BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto, što više Bdi pada, naši brodari više rastu.



Baltic Dry -3,0%

Capesize -3,3%

Panamax -3,9%

Handysize +0,0%

Supramax -0,9%

ovo pocinje djelovati zabrinjavajuce jer podsjeca na nedavne znatno nize cijene dionica nasih brodara
[/quote] Čekaj čekaj da okrene u plus… tek ćeš se onda brinuti.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Eto, što više Bdi pada, naši brodari više rastu.

dead cat bounce

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

https://www.index.hr/vijesti/clanak/trump-uvodi-nove-carine-na-kinesku-robu/2105745.aspx

Baltic capesize-indeks er ned 1,2 prosent til 25.749 dollar pr dag

Panamax?

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Baltic Dry -1,3%

Capesize -1,2%

Panamax -2,2%

Handysize +0,1%

Supramax -0,6%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Dobro je, Handy raste 🙂

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Dva tjedna pada

Brodari vani lagano okrecu u plus

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

https://au.finance.yahoo.com/news/p-asx200-tanks-china-wants-025427246.html

Ma iđe bdi i ispod 1200…

Marcipan na koji izvor se konkretno pozivate iz tog linka? Glasine i neprovjerene informacije.


Marcipan na koji izvor se konkretno pozivate iz tog linka? Glasine i neprovjerene informacije.

A na koji se izvor pozivaju oni koji ovdje svakodnevno stavljaju linkove o tome kako pregovori na relaciji SAD-Kina napreduju vrlo dobro…i kako se nazire kraj toj trakavici i krizi?
Da li se dogodila ijedna pozitivna stvar iz tih pregovora….samo se uvode nove carine…velika nada se polagala u povećanje uvoza žitarica od strane Kine…a kako vidimo, najavom novih tarifa, to pada u vodu….
Sad je sasvim jasno da je trgovinski rat eskalirao…a izvor ne treba tražiti…imate pun internet izvora na tu temu…a da je tome tako, dovoljno je pogledati gledalici kako su završili marketi na istoku…dovoljno je pogledati kuda ide kineski juan…a vidjet ćete vrlo skoro kuda idu i cijene vozarina…
Marcipan vam je to sve predvidio još 12.7….ali onda su se po običaju svi iz toga smijali i nisu shvaćali ozbiljno…
Brodari su izbacili vrlo loša polugodišnja izvješća…ovaj kratkotrajni uzlet bdi-ja iznad 2000 bodova neće ostaviti traga na poslovanju…a vrlo izgledan je scenarij da bdi natrag zaroni ispod 1000 bodova…

Ovo je igra pokera izmedju dvije najvece ekonomske sile svijeta i Marcipan je umislio da je sve on to vidio unaprijed sto ce se desiti i cak bi se usudio reci da Marcipan i uzrokuje ta prepucavanja, ali ne zeli to napisati… kao i kad je krajem prosle godine da ce market pasti ove godine, a S&P je porastao 17%.

Siguran sam da je multinick, od nekog forumasa koji misli svojim pisanjem uzrokovati paniku i rasprodaju, ali mu bas i ne ide..

Marcipan je govorio… klasican egotrip, koji se veseli prenositi lose vijesti i izazvati negativnu reakciju od ostatka ulagacke zajednice.

Covjek se inace ne bavi ulaganjem, vec, eto samo tu piskara kada nadje neku losu vijest na Internetu.

Zalijepio se na Atpl, BDI i VART i samo pise na te tri teme, a dionice ne posjeduje…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

dečeci…od kraja 2017. godine vam marcipan govori da oporavka vozarina i brodarskog sektora nema…
tu su bili kojekakvi profili…koji su zagovarali suprotne teze…bili su puni brodara ko šipak košćica…pa su preko noći navodno rasprodali portfelje…u međuvremenu se povjavilo n novih profila koji i dalje zagovaraju tezu oporavka…
prvo se najavljivala odlična 2018. godina…pa fantastična 2019. godina…ništa od toga….a ovo eskaliranje trgovinskog rata i uvođenje carina i manipulacije s kineskim juanom vam nikako ne ide u prilog oporavku vozarina….
sad će se javiti neki…i reći će…kako su vozarine od onih minimuma…kad je bdi bio na 300-400 bodova….došle na preko 2000 bodova…da…jesu…samo vam je to bilo kratkog daha….i sad se natrag vraćaju tamo gdje im je mjesto…
a i unatoč tom porastu….kakva su izvješća objavili brodari? eto…pogledajte atpl, jdpl, ulpl….ja ništa tu ne vidim dobroga…
lijepo je marcipan upozorio i 2018. godine…onda je famozni nick…ironwood….zazivao…ajmo procjene….marcipan rekao…peak ste odgledali na 1800 bodova…i tako je bilo…ošo bdi na 600 bodova…
eto…prije 3 tjedna…marcipan rekao da ste blizu peaka dok je trajala sveopća euforija…kako bdi prelazi kroz dan-dva 2000 bodova…. je…preći će 2000 bodova….100 bodova gore dole…ali onda ide natrag…doći će do napetosti između SAD – Kina…i sve opet na početak…
eto…da li je to taj scenarij? ja mislim da je….a vi pišite i dalje da marcipan širi crnjake….
gospodo…svi ste falili….opet će ispasti onako kako je marcipan reko…bit će zahvalni oni koji su slušali….

New Report

Close