BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ili veći dividendni prinos ili otkup dionica u trezor pa njihovo poništavanje bi bilo sasvim u redu.
Podržavam inicijativu o osnivanju udruge malih dioničara.

Pohvala kolegi Xindiju na inicijativi i želim vam uspjeh. Osobno sam prodao većinu BCIN radi podebljavanja drugih pozicija, pa mi je interes minimalan i zasad se neću uključiti u udrugu. I dalje imam BCIN na radaru i vjerojatno ću se u budućnosti vratiti, pa ako bude još uvijek potrebno i uključiti u rad udruge.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Inicijativu o osnivanju udruge pozdravljam.I moj brat Robert također 🙂
Mišljenja sam da bi ideju prihvatilia većina malih dioničara.Ako nije problem ne bi bilo na odmet da se kao inicijator i voditelj udruge predstaviš imenom.
Ja prijavljujem gotovo tonu dionica, za sada 😉

Pozdravljam inicijativu.
U travanjskom Forbesu se piše o BC Institutu na dvije stranice(21.-22.str), nakon članka o Vlahoviću, prije članka o Zvečevu

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Drago mi je da svi podržavaju ovakvu jednu inicijativu, ali kao što sam prije rekao za osnivanje udruge potrebne su barem još dvije osobe koje bi bile voljne staviti svoj potpis pored mojeg. Evo, ja samo čekam da mi se jave te dvije osobe:) pa ćemo nakon toga početi ozbiljno sa svime.

Također podržavam inicijativu dokle god ne bude kakvih ekstremnih ideja koje bi mogle naškoditi poslovanju Društva.
Nažalost, ja neću moći staviti svoj potpis pored Vašeg budući kako uskoro odlazim na brod. Pomorac sam i neću biti u HRV prije sredine rujna.
Kasnije bih se mogao uključiti u rad udruge. Kažem mogao jer tkogod poznaje moje zanimanje, zna kako baš i nemam vremena za aktivno sudjelovanje u radu Udruga.

Dioničar sam BCIN-a i podržavam svaku inicijativu koja može dovesti ka boljitku BCIN-a i/ili njihovih dioničara.

LP

Spreman sam sudjelovati u osnivanju. Ipak prije svega želim znati o kome se radi i kakve početne poteze namjeravaš povući. Može na private.

U zadnjem broju Forbes-a na nekoliko strana priča o BC Institutu. Nemem vremena prenositi text pa samo par natuknica.

-ofenziva na tržište Srbije i Mađarske

-pojačan izvoz u Portugal

-u Ukrajini također. Ugovoreno unatoč političkoj situaciji 200 tona, 50 tona isporučeno, ostalo se sprema. Ugovori potpisani sa dvije najveće ukrajinske tvrtke

-zbog promjene porezne politike dosadašnja praksa dodjele dionica managerima se obustavlja. Znači li to da će pribjeći politici poništenja trezorskih dionica, vidjet ćemo.

-Bruto i neto dobit bolja nego 2012. i najavljuju isplatu veće dividende nego lani. Što to konkretno znači vidjet ćemo po pozivu na skupštinu.

-dug prema bankama već poznata nula

-ističu debelu podcijenjenost vrijednosti dionice na tržištu, ali to pripisuju već poznatim karakteristikama hrvatskog tržišta kapitala.

Sve u svemu nekako se busaju u prsa jače nego obično.


-ofenziva na tržište Srbije i Mađarske
-pojačan izvoz u Portugal
-u Ukrajini također. Ugovoreno unatoč političkoj situaciji 200 tona, 50 tona isporučeno, ostalo se sprema. Ugovori potpisani sa dvije najveće ukrajinske tvrtke
-zbog promjene porezne politike dosadašnja praksa dodjele dionica managerima se obustavlja. Znači li to da će pribjeći politici poništenja trezorskih dionica, vidjet ćemo.
-Bruto i neto dobit bolja nego 2012. i najavljuju isplatu veće dividende nego lani. Što to konkretno znači vidjet ćemo po pozivu na skupštinu.
-dug prema bankama već poznata nula
-ističu debelu podcijenjenost vrijednosti dionice na tržištu, ali to pripisuju već poznatim karakteristikama hrvatskog tržišta kapitala.

Sve u svemu nekako se busaju u prsa jače nego obično.


Uistinu dobre vijesti.
Ukoliko bude veća dividenda nego li ranijih godina, poništavanje trezorskih dionica, te se poboljša odnos prema malom dioničaru… možda se i eliminira potreba za osnivanjem Udruge.

Sve u svemu, kompanija i više nego li dobra. [emo_palacg]

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.



-ofenziva na tržište Srbije i Mađarske
-pojačan izvoz u Portugal
-u Ukrajini također. Ugovoreno unatoč političkoj situaciji 200 tona, 50 tona isporučeno, ostalo se sprema. Ugovori potpisani sa dvije najveće ukrajinske tvrtke
-zbog promjene porezne politike dosadašnja praksa dodjele dionica managerima se obustavlja. Znači li to da će pribjeći politici poništenja trezorskih dionica, vidjet ćemo.
-Bruto i neto dobit bolja nego 2012. i najavljuju isplatu veće dividende nego lani. Što to konkretno znači vidjet ćemo po pozivu na skupštinu.
-dug prema bankama već poznata nula
-ističu debelu podcijenjenost vrijednosti dionice na tržištu, ali to pripisuju već poznatim karakteristikama hrvatskog tržišta kapitala.

Sve u svemu nekako se busaju u prsa jače nego obično.


Uistinu dobre vijesti.
Ukoliko bude veća dividenda nego li ranijih godina, poništavanje trezorskih dionica, te se poboljša odnos prema malom dioničaru… možda se i eliminira potreba za osnivanjem Udruge.

Sve u svemu, kompanija i više nego li dobra. [emo_palacg]

[/quote]

Potpisujem!ako krenu u kupovinu dionica i nijhovo poništavanje možda se i eliminira potreba za Udrugom.No evo i ja stojim na raspolaganju…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Lijepe najave stižu sa stranica hrvatskog Forbes magazina ali ja bih ipak malo umanjila doživljaj nekih forumaša ovde koji pokušavaju citate koje je stock pustio na forum prikazati kao vrlo izvjesne i kao evo samo što nisu.Sve gore preneseno iz magazina je autentičn.S razmišljanjima o isplati nešto veće dividende upoznata sam i nešto prije nego li je to izašlo u javnost.O tome se razmišlja s početkom promjena porezne politike kod nagrađivanja vlastitim dionicama.Gotovo sam sigurna da će isplaćena dividenda biti veća nego zadnjih godina, ali ovo forsiranje od nekih,iako legitimno i pravično,da će se uskoro pribjeći poništavanju dionica mislim da nije utemeljeno.Ako g.Škoro i promjeni mišljenje i prihvati da je to vrlo pozitivna opcija za sve skupa neće se to dogoditi preko noći.Pozitivni efekti prihvaćanja tog modela u glavama onih koji odlučuju o tome mogli bi se vidit u skorije vrijeme jer u tom slučaju mora se najprije krenuti u otkup na tržištu.Hajmo reći da bi prvi signal da bi se to moglo dogoditi trebao biti ponovljen prijedlog Uprave i izglasavanje na ovogodišnjoj skupštini o rezervaciji sredstava za otkup vlastitih dionica.S tim ili bez toga sve ostale pozitvne stvari oko poslovanja tvrtke,planova,bilance,perspektiva ostaju na snazi.

Na zadnjoj skupštini ih se pozvalo da krenu u otkup dionica i njihovo poništavanje što bi bilo pozitivno za sve dioničare ali, eto, do danas se ništa nije dogodilo.
U članku piše da je upitno hoće li se nastaviti nagrađivanje menadžera zbog promjene porezne politike, koliko mi je poznato dividenda se i dalje oporezuje i za razdoblje 2005-2011 tako da je porezno najisplativija opcija otkup-poništenje. Što je njima toliko odbojno kod toga, to mi nije jasno.
Ako vole keš pa zato pribjegavaju isplati dividende nema problema, neka onda isplaćuju nešto višu dividendu+neka vrše otkup vlastitih dionica što je već uobičajena praksa u USA.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Samo napomena: na nekim prodajnim nalozima se nalaze nalozi više osoba od kojih su neki i skriveni. Npr. 319H, može se steći dojam kako je to i 3190…no, nije. Koliko sam pratio. Barem su 2-3 naloga tu od kojih je samo 9 skriveni, tj. 9H.
Ne znam čemu to. Možda pokušaj štopanja cijene kako bi se pokupilo što više dionica na ovim razinama.

Što se tiče možebitnog otkupa dionica od strane Trezora.
To i ne bi bilo loše po male dioničare. No, ukoliko do toga i ne dođe, povećanje dividende u odnosu na prošle godine bi također bilo veoma dobro. Istina, neke kolege su o tomu i ranije govorili. Oni su ipak malo bolje upoznati s BCIN od mene tako da ne vidim razloga zašto im ne vjerovati.

Nitko ne komentira povecanje prometa i rast cijene. Izgleda da Su kupci dosta jaki i da je izvjestan daljnji nastavak trenda, tako da ako se tako nastavi nece trebati nit Skoro otkupljivati dionice ili ce otkupljivati Po puno visim Cijenama.

Kaže selo, bit će kokica.
A ta da neće imati od koga više kupovati dionice po minimalističkim cijenama zaključeno je već pred neko vrijeme. Ali zna on to i sam, pametan je to čovjek. Da nije ne bi tak uspješno firmu vodio.

New Report

Close