

https://www.teletrader.com/dow-reverses-losses-jumps-100-points/news/details/49306827?internal=1

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

The panamax index rose 17 points, or 0.8%, to 2,235, a level last seen 8-1/2 years ago.
The supramax index gained 24 points to 1,310, its highest in more than five years.
https://af.reuters.com/article/commoditiesNews/idAFL3N25O3BF

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

The Baltic Exchange’s main sea freight index rose to its highest since December 2013 on Wednesday, pushed by strong demand across all vessel categories, with the panamax index hitting an eight-year high.

* The Baltic index, which tracks rates for ships ferrying dry bulk commodities, gained 54 points, or 2.4%, to 2,267, a peak since December 2013.

* The panamax index rose 17 points, or 0.8%, to 2,235, a level last seen 8-1/2 years ago.

* The supramax index gained 24 points to 1,310, its highest in more than five years.

Baltic Dry Index at 5 1/2-Year High

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Kina
cape – 3,3%
panamax + 1 %
supramax + 2%

cape + 0,03% 32191 $

Eto čak i Cape ipak u plusu, a netko izgleda oš misli da je BCI uopće bitan za naše brodare.
BPI ide punom parom dalje iz dana u dan!

Panamaxi na pragu 18.000$
Supre na pragu 15.000$
A netko se ovdje iživljava nad dionicom ATPL.

Bude ATPL porasla kada Panamaxi pređu 20 000$

Jel zna tko kada je to zadnji put bilo?

Izvadite almanah, jer ulazimo već u drugo desetljeće od zadnjeg takvog vrha

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

ATPL će porast kad novi kupci/kupac navale na ask. Može BDI narast na 10 kila a ATPL ostat tu di je ako kupaca bude ili ne bude kao što je sad.
Ima se tu još za skupit ohoohooo materijala ako se nađe novi IB. Može čovjek u tren postat novi i jači vlasnik nego što je ovaj sad i sve preokrenut po svom ukusu. A u HR sigurno ima jačih igrača nego što je ovaj.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.


ATPL će porast kad novi kupci/kupac navale na ask. Može BDI narast na 10 kila a ATPL ostat tu di je ako kupaca bude ili ne bude kao što je sad.
Ima se tu još za skupit ohoohooo materijala ako se nađe novi IB. Može čovjek u tren postat novi i jači vlasnik nego što je ovaj sad i sve preokrenut po svom ukusu. A u HR sigurno ima jačih igrača nego što je ovaj.

Trenutno je igra na Optimi i promet preko 2 milijuna kn dnevno.
Kada se ta igra preseli ovdje, onda bi mogle frcati iskre, jer je
ekipa prodavala ATPL, rušila cijenu i uletavala u OPTE koja je
porasla 30 – 40% u par dana

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Panamaxi? Supre?

BDI +0,44% 2.277

Capesize +0,03% to $32.191
Panamax +0,64% to $18.012
Supramax +1,3% to $14.960
Handysize +1,99%to $9.580

New Report

Close