BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Marcipan i koliko si zaradio na short sellingu na dosadasnjem padu BDI i vozarina? Uživaš u ovome padu i time “liječiš” svoje “rane”?


…..ma slažem se ali ovdje se radi o kratkoroćnim oscilacijama Bci koji malo raste pa malo pada…barem za sada…vrlo lako je moguće da za koji mjesec dana bude iznad 20 000 usd..možda i iznad 30 000 usd..ali ako brzo pada i raste opet dobivamo neku prosječnu cijenu koja je neko realno mjerilo…

Upravo tako… nekako mi je relevantnije 6-mjesecni i godisnji ugovori na pacifiku i atlantiku,, ovo trenutno je cista zahebancija, koji dan odleti gore, pa onda isto toliko dolje…
i onda imamo lika koji nema brodare, jer su fuj… a visi po cijele dane na ATPL…. valjda je gadne pare tu izgubio prije pa sad nekako liječi rane, hbga stari


Marcipan i koliko si zaradio na short sellingu na dosadasnjem padu BDI i vozarina? Uživaš u ovome padu i time "liječiš" svoje "rane"?

Ne uživam u padu…nego u svojoj procjeni…
A koliko ste vi zaradili koji ste tvrdili da ide oporavak vozarina i koji ne skidate ružičaste naočale?

Upravo tako… nekako mi je relevantnije 6-mjesecni i godisnji ugovori na pacifiku i atlantiku,, ovo trenutno je cista zahebancija, koji dan odleti gore, pa onda isto toliko dolje…
i onda imamo lika koji nema brodare, jer su fuj… a visi po cijele dane na ATPL…. valjda je gadne pare tu izgubio prije pa sad nekako liječi rane, hbga stari

Ma jasno da vam je sad relevantniji prosjek…prije kad je raslo…jasko i dežurna ekipa je bila koja je stavljala svakodnevno kretanje vozarina….sad kad je bdi cocnuo više od 400 poena…nigdi nikoga…zavukli se u mišju rupu…
Ja sam u minusu s jdpl…ali još uvijek sam dioničar…to mi je najgora investicija u životu…ali mi ne pada na kraj pameti pisati u superlativima o stanju u sektoru ili o jdpl…samo zato jer imam dionice…i nije nikakvo liječenje rana i frustracija…nego iznošenje mišljenja koje je oprečno pojedinoj ekipi na forumu…kojoj kada ponestsne argumenata zašto izostaje rast cijena vozarina…stvar pokušava spustiti na neku osobnu razinu…
Tako…a vi i dalje stavite ružičaste očale…a može i masku za zavarivanje (zavaravanje)….

Sharp cape FFA sell-off as Q4 fails to fire

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

cape danas još -11.2%

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Xi: China willing to resolve issues with US through talks
Chinese President Xi Jinping stated on Thursday that his country is willing to resolve outstanding issues with the United States through talks. Speaking ahead of the G20 summit in Argentina where he is set to meet with the US counterpart Donald Trump, Xi added that Washington should respect China’s choice of development. He went on to say that the two largest economies in the world should have a correct judgement of each other’s strategic intentions.
Meanwhile, Chinese Premier Li Keqiang (pictured right) announced earlier today that the country will boost the fine-tuning of its policies, while also accelerating the opening-up of its economy. Keqiang added that China will adopt more significant tax cuts and will maintain continuity of its macro policies.

https://www.teletrader.com/xi-china-willing-to-resolve-issues-with-us-through-talks/news/details/45635685?internal=1


Xi: China willing to resolve issues with US through talks
Chinese President Xi Jinping stated on Thursday that his country is willing to resolve outstanding issues with the United States through talks. Speaking ahead of the G20 summit in Argentina where he is set to meet with the US counterpart Donald Trump, Xi added that Washington should respect China's choice of development. He went on to say that the two largest economies in the world should have a correct judgement of each other's strategic intentions.
Meanwhile, Chinese Premier Li Keqiang (pictured right) announced earlier today that the country will boost the fine-tuning of its policies, while also accelerating the opening-up of its economy. Keqiang added that China will adopt more significant tax cuts and will maintain continuity of its macro policies.

https://www.teletrader.com/xi-china-willing-to-resolve-issues-with-us-through-talks/news/details/45635685?internal=1

mrtva slova na papiru…kad dođe do sastanka…opet će svatko na svoju stranu…
u međuvremenu…

BDI -5.6% 1231
Capesize -11.2 13287
Panamax -1% 11985
Supramax -0.7% 11053
Handysize -0.3% 9500

brodi ima priko mire a naručivadu se novi opit priko mire
rezultat bdi <1300 biće da je brodarima previše
triba opit na 300 pa će bit više pameti
https://splash247.com/oldendorff-back-at-hantong-for-newcastlemaxes/
a mi im virujemo i ulažemo naši šoldi da ih pržu.
šta ću ih sa gušton prodat prvom prilikom
jćimku
nema tu pomoći totalno ludi optimizam koji nima ni mrve temelja.
to more vidit malo dite.
jeli ni deset godin gubitaka bilo dovoljno?
šta triba još deset?
brate ako tribaš brod imaš šoldi pa kupi j.eb.ni SH ne pili granu na kojoj sidiš
pa to bi i ma.mun razumija i naučija?
šta nebi?
nakon deset godin?
pa naučija bi za jedan dan puno sam reka?
drugi naručivadu još i više.
ajmo promatrat

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

a morebit da ni slučajno šta je vako stanje u ovi sektor i da tribaju promine i više zdravog razuma i logike i pameti.

Rallying call to fix shipping’s gender imbalance

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

Vidjet ćemo kud će sada sa sojom. To nije namirnica koja može vječno trajati. Trump donosi zakone u suprotnosti s gospodarskim zakonitostima koje su na duže staze ipak jače. Ali je isto tako u stanju preko noći promijeniti mišljenje kao što je bio slučaj s S Korejom.
http://hr.seebiz.eu/rekordna-zetva-soje-u-sad-u/ar-184406/

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Cape -15,3% = 11.250$
Brutalno rone Capeovi…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Možda to i nije nužno loše za ostale klase brodova. Brutalnim padom Capeova najviše će stradati brodari koji ih i imaju u svojoj floti…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.




momci…ide vam ovo ispod 1300 vrlo brzo…

marcipan

brate to se traži.
m.udo za napisat svoju procinu.
jeli moreš precizirat to vrlo brzo?
jeli si mislija prije ili posli peaka?
ako moreš u par redi napisat ali konkretno šta te navelo na tu procinu.
da provirimo jer si do sadi dosta falija a more bit da si u pravu.
https://finance.yahoo.com/news/ahoy-upside-ahead-b-riley-183145727.html
https://finance.yahoo.com/news/options-market-predicting-spike-golden-135801155.html

[/quote]

eto…prošlo je mjesec dana…a sad ide tamo prema 1000….peak je bio na razinama od 1700 za ovu kalendarsku godinu…
što će biti iduću…o tome ćemo onda…
[/quote]


marcipan
prika za sadi si pogodija samo da će prije na 1300 nego na 2000 šta se mene tiče.
još skori dva miseca da kraja godine moga bi se iznenadit.
kad završi ja ću napisat šta triba za svoju prognozu.
uživaj u svoji prognozi šta si dobro prognozira i javi se i 31.12. ili posli nove godine.
ajmo promatrat


prika ovdi moreš nać zašto su cepovi potonili i povukli bdi prima doli
to će se rišit a posli toga mora se dosti toga nadoknadit a tribalo bi
ajmo promatrat

More recently, we have a seen a pullback in the Capesize market after trading in the $17,000 to $20,000 range for much over the last 2 months. We believe this recent pull back is attributable to the combination of 2 key factors: a train derailment within the supply chain of major Australian miner BHP Billiton impacting iron ore transportation to its export terminals as well as an increased [potash count] in the Atlantic market, which has absorbed a portion of the incremental iron ore that Vale is producing. Important to note is that Vale has reiterated its 2018 production guidance of 390 million tons, which implies a record 106 million tons of iron ore to be produced during the October to December period. The company also anticipates an additional 10 million tons of iron ore to be produced next year while Anglo American’s Minas Rio mine is scheduled to come back online shortly, which would add another 15 million tons of high quality iron ore to the market in 2019.
https://finance.yahoo.com/news/edited-transcript-gnk-earnings-conference-223731466.html

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

prika majatonac a jesi ga mudro napisa:D
drugi će propadat a atlanska će procvitat???
😀
jeli nisi ništa naučija na 700?
pročitaj šta si pisa a morem ti i ja izvadit šta san ti pisa a bilo ti puno smišno.

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

New Report

Close