BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A kakve je veze imao kad je kejp tonuo kao cigla tjednima a sa njime i ATPL? Kejp je dio BDI-a i kao takav ima utjecaj na sentiment čitavog sektora. U međuvremenu su Panamaxi eksplodirali a ATPL se nije makla sa najniže razine. Tik tak.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Upravo tako, bitan je sentiment, a on je sada ne samo optimističan, nego eksplozivan!!!

BDI će danas potegnuti možda preko 1000, a to je odlično za sentiment, a posljedično
i cijene brodara!!!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

capeovi se dižu kao feniks?
DA,jedan je scenarij promjenom sentimenta bitno izgledniji ako bi baš htjeli…
ako bi netko imao potrebu…
ako bi se moralo iz viših ciljeva…
🙂
uvijek ima vrijeme koje je dobro za izlazak,ulazak i dok će biti kotača biti će i onih koji će ulaziti na vrijeme i izlaziti na vrijeme ali i onih koji će kontra ili onih koji će baš namjerno ili iz plemenitih razloga namjerno propuštati.
sloboda izbora je zakon
🙂

p.s.
sve upučuje da će brodari 2019 barem preživjeveti ili dobro preživjeti ,ide se prema godini velikih očekivanja,promjena pa bi možda bilo mudro potencijalno razmotriti najminimalniju participaciju?
možda i griješim,nebi bilo…
PIRpoz

p.p.s.
participiram i čekam isporuku po vlastitom izboru
piratski filing i bijeli mišeki će biti krivi za sve
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2019/04/Capesize-smeller-opp-27-prosent

BDI +10,7%

1011 punti 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

BDI +10,7% 1011

https://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2019/04/Capesize-smeller-opp-27-prosent

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


https://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2019/04/Capesize-smeller-opp-27-prosent

kolega uvalio sam ti stotku… već si na 33… jal pojedinaca je golem.

to čak nije ni jal, čista destrukcija. jadnici.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

nismo osnovnoškolci da ćemo ronjat suze nad ocijenama:)
uostalom di je još kraj školske godine?:)
gentlmeni smo a takvi dozvoljavaju gubitnicima šta im već dozvoljavaju.
ručna je popustila a cigla je na gasu i to je trenutno najvažnij?
možda griješim….
ima još nekih bijelih mišeka koji bi mogli podržati sinergiju jer kao što znamo da svako zlo ne dolazi samo za sebe tako i svako dobro ne dolazi samo za sebe.
svatko će kako misli da mu je najmudrije ili što već naj.
crni oblaci se razmiču a tika taka će presuditi našem izboru.
poslovično najgori dio sezone je iza nasi sljedi poslovično bolji dio sezone.
u skladu sa klimatskim promjenama sve je teže se pouzdati u stare metode određivanja vremenske prognoze ali jedan je scenarij ipak izgledniji.
navijam za njega ali to je čisto sportski jer market ne ispunjava želje ali mogu se naše želje i market uskladiti ako….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

BRIEF-Baltic Index Rises 2 Pct to 1,031 Points

May 1 (Reuters) – Baltic Exchange’s Main Sea Freight Index : * RISES 2 PERCENT, OR 20 POINTS, TO 1,031

Futures:
Capesize up ~2% Panamax flat

Cape surge brings Baltic index back above 1,000 points

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Capeovi i dalje rastu +5,8%, sada su 12.346$

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

BDI +0,1% 1.032
Panamax +0,2% 9.516$
Handysize -0,5% 5751$
Supramax -0,9% 8431$

https://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2019/05/Oppgang-for-Baltic-Dry



ručna je popustila a cigla je na gasu i to je trenutno najvažnij?
možda griješim….
ima još nekih bijelih mišeka koji bi mogli podržati sinergiju jer kao što znamo da svako zlo ne dolazi samo za sebe tako i svako dobro ne dolazi samo za sebe.


može li se atpl FI 1Q smatrati bijelim mišekom koji je dobio svoju potvrdu?
vidim da je zaiskrilo i da je sve ispod izbiljnog komentranja trn u oku?
a ako je situacija ozbiljnja to svakako traži ozbiljno komentiranje.
često pokušavam malo neuniformalnije ali mora se priznati da mi usprkos stilu
argumenti nisu nimalo neozbiljni?
mogao bi tu sada svašta izvaditi da potkrijepim ali ćemu zatrpavati kada nije teško naći zar ne?
tako sam argumentima potrijepljivao da neće 4q biti smak svita pa da je izgledno da ako neće 4q da neće ni 1Q.
a oblaci se počinju razilaziti baš na vrijeme za sezonu žetve na dry bulku,naravno garancije nema ni u životu a posebice na marketu.
najavljuje se da je sporazum kina usa samo pitanje dana?
zastoji u isporukama ore moraju se nadoknaditi.
idemo prema godini implementacije regulativa koje bi mogle napraviti manji ili veći dar-mar dok se stvari ne ustabile?
sve to čini položaj nas na palubi komforniji a položaj kopnenih mornara manje komfornim?
nakon višemjesečnog vremena neakcije kao da sljedi vrijeme akcije?
u ova pitanja su ugrađena i moja očekivanja,nije tajna da sam na palubi.
možda i djelomično pristran?
možda i griješim,nebi bilo….

p.s.
pozvani su svi da prokomentiraju posebice oni koji vide,su vidjeli crne dane za dry bulkere.
da nas svojim argumentima drže prizemljenima,ili bolje rečeno usidrenima?
da se uhvate tih konopa za slučaj da makina upali?
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kolega Migra, slobodno postajte info koje imate sa raznih portala,zašto ne? Svaka je info dobro došla. Kad ste več spomenuli dogovor Usa-Kina , kakve su najnovije informacije na koje ste naišli?

Report: Xi to visit Washington in June
Chinese President Xi Jinping is scheduled to travel to the United States in June, indicating a trade deal between the US and China is close, journalist Edward Lawrence reported on Thursday.
“The Chinese have reserved dates on President Xi Jinping’s official calendar for a trip to Washington in June concerning a trade deal. This signals the Chinese think it’s close enough to being done that they can start planning a trip,” he wrote on Twitter.
On Wednesday it was reported that the long-awaited trade deal between China and the US is “possible” by next Friday.

https://www.teletrader.com/report-xi-to-visit-washington-in-june/news/details/47760754?internal=1

US Chamber of Commerce’s head of international affairs Myron Brilliant says two sides are struggling to close the gap issues such as how to roll back tariffs
Chinese delegation led by Vice-Premier Liu He is set to arrive in Washington next week to begin what could be final round of talks
Brilliant, who gets regular briefings on the talks from US and Chinese officials, acknowledged that the talks are “certainly in the endgame” and said 94.5 per cent of the issues were settled, according to his own estimate.
https://www.scmp.com/news/world/united-states-canada/article/3008653/hope-fades-us-china-deal-will-substantively-tackle

New Report

Close