BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ja sam rekao što sam imao…tko je slušao mogao je zaradit…ovako ili onako…
Ja bih bio zahvalan da meni tako netko točno prognozira na ovom forumu…
Ajmo vidjet što će donijet FI…ja mislim da izvješća neće biti nešto što može ulijevat neki optimizam…kao ni odbijanac koji je u tijeku…jasno je da će se u jednom momentu odbiti…pa bdi pada od 1700 poena…
Gdi se to može shortat atpl?ili bilo koja druga dionica na zse?

OK,ajde sada prognoziraj kako vidiš avg vozarine za 2019.
primjerice u % izraženo u odnosu na 2018
rast i koliko % ili pad i koliko %
možeš i peak vozarina
kako god ti želiš samo napiši.
kažeš da "neće FI uljevati optimizam",pa to bi ja od tebe protumačio kao pozitivnu promjenu stava jer da sada izrečeno je bilo u pesimističnom tonu?
znači li to da otklanjaš izglednost pesimističnog FI?
uvažio si neke ovdje od nas izrečene argumente ili je to samo priprema alibija?
večinainverstitora bi rekao po kretanju cijene je pesimistična,da oni koji nemaju ne žele kupovati a oni koji imaju u nekom manjem dijelu čak prodaju.
naravno uvijek ima po pitanju kupnje i onih koji vole ići kontra "večine"
u novije vrijeme populano nazivanih "pirata" s kariba ili iz dubrovnika manje je važno.
isprike ako nije tebi osobno ali znam 100% da se nekima nudilo posuđivanje dionica za shortanje pa ako bi ti bio zainteresiran izjasni se.

[/quote]

Objektivnosti radi, samo napomena da su u zadnjih 19 godina u 7 godina pr vozarine panamaxa bile vise od 20.000$, a recimo 19 god pr BDI je znacajno visi od 2000 tocno 2.371

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

OK,ajde sada prognoziraj kako vidiš avg vozarine za 2019.
primjerice u % izraženo u odnosu na 2018
rast i koliko % ili pad i koliko %
možeš i peak vozarina
kako god ti želiš samo napiši.
kažeš da "neće FI uljevati optimizam",pa to bi ja od tebe protumačio kao pozitivnu promjenu stava jer da sada izrečeno je bilo u pesimističnom tonu?
znači li to da otklanjaš izglednost pesimističnog FI?
uvažio si neke ovdje od nas izrečene argumente ili je to samo priprema alibija?
večinainverstitora bi rekao po kretanju cijene je pesimistična,da oni koji nemaju ne žele kupovati a oni koji imaju u nekom manjem dijelu čak prodaju.
naravno uvijek ima po pitanju kupnje i onih koji vole ići kontra "večine"
u novije vrijeme populano nazivanih "pirata" s kariba ili iz dubrovnika manje je važno.
isprike ako nije tebi osobno ali znam 100% da se nekima nudilo posuđivanje dionica za shortanje pa ako bi ti bio zainteresiran izjasni se.

evo, pazi sad ovako…
AVG vozarine za 2019. biti će manje 23% u odnosu na AVG vozarine iz 2018. – i to je ona optimističnija varijanta…pesimističnija je bliža 30%…
što se tiče peaka u 2019. godini…ne vidim BDI više od 1365 poena…
što se tiče FI izvješća za 4. kvartal…rekao sam da ne vidim u njemu nešto čemu bi se dioničari trebali veseliti…jedino u pogledu da će 4. kvartal biti bolji od nadolazećih….
s obzirom na cjelokupnu situaciju…čeka nas vrlo neizvjesna 2019. godina…a čini mi se da će prijevoznici osjetiti tu neizvjesnost više od ostalih…
ali ja bih htio da i ostala ekipica dadne svoje prognoze…pa da vidimo tko će biti bliže…
eto…samo ovako…brojeve…kao što vam ih marcipan servira…


OK,ajde sada prognoziraj kako vidiš avg vozarine za 2019.
primjerice u % izraženo u odnosu na 2018
rast i koliko % ili pad i koliko %
možeš i peak vozarina
kako god ti želiš samo napiši.
kažeš da "neće FI uljevati optimizam",pa to bi ja od tebe protumačio kao pozitivnu promjenu stava jer da sada izrečeno je bilo u pesimističnom tonu?
znači li to da otklanjaš izglednost pesimističnog FI?
uvažio si neke ovdje od nas izrečene argumente ili je to samo priprema alibija?
večinainverstitora bi rekao po kretanju cijene je pesimistična,da oni koji nemaju ne žele kupovati a oni koji imaju u nekom manjem dijelu čak prodaju.
naravno uvijek ima po pitanju kupnje i onih koji vole ići kontra "večine"
u novije vrijeme populano nazivanih "pirata" s kariba ili iz dubrovnika manje je važno.
isprike ako nije tebi osobno ali znam 100% da se nekima nudilo posuđivanje dionica za shortanje pa ako bi ti bio zainteresiran izjasni se.

evo, pazi sad ovako…
AVG vozarine za 2019. biti će manje 23% u odnosu na AVG vozarine iz 2018. – i to je ona optimističnija varijanta…pesimističnija je bliža 30%…
što se tiče peaka u 2019. godini…ne vidim BDI više od 1365 poena…
što se tiče FI izvješća za 4. kvartal…rekao sam da ne vidim u njemu nešto čemu bi se dioničari trebali veseliti…jedino u pogledu da će 4. kvartal biti bolji od nadolazećih….
s obzirom na cjelokupnu situaciju…čeka nas vrlo neizvjesna 2019. godina…a čini mi se da će prijevoznici osjetiti tu neizvjesnost više od ostalih…
ali ja bih htio da i ostala ekipica dadne svoje prognoze…pa da vidimo tko će biti bliže…
eto…samo ovako…brojeve…kao što vam ih marcipan servira…
[/quote]

A koliko su avg vozarine u 2018 po klasama. Hvala Marcipanćiću

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Što se tiče shortanja…kada se sredi TK u Hrvata…i kada shortanje bude omogućeno…možda i zashortam nešto…
shortanje po principu dogovora kumica s placa me ne zanima….


Baltic Dry +3,3%

Capesize +0,8%
Panamax +1,4%
Handysize +2,6%

BDI +1.75%, 639
Capesize -0.46% to $7,308
Panamax +0.82% to $5,029
Supramax 58k tons +5.97% to $6,529
Handysize +1.29% to $4,544

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

A koliko su avg vozarine u 2018 po klasama. Hvala Marcipanćiću

više su za otprilike 20% u odnosu na 2017…ne znam kakve to veze ima s 2019.?
ti meni reci koliko su niže za ovaj period od početka 2019. u odnosu na 2018. isti period…
i bilo bi interesantno čuti tvoje prognoze…skrivaš ih ko zmija noge i ne želiš ih reći…
počeli ste migoljiti iz mišjih rupa…čim je malo BDI okrenuo u pozitivno…gdje ste bili od 1700 do 600?

Čisto tehnički ako se tu negdje odbije bdi na cca 88% retrejsa I krene jače rasti pa kojim slučajem prošiša cca 2000 e onda bi to bio optimistični scenarij brutalne trice po ewteju
Čisto da imamo i takvu varijantu na stolu

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Čisto tehnički ako se tu negdje odbije bdi na cca 88% retrejsa I krene jače rasti pa kojim slučajem prošiša cca 2000 e onda bi to bio optimistični scenarij brutalne trice po ewteju
Čisto da imamo i takvu varijantu na stolu

Da je baba muško, zvala bi se Duško.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Kada već nesto pises sa odredenim namjerama, onda bar budi uvjerljiv. Znaci ono sto je relevantno za dry bulk je period od 2000 na ovamo iz puno razloga, a najvazniji je da se ut om periodu desilo sve dto se moglo desiti, ukljucivi ATH i ATL sa punim ciklusima.
E sada ono sto Ti ne znas ni izracunati niti imas alatenego bubas kao maxim po diviziji jesu prosjecne vouazine po klasama.
A kao primjer tvoje manipulacije i raspona koje si navreo jza panamaxe je 19 godisnji povijesni prosjek vozarina po klasama.
Znaci koliko je on Smartiću? Tu ne pomaze filozofija o BDi u i Tvoje analitickon gugutanje. Naravno zanimaju nas i Tvoji pr prinosi. Hvala

Ja te potpuno razumijem sa obzirom da godinama čekaš da se nešto dogodi pozitivno, čamiš u dionici koja samo gubi na vrijednosti, dokupljuješ kad pada, na prodaješ kad raste jer misliš da će na 3000 kn, godinama čekaš da se nešto preokrene, a ono ništa, ćorak. Znam, BDI dodirne kao neko dno, pa onda malo preokrene jer ne može pasti na nulu, pa onda ide teški optimizam, evo ga sad će, samo što nije, milioni zarade, čeka se FI kao ozeblo sunce, onda opet ništa, ćorak. Pa onda uđe IB grlom u jagode, milione ulupa, onda opet ide optimizam, evo ga, sad će BDI na 10 tisuća bodova, pa zna čovjek šta radi, idu plaćeni članci, a vi navijate kao sljedba neka (poznato već?), jesmo vam rekli da ovo bomba od dionice, sad će, evo ga, krenulo je BDI +0,6%, BDI +1%, woooou, ide to u nebo i onda opet ništa, BDI nazad, dionica također.Pa onda ide plan gradnje zgrade, auuuuu, ludilo teško, 50 tisuća m2 x 5000 eura m2 = zilion eura, kreće atpl u nekretninski biznis, apartmani, šatori, ipak IB dolazi iz tog sektora, nije on lud, znao je šta će ovdje bit, jebo BDI, sad će dionica krenuti,to je perspektiva, dobit ćemo svi stanove, poslovne prostore, dividendu i onda opet ćorak, dionica nazad. I tako već više od 10 godina vi “investirate” u ATPL i ostvarujete nenormalne “prinose”, pa imate pravo prigovoriti nekome što istih tih godina piše da nigdje to ne ide. Ipak ste “vi u pravu”, a ne onaj tko piše realno i konkretno.

Imate pravo, jednom možda i krene, možda i vi dočekate to, ali ukalkulirajte onda u te vaše “prinose” i ove godine čekanja, gubitke i ne znam ni ja šta, te izračunajte gdje ste na kraju priče. Mislim, nije teško prelisteti teme i vidjeti koliko čekate i od kada navijate. I onda ti mene pitaš za moje prinose? Ma, razumijem te zaista. 😉

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



Kada već nesto pises sa odredenim namjerama, onda bar budi uvjerljiv. Znaci ono sto je relevantno za dry bulk je period od 2000 na ovamo iz puno razloga, a najvazniji je da se ut om periodu desilo sve dto se moglo desiti, ukljucivi ATH i ATL sa punim ciklusima.
E sada ono sto Ti ne znas ni izracunati niti imas alatenego bubas kao maxim po diviziji jesu prosjecne vouazine po klasama.
A kao primjer tvoje manipulacije i raspona koje si navreo jza panamaxe je 19 godisnji povijesni prosjek vozarina po klasama.
Znaci koliko je on Smartiću? Tu ne pomaze filozofija o BDi u i Tvoje analitickon gugutanje. Naravno zanimaju nas i Tvoji pr prinosi. Hvala

Ja te potpuno razumijem sa obzirom da godinama čekaš da se nešto dogodi pozitivno, čamiš u dionici koja samo gubi na vrijednosti, dokupljuješ kad pada, na prodaješ kad raste jer misliš da će na 3000 kn, godinama čekaš da se nešto preokrene, a ono ništa, ćorak. Znam, BDI dodirne kao neko dno, pa onda malo preokrene jer ne može pasti na nulu, pa onda ide teški optimizam, evo ga sad će, samo što nije, milioni zarade, čeka se FI kao ozeblo sunce, onda opet ništa, ćorak. Pa onda uđe IB grlom u jagode, milione ulupa, onda opet ide optimizam, evo ga, sad će BDI na 10 tisuća bodova, pa zna čovjek šta radi, idu plaćeni članci, a vi navijate kao sljedba neka (poznato već?), jesmo vam rekli da ovo bomba od dionice, sad će, evo ga, krenulo je BDI +0,6%, BDI +1%, woooou, ide to u nebo i onda opet ništa, BDI nazad, dionica također.Pa onda ide plan gradnje zgrade, auuuuu, ludilo teško, 50 tisuća m2 x 5000 eura m2 = zilion eura, kreće atpl u nekretninski biznis, apartmani, šatori, ipak IB dolazi iz tog sektora, nije on lud, znao je šta će ovdje bit, jebo BDI, sad će dionica krenuti,to je perspektiva, dobit ćemo svi stanove, poslovne prostore, dividendu i onda opet ćorak, dionica nazad. I tako već više od 10 godina vi "investirate" u ATPL i ostvarujete nenormalne "prinose", pa imate pravo prigovoriti nekome što istih tih godina piše da nigdje to ne ide. Ipak ste "vi u pravu", a ne onaj tko piše realno i konkretno.

Imate pravo, jednom možda i krene, možda i vi dočekate to, ali ukalkulirajte onda u te vaše "prinose" i ove godine čekanja, gubitke i ne znam ni ja šta, te izračunajte gdje ste na kraju priče. Mislim, nije teško prelisteti teme i vidjeti koliko čekate i od kada navijate. I onda ti mene pitaš za moje prinose? Ma, razumijem te zaista. 😉
[/quote]

haha, genijalno, pravi “smart” post! 🙂



Kada već nesto pises sa odredenim namjerama, onda bar budi uvjerljiv. Znaci ono sto je relevantno za dry bulk je period od 2000 na ovamo iz puno razloga, a najvazniji je da se ut om periodu desilo sve dto se moglo desiti, ukljucivi ATH i ATL sa punim ciklusima.
E sada ono sto Ti ne znas ni izracunati niti imas alatenego bubas kao maxim po diviziji jesu prosjecne vouazine po klasama.
A kao primjer tvoje manipulacije i raspona koje si navreo jza panamaxe je 19 godisnji povijesni prosjek vozarina po klasama.
Znaci koliko je on Smartiću? Tu ne pomaze filozofija o BDi u i Tvoje analitickon gugutanje. Naravno zanimaju nas i Tvoji pr prinosi. Hvala

Ja te potpuno razumijem sa obzirom da godinama čekaš da se nešto dogodi pozitivno, čamiš u dionici koja samo gubi na vrijednosti, dokupljuješ kad pada, na prodaješ kad raste jer misliš da će na 3000 kn, godinama čekaš da se nešto preokrene, a ono ništa, ćorak. Znam, BDI dodirne kao neko dno, pa onda malo preokrene jer ne može pasti na nulu, pa onda ide teški optimizam, evo ga sad će, samo što nije, milioni zarade, čeka se FI kao ozeblo sunce, onda opet ništa, ćorak. Pa onda uđe IB grlom u jagode, milione ulupa, onda opet ide optimizam, evo ga, sad će BDI na 10 tisuća bodova, pa zna čovjek šta radi, idu plaćeni članci, a vi navijate kao sljedba neka (poznato već?), jesmo vam rekli da ovo bomba od dionice, sad će, evo ga, krenulo je BDI +0,6%, BDI +1%, woooou, ide to u nebo i onda opet ništa, BDI nazad, dionica također.Pa onda ide plan gradnje zgrade, auuuuu, ludilo teško, 50 tisuća m2 x 5000 eura m2 = zilion eura, kreće atpl u nekretninski biznis, apartmani, šatori, ipak IB dolazi iz tog sektora, nije on lud, znao je šta će ovdje bit, jebo BDI, sad će dionica krenuti,to je perspektiva, dobit ćemo svi stanove, poslovne prostore, dividendu i onda opet ćorak, dionica nazad. I tako već više od 10 godina vi "investirate" u ATPL i ostvarujete nenormalne "prinose", pa imate pravo prigovoriti nekome što istih tih godina piše da nigdje to ne ide. Ipak ste "vi u pravu", a ne onaj tko piše realno i konkretno.

Imate pravo, jednom možda i krene, možda i vi dočekate to, ali ukalkulirajte onda u te vaše "prinose" i ove godine čekanja, gubitke i ne znam ni ja šta, te izračunajte gdje ste na kraju priče. Mislim, nije teško prelisteti teme i vidjeti koliko čekate i od kada navijate. I onda ti mene pitaš za moje prinose? Ma, razumijem te zaista. 😉
[/quote]

Oprosti koliki je ono Tvoj prinos. Kladim se obrmuto proporcionalan količini teksta u Ovom postu. A što se tice BDI a i Tvog spasavanja nas neukih Zaboravio si napisati ono što sam Te molio. Povijesni prosjeci po klasama od 2000 godine na ovamo. Ne zvući komplicirano, ili
možda za to trebaju diferencijalne jednadžbe 4°, hvala

p.s. A mozda si i zaboravio od pocetka do.kraja Svog posta

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Baltic Dry-indeksen stiger mandag 0,6 prosent til 643 poeng, ifølge TDN Direkt.

Supramax hopper 5,1 prosent til 6.862.
Handysize klatrer 2,2 prosent til 4.644.
Panamax rykker frem 0,6 prosent til 5.061,
mens Capesize faller 2,4 prosent til 7.135.



Kada već nesto pises sa odredenim namjerama, onda bar budi uvjerljiv. Znaci ono sto je relevantno za dry bulk je period od 2000 na ovamo iz puno razloga, a najvazniji je da se ut om periodu desilo sve dto se moglo desiti, ukljucivi ATH i ATL sa punim ciklusima.
E sada ono sto Ti ne znas ni izracunati niti imas alatenego bubas kao maxim po diviziji jesu prosjecne vouazine po klasama.
A kao primjer tvoje manipulacije i raspona koje si navreo jza panamaxe je 19 godisnji povijesni prosjek vozarina po klasama.
Znaci koliko je on Smartiću? Tu ne pomaze filozofija o BDi u i Tvoje analitickon gugutanje. Naravno zanimaju nas i Tvoji pr prinosi. Hvala

Ja te potpuno razumijem sa obzirom da godinama čekaš da se nešto dogodi pozitivno, čamiš u dionici koja samo gubi na vrijednosti, dokupljuješ kad pada, na prodaješ kad raste jer misliš da će na 3000 kn, godinama čekaš da se nešto preokrene, a ono ništa, ćorak. Znam, BDI dodirne kao neko dno, pa onda malo preokrene jer ne može pasti na nulu, pa onda ide teški optimizam, evo ga sad će, samo što nije, milioni zarade, čeka se FI kao ozeblo sunce, onda opet ništa, ćorak. Pa onda uđe IB grlom u jagode, milione ulupa, onda opet ide optimizam, evo ga, sad će BDI na 10 tisuća bodova, pa zna čovjek šta radi, idu plaćeni članci, a vi navijate kao sljedba neka (poznato već?), jesmo vam rekli da ovo bomba od dionice, sad će, evo ga, krenulo je BDI +0,6%, BDI +1%, woooou, ide to u nebo i onda opet ništa, BDI nazad, dionica također.Pa onda ide plan gradnje zgrade, auuuuu, ludilo teško, 50 tisuća m2 x 5000 eura m2 = zilion eura, kreće atpl u nekretninski biznis, apartmani, šatori, ipak IB dolazi iz tog sektora, nije on lud, znao je šta će ovdje bit, jebo BDI, sad će dionica krenuti,to je perspektiva, dobit ćemo svi stanove, poslovne prostore, dividendu i onda opet ćorak, dionica nazad. I tako već više od 10 godina vi "investirate" u ATPL i ostvarujete nenormalne "prinose", pa imate pravo prigovoriti nekome što istih tih godina piše da nigdje to ne ide. Ipak ste "vi u pravu", a ne onaj tko piše realno i konkretno.

Imate pravo, jednom možda i krene, možda i vi dočekate to, ali ukalkulirajte onda u te vaše "prinose" i ove godine čekanja, gubitke i ne znam ni ja šta, te izračunajte gdje ste na kraju priče. Mislim, nije teško prelisteti teme i vidjeti koliko čekate i od kada navijate. I onda ti mene pitaš za moje prinose? Ma, razumijem te zaista. 😉
[/quote]

Kolega,
na ZSE nitko nema ozbiljnije prinose, tko god kaže da ima masla jer su na svemu prometi mizerni i da se ne trepavice postaviš nemoš ušićarti pristojno.
Što se tiče IB jest da drži cijenu, al i kapu mu treba skinuti kako se lijepo iz RIVP istovario po 40+, a što je ATPL uzeo ni tu neće falit, a to ćete i sami vidjeti. Ja bi iskreno volio još ponešto ispod 300 meznut, al mislim da neću dočekat, no nikad ne znaš 🙂

Ovaj rast spot vozarina prije sezone žitarica, koja traje od ožujka do svibnja, za klase koje prevoze žitarice, je znakovit.
Supramax 58k tons +5.1%
Handysize +2.2%
Panamax +0.6%


Ovaj rast spot vozarina prije sezone žitarica, koja traje od ožujka do svibnja, za klase koje prevoze žitarice, je znakovit.
Supramax 58k tons +5.1%
Handysize +2.2%
Panamax +0.6%

Znaci od 08.02. do danas supre 58 +41%, sa 4.870 na 6.862 $
Da li je to dovoljno znakovito…..😀
Ako i kada se dogovore…….?

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

New Report

Close