BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Capeovi -0.5%

😂😎

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Panamax?

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Oslo (TDN Direkt): Baltic Dry-indeksen er ned 0,78 prosent til 1.774 poeng, ifølge The Baltic Exchange mandag.

Baltic Dry -0,8%

Capesize -0,5%

Panamax -1,5%

Handysize +0,3%

Supramax -0,9%

Nije sjajno, al nije ni dramatično…

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Handy je u plusu 🙂

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Baš me zanima kako će biti sutra…na vozarinama…i na brodarima…
A ti Bud…samo trubi dalje po svom…gledaj kako sve roni i raspada se…i kuj teorije zavjere na marcipanov račun…

Na brodarima/ru će biti super prilike za bilo kakav dokup ispod 400 kn… a dan će završiti sa početnom 4…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Baš me zanima kako će biti sutra…na vozarinama…i na brodarima…
A ti Bud…samo trubi dalje po svom…gledaj kako sve roni i raspada se…i kuj teorije zavjere na marcipanov račun…

Kolega ovaj pad vozarina je očekivan. Čak bi rekao da sporije pada nego što je raslo.

Ja sljedeće godine očekujem daljnji rast vozarina, ali što je važnije normalizaciju vozarina na višim vrijednostima.
Zbog jednog važnog razloga koji ovdje nitko nije spomenuo.
Oporavak će biti, ali koliko dugo vidjeti ćemo.

Naravno možete i Vi biti u pravu pa da BDI padne na niske grane i da cijela svjetska flota bankrotira.

Ali ja ne vjerujem u taj scenarij.

BDI -2 25%, 1.734

Capesize -3.88% to $24,625

Panamax +0.31% to $14,068

Supramax 58k tons -0.37% to $10,910

Handysize -0.01% to $7,637

😎💪👏😀

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

dakle panamaxi u plusu 😉

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

brodari vani

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

https://finance.yahoo.com/quotes/gogl%2Csalt%2Cnmm%2Cnm%2Csb%2Csblk%2Cship%2Cdrys%2Cdsx%2Cegle%2Cesea%2Cgnk/view/v1?ltr=1&bypass=true

do sad u plusu vecina

zanimljivo je da kinezi imaju različite mogućnosti za odgovore amerima. Od tečajnih mogućnosti što su jučer napravili imaju mogućnost igrati se i s vrijednošću američkih obveznica .

Ako netko misli da će se kinezi predati bez borbe vara se. Imaju mehanizme i koristit će ih. Ameri ne mogu isto učiniti s dolarom.
“Kina je najveći strani posjednik američkih obveznica, a imajući u svojem vlasništvu 1,2 bilijuna dolara američkog duga, gotovo 20 posto ukupnog stranog posjedništva, obveznice postaju potencijalno moćno oružje kojim Kina može korigirati „ponašanje“ američke administracije.”

mislim da je dogovor bliže nego ikad, ali ne zato što su ga ameri isforsirali nego što su dobili žestok odgovor, a kinezi mogu biti još žešći.
A što će onda biti s vozarinama 🙂 samo neka ekipa rasprodaje brodare -bit će zanimljivije

https://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/kina-posjeduje-12-bilijuna-dolara-u-americkim-obveznicama-americki-dug-potencijalno-kinesko-oruzje-u-trgovinskom-ratu/7169928/

Freight futures am update
Capesize up ~1%
Panamax up ~6%

https://mobile.twitter.com/DryBulkETF/status/1158745092771000321/photo/1

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Na brodarima/ru će biti super prilike za bilo kakav dokup ispod 400 kn… a dan će završiti sa početnom 4…
I tako bješe.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close