BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e pa nemoj me odmah sjekirom po potiljku… pusti me da se nadam [smiley11]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Ne znam o čemu Vas dvojica raspravljate , pa to što je BV 393 a trenutno je dionica ” samo ” 418,00 kuna ( u odnosu na BV ) je valjda samo predznak za očekivanje daljnjeg rasta . Pa nečemo valjda sada o BV određenih dionica i trenutnoj cijeni na tržištu , pa da to usporedimo sa BD62…

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

ROE, ROA, P/E, EPS, ZADUZENJE U ODNOSU NA PRETHODNU, KAPITAL U ODNOSU NA PRETHODNU…….

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Badel utrostručio dobit [smiley2]

zeko_ma, 10.04.2006. u 13:24
Badel 1862, najveći domaći proizvođač jakih alkoholnih pića, u 2005. godini ostvario je neto dobit u iznosu od 5,88 milijuna kuna, odnosno 8,13 kuna po dionici. Prošlogodišnji su poslovni prihodi Badela iznosili 291,17 milijuna kuna i bili su za dva posto viši nego godinu dana prije.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Ako je cjena dionice bila 418 kn nad dan 07.04. (znači prije 3 dana) a trenutna cjena 432 kn……….hm. Da ne grade možda već novi pogon u Zelini i pregovaraju s kupcem za zemljište na Žitnjaku?

marcello

Slažem se sa tobom. Badel je hrvatski super brand. Ako je BV Badela 393 kn i znamo da je cijena zemljišta 250 kn / dionici tada dolazimo do realne cijene od 643 kn. Dakle još uvijek je jako povoljan za kupnju.

Dioničko društvo KALNIČKE VODE izdaje 552.786 novih dionica nominale 100 kuna u korist dioničkog društva BADEL 1862…tako će se udio BADELA1862 d.d. u KALNIČKIM VODAMA d.d. znatno povećati…

“… Badel 1862 d.d. na dan 31. 12. 2005. godine potražuje od Društva kao dužnika iznos 55.278.600,00 kuna i to:
– potraživanja po osnovi investicija1.266.764,95 kuna
– potraživanja od povezanih društava u iznosu od 21.752.375,23 kune
– potraživanja po osnovi zajmova u iznosu od 32.259.459,82 kune.
2. S obzirom na visinu obveza Društva Uprava Društva je predložila pretvaranje potraživanja Badela 1862 d.d. u iznosu od 55.278.600,00 kuna u dionice čime Badel 1862 d.d. upisuje 552.786 novih redovnih dionica Društva, uz potpuno isključenje prava prvenstva dioničara pri upisu novih dionica u korist ulagatelja Badel 1862 d.d. Na opisani način, povećanjem temeljnog kapitala Društva ulaganjem u pravima pozitivno će se utjecati na financijsku stabilnost Društva potrebnu za daljnji rad i razvoj Društva….”
narodne novine br. 40

Ne kužim se baš u te stvari, Kalničke vode će povečati temeljni kapital tim izdanjem dionica. Znači li to onda da će i Badel povečati svoj temeljni kapital………? Mislim, ranije uloženi kapital u Kalničke vode će postati dio temeljnog kapitala Badela, valjda!

marcello

Badel 1862 d.d. je većenski vlasnik dioničkog društva KALNIČKE VODE…ovom dokapitalizacijom, pretvaranjem prava i potraživanja u nove dionice KLVD-R-A Badel1862 d.d. samo povećava svoj udio u povezanom društvu koje se bavi proizvodnjom mineralne vode i bezalkoholnih pića. Badel1862 d.d. i dalje ostaje većinski vlasnik povezanog društva KALNIČKE VODE D.D. , ali sada sa većim postotkom što je od posebnog značenja kod raspodjele dobiti iz povezanog društva,ali i ostala prava,koja iz toga proizilaze, ne treba zanemariti.

btw. badel je pri završetku izgradnje novih prostora kod Kvatrića… nisam siguran da li je to nova upravna zgrada ili centar za skladištenje i distribuciju [smiley2]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

S obziorom na pad cijene i povoljnu situaciju za dokup…

zeko_ma, 25.04.2006. u 09:05
Badel 1862 – Predsjednik Uprave stekao dionice

Predsjednik uprave društva Badel 1862 d.d., g. Anto Perković prijavljuje stjecanje 4.500 redovnih dionica društva.
Prijenos navedenih 4.500 dionica proveden je 19.04.2006. u depozitoriju Središnje depozitarne agencije. Nakon provedenog prijenosa stečenih 4.500 dionica, vlasnik je ukupno 65.546 dionica što čini 8,715% temeljnog kapitala Društva.
http://www.zse.hr[/quote%5D

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Vidi ti naš Badel, izgleda da se probudio, dnevni rast od 2,14 % na 430 kuna ( tu se i kupuje ) uz promet od više od 200.000 kuna.
Izgleda da smo u iščekivanju kvartalnog izvješća…..[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sve je to zbog Jaruna 😉

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Danas idem opet, ali nema više vode ( ni žene ).
Jedino ona iz vodovoda ( mislim voda ), koju btw joj jedino piju penzioneri ( oni zbog opće neimaštine ) i Bandić ( on pak jer čeka da mu se udjeli neka pinka, ovako što bi pričao da pije flaširanu vodu , kad od toga nema koristi ).

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Moja je Jana…voda mislim 😉

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

New Report

Close